Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » NYÁK-lap készítés kérdések
A témában nincs helye a nem szakmai indíttatású vitáknak, ezért a szabályszegést elkövetők azonnali figyelmeztetés nélküli kitiltásban, vagy némításban részesülnek. Ugyan így járunk el azokkal szemben, akik "blog"-nak nézik a fórumot. Ezt mindenki tartsa szem előtt!
Lapozás: OK   1362 / 1384
(#) eyess válasza Suba53 hozzászólására (») Máj 15, 2022 /
 
Majd Backman biztos elmondja .Úgy látom nála még a színes lézernél is négy szinnél meg állt a világ.
(#) Suba53 válasza eyess hozzászólására (») Máj 15, 2022 /
 
Sajnos nem eleget, a rébuszok megfejtésére több idő kell.
Jó, végtelen sok szürke árnyalat létezik, ez tény.
És? Mi a megoldás?

Annak a fényében, hogy a legsötétebb fekete sem fed rendesen egy rétegben.
Ezen nem segít a szürke 50 árnyalata.
A hozzászólás módosítva: Máj 15, 2022
(#) GAnna válasza Suba53 hozzászólására (») Máj 15, 2022 /
 
A szürke az ugyanúgy monokróm csak a lefedettség változik.
(#) eyess válasza GAnna hozzászólására (») Máj 15, 2022 /
 
Nem kell keverni a tintasugarast ide .És nem is kell keverni a toner port semmi ilyen nincs , és nincs is szükség ilyen mókolásra.Kicsit el kell gondolkodni hogyan is müködnek ezek a dolgok.Amikor te szürkét nyomtatsz , akkor olyan port teszel bele ????? Ne viccelj már.
(#) Suba53 válasza GAnna hozzászólására (») Máj 15, 2022 /
 
Ezek evidenciák, de úgy látom, hogy a lényeget nem fogjuk megtudni, mivel szerintem ő sincs tisztában a megoldással, csak játszik, mi meg hamarosan megunjuk, és elmegyünk a dolgunkra.
(#) Bakman válasza Suba53 hozzászólására (») Máj 15, 2022 /
 
Nemhiába megy a terelés minden irányba.
(#) Gafly válasza Suba53 hozzászólására (») Máj 15, 2022 / 2
 
Idézet:
„Jó, végtelen sok szürke árnyalat létezik, ez tény.”

Csak 50.

Azon gondolkozom, hogy melyik troll kezdett új életet lányként?
(#) eyess válasza Bakman hozzászólására (») Máj 15, 2022 /
 
Terelhetnéd akár te , ha már ilyen tuti vagy ebbe a témába , hogy a kritikán kívül még semmilyen építő jellegű hozzászólásod nem volt. Ja bocs egy volt azzal is kicsit melléfogtál.
(#) Suba53 válasza Bakman hozzászólására (») Máj 15, 2022 /
 
Szerintem arra akar majd kilyukadni, hogy sok nyomtatónál lehet állítani a sötétségi árnyalatot, és állítsuk a legsötétebbre a feketét.
De hát ez önmagában nem oldja meg a problémát, mint említettem.
Aztán lehet hogy létezik olyan nyomtató, aminél ez megoldás lehet, de sajnos olyanom nincs.
(#) GAnna válasza eyess hozzászólására (») Máj 15, 2022 /
 
Ki beszélt itt szürke porról (csak te) A szürke a feketéből származik, csak a lefedettség mértéke változik.
De utánanézve az interneten a monokróm nem egy tudományos megfogalmazás, általánosan fogalmazva egyszínűt jelent.
A te feladványod eleve lehetetlen, ha valami monokrómban nyomtat akkor az egyszínűt nyomtat, ha ez nem teljesül akkor nem monokrómot nyomtat.
(#) Bakman válasza eyess hozzászólására (») Máj 15, 2022 /
 
Egyetlen linkkel, ami az eredetileg feltett kérdést megválaszolja, tisztázhatnád a kellemetlen helyzeted.

szerk.:
Engem is érdekelne a megoldás, én nem állítottam, hogy tudom.
A hozzászólás módosítva: Máj 15, 2022
(#) eyess válasza Suba53 hozzászólására (») Máj 15, 2022 /
 
Önmagában , ha maradunk a monokróm lézernél van ilyen is olyan is , az hogy van erre lehetőség , hogy állítsuk takarékosra , vagy ne a tonert az javíthat valamennyire ezen a dolgon, de az alapnyomtatás nem így történik. Ez csak egy lehetőség némely nyomtatónál.
(#) eyess hozzászólása Máj 15, 2022 /
 
Itt egy dolgot kell megérteni , hogy hogyan is nyomtat egy nyomtató mi alapján. Ez viszont teljesen típus független , akár még mátrix nyomtató is lehet .
(#) Gafly válasza GAnna hozzászólására (») Máj 15, 2022 /
 
(#) Suba53 válasza eyess hozzászólására (») Máj 15, 2022 / 1
 
Te figyelj csak! Ez túl hosszú már, hogy rétes legyen belőle. Nekem van más dolgom, holnap ránézek, hogy kinyögted-e a megoldást. ( Félek, hogy erre hiába várunk. )
(#) eyess válasza Suba53 hozzászólására (») Máj 15, 2022 /
 
Nem rajtam múlt .Én írtam aki keres az talál , és úgy gyorsabb is .
(#) GAnna válasza Gafly hozzászólására (») Máj 15, 2022 1 /
 
Akkor te azzal nyomtass.
(#) GAnna válasza eyess hozzászólására (») Máj 15, 2022 /
 
Visszatérve a terelésből, hányadik oldalon olvashatunk erről a témáról ?
(#) eyess válasza GAnna hozzászólására (») Máj 15, 2022 /
 
Épp most próbálok rá keresni , illetve meg is van egy egy , egyébként sok ilyesmi van , de talán ez az egyik.

Bővebben: Link
(#) GAnna válasza eyess hozzászólására (») Máj 15, 2022 /
 
Nem válaszolok (mer mingyá kitiltanak)
(#) eyess hozzászólása Máj 15, 2022 /
 
Vagy egy másfajta , de érdekességképpen

Bővebben: Link
(#) eyess válasza GAnna hozzászólására (») Máj 15, 2022 /
 
Nyugodtan válaszolhatsz ezek a dolgok akkor tesztek voltak sokunk számára , de valahol innen indult az egész nyomtatós tesztelgetés.
Szerintem 5 perc sem volt a keresés.
A hozzászólás módosítva: Máj 15, 2022
(#) GAnna válasza eyess hozzászólására (») Máj 15, 2022 / 1
 
Mit válaszoljak ? a linkjeid a közelében sincsenek annak amiről itt szó van (csak egy újabb terelés).
(#) eyess válasza GAnna hozzászólására (») Máj 15, 2022 /
 
Hát , ha ez sem segítség , hogy honnan kezdődhetett ez az egész , és utána lehet nézni könnyebben , akkor sajnálom. A terelgetés tőlem messze áll , viszont segíteni is csak annak lehet aki elfogadja a segítséget .
(#) eyess válasza GAnna hozzászólására (») Máj 15, 2022 /
 
Igaz nem rég regisztráltál az oldalra , de úgy megnéznék egy munkádat ha már , így a terelgetésnél tartunk. Mert azért úgy illő , a már illetünk valakit valamilyen jelzővel , hogy legalább valamit felmutassunk nem de ??
(#) nedudgi válasza GAnna hozzászólására (») Máj 15, 2022 /
 
Igen leírják, mert a kérdés alapján feltételezhető, hogy a kérdező alapdolgokkal sincs tisztában. Az átnyomtatás nem megoldás, mert a jelenleg használt hordozók deformálódnak a művelet alatt.
Megoldás a fotoplotter, vagy ha erre nem telik, kemény karakterisztikájú filmre készült kontaktmásolat.
(#) Egri Frédi hozzászólása Máj 16, 2022 /
 
Egy kis nyomtató történelem ... Úgy jó 35 éve volt szerencsém kivenni belőle a részemet.

Az első - kis hazánkban is elérhető és hétköznapi(?) ember számára készített - nyomtató a Commodore 64 -hez gyártott hőpapíros nyomtató volt. Olyasmi volt, mint egy mai blokk nyomtató az ALDI pénztárnál - annyit is ért, a mai szemmel. Viszont akkor papíron lehetett olvasni a gépbe beírt programot !!!

Ezzel egy időben jelentek meg az EPSON FX-80 -as mátrix nyomtatók. Ezekben a nyomtatókban már fel lehetett lelni a mai nyomtatók vezérlésének az alapjait. Lassú ámde zajos nyomtatók voltak. Alaphelyzetben 25 sor 80 oszlop volt ( 25x80 karakter ) amit egy leporellóra nyomtatni tudtak. Az A4 -es lapot nem tudták kezelni. Grafikus üzemmód nincs. Viszont tud széles ( 25x40 ) és keskeny ( 25x132 ) üzemmódban is nyomtatni. Óriási hátrányuk volt, hogy a kocsi ( írófej ) akkor is végig ment egy soron, ha abban nem volt egy pont leütés sem !!! 3 üres sort úgy "írt le", hogy 3xvégigment a soron és vissza, majd soremelés ... Ja, a nyomtatás egy irányú volt, balról -> jobbra ! Visszafelé "üresen ment" a kocsi ...

A következő említésre méltó széria az EPSON GX-100 -as verzió. Na ez már tudott grafikus módban képeket is nyomtatni - 2 színben ( fehér - fekete ). Képzelj el egy színes képet így ...
A nyomtatás itt már 2 irányú - karakteres módban, grafikusban még mindig csak balról -> jobbra.

Ekkortájban jelentek meg az első színes mátrixnyomtatók Sheikosha GP-1200. Ez korának legfejlettebb és legjobb minőségű mátrix nyomtatója volt 24 tűt tartalmazó fejegységgel és 4 színű festékszalaggal. [ A többi mátrix nyomtató eleinte 7 majd 8 és csak a jobbak voltak 9 tűsek] ( Színes nyomtatásnál még arra is ügyelt a nyomtató, hogy előbb a világosabb színt "üsse le" és csak azután a sötétebbeket. Így nem maszatolódott el a kép - olyan könnyen. Persze a használat megtette a hatását.)

Ha valakit érdekel, a teljesség igénye nélkül: Retro

Miért írtam mindezt le, ide és most ...

Alapesetben minden nyomtató úgy működik a mai napig is - memória mérettől függetlenül - hogy "megszerkeszt" 1 nyomtatandó sort, azt kiírja, majd "kocsi vissza : #10 " és " soremelés : #13". Amég a nyomtatás folyik, összeszerkeszti a következő sort ... Majd indul a játék előlről ...
A 2 irányú nyomtásnál a " kocsi vissza : #10 elmarad, helyette a nyomtató úgy állítja össze a nyomtatandó anyagot, hogy vízszintesen "megtükrözi" az anyagot és visszafele menetben ki is nyomtatja.

Ha valakinek van ereje, ideje és tudása megtalálni egy nyomtató driverben azt a részt, ami a soremelést végzi, azt lecseréli/átírja kedvére, annyiszor nyomtat egy sort végig, ahányszor akar.

Köszönöm, hogy végig olvastad !
(#) Suba53 válasza eyess hozzászólására (») Máj 16, 2022 /
 
Látom csak nem sikerült értelmezned a probléma lényegét. Az általad linkelt hozzászólások egyike sem arra ad választ, amiről nagy mellénnyel állítottad, hogy csak a nyomtatás lényegét kellene ismerni.

Mégy egyszer megpróbálom szájba rágni a kérdést, hátha megérted végre.

A kérdés, és érdeklődés tárgya az, hogy egy nyomtatónál meg lehet-e oldani azt, hogy anélkül nyomtasson rá kétszer ugyanarra a filmre, hogy a filmet ki kelljen venni, így ezzel elkerülve a nyomtató mechanikai és egyéb bizonytalanságaiból adódó hibákat, amikor kiveszed a filmet, és ismételten rányomtatod ugyanazt.

Szerintem ez nem járható út, viszont a te hozzászólás cunamid elvileg arról szólt, hogy lehet, csak a nyomtatási folyamat lényegét kellene ismerni.

Úgy hogy mindannyian kíváncsian várjuk az érdemi választ a ködösítés helyett.
(#) nedudgi válasza Egri Frédi hozzászólására (») Máj 16, 2022 /
 
Annnyival kiegészítenélek, hogy mátrix, és tintasugaras nyomtatóknál a [CR] karakter hatására kezdődik a nyomtatás. Ha nem jön [LF] karakter, akkor a következő sort körülbelül ugyanoda nyomtatják. Így ezekkel a nyomtatókkal lehet utánnyomtatni. Az más lapra tartozik, hogy valamekkora elcsúszás lesz a hordozó deformálódása, és a fej pozícionálásának pontatlansága miatt.
(#) Hp41C válasza Egri Frédi hozzászólására (») Máj 16, 2022 /
 
Réges-régen, de még ebben a galaxisban, úgy nyomtattunk magyar ékezetes karakteres szöveget mátrix nyomtatóval, hogy az ékezet nélküli karaktersort csak CR -rel záruk le, majd egy felső vessző / idézőjel és saját definícióval megadott felső két-pont karakterláncot küldtünk ki CR + LF (kocsi vissza, soremelés) -sel lezárva.

Ha egy sort többször (n -szer) szeretnénk kinyomtatni ezekkel a nyomtatókkal, (n-1) -szer csak CR -vel lezárva, az n. -et CR + LF -fel lezárva megoldhatjuk.
Következő: »»   1362 / 1384
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem