Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » NYÁK-lap készítés kérdések
A témában nincs helye a nem szakmai indíttatású vitáknak, ezért a szabályszegést elkövetők azonnali figyelmeztetés nélküli kitiltásban, vagy némításban részesülnek. Ugyan így járunk el azokkal szemben, akik "blog"-nak nézik a fórumot. Ezt mindenki tartsa szem előtt!
Lapozás: OK   1361 / 1384
(#) Suba53 válasza niedziela hozzászólására (») Máj 15, 2022 /
 
Próbáltam úgy is, de elég macerás az is. Ráadásul úgy a legjobb, ha a toner réteg van legalul, az érintkezik a P20 réteggel, így az alávilágítás elhanyagolható. Ha két réteget ragasztok össze, akkor óhatatlan, hogy legyen valahol egy film vastagságú réteg, és ezek elég vastag filmek.
Megy ez így is, tökéletes nyákokat tudok készíteni, és van bőven film tartalékom.
(#) eyess válasza Bakman hozzászólására (») Máj 15, 2022 /
 
Aki keres az talál.
(#) niedziela válasza Suba53 hozzászólására (») Máj 15, 2022 /
 
Dry-hoz mindig összeragagsztottam a kettőt a toner réteg volt lefele a másik felette. Alá nem világított, két rajzot meg egymásra passzítani szubjektiv bonyolult ha van négy tájoló pont.
Én lamináló fóliát használtam filmnek, 80mikronost

Én spec nem nyomtatnák úgy, hogy ez jó most nem jó most megint nem, na végre jó lett.
pap meg a papné esete.
A hozzászólás módosítva: Máj 15, 2022
(#) bbatka válasza niedziela hozzászólására (») Máj 15, 2022 /
 
Igen ez a megoldás működik, de csak vastagabb méretű huzalozásnál és nagyobb méretű alkatrészeknél. Nálam előfordul gyakran a full 0,25mm-es huzalozás, száz lábú mikrovezérlő 1,25mm-0,65mm lábtávolság. Ezeknél már necces, hogy nem fogják takarni egymást a fólia rétegek.
A Positiv 20-al egyébként nincs problémám. Sok éve használom már.
Ma beüzemeltem a Lézert a CNC gravírozómon, úgyhogy azért más technikákkal is próbálkozok majd.
(#) Suba53 válasza GAnna hozzászólására (») Máj 15, 2022 /
 
Jó étvágyat!

Nekem tökéletesen megy a P20-as technológia. Valamit javíthattak az összetételen, mert mostanában tökéletesen terül, gyorsan szárad, egyenletes réteget ad.

Sok évvel ezelőtt mi is fotoplotterrel készíttettük a filmeket. Az tökéletes volt, cégesen megcsináltattuk a pozitív filmeket, és azt vittük nyákgyártókhoz.

De így magán használatra az eléggé költséges, és nem is tudom, hogy van-e még olyan hely, ahol gerberekből fotoplotterrel filmet készítenek. A nyákgyártók nyilván tudják ezt, de utánajárni nincs kedvem.

Most meg ha megkívánok egy nyákot, megrajzolom reggel, és ebédre már kész is van a kimart példány.
(#) GAnna válasza eyess hozzászólására (») Máj 15, 2022 /
 
Ha ez a kérdés már felmerült valahol az 1360 oldalon, kérlek ne tartsd vissza az infót, hogy hányadik oldalon és ha van érdemi hozzászólás akkor erről nem beszélünk többet.
A hozzászólás módosítva: Máj 15, 2022
(#) Suba53 válasza eyess hozzászólására (») Máj 15, 2022 / 1
 
Azért a segítség nyújtás ( ami remélhetőleg ennek a fórumnak is a lényege ) az nem arról szól, hogy fölényesen benyögjük, hogy ez már ki lett vesézve és főjj a saját levedben, ha nem találod.
(#) niedziela válasza bbatka hozzászólására (») Máj 15, 2022 /
 
0,2-nél is jó, ha nem lenne jó csak 1mm-es vonalaknál, nem is mondtam volna róla semmit.
Idézet:
„száz lábú mikrovezérlő 1,25mm-0,65mm lábtávolság.”

Azt ha nem tudod összeigazítani, megeshet, de hogy azt kétszer sem fogod egymásra nyomtatni
az is biztos.
(#) Bakman válasza eyess hozzászólására (») Máj 15, 2022 /
 
Ha nehezedre esik értelmes válaszokat adni, miért írsz bármit is?
(#) Bakman válasza Suba53 hozzászólására (») Máj 15, 2022 /
 
Vannak akiknek ez egy örömforrás. Trollkodásnak hívják, szép szakirodalma van.
(#) eyess válasza Bakman hozzászólására (») Máj 15, 2022 /
 
Mert ezer egyszer le lett ez már írva .
(#) Suba53 válasza eyess hozzászólására (») Máj 15, 2022 /
 
És a jó kis úttörő megmondja, belinkeli hogy hol, hanyadik oldalon, stb.
Miért kell ezt magyarázni, kierőszakolni, amikor ez annyira természetes annak, aki segíteni szeretne.
Persze aki csak fölényeskedni szeret, ülni az információn, mert az hatalom, annak ez nem szól.
(#) eyess válasza Suba53 hozzászólására (») Máj 15, 2022 /
 
Ezt is elhiszem , mert ha régre nyúlik vissza egy egy téma , bizony nekem is időbe telik , ha megtalálom , ha egyáltalán sikerül. Főleg , ha már nagyon rég volt, viszont mindig mindig leírni ugyan azt is felesleges lenne , és OFF nak számítana már.
(#) Suba53 válasza eyess hozzászólására (») Máj 15, 2022 /
 
Szerintem millió téma van, amiket szinte havonta megkérdeznek olyanok, akik nem töltik a fél életüket az előzmények olvasgatásával. És ez természetes. Ha tudom a konkrét választ, és érdemben tudok válaszolni, akkor megteszem, akár havonta is, és nem mondom hogy erre már adtam egyszer választ egy másik kollégának, keresd meg.
(#) eyess válasza Suba53 hozzászólására (») Máj 15, 2022 /
 
Volt már ilyenre is példa , aztán meg felvetették sokan , hogy már hányszor ki lett tárgyalva már ez , vagy az , és minek tele nyomni mindig ugyanazokkal a dolgokkal az oldalt mikor meg lehet találni .És hát valljuk be , nekik is igazuk van.
(#) Suba53 válasza eyess hozzászólására (») Máj 15, 2022 /
 
Szerintem meg nincs igazuk. Eléggé önző ez a hozzáállás. Ahelyett hogy egy mondatban leírná valaki a választ a kérdésre, azt az egy mondatot arra pazarolja, hogy leírja a segítő szándék hiányát.
Melyik a hasznosabb mondat, a közösség számára?
(#) eyess válasza Suba53 hozzászólására (») Máj 15, 2022 /
 
Eleve kereséssel kezdtem volna az a leg gyorsabb .És ha nem lenne találat akkor tennék fel kérdést.De mivel ez a téma szinte ha nem is napi , de legalább havi rendszerességgel jelen van , ezért kis millió ezer találat lenne rá , tehát még nagyon régre se keresne a kereső.
(#) GAnna válasza Suba53 hozzászólására (») Máj 15, 2022 1 /
 
Viszont az is megfigyelhető, hogy sok mondatban leírják, hogy a kérdezőnek mit is kellett volna kérdeznie.
(mert nincs elég paraméter, meg ne nyúlj a 230-hoz mert jujj, stb stb)
(pedig általában tudják, hogy mi a kérdés lényege)
(#) GAnna válasza eyess hozzászólására (») Máj 15, 2022 /
 
Viszont ez így már csak tényleg duma, talán ha egy konkrétumot prezentálnál (kb, 3 órás keresés után)
(#) Suba53 válasza eyess hozzászólására (») Máj 15, 2022 /
 
Nem vagyunk egyformák. Én sem kezdem el végig olvasni egy téma összes beírását, ha egy abban a témában releváns kérdésem felmerül. És ezt nem is várom el senkitől. Viszont ha tudom hogy ez már többször is szóba került, nem rontom el a kedvét a kérdezőnek azzal, hogy én ugyan tudom a választ, de nem mondom meg, keresgéljen csak kedvére.

Gondolom érzed, hogy ez mennyire visszás lenne egy olyan fórumon, ahol végül is az is cél, hogy segítsünk egymásnak a felmerülő problémák kezelésében.
A hozzászólás módosítva: Máj 15, 2022
(#) eyess válasza GAnna hozzászólására (») Máj 15, 2022 /
 
A színesre már kaptatok egyet a nem színes már ebből kiokoskodható.
(#) Suba53 válasza GAnna hozzászólására (») Máj 15, 2022 /
 
Azért az sajnos tény, hogy nagyon sokan nem tudják úgy megfogalmazni a kérdést, hogy az egyértelmű legyen. Ilyenkor azért nem árt tisztázni a konkrétumokat, mielőtt túl általános, vagy téves válasz születik.
(#) eyess válasza Suba53 hozzászólására (») Máj 15, 2022 /
 
Akkor én is kérdezek egyet . A sima monokróm nyomtató hányféle színt tud nyomtatni ?
De rögtön kérem akkor a választ
(#) GAnna válasza eyess hozzászólására (») Máj 15, 2022 /
 
1 (nyertem ?)
Módosítás: egyszerre 1
A hozzászólás módosítva: Máj 15, 2022
(#) eyess válasza GAnna hozzászólására (») Máj 15, 2022 /
 
Nem nyertél , mert nem egyet .Még ha annak is hiszik sokan. de nem egy.
(#) Suba53 válasza eyess hozzászólására (») Máj 15, 2022 /
 
Most viccelsz?
(#) eyess válasza Suba53 hozzászólására (») Máj 15, 2022 /
 
Nem. Teljesen komolyan nem egy .
Hiszen nem csak feketét tud ,hanem a feketének sok sok árnyalatát , de ez már nem fekete.És ezzel elég sokat segítettem is szerintem.
(#) Bakman válasza Suba53 hozzászólására (») Máj 15, 2022 /
 
Nem, nem viccel. Mivel nem tudja a választ az eredeti kérdésre, csak úgy csinál, mintha tudná.
(#) Suba53 válasza eyess hozzászólására (») Máj 15, 2022 /
 
Na ezt azért fejtsd ki jobban. A szürke árnyalatait is színeknek hívod? Mert egy fekete toner port használó nyomtató maximum erre képes.
De ha ez oda lyukad ki, hogy elmondod hogyan lehet vele egy menetben kétszer ugyanazt kinyomtatni, akkor vevő vagyok az ötletre.
(#) GAnna válasza eyess hozzászólására (») Máj 15, 2022 /
 
Mire gondolsz ?, hogy a lézerbe nem fekete port teszel, hanem kevert színűt ? , vagy a tintasugaras cián színe nem alapszín ?
Következő: »»   1361 / 1384
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem