Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » NYÁK-lap készítés kérdések
A témában nincs helye a nem szakmai indíttatású vitáknak, ezért a szabályszegést elkövetők azonnali figyelmeztetés nélküli kitiltásban, vagy némításban részesülnek. Ugyan így járunk el azokkal szemben, akik "blog"-nak nézik a fórumot. Ezt mindenki tartsa szem előtt!
Lapozás: OK   1250 / 1384
(#) zenetom válasza eyess hozzászólására (») Dec 12, 2017 /
 
Akkor csak nekem volt új.
De azért szívesen megnéznék 1-2 ilyen NYÁK-ot.
(#) furko válasza zenetom hozzászólására (») Dec 12, 2017 /
 
Szia!

Ez is így készült: Bővebben: Link
(#) zenetom válasza furko hozzászólására (») Dec 12, 2017 /
 
Szia,

Na, ez már valóban elég jónak tűnik!
(#) eyess válasza zenetom hozzászólására (») Dec 12, 2017 /
 
Innen indult az egész . A többi , vagy más köntösbe bújtatott verzió , csak körítés.

Bővebben: Link
A hozzászólás módosítva: Dec 12, 2017
(#) kaqkk válasza eyess hozzászólására (») Dec 12, 2017 / 1
 
Tudtam hogy előszeded , még mindig semmi köze az oldószeres és a hőtranszfernek egymáshoz nálad az alkohol csak segít a papírból "kijönni" a tonernak a másik megoldásnál pedig az oldószer az ami a tonert meglágyítja és "ráolvasztja" a rézre ,de ne is válaszolj mert ezt már lejátszottuk ...
(#) eyess válasza kaqkk hozzászólására (») Dec 12, 2017 /
 
Tudtam , hogy előszeded , csak látnám már egyszer azt , hogy te is előszedsz valamit. Mint írtam az , hogy ki mivel önti nyakon a nyákot az már csak körítés , de az elv , vagy az ötlet azt már koppintotta ennyi az egész.
(#) kaqkk válasza eyess hozzászólására (») Dec 12, 2017 /
 
Jó akkor jobb ha tudod magyarországon én vetettem fel először a lamináló használatát a nyák készítéshez mégsem mondtam soha hogy amit csináltál csak másolás "körítés" mindenki úgy nyákol ahogy neki tetszik és a fórumok azért vannak hogy megosszuk az ötleteket nem azért hogy dicsekedjünk velük .
(#) eyess válasza kaqkk hozzászólására (») Dec 12, 2017 /
 
Na még is csak elő tudtál szedni valamit . Ügyes vagy .Természetesen igazad van valóban azért van a fórum , hogy megosszuk .Én sem tettem mást. Nem mondtam , hogy én voltam .
(#) kaqkk válasza eyess hozzászólására (») Dec 12, 2017 /
 
Idézet:
„hogy te is előszedsz valamit.”
Nézd meg az oldalamon a nyák készítés témát
(#) kaqkk válasza eyess hozzászólására (») Dec 12, 2017 /
 
Idézet:
„Nem mondtam , hogy én voltam .”
Csak linkelted a videódat (egyébként 8 évig gyártottam panelt itt a hobbielektronikán egy koppintott módszerrel ... DRY fólia) csak hogy előszedjek valamit , de hagyjuk ..
A hozzászólás módosítva: Dec 12, 2017
(#) eyess válasza kaqkk hozzászólására (») Dec 12, 2017 /
 
Elhiszem neked ez nem kérdés . És mint írtam én is csak megosztottam , és mint írta Zenetom , hogy erről még nem hallott itt , hát most már igen.És semmi egyéb célom nem volt vele , mint , hogy lássa , vagy tudja azt , hogy itt is létezett ilyen.
(#) eyess válasza kaqkk hozzászólására (») Dec 12, 2017 /
 
Szerinted Zenetom tudja , hogy ki az a tikimaci ? Vagy hogy ki az az Eyess ? Én egy szóval nem írtam , hogy én vagyok az.
A hozzászólás módosítva: Dec 12, 2017
(#) kaqkk válasza eyess hozzászólására (») Dec 12, 2017 /
 
Tök mindegy mi tudjuk ! Te viszont még mindig nem tudod megérteni hogy két külön dolog az amiről beszélünk (hő-oldószer)
(#) eyess válasza kaqkk hozzászólására (») Dec 12, 2017 /
 
Hát nem éppen mindegy.Olyan szöveget ne adj más szájába amit nem mondott .Ami a videón van az nem hő oldószer szerinted ? Igaz az nem látszik , hogy a lamináló meleg .Vazze megint igazad van.
(#) kaqkk válasza eyess hozzászólására (») Dec 12, 2017 / 1
 
Csakhogy te hővel dolgozol a kérdés meg az oldószeres megoldásra vonatkozott , hogy valami oldószert is használsz az egy dolog , viszont a másik megoldás CSAK ! oldószert használ ez a különbség a kettő közt de hiába is írom le már tizedik alkalommal akkor is biztos vagy benne hogy a te módszeredet koppintották és ettől senki nem tántorít el , az már teljesen mellékes hogy a te módszered is egy másik megoldás egy változata (vagy koppintása?)
A hozzászólás módosítva: Dec 12, 2017
(#) eyess válasza kaqkk hozzászólására (») Dec 12, 2017 /
 
Lehet ki tudja . Minden megoldásban lehetnek olyan mozzanatok amik megegyezhetnek más megoldás mozzanataival.Ez egy volt a sok közül , ami arra mutatott példát , hogy ha nincs hókusz pókusz papír, meg otthon nyomtató , hogy lehessen tesztelgetni, akkor ha valaki bemegy egy olyan helyre ahol nyomtatnak , akkor ne legyen probléma az , hogy milyen papírra is szeretne nyomtatni. Mert a sima fénymásoló papírt zok szó nélkül meg fogják csinálni bárhol.
Az erre a papír fajtára irányult első sorban az egész videó , ami egyébként el is hangzik a videóban.Csak egyes emberek vagy nem értették , hogy miről szólt , vagy direkt kán kán csomó .Ha erre a fajta papírra azt mondod , hogy koppintás , akkor tegyél be egy olyan linket , ami az akkori dátum előtti.Műnyomó papírról , meg mindenféle olyan papírról amiről a rajzolat szinte magától le esik , arról nem nagy kunszt át vinni a rajzolatot.De simáról , hát .Na pont ezért készült , és pont erről szólt az egész.
(#) kaqkk válasza eyess hozzászólására (») Dec 12, 2017 /
 
De nem ez volt az alap kérdés , itt az oldószeres transzferről beszéltek amire rávetődtél hogy koppintották a "magyar ötletet" , ami egyébként a vasalásos megoldás többször továbbfejlesztett vagy" koppintott" változata ...
A hozzászólás módosítva: Dec 12, 2017
(#) eyess válasza kaqkk hozzászólására (») Dec 12, 2017 /
 
Igen , mert az alap ötlet ugyan az . Valamilyen szer , , és nyomás hatására a papírról leoldódva áttapad a nyákra.Mert hát az aceton , és az alkohol mióta fejleszt hőt egyébként ?De úgylátom már megint ragozol mindent mindennel.Nézd végig a videót . Ott minden el van mondva amit te itt kifogásolsz.
A hozzászólás módosítva: Dec 12, 2017
(#) kaqkk válasza eyess hozzászólására (») Dec 12, 2017 /
 
Jó ! Már az elején írtam hogy
Idézet:
„hiába is írom le már tizedik alkalommal akkor is biztos vagy benne hogy a te módszeredet koppintották és ettől senki nem tántorít el”
És ez bejött nem ragozom tovább
(#) kaqkk válasza eyess hozzászólására (») Dec 12, 2017 /
 
Idézet:
„Mert hát az aceton , és az alkohol mióta fejleszt hőt egyébként ?”
Nem fejlest hőt és éppen ez a különbség a két módszer között ...
(#) eyess válasza kaqkk hozzászólására (») Dec 12, 2017 /
 
Ne is ragozd tovább .Ha nem tedd ide ki azt a linket ahol hamarabb csináltak ilyet , vagy ehhez hasonló nyák készítést .Ha meg lesz , akkor legalább megnyugszol meg én is .Bár én , így is az vagyok.
(#) kaqkk válasza eyess hozzászólására (») Dec 12, 2017 /
 
Idézet:
„csináltak ilyet , vagy ehhez hasonló nyák készítést”
Milyet? A te sima papíros találmányodat senki nem vitatja , arról beszélek hogy az oldószeres hő nélküli transzfernek semmi köze ahhoz ...
A hozzászólás módosítva: Dec 12, 2017
(#) eyess válasza kaqkk hozzászólására (») Dec 12, 2017 /
 
Azért mert a videón pont laminálóval lett csinálva az nem jelenti azt , hogy nem lehet ezt is két fadarab közzé szorítani félórára .Az a baj , hogy még mindig nem látod át a lényeget. Ennél a megoldásnál nem a hő a lényeg , azt el is lehet felejteni.
(#) kaqkk válasza eyess hozzászólására (») Dec 12, 2017 /
 
csak egy szót az egész dologhoz ! Ha nálad a tonert az alkohol viszi át , csinálj légyszíves egy kisérletet : alkoholba tegyél egy nyomatot és hagyd benne mondjuk 10 percig lássuk kioldja e a papírból úgy ahogy a másik videón az aceton ...(az alkohol nem oldja a tonert tehát ebben az esetben nem nevezhető oldószernek) Egyébként elmondjam miért DRY fóliát használtam és használnak a nyákgyártók ?
(#) eyess válasza kaqkk hozzászólására (») Dec 12, 2017 /
 
Akkor leírok valamit .Az ahogy javasolva van azon az oldalon , hogy ennyi aceton , és ennyi alkohol az egy nagy kamu.Ugyanis ha keveri , akkor gyengül az aceton , ami már mindjárt nem fog semmit csinálni.Ha meg nem keveri , akkor meg olyan erős , hogy annyira megoldja a rajzolatot , hogy abból értelmes dolog nem lesz.Én próbáltam sokféleképpen én tudom , ezt .Csak aki még nem próbálta sehogy sem annak ez ismeretlen dolog.Az aceton milyensége sem mindegy , mert vannak játék acetonok , amik nagyon gyengék , és van az amit a fodrászkellékes árul .Na az már teszi a dolgát.Itt a nyomás a lényeg , a nyák tisztaság , és utána kezelni , hogy az átáztatott rajzolat a papírral együtt a nyákon száradjon meg .Ezért fog oda tapadni , és evidens , hogy utána a papír lesz az ami engedni fog nem is a réz.
(#) kaqkk válasza eyess hozzászólására (») Dec 12, 2017 /
 
Én kipróbáltam. Aceton nélkül nyomhatod míg a szemed kigúvad akkor sem ragad át a rajzolat hidegen ...Az aceton éppen azért kell hogy megoldja a toner felső rétegét és azért kell hígítani hogy csak azt .És kipróbáltam a te módszered is , éppen azért választottam a DRY fóliát mert egyik megoldás sem megbízható,kb 60-80% az esély a jó nyákrajzolat felvitelére mindkét megoldással, míg a DRY 99% os .
(#) eyess válasza kaqkk hozzászólására (») Dec 12, 2017 /
 
Nekem nincs 99% , de a 95% ezért mindig tudom tartani .És ha már ennyi mindig meg van az nekem elég.Van mindenféle technikára alapanyag .Tehát bármelyiket bármikor be tudom vetni.

Viszont az , hogy kinek , hogy sikerül ezt , vagy azt elsajátítani , azt tudjuk , hogy nem megy mindig ugyan úgy.Mivel nem vagyunk egyformák , és az otthoni feltételek sem nagyon egyeznek meg sokszor.
Én nem panaszkodok se a vasalásra , vagy laminálásra , vagy éppen a dry technikára nekem mindegyik szokott sikerülni . És látható volt sokszor , hogy teljesen mindegy volt a technika mindegyiknél ki lehetett menni szinte a legvégső határig , és tökéletes lett .Persze ehhez sok mindennek egybe kell lenni.
A hozzászólás módosítva: Dec 12, 2017
(#) kaqkk válasza eyess hozzászólására (») Dec 12, 2017 /
 
Gratulálok az eredményeidhez ...
(#) eyess válasza kaqkk hozzászólására (») Dec 12, 2017 /
 
Én is tiédhez .Bár sokat még nem láttam mármint sokfélét , de , ha mindegyik 99% akkor az már visszaköszön szinte ...
(#) kaqkk válasza eyess hozzászólására (») Dec 12, 2017 /
 
A 8 év az 8 év ... Azért hagytam abba a nyákkészítést mert másik hobbit találtam (nagyobb kihívás)
A hozzászólás módosítva: Dec 12, 2017
Következő: »»   1250 / 1384
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem