Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » NYÁK-lap készítés kérdések
A témában nincs helye a nem szakmai indíttatású vitáknak, ezért a szabályszegést elkövetők azonnali figyelmeztetés nélküli kitiltásban, vagy némításban részesülnek. Ugyan így járunk el azokkal szemben, akik "blog"-nak nézik a fórumot. Ezt mindenki tartsa szem előtt!
Lapozás: OK   732 / 1384
(#) janikukac válasza Zoli_bácsi hozzászólására (») Feb 13, 2012 /
 
Szóval húsz percet hagyjam? Akkor nemsokára letelik. Ha megszaglalom, nem érzem, akkor nem rakom már vissza.
(#) tikitiki válasza janikukac hozzászólására (») Feb 13, 2012 /
 
Remélem képekben is láthatjuk a végét majd, ha már így benne vagy.
(#) janikukac válasza tikitiki hozzászólására (») Feb 13, 2012 /
 
Remélem. Az egyik erősítő lesz, a másik csak próba-panel, hogy milyen a levilágító.
De látom tikitiki kételkedsz, hogy nem megy, szóval itt van pl egy kép Bővebben: Link Ezen a sok vonal 0,3mm, és az egészet szabad kézzel fúrtam, és ennek ellenére szinte totális pontossággal.
(#) janikukac hozzászólása Feb 13, 2012 /
 
Na, megszagoltam, nem volt szaga. Ettől eltekintve visszaraktam, mert a 20perc akkor érvényes szerintem, ha fentről kapja a hőt. Ez egy karton dobozon, és alulról kapja..
(#) tikitiki válasza janikukac hozzászólására (») Feb 13, 2012 /
 
Nem kételkedés ÁÁÁ csak úgy vettem észre , hogy most lázba vagy stb stb stb .És miért kételkednék láttam tőled már nyák képeket ,és jól sikerült nyákok azok is.
(#) janikukac válasza tikitiki hozzászólására (») Feb 13, 2012 /
 
Köszi. Most eszelek, meddig hagyjam még a dobozban a radiátoron a peneleket, csak látom senki se írt.
(#) tikitiki válasza janikukac hozzászólására (») Feb 13, 2012 /
 
Azért sem jó ha túl melegíted , mert nehezebben fog előhívódni nagyon meg keményedik rajta a lakk. úgy tudom , hogy szoba hőmérsékleten van megadva a palackon az idő.Ez az alap , ha most veszünk 20 fokot , és legyen 20 perc , akkor 40 foknál ez 10 perc lesz , és így tovább, de azt szokták mondani lassan járj tovább érsz , remélem érted?
(#) janikukac válasza tikitiki hozzászólására (») Feb 13, 2012 /
 
Az nem úgy van. 60 fokon 20 perc.....
(#) Zoli_bácsi válasza janikukac hozzászólására (») Feb 13, 2012 /
 
Elég a 20 perc, ha kb 70 fok van a dobozban. Az tök mindegy honnan jön a hő. 70 fokos legyen a panel és mehet a levilágítás. Nálam a szárítóban 30 percet megy, mert 60 fokra van állítva. Tökéletesen porszáraz a lakk.
(#) tikitiki válasza janikukac hozzászólására (») Feb 13, 2012 /
 
Gondoltam , csak egy példát vázoltam fel.
(#) janikukac válasza Zoli_bácsi hozzászólására (») Feb 13, 2012 /
 
Oké, rajta volt 30-at, de nem hiszem, hogy lett volna 70 benn. A doboz alja picit "sütött" mikor a kezemet ráraktam, de a panelek nem sütöttek úgy, mint amikor 20 percet hajszárítóztam.
(#) tikitiki válasza janikukac hozzászólására (») Feb 13, 2012 /
 
És ha teszel a nyákra egy hőmérő szondát , aztán műszeren látod , hogy mennyi is az annyi úgy talán könnyebb lenne.
(#) janikukac válasza tikitiki hozzászólására (») Feb 13, 2012 /
 
Tennék, ha lenne.
(#) tikitiki válasza janikukac hozzászólására (») Feb 13, 2012 /
 
Akkor hozzá vetőlegesen megfelel egy szobai hőmérő is tedd a panel mellé a dobozba, sacra jó.
(#) Zoli_bácsi válasza Zoli_bácsi hozzászólására (») Feb 13, 2012 /
 
Ennek a problémának a kiküszöbölésére építeni kell egy szárító kemencét. No de ez a téma nem ide való, van külön topikja. Ha gondolod, ott kitárgyalhatjuk.

Itt:

http://www.hobbielektronika.hu/forum/topic_2032.html
(#) mekkmesterke hozzászólása Feb 13, 2012 /
 
Sziasztok
Kérdésem a következő lenne. Hol tudnék olcsón beszerezni olyan fóliát ami alkalmas a levilágításra? Előre is köszönöm a választ.
(#) tikitiki válasza mekkmesterke hozzászólására (») Feb 13, 2012 /
 
Lapolj visszább , de lehet az illető mindjárt jelentkezik kicsit várj.
(#) mate_x válasza janikukac hozzászólására (») Feb 13, 2012 /
 
Nem olyan kritikus az a szárítási idő. Volt már, hogy siettem és egy 15 percet szárítottam a radiátoron, aztán a biztonság kedvéért egy kis hajszárítózás 1 percig, de nem úgy hogy ráégessem a lakkot. Aztán meg néztem a panelszélén az ujjammal, hogy nem ragad-e. Ha nem ragad jó.
(#) kaqkk válasza mekkmesterke hozzászólására (») Feb 13, 2012 /
 
Milyen fóliára gondolsz ? Amit rálaminálsz a nyákra és levilágítod ? Vagy amire a rajzolatot nyomtatod ?Ha DRY fóliát
azt a nyákfólia rendelés témában még talán kapsz
(#) mekkmesterke válasza kaqkk hozzászólására (») Feb 13, 2012 /
 
Amire a rajzot nyomtatom olyan fóliát.
(#) janikukac válasza mate_x hozzászólására (») Feb 13, 2012 /
 
Kész is lett a panel ! Attila86 múltkor írta, hogy nem kell sokáig benne hagyni az ónozóba a nyákot, úgy is tettem, bár lehet ez is sok lett, mert sose olyan a színe, mint az övé. Aztán kicsit felcsiszoltam, mert valakik mondták, zsírtalanítottam, és kész lett. Azért még mindig nem tökéletes a levilágítóm, mert megint a 0,3mm vezetéken kis zárlat lett , de megoldom. Majd neki kell essek a levilágítót befejezni.

Köszi mindenkinek a segítséget, Gulasoftnak meg várom a nyákrajzát.


Ui: azért nincs kép, mert totál nincs energia az elembe a gépben. Mondanám, hogy telóval lefényképezem, de csóró vagyok, és nincs rajta kamera.
(#) tikitiki válasza janikukac hozzászólására (») Feb 13, 2012 /
 
ok semmi gond a lényeg , hogy sikerült.És készülök most valamivel nektek nem tudom , hogy fog sikerülni , de aki levilágít annak lesz nagy segítség.
(#) vagnerjazon hozzászólása Feb 13, 2012 /
 
Üdv.!
Tudja valaki, hogy a TS500 gyantát mivel lehet oldani? Próbáltam denaturált szesszel, és aromás hígítóval is, de egyik sem vált be.
(#) mrobi válasza vagnerjazon hozzászólására (») Feb 13, 2012 /
 
Én nitro hígítót használok ha a gyantát felszeretném oldani. Kell neki egy kis idő mire feloldja.
(#) vagnerjazon válasza mrobi hozzászólására (») Feb 13, 2012 /
 
Köszönöm szépen. Festékboltban lehet kapni?
(#) mrobi válasza vagnerjazon hozzászólására (») Feb 13, 2012 /
 
Igen. Aromás hígítót én is próbáltam. A toner port is nagyon nehezen szedi le a nyákról.
(#) vagnerjazon válasza mrobi hozzászólására (») Feb 13, 2012 /
 
Köszönöm, akkor majd veszek valamikor.
(#) gulasoft válasza janikukac hozzászólására (») Feb 13, 2012 /
 
Jó hogy mondod, el is felejtettem.

80-as.pdf
    
(#) tikitiki hozzászólása Feb 13, 2012 / 2
 
Nos itt lennének a fóliára nyomtatott igaz csak vonalak , de mind a két oldalára nyomtattam , hogy lássátok milyen lenne levilágításnál , és hogy takarna .1 db fólia , és kb sikerült ugyan abba a pozícióba is szerintem elég jól takar. Ez 1200 Dpi ben készült csak .
(#) janikukac válasza gulasoft hozzászólására (») Feb 13, 2012 /
 
Köszike ! Holnap megcsinálom. Már a panel le van lakkozva.
Következő: »»   732 / 1384
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem