Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » NYÁK-lap készítés kérdések

Témaindító: csaadaam, idő: Máj 31, 2005
A témában nincs helye a nem szakmai indíttatású vitáknak, ezért a szabályszegést elkövetők azonnali figyelmeztetés nélküli kitiltásban, vagy némításban részesülnek. Ugyan így járunk el azokkal szemben, akik "blog"-nak nézik a fórumot. Ezt mindenki tartsa szem előtt!
Lapozás: OK   1325 / 1325
(#) SlyChocolate válasza Epu2 hozzászólására (») Júl 13, 2020 /

Oksa.
Ránéztem de nem találtam semmilyen sárga papírt.
A hozzászólás módosítva: Júl 13, 2020
(#) kaqkk válasza nedudgi hozzászólására (») Júl 13, 2020 /

Idézet:
„Ha sajátkezűleg akarsz nyákot gyártani, a lézernyomtató megkerülhetetlen.”
Ez nem teljesen igaz ! A fotó eljárásnál nem fontos lézernyomtatóval készíteni a "filmet" Én 8 évig minden hétvégén csináltam nyákot nyomdában gyártatott mesterfilmmel ...
A hozzászólás módosítva: Júl 13, 2020
(#) dolargaan válasza SlyChocolate hozzászólására (») Júl 13, 2020 /

Egy ebay-es forrást linkeltem. Ha azt megnézed, válogathatsz az eladók között.
A linkelt az számomra megbízható, sok más termék esetében is az volt. Nem reklámként mondom...
(#) Kovidivi válasza SlyChocolate hozzászólására (») Júl 14, 2020 /

Pl. Ebay.
(#) nedudgi válasza kaqkk hozzászólására (») Júl 14, 2020 /

Én is használtam fotóplottert, évekig.
(#) Bakman válasza nedudgi hozzászólására (») Júl 14, 2020 /

Esetleg titnasugaras nyomtatóhoz való írásvetítő fólia.
(#) tothbela válasza nedudgi hozzászólására (») Júl 21, 2020 /

Eddig csak vasaltam, de éppen most kipróbáltam az oldószeres technikát. Egyetlen kis DC-DC izolátort akartam készíteni, és ha már kinyomtattam a mintát négy példányban, egyiket így transzferáltam a nyákra. Semmi lacafaca, csak egyszerűen a letisztított nyákra ráfektettem a műnyomó papírt, felé egy pár csepp toluollal átitatott papírzsepkendő, erre egy papírlap, majd egy vastagabb karton. Egy 12V/7Ah-ás akkuval súlyoztam le 10 percre. Utána levettem mindent, a "transzfert hagytam megszáradni, utána áztatás. Eddig úgy tűnik talán jobb mint a vasalás.
(#) tothbela válasza tothbela hozzászólására (») Júl 21, 2020 /

A kontúrok egyértelműen élesebbek, viszont úgy gondolom be kell tartani az eredeti lötyi összetételét, mivel ez a hevenyészet transzferezés a műnyomó anyagát is kismértékben átvitte a nyákra.
(#) SlyChocolate válasza tothbela hozzászólására (») Júl 21, 2020 /

Minden tapasztalatot köszönök.
Lassan én is kipróbálom az aceton -alkohol módszert.......
(#) enginerus hozzászólása Júl 24, 2020 / 1

Émlékszem régebben napokig vitatkoztak itt a természetvédők, hogy a vaskloridot szabad e a csatornába önteni! Már nem emlékszem mi lett a vita vége, de üzenem nekik, hogy naponta több tartály vasklorid érkezik a szennyvíztisztitó telepre! (Úgy hozta a sors, hogy ott dolgozok.)
(#) Bakman válasza enginerus hozzászólására (») Júl 24, 2020 /

Ha jól tudom, nitrogén tartalmú anyagok kicsapatására használják, de kb. mindegy is.

Uyganakkor a hobbista nem tiszta Vas(III)-klorid vizes oldatát önti a lefolyóba (ha önti), hanem van benne bőven Vas(II)-klorid és Réz(II)-klorid is.
(#) tothbela válasza enginerus hozzászólására (») Júl 25, 2020 /

Nos nem akarok offolni, de mi is próbálkoztunk vasklorid szennyvízbe öntésével. Nem rombolás céljából, hanem a szűrhetetlen oldott ipari szennyeződés pelyhesítésére. A vasklorid ugyanis az oldott polikondenzációs anyagot oldhatatlanná teszi, az pedig leülepszik. A cél a kisebb kupac izé.
(#) NickE hozzászólása Júl 25, 2020 /

Régóta, de nem rendszeres olvasom a topicot. Érdeklődöm, hogy ónozásban nincs előrelépés? Nyákgyártókhoz hasonló minőségű ónozást nem lehet házilag készíteni?
(#) TavIR-AVR válasza tothbela hozzászólására (») Júl 27, 2020 /

Vas III klorid a vízben vas III hidroxidra és sósavra hidrolizál. A vashidroxid pelyhes csapadék (~hópihe), aminek nagy felülete van és a lebegő mindenféle apró szemcséket megköti.

A rézszennyezés necces. Sejtméreg és nem illik csatornázni.... A halak sem szeretik
Következő: »»   1325 / 1325
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem