Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » NYÁK-lap készítés kérdések
A témában nincs helye a nem szakmai indíttatású vitáknak, ezért a szabályszegést elkövetők azonnali figyelmeztetés nélküli kitiltásban, vagy némításban részesülnek. Ugyan így járunk el azokkal szemben, akik "blog"-nak nézik a fórumot. Ezt mindenki tartsa szem előtt!
Lapozás: OK   1374 / 1384
(#) mnyugger válasza Pethical hozzászólására (») Márc 28, 2023 /
 
Köszi. Letöltöttem a bétát., mert nekem valami nagyon régi verzió volt a gépen. Ezzel rögtön megy.
(#) Davidd válasza mnyugger hozzászólására (») Márc 29, 2023 / 1
 
Szia!
En szemely szerint, eaglebol exportolom a gerbert, tud mindent layert, plus a lyukakat is. Beimportalom flatcam-be, ott elvegzem a beallitasokat, es onnan pedig a candle cnc programba megcsinalom a letapogatast a nyaknak. (ugye nem tokeletesen egyenes a felulet soha).
A hozzászólás módosítva: Márc 29, 2023
(#) mnyugger válasza Davidd hozzászólására (») Márc 29, 2023 /
 
Idézet:
„megcsinalom a letapogatast a nyaknak.”


Ezt hogyan?
(#) benjami válasza mnyugger hozzászólására (») Márc 29, 2023 /
 
Egy csipesz a nyák-ra, egy másik csipesz a marószerszámra. A csipeszek a cnc vezérlő bemenetére vannak kötve, így tudja érzékelni amikor a marószerszám hozzáér a nyáklaphoz (nyilván álló motorral). Ennek az egésznek az algoritmusa be van építve a cnc programjába, ami így végigtapogatja a nyáklap felszínét. Az így kapott magassági térképpel azután képes korrigálni a Z koordináta mozgatását.
(#) mnyugger válasza benjami hozzászólására (») Márc 29, 2023 /
 
Ezt a Candle alapból tudja?

Ez lenne? "Heightmap"
A hozzászólás módosítva: Márc 29, 2023
(#) benjami válasza mnyugger hozzászólására (») Márc 29, 2023 /
 
Igen, tudja.
(#) Pethical válasza mnyugger hozzászólására (») Márc 29, 2023 /
 
Igen, ez az, nagyon hasznos főleg, ha marod a nyákon a vezetősávokat. Érdemes sűrű rácsot csináltatni vele.
(#) mnyugger válasza Pethical hozzászólására (») Márc 29, 2023 /
 
Nem akarok marni. Fotózok.
Csak a fúrást bíznám CNC-re.
(#) benjami válasza mnyugger hozzászólására (») Márc 30, 2023 /
 
A heightmap csak a szigetelősávok kimarásához szükséges, (ott ugye elég pontos mélységben kell marni), a fúráshoz felesleges.
(#) kameleon2 válasza mnyugger hozzászólására (») Ápr 1, 2023 /
 
我不认识他,但他可能是个好人
(#) Suba53 hozzászólása Ápr 9, 2023 /
 
Szerintetek hol lehet Itt a huncutság ?
(#) Bakman válasza Suba53 hozzászólására (») Ápr 9, 2023 /
 
Nyílván elírás az ár. Amíg ők nem bólintanak rá, hogy ennyiért a tiéd, nem jön létre a szerződés. Ebbe sokan belefutnak, hátha alapon, nem szokott összejönni a dolog.
(#) Suba53 válasza Bakman hozzászólására (») Ápr 9, 2023 /
 
Húsvét után felhívom őket, kíváncsi vagyok.
(#) macsi01 hozzászólása Ápr 10, 2023 /
 
Üdv
Keresnék olyan fórumtársat aki egy kapcsolási rajz alapján elkészítene egy nyáktervet (gerber - t ).,így le tudnám gyártatni Kínában .
A panel mérete 85x56 mm kétoldalas .
(#) niedziela válasza macsi01 hozzászólására (») Ápr 11, 2023 /
 
Tedd fel a rajzot.
(#) macsi01 válasza niedziela hozzászólására (») Ápr 11, 2023 /
 
con 1- ig kellene a bal oldali négyzet tartalma nem .

s-l1600.jpg
    
(#) niedziela válasza macsi01 hozzászólására (») Ápr 12, 2023 /
 
Ha igy jó akkor csinálok gerbert
(#) niedziela válasza niedziela hozzászólására (») Ápr 12, 2023 /
 
gerber hozzá

hob.zip
    
(#) macsi01 válasza niedziela hozzászólására (») Ápr 12, 2023 /
 
Adj privátban egy mail címet .
(#) KBal76 hozzászólása Ápr 13, 2023 /
 
Gyors kérdés: a fenyőgyantával befújt/bevont nyáklapot megmarja a sav, vagy megvédi? Azaz ha alkoholban oldott fenyőgyantát használnék "tintának" egy felületen akkor mire számítsak maratáskor? (HCL+H2O2)
(#) kaqkk válasza KBal76 hozzászólására (») Ápr 13, 2023 /
 
Ha a teljes felületet lekened az megvédi a savtól , viszont ahol véletlenül megreped a gyanta bele ffog marni . Tudhatjuk milyen savat akarsz használni ? A sósav hidrogén peroxid kombó szerintem megkezdi a gyantát (nem próbáltam még de a peroxid erős oxidálószer beleharaphat a gyantába)
(#) tdi75 válasza KBal76 hozzászólására (») Ápr 13, 2023 /
 
Szia!
Csak egy tanács, bár sokunknak lehet hogy már unalmas. Ha sósav és hidrogénperoxid kombót használod, akkor arra vigyázz, ha elég erős a koncentrációd, úgy felforr megfut a reakciód, mint a sicc, és közben dől a klórgáz a maratótálkából. Elkezd pezsegni, majd felforr mire megmozdulna a kezed. Nekem így már olvadt meg marató edényem.
(#) kaqkk válasza tdi75 hozzászólására (») Ápr 13, 2023 /
 
Kesztyű szemüveg .....
(#) niedziela válasza kaqkk hozzászólására (») Ápr 13, 2023 /
 
meg normális higitás... nem kell 2 sec alatt lemaratni.
(#) KBal76 hozzászólása Ápr 14, 2023 /
 
Köszi srácok az aggódást, de már huszonéve ezzel maratok. Nem ez volt a kérdés, hanem hogy mit használjak tintának, most épp 3d nyomtatóval rajzoltatnék meg egy A4+ -os kétoldalas lapot, nem bonyolult, 200mil vonalkígyók.
Már sikerült kitalálnom mivel (tolladapter, preparált fecsi és 0.4-es tű, a pályagenerálás is jó) de a festékekkel nem vagyok egyenesben (leginkább eldugul a tű, még azon gondolkodtam el, kinyomok szóróflakonosból, az szűrtebb lehet..). A fenyőgyanta adja magát, beállítható a viszkozitása, van sok, stb.
(#) Lamprologus válasza KBal76 hozzászólására (») Ápr 14, 2023 /
 
Húúú ... régen még csőtollal rajzolgattam nyákokat ... ahhoz lehetett kapni valami tintát, ami bírta a maratást. Sajnos a nevére már nem emlékszem!
(#) bbatka válasza Lamprologus hozzászólására (») Ápr 14, 2023 /
 
Nem holló tusnak hívták?
A dekorációs célokra használt "üveg festék"-nek hasonló az állaga, mint az alkoholos filcnek.
A fenyőgyanta szerintem le fog oldódni a maratás során. Megolvad.
(#) Kinka István válasza Lamprologus hozzászólására (») Ápr 14, 2023 /
 
A Rotringos korszakban lehetett kapni kobaltkék nevű tintát, előtte alkoholban oldott sellakot használtam.
Ezek állták a vas-kloridot.
A hozzászólás módosítva: Ápr 14, 2023
(#) qvasz2 válasza Lamprologus hozzászólására (») Ápr 14, 2023 /
 
Maratás álló, vagy elmoshatatlan tusnak hívják.
(#) bbatka válasza bbatka hozzászólására (») Ápr 14, 2023 /
 
Következő: »»   1374 / 1384
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem