Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » NYÁK-lap készítés kérdések
A témában nincs helye a nem szakmai indíttatású vitáknak, ezért a szabályszegést elkövetők azonnali figyelmeztetés nélküli kitiltásban, vagy némításban részesülnek. Ugyan így járunk el azokkal szemben, akik "blog"-nak nézik a fórumot. Ezt mindenki tartsa szem előtt!
Lapozás: OK   1302 / 1384
(#) jethro válasza gordonfreemN hozzászólására (») Márc 8, 2019 / 1
 
Ez most írásvetítő fólia éppen de lézernyomtató fóliával is csimálok,csak most ez került a kezembe.Egy papírlapon keresztűl fölmelegítem a panelt,ráteszem óvatosan a fóliát,majd a papirlapon keresztül vasalom,ha jónak találom hagyom teljesen kihűlni,majd leveszem a fóliát.
(#) usane válasza jethro hozzászólására (») Márc 8, 2019 /
 
De azért látható, hogy a vakargatás ellenére a papír jobb nyomatot ad mint a fólia. A fólia alatt mint látható elfolyik a nyomat. Egyébként nem tudom mit vakargatnak annyira, nekem sosem volt gondom vakargatással. A műnyomóról mindig lejött. Bele kell vágni sósavba és leoldja a papírt. Tonercsere óta sajnos nem az igazi. Az írásvetítő a DRY-hoz viszont jó. Ezt nem fotóztam le kimaratva de íme beforrasztva egy SSOP. És nem nyomdai filmet használtam, csak sima írásvetítőre nyomtatott film a gagyi utánygyártott tonerporral egy régi HP nyomtatóban.
A lakk egy kicsit csúnyácska rejta, de nem volt kedvem lemosni az akril előtt.
(#) morgo válasza usane hozzászólására (») Márc 8, 2019 /
 
Mint már valaki írta is, valószínűleg a műnyomóként kapható papírok minősége nem egyforma. Nekem sem jött le. hiába áztattam sósavba. Ezért is használom a kínai sárga papírt. Így nincs semmilyen áztatgatás.
(#) jethro válasza usane hozzászólására (») Márc 8, 2019 /
 
Én a fóliát 3x raktam vissza a nyomtatóba,biztos ami biztos,nyilván van pár tized elcsúszás ennek köszönhető a vakarás és nem a fóliának.
(#) Firefighter1 válasza jethro hozzászólására (») Márc 16, 2019 /
 
Ez új nekem... de kiváncsi vagyok énis!
(#) antikzsolt hozzászólása Márc 17, 2019 /
 
Üdv.

Remélem tudtok segíteni. Alu lapokat kellene maratnom az alábbi folyadékban 2dl víz, 1dl sósav, és 20-50 milliliter hidrogén peroxid

A probléma ott kezdődik hogy lézerrel kellene eltávolítani a megmarni kívánt felületet. A maratás után viszont a védő rétegnek eltávolíthatónak kell hogy legyen.
Páran mondták a körömlakkot hogy azzal kenjem be. Van egyéb megoldás rá? 100 névjegykártya méretű alu lapról van szó.
(#) Bakman válasza antikzsolt hozzászólására (») Márc 17, 2019 /
 
Idézet:
„lézerrel kellene eltávolítani a megmarni kívánt felületet”
Ezt pontosan hogyan kell érteni? A védőlakkot kellene lézerrel eltávolítani? Teljesen át kell vágni a lapot vagy csak bizonyos mélységig kellene belemarni?
(#) antikzsolt válasza Bakman hozzászólására (») Márc 17, 2019 /
 
Elnézést a pontatlan fogalmazásért. A lézerrel el kell távolítani a védőlakkot majd a savval megmaratni. A lézerem a fém gravírozásra nem alkalmas.
(#) Bakman válasza antikzsolt hozzászólására (») Márc 17, 2019 /
 
A lézertől függ, hogy milyen anyagot tud (még) leégetni a felületről. Én első lépésként P20-at próbálnék.
(#) jethro válasza Firefighter1 hozzászólására (») Márc 17, 2019 /
 
Ezt nem én találtam ki itt olvastam 100-éve,csak itt valami fényes reklámújsággal,meg műnyomó papirral szenvedtek én meg kipróbáltam a lézer fóliát.Nekem megfelelő,nyomtatom ,vasalom,sósav+hiperol tabi 15 perc alatt kész a nyákom.
(#) antikzsolt válasza Bakman hozzászólására (») Márc 17, 2019 /
 
Jó kérdés. Megpróbáltam egy félig meddig beszáradt repesztő lakkal. Ígéretesnek tűnik hogy a körömlak irányában fojtassam. P20 a maratás után feloldása hogy történik? Ahogy olvasom ott köt meg ahol fény éri?
(#) Bakman válasza antikzsolt hozzászólására (») Márc 17, 2019 /
 
Én úgy gondoltam hogy ahol a lézerfény éri, ott leég az alu lemezről. Nem tudom, hogy ez nálad járható-e vagy sem, nem ismerem a lézered. Maratás után pl. denaturált szesszel is lemosható könnyedén.

Lefújod az egész lemezt, megvárod amíg megszárad majd mehet a lézer alá. Már ha ragaszkodsz mindenképpen ehhez folyamathoz.
(#) antikzsolt válasza Bakman hozzászólására (») Márc 17, 2019 /
 
Igen járható teljes mértékben. Ez is a cél hogy a védőréteg leégetése után maratáskor a minta kioldódjon.
(#) Jonas hozzászólása Márc 22, 2019 /
 
Sziasztok!
A Hestore-nál kapható Flux SK-10 segédeszköz a forrasztás elősegítése mellett védi is hosszútávon a nyáklapot? Láttam a leírásban, hogy "Megelőzi a vezetők oxidálódását", de ez ilyen bujtatott dolognak tűnik, máshol nem találtam, hogy védené is, teljesen igaz hogy a forrasztást tökéletesen elősegíti!
(#) niedziela válasza Jonas hozzászólására (») Márc 22, 2019 /
 
Az is, mert valóban védi ha nem mosod le, de akkor ragad és mocskos is lesz.
Szóval ez olyan.....
(#) janigel válasza Jonas hozzászólására (») Márc 22, 2019 /
 
A forraszthatóságot valóban nagyon jól elősegíti.
Kezdetben ragad, és sok idő kell ahhoz, hogy fogdosható legyen ( de miért kellene fogdosni).
Védelme is elég jó (amatőr célra), ebből a szempontból viszont a közelébe nem jöhet a (nyákgyártói) lötstop lakknak.
A hozzászólás módosítva: Márc 22, 2019
(#) Jonas hozzászólása Márc 23, 2019 /
 
Egy idő után valóban nem ragad, csak a széle egy kicsit, de ez nem zavar, meg nem is lesz fogdosva. Viszont tudnátok a használatához tanácsot adni? Mikor maratás és fúrás után fújom le (forrasztás előtt), viszonylag szépen csillog az egész, csak a szélén tűnik úgy, mintha lefolyt volna, vagy nem tudom, gyanítom hogy nem marad ott semmi. Ekkor még nem is zavar annyira, mert itt csak a forrasztás segítése a cél. De amikor kész vagyok az egésszel, le szoktam újra kezelni az egészet vele, pont azért hogy tartós legyen, viszont ekkor már csak nagyon kis felületen marad meg a szép csillogás, nem tudom hogy a többi részén van-e egyáltalán. Ez mitől lehet?
És tudnátok ajánlani esetleg a későbbiekre nyákvédő lakkot? Az se lenne hátrány ha a Hestore-ból lenne, bár néztem és szerintem ott nincs ilyen. Illetve ha sikerül majd beszereznem egyet, ráfújhatom majd az SK-10-re, vagy azt először mossam le?
(#) janigel válasza Jonas hozzászólására (») Márc 23, 2019 /
 
Ezt próbáld ki.
1. SK-10 vékonyan a forrasztáshoz.
2. Ha kész minden akkor lemosni (nitró vagy aceton ecsettel).
3. Vegyél ilyet és ezzel fújd le.
A hozzászólás módosítva: Márc 23, 2019
(#) Epu2 válasza Jonas hozzászólására (») Márc 23, 2019 /
 
Üdv! janigel javaslatát annyiban kiegészíteném, hogy a lakkal lefújás után, csak akkor kapcsold be a szerkentyűt, ha már 110 %-ban megszáradt. A nem tökéletes száradás miatt már többször szívtam. Főleg ahol vastagabb volt. A lakkozott felületet nehéz újra forrasztani és csúnya is lesz.
(#) Remci hozzászólása Márc 23, 2019 /
 
Sziasztok!

Forrasztásgátló lakkot mivel lehet eltávolítani? Alkatrészt kellene cserélnem egy panelon, de pont ott van lefújva ezzel a trutyival ahol forrasztani kellene.
(#) janigel válasza Remci hozzászólására (») Márc 23, 2019 /
 
Próbáltam :
acetont
kloroformot
nitrót
benzint
alkoholt
aromás hígítót, és mindegyiket kiröhögte, mert ha jól tudom rá is égetik.
Szerintem csak a kaparás marad.
A hozzászólás módosítva: Márc 23, 2019
(#) Remci válasza janigel hozzászólására (») Márc 24, 2019 /
 
Ez elszomorító Azért köszi az infót.
(#) janigel válasza Remci hozzászólására (») Márc 24, 2019 /
 
Nincs mit.
Valamelyik nyákgyártót kellene kifaggatni.
(#) Bakman válasza Remci hozzászólására (») Márc 24, 2019 / 1
 
Üvegszálas tisztító (glass fibre pen). Szépen le lehet vele dörzsölni a lakkot, nem csinál mély barázdákat.

Könnyen lehet, hogy a lakknak nincs közember számára is beszerezhető oldószere. Lehet, hogy a festékoldó kromofág oldja a lakkot is de én NYÁK közelébe nem szívesen engedném. Bár ki tudja, annó hideg zsíroldóval mostuk a NYÁK lapokat. Igaz, a mosás után azonnal öblíteni és sűrített levegővel ki kellett szárítani.

Ezektől egyszerűbb valamivel lekaparni a lakkot.
(#) Remci válasza Bakman hozzászólására (») Márc 25, 2019 /
 
Köszi, ez tetszik. Csak kár hogy a hestore- ban nincs ilyen. Körbe nézek honnan tudnék rendelni.
(#) nedudgi válasza Remci hozzászólására (») Márc 25, 2019 / 1
 
Az Ápisz árult ilyesmit. Mostanában papír-írószer boltok tartják, esetleg kreatív hobby kategória is lehet.
(#) Bakman válasza Remci hozzászólására (») Márc 25, 2019 /
 
Van pár bolt amelyik forgalmazza, Google-ba: üvegszálas tisztító.
(#) pipi válasza Remci hozzászólására (») Márc 25, 2019 / 1
 
Hali!
hqelektronikában vettem
(#) Remci válasza pipi hozzászólására (») Márc 25, 2019 /
 
Köszi.
(#) Jonas hozzászólása Márc 29, 2019 /
 
Beszereztem próbának Plastik 70-et, akinek esetleg van tapasztalata vele, hogyan lehet szépen lefújni vele a nyákot? Próbáltam úgy , hogy gyengéden satuba szorítottam a nyákot, hogy ne tudjon lefolyni illetve a másik oldalra átkerülni, illetve a csatlakozókat, meg a fontos elemeket lemaszkoltam, hogy azokra se kerüljön véletlenül se. Ennek ellenére került ez mindenhova . De nem is ez a fő probléma, hanem mikor megszárad, ennek nem kéne fényesnek maradnia, mert jelenleg olyan mintha nem is került volna rá semmi. Tippek, ötletek, tanácsok? (egyoldalú THT nyákról van szó)
A hozzászólás módosítva: Márc 29, 2019
Következő: »»   1302 / 1384
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem