Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » NYÁK-lap készítés kérdések
A témában nincs helye a nem szakmai indíttatású vitáknak, ezért a szabályszegést elkövetők azonnali figyelmeztetés nélküli kitiltásban, vagy némításban részesülnek. Ugyan így járunk el azokkal szemben, akik "blog"-nak nézik a fórumot. Ezt mindenki tartsa szem előtt!
Lapozás: OK   1301 / 1384
(#) Medve741 hozzászólása Feb 20, 2019 /
 
A következőket tapasztaltam:
Megterveztem a nyákot Layouttal. Kinyomtattam 100 grammos műnyomó papírra, ahogy szoktam. Levasaltam, és utána le akartam áztatni, és ujjal ledörzsölni, ahogy szoktam. És most jött a furcsaság. A papír szépen egyben lejött, teljesen tiszta maradt, mintha nem is nyomtattam volna rá. A festék mind rajta volt a nyákon. Maratás után tökéletes szép panelt kaptam. Kérdésem: Szerintetek mit rontottam el, hogy ilyen szépen sikerült a nyák?
(#) niedziela válasza Medve741 hozzászólására (») Feb 20, 2019 /
 
Ezt hívják mázlinak De meg lesz ez ideologizálva is !
(#) janigel válasza Medve741 hozzászólására (») Feb 20, 2019 /
 
Valamit csak máshogy csináltál.
A műnyomó mindig hagy szöszöket, és nem szokott úgy működni mint a sárga kínai.
Fénykép ???
(#) Medve741 válasza janigel hozzászólására (») Feb 20, 2019 / 2
 
Csináltam képeket, de az nem sokat mutat.
(#) janigel válasza Medve741 hozzászólására (») Feb 20, 2019 /
 
Szépen jól sikerült valóban.
Így mindig elronthatod.
De valamit mégis másképp csinálhattál, ha ezelőtt ......
(#) Alkotó válasza Medve741 hozzászólására (») Feb 20, 2019 / 1
 
A panel szép, gratulálok.Két apróságra figyeltem fel: részben a telefóliás panelkialakítás általában több problémát jelent mint amennyi előnyt ígér, másik részben látok egy dátumnak kinéző számsort a panelon, de a február 150.-e nagyon hosszú hónapnak tűnik.
(#) gordonfreemN hozzászólása Feb 21, 2019 / 3
 
Feldobom én is.
Köszi kaqkk a poziciorajzra a tippet, azt hiszem mostantól ez igy lesz. (Érdekes, hogy van aki a vasalást rázza ki kisujból még mások a fotózást. Szinte nem is emlékszek olyan feladatra ami ne sikerült volna vele)
(#) Medve741 válasza Alkotó hozzászólására (») Feb 21, 2019 / 1
 
A 150 es szám nekem jelöli, hogy hol találom a dokumentációt a gépemen.
Nekem még nem tünt fel semmien probléma a teleföldel. Minden panelemet így csinálom.
Ez a kapcsolás egy visszacsatolt audion 40 méterre. Már működik, de még finomítani kell rajta. Pl sávnyujtás… Ha Te is meg akarod építeni, szivesen átküldöm a lay fájt, persze eltüntetem a fölösleges feliratokat róla
(#) Alkotó válasza Medve741 hozzászólására (») Feb 21, 2019 /
 
A 150 a dátumban szokatlan, ezért említettem meg. De már a felirat "dátumsága" is csak egy feltételezés volt, hiszen bármilyen egyedi azonosító is lehetne.
A teleföld léte-funkciója sok elmélkedés alapja. Ha a készülék az elvárt módon működik, akkor semmi gond nincs ezzel nálad.
Függetlenül a konkrét esettől, általánosságban hasznos lehet látni ennek a megoldásnak az értelmét. Van aki maratószer spórolás miatt látja jónak, van aki tudományosabbnak érzi ettől a panelt, és van aki csak kényszeresen kihasználja ezt a lehetőséget ha már a programja kínálja az opciót. Szerintem ezek az érvek finoman fogalmazva is maflaságok.
Aminek lehet értelme, az a felület árnyékoló hatása. Ennek lehet akár kulcsfontosságú szerepe is magasabb frekvenciákon vagy fokozottan érzékeny áramkörök esetében. De az árnyékoláshoz elegendő egyetlen ponton valamilyen potenciálra kötni a felületet, és sehol máshol.
Akkor van (lehet) gond, amikor a telefóliás felületet konkrétan ki akarjuk használni, és ehhez több ponton is csatlakozunk. Pl. látni amikor a GND-t kötik erre, és minden GND-re csatlakozó alkatrészlábat beleolvasztanak a teleföldbe (általában termál-PAD formájában). Az a hibalehetőség oka/forrása, hogy a vezetősávtól eltérően nem lehet megtervezni merre is fog tényleges folyni az áram egy felületen. Ezért nem zárható ki olyan áramutak kialakulása, amit kimondottan el kellene kerülni.
Természetesen mindezt a helyén kell kezelni. Vezetősávokkal is lehet pocsék panelt tervezni, és telefölddel is lehet jót, de a teleföldben rejlő kockázat sokkal nagyobb mint az esetleges előny.
A hozzászólás módosítva: Feb 21, 2019
(#) sdrlab válasza Alkotó hozzászólására (») Feb 21, 2019 / 1
 
Azért ne felejtsd el, hogy a teleföld esetén nagyságrendekkel kisebb vezetékellenállások alakíthatók ki egy panelen belül! Eddig nálam egy esetben sem okozott gondot ez, pedig nem egy olyan készüléket(RF) terveztem, amiben több 100V-os jelek néhányszor 10uV(!) mellett kellett megférjen. Ha kicsit odafigyelünk arra, hogy a telefóliát hosszan, főleg több helyen ne szakítsuk meg, ez gondot nem okozhat. Előnyt viszont annál többet.
(#) Alkotó válasza sdrlab hozzászólására (») Feb 21, 2019 /
 
Alapvetően mást gondolok, butaságnak tartom amit mondasz. De ez nem baj, így kerek a világ.
(#) sdrlab válasza Alkotó hozzászólására (») Feb 21, 2019 /
 
Nincs is ezzel baj, neked ez a magánvéleményed, mely nem tartalmaz sem példákat sem elfogadható szintű érvelést. Szerintem pedig ez a butaság, ha így ragaszkodsz valami téves elképzeléshez...
(#) niedziela hozzászólása Feb 21, 2019 /
 
Mielőtt elmérgesedne..

Az áramköri elrendezés relative "egyszerűbb"
Digitális és rádiófrekvenciás kapcsolásokban elnyomja az elektromos zajt és interferenciát, párhuzamosan futó jelek áthallását csökkenti...stb
Bekapcsolási áramimpulzusok jelennek meg a GND-n keresztül, ha nagy az impedancia különbség akkor a rajta eső feszültség egy brumm-ot (zajfeszültséget hoz létre) a nagy GND felület kisebb impedancia, igy kisebb a brumm is. satöbbi....

Többrétegű paneleknél van, hogy létrehoznak plusz egy belső réteget direkt ennek.
(#) usane válasza gordonfreemN hozzászólására (») Feb 21, 2019 /
 
Ezen fóliás maszk van? Jól néz ki de nagyon drága.
(#) gordonfreemN válasza usane hozzászólására (») Feb 21, 2019 /
 
Igen, dynamask, ebayról. Elég drága de szerencsém volt a múltkor, elfelejtette egy hétig elküldeni, aztán küldött ajándékba +fél métert.
Ha összefognánk, akkor lehetne egész olcsó is, okfejtegetése a témának a nyák fólia rendelés topikban.
(#) gordonfreemN válasza Alkotó hozzászólására (») Feb 21, 2019 /
 
A csatolmány található a válasz a "miért jó"-ra és a "mikor jó"-ra.
A hozzászólás módosítva: Feb 21, 2019
(#) Bakman válasza Alkotó hozzászólására (») Feb 21, 2019 /
 
A teleföld jótékony hatásai: EEVBlog.
(#) gordonfreemN válasza gordonfreemN hozzászólására (») Feb 22, 2019 /
 
Végül megvettem a lexmarkot.

Bátran ajánlom a típust azoknak, akik fóliára szeretnének maszkot elkészíteni, remekül kezeli, nagyon szépen nyomtat. Mondom ezt úgy, hogy a nagyobbik lexmark x950-hez vagyok szokva.
Ez volt a pro. Kontra legyen, hogy Wi-fin kicsit mintha lassan nyomtatna, mármint a feldolgozási idő kicsit sok, de lehet csak nem konfigoltam még megfelelően, elég széles a paletta beállításokból.
(#) gordonfreemN válasza niedziela hozzászólására (») Feb 24, 2019 /
 
Már majdnem jó

Teliföldet viszont nem értem. Importkor egy egybefűggő és a vezetősávoktól különálló "zone reactangle" -ként kezeli. Pedig így nagyon sok fóliát meg tudnék spórolni
(#) niedziela válasza gordonfreemN hozzászólására (») Feb 25, 2019 /
 
Most nem tudom hol tartasz, mit importálsz hova... ?
(#) niedziela válasza gordonfreemN hozzászólására (») Feb 25, 2019 / 1
 
Teliföld importálása nem megy, sosem ment.
Amikor bevezették ezt az opciót és látám, hogy nem megy, írtam nekik.
Válasz az volt, hogy nem baj, próbáljak együtt élni vele.
Mondjuk mikor egy fejlesztő ezt válaszolja, az elgondolkodtató
Lényeg, hogy más programokkal generált gerbert jól megtudja jeleníteni.
(#) gordonfreemN válasza niedziela hozzászólására (») Feb 25, 2019 /
 
Ezt nem tudtam, de megoldottam. Nyitok egy új dokumentumit ide beimportálom a gerberből a forrmaszkot illetve a silkscreen-t. Megnyitom import board-dal az eredeti panelt ami teleföldes majd törlöm a saját silk screen-jét. A panel környezetéből kitakarom cutout area-val a maradék teleföldet. A forrmaszkot és silkscreen-t átmásolom ide a gerber import lapról és úgy játszok a rétegekkel, hogy minden jó legyen. Köszönet az ötletért!

Szerk: ami még érdekes, hogy én gyártattam már le sprint 6-tal exportált gerber fájlokból kétoldalas teleföldes panelt és nem volt gond. Tehát nem az export rossz. Te pedig azt mondod, más programok importjakor sincs baj a telefölddel. Ezek szerint csak saját magára allergiás. Érdekes a hozzáállása a fejlesztőnek, ha ennyivel lezárta.
A hozzászólás módosítva: Feb 25, 2019
(#) niedziela válasza gordonfreemN hozzászólására (») Feb 25, 2019 /
 
Ja, ez a kis trükk kell hozá, vagy egy gerbernéző amiben a rétegeket el lehet csúsztatni.
Idézet:
„Ezek szerint csak saját magára allergiás.”

Ez pontosan igy van, mert a létrehozott gerber több nézővel is ok, tehát elvileg olyan mint a többi.
Viszont egy másik programból létrehozott gerber jól importálható, szóval az import sem rossz.
Ettől függetlenül saját magát nem tudja kezelni. Ez gond, főleg ahogy hozzáálltak a problémához.
Mert szerintem a saját programomból exportált fájlt ha nem lehet a saját programomba vissza importálni, az nem olyan sebaj tóbi, mintha egy másik programból konvertált fájlt nem tudna kezelni. Erre már nem jött válasz tőlük
(#) usane válasza gordonfreemN hozzászólására (») Feb 26, 2019 /
 
Na majd kiváncsi leszek milyen lesz ha kifogy és utánygyártott patront raksz bele. Bár lehet hamarabb nyugdíjba megyek. Nem tudom mennyit használod
(#) gordonfreemN válasza usane hozzászólására (») Feb 26, 2019 /
 
Nagyon keveset lesz pörgetve, pár évig biztosan kitart.
A megbízhatóság miatt én eredeti tonert fogok bele venni.
27ezer a 3ezer oldalas, azzal dupla ennyi időt leszek el, mint a gyári töltéssel.
Azért nem gondolom, hogy drága lenne egyébként, mert a samukhoz adott 1500oldalas gyári tonerek is bekerülnek 15-20k-ba.
(#) duke válasza Medve741 hozzászólására (») Márc 1, 2019 /
 
" És most jött a furcsaság. A papír szépen egyben lejött, teljesen tiszta maradt, mintha nem is nyomtattam volna rá. "

Szerintem egyszerűen többféle minöségű, állapotú műnyomó papir van. És véletlenűl most ilyet fogtál ki. Régebben nekem is olyan volt, hogy 10 percig csiholtam a nyákot kézzel, lábbal, radirral, szilikongumival, végső esetben tűvel kapartam a maradványokat. Most olyan van, hogy fél perc melegviz után szinte sérülés nélkül leuszik a papir a nyákrol. És utánna nincs mit tisztitani, mert nem maradnak foszlányok, rostok.
Lehet hogy a hőmérséklettől is függ, hogy milyen állapotba kerül a papir. Kicsit alacsonyabb hőmérsékleten vasalok, mert változott toner, lehet hogy ez is segít.
(#) furko válasza duke hozzászólására (») Márc 1, 2019 /
 
Idézet:
„Régebben nekem is olyan volt, hogy 10 percig csiholtam a nyákot kézzel, lábbal, radirral, szilikongumival, végső esetben tűvel kapartam a maradványokat.”


A sósav maradéktalanul eltünteti a foszlányokat. Jó az ecet is.
(#) remiasa hozzászólása Márc 7, 2019 / 2
 
Sziasztok,

Végre megérkeztek a JLCPCB-től a paneljeim, nagyon jó minőségü.
A hozzászólás módosítva: Márc 7, 2019
(#) jethro válasza duke hozzászólására (») Márc 7, 2019 / 1
 
A fóliával sosem volt gondom.Nem kell áztatgatni vakargatni.
(#) gordonfreemN válasza jethro hozzászólására (») Márc 7, 2019 /
 
Ezt hogy csinálod és milyen fólia?
Következő: »»   1301 / 1384
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem