Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » NYÁK-lap készítés kérdések

Témaindító: csaadaam, idő: Máj 31, 2005
A témában nincs helye a nem szakmai indíttatású vitáknak, ezért a szabályszegést elkövetők azonnali figyelmeztetés nélküli kitiltásban, vagy némításban részesülnek. Ugyan így járunk el azokkal szemben, akik "blog"-nak nézik a fórumot. Ezt mindenki tartsa szem előtt!
Lapozás: OK   1342 / 1342
(#) nagym6 válasza bbalazs_ hozzászólására (») Ápr 1, 2021 /

Szégyen az izzókra nézve, ilyen rossz a hatásfokuk.
(#) sdrlab válasza nagym6 hozzászólására (») Ápr 1, 2021 / 1

Rossz?? Mint láthatod, kitűnően sugároznak azok - infrában..! ))
(#) kutyammajom hozzászólása Ápr 23, 2021 /

Sziasztok!

Meglévő és működő 4 rétegű áramkörömet szeretném optimalizálni, nem vagyok maximálisan elégedett a zajszinttel, és mielőtt áttervezném, kikérném nálam tapasztaltabb emberek véleményét is. Az A/D átalakítók legalacsonyabb mért zajszintje 3mV pp, ami elfogadható lenne, de működés közben ez némely csatornánál eléri a 12mV-t, vagy tüskék formájában még sokkal nagyobb értéket. Nincsenek irreális elvárásaim, mivel 20cm hosszú FFC szalagkábelen érkeznek az analóg jelek, 1000x-es erősítés után, azaz a bemenetre vonakoztatott zaj 3uV pp.

Ezen kívül van egy audio erősítő is a nyákon, aminek nincs hallható alapzaja, viszont az usb töltőre dugva az áramkört, már megjelenik némi zaj.

A stackup:

signal/power
ground
core
signal/power
ground

Felül található a GPIO konnektor, raspberryhez, bal oldalon a tápellátás, kapcsolóüzemű + akku töltő vezérlő. Közép felül a digitális rész, jobb oldalt egy DAC és egy erősítő. Középen alul 3 ADC és legalul az FFC csatlakozók.

A digitális rész táp külön van (3.3V), az analóg részek is külön LDO-ról mennek (3V).

Ha bárkinek van javaslata, tapasztalata mixed signal boardokkal kapcsolatban, szívesen veszem

Üdv!

pcb.jpg

(#) apac hozzászólása Ápr 27, 2021 /

Sziasztok!
Olyan kérdéssel fordulok hozzátok, hogy nyáklemez gyártással kí foglalkozik,
2db két oldalas kellene ebből a nyáktervből Bővebben: Link.

A hirdetések között nem találtam ilyen személyt egyet sem.
A céges rendelés nem jó mert nincsen hozzá Gerber fájl sajnos.

Előre is köszönöm a segítséget.
(#) Bakman válasza apac hozzászólására (») Ápr 27, 2021 /

Két lehetőséged van:
1: feladsz egy hirdetést, hogy ilyen munkára keresel vállalkozó egyént.
2: megvárod, amíg valaki hirdet.
(#) apac válasza Bakman hozzászólására (») Ápr 27, 2021 /

Szia. Hirdetést nem tudok feladni mert múltkor nem jó hirdettem és azóta a hirdetéseket nem tudok feladni.
(#) pipi válasza apac hozzászólására (») Ápr 27, 2021 /

Hali!
A cikk szerzőjét nem kérdezted tud-e adni nyákot?
(#) kaqkk válasza apac hozzászólására (») Ápr 27, 2021 /

Aki keres az talál ... talán 3 kattintás volt ...
A hozzászólás módosítva: Ápr 27, 2021
(#) apac válasza kaqkk hozzászólására (») Ápr 27, 2021 /

Ezt megtaláltam én is, de 7000 postát nem igazán akarok fizetni két lappért.
(#) Epu2 válasza apac hozzászólására (») Ápr 27, 2021 /

Akkor marad Kína. Olcsó, csak várd ki. Vagy nézd végig a száz hirdetést , van e a szomszédba, ahova érte mehetsz.
(#) soskajoska válasza Pethical hozzászólására (») Ápr 28, 2021 /

Négyzethálós fólián 2:1 méretarányban, Chartpak fóliacsíkokkal, szimbólumokkal készített NYÁK terv. fotózva! Egy rétegű panel esetén fekete, két rétegűnél piros és kék fóliákkal ragasztva a terv.
Így akár 19"-os RACK szekrénybe illeszkedő panelok is készültek. (igaz ez a '80-as évek második fele volt)
(#) Epu2 hozzászólása Ápr 28, 2021 /

Üdv! Ha vennék A4 méretű leporellót és leporolnám róla a cimkéket, tudnék ré lézerrel nyomtatni? Rajta is maradna vasalásig?
(#) kaqkk válasza Epu2 hozzászólására (») Ápr 28, 2021 /

Elvileg működik a dolog , de először próbáld ki egy kisebb darabbal . Volt olyan "hordozóm" amivel tökéletes nyákot vasaltam , de olyan is amiről a nyomtatóból kivéve egyszerűen lefordult a nyomat ...
(#) pont válasza Epu2 hozzászólására (») Ápr 28, 2021 /

Próbáld ki, kíváncsi vagyok én is, de a normál nyomtató papír is, azért nem jó, mert a rostok közé jobban beleköt a toner minta nyákra. Ezért kell sima felületű, például műnyomó, reklámújság stb...
A hozzászólás módosítva: Ápr 28, 2021
(#) nedudgi válasza Epu2 hozzászólására (») Ápr 28, 2021 /

Zavart érzek az Erőben. A leporelló egy harmonikaszerűen hajtogatott hosszú papír, emlékeim szerint főleg nyomtatókhoz használták.
Biztosan arra gondolsz?
(#) pipi válasza nedudgi hozzászólására (») Ápr 28, 2021 / 2

Öntapis etikettcimkés leporellóra gondol, a cimkéket leszedve, a megmaradó fényes felületű papírra nyomtatna.......
(#) Peter65 válasza Epu2 hozzászólására (») Ápr 28, 2021 /

Nekem nem sikerült. HP LaserJet 5-t használok. Ez egy nagyon régi nyomtató. Nekem valahol mindig megsértették a nyomtató kivezető görgői a rajzolatot. Hasonlóan problémás volt a kínai sárga lappal is. Viszont sokaknak sikerül, úgy hogy egy próbát megér. Lehet venni etikettet A4-es lapon is, van ahol darabonként is adják.
(#) Epu2 hozzászólása Ápr 29, 2021 /

Köszi a hozzászólásokat a leporelló kérdésben. Kipróbálom és visszajelzek.
(#) Bakman válasza pipi hozzászólására (») Ápr 29, 2021 /

A leporelló egy harmonikaszerűen összehajtott hosszú lap, ami lehet egyben etikett is. A kérdés csak az, hogy mit szól a nyomtató a "végtelenített" papírhoz.
A hozzászólás módosítva: Ápr 29, 2021
(#) Epu2 válasza Bakman hozzászólására (») Ápr 29, 2021 /

Van amelyik egész lapos. (A4 köröli) Találkoztam ilyennel.
(#) nedudgi válasza Epu2 hozzászólására (») Ápr 30, 2021 /

Idézet:
„Van amelyik egész lapos. (A4 köröli) Találkoztam ilyennel.”

Ámde az nem leporelló. A leporelló hajtogatott lapok összessége.
(#) nedudgi válasza Bakman hozzászólására (») Ápr 30, 2021 /

A mátrixnyomtatók ilyenek voltak, előfordult tintasugarasban is. Tudtommal csak az OTC (Output Technology Corporation) gyártott leporellót kezelő lézernyomtatót.
(#) Gafly válasza nedudgi hozzászólására (») Ápr 30, 2021 / 1

És a két szélén van lyuksor a papir továbbitáshoz.
Valamint perforálva van, és igy némi kézimunkával kissé cakkozott szélű A4/A3-as lapokat nyerhetünk.
(#) Epu2 válasza nedudgi hozzászólására (») Ápr 30, 2021 /

Ez is hajtogatott, Mint a fogazott nyomtatópapír. Ilyennel találkoztam.
Következő: »»   1342 / 1342
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem