Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » NYÁK-lap készítés kérdések
A témában nincs helye a nem szakmai indíttatású vitáknak, ezért a szabályszegést elkövetők azonnali figyelmeztetés nélküli kitiltásban, vagy némításban részesülnek. Ugyan így járunk el azokkal szemben, akik "blog"-nak nézik a fórumot. Ezt mindenki tartsa szem előtt!
Lapozás: OK   731 / 1384
(#) gulasoft válasza dinokal hozzászólására (») Feb 13, 2012 /
 
A bővent azért cáfolnám, mert csak a vezérlő és motorok 20.000 felett vannak. Fúráshoz elengedhetetlen a kotyogásmentes mechanika ami megint nem két fillér, és nem árt egy nagyon jó marógép. Ráadásul a kefések olyan szempontból nem szerencsések, hogy 10.000 felett forognak, a kefe jóval nagyobb igénybevételnek van kitéve, mint egy állványos gép motorjánál.
Egy brushless marómotor, itthon 80.000-nál kezdődik, kintről meg nem tudok szerezni csak kínából, ott meg rajta lesz a vám.
(#) tikitiki válasza gulasoft hozzászólására (») Feb 13, 2012 /
 
Micsoda árak ez nekem magas ennyit nem tudnék beleáldozni.
(#) dinokal válasza gulasoft hozzászólására (») Feb 13, 2012 /
 
Ne az acél marásában gondolkodj . Nyákhoz elég a gyengébb is. Ha te csinálod a vezérlőt, max! 10, ha veszed kb 16000. Léptetőt vehetsz bontottat is, vagy lerobbant nyomtatóval szinte ingyen utánad dobják vezérléssel együtt. A gyengébb (pozdorja) mechanikát fióksínnel, menetes szárral bőven 10 alatt megúszod. Brushless motor, ha már azt szeretnél használni, vezérlővel együtt sincs 20. Ha nem brushless, jóval olcsóbb. Ne a nagyteljesítményű, gyárilag marónak készült motorokban gondolkodj! Nyákról és apróbb munkákról van szó! Az enyém nagyon bevált.
(#) tikitiki válasza dinokal hozzászólására (») Feb 13, 2012 /
 
Esetleg volna kép amit a maróval csináltál megnézném szívesen, már csak úgy kíváncsiságból.
(#) dinokal válasza tikitiki hozzászólására (») Feb 13, 2012 /
 
Most csak ez az egy volt kéznél, egy maradék nyákdarabra csináltam próbának. Egy R2R és egy LED panel Picezéshez. Nincs teljesen átfúrva, lesorjázva, ráadásul mélyebben martam a kelleténél. A végleges kész panel már be van ültetve, arról nem csinálok képet, az első smd forrasztásom, és mivel nem igazán látom, elég gány lett.

P1000544.jpg
    
(#) dinokal válasza dinokal hozzászólására (») Feb 13, 2012 /
 
Fotózva biztos sokkal szebb lenne, de ez a kész Eagle kapcsolásból cakk-pakk 10 perc alatt készült.
(#) gulasoft válasza dinokal hozzászólására (») Feb 13, 2012 /
 
Dobj egy képet a gépedről.
(#) gulasoft válasza tikitiki hozzászólására (») Feb 13, 2012 /
 
Látod ezt mondtam, sorjás. Pedig ez egy pici panel, most képzeld el ezt 10 centiben. Ha csak egy tizedet változik a nyák mondjuk ott ahol lefogatod, akkor a marás ott lehet nem viszi le a rezet, máshol meg ilyen csúnyán belemar.
(#) tikitiki válasza dinokal hozzászólására (») Feb 13, 2012 /
 
Nincs viszonyítási alapom , de ha a gép automatizálást veszem alapul , akkor szerintem ez rendben van.Esetleg még annyi , hogy nem vagyok annyira benne ebben , de mi lenne ha a fej nem fúró megoldású lenne , hanem késes , csak ahhoz forgó késes tokmány kellene stb nem tudom csak egy ötlet volt.
(#) tikitiki válasza (Felhasználó 13571) hozzászólására (») Feb 13, 2012 /
 
Tényleg elkalandoztunk bocsánat.
(#) dinokal válasza gulasoft hozzászólására (») Feb 13, 2012 /
 
Később teszek fel egy képet, lemerült az akku, feltettem tölteni. Az előző képet épp hogy csak meg tudtam vele csinálni. Egyébként nem én csináltam a gépet. Elhunyt a gazdája, én a fiától szereztem. Bocs az offért.
(#) janikukac válasza gulasoft hozzászólására (») Feb 13, 2012 /
 
Köszi, de ez negatív.
(#) gulasoft válasza janikukac hozzászólására (») Feb 13, 2012 /
 
Milyen fóliát akarsz elhasználni?
(#) gulasoft válasza dinokal hozzászólására (») Feb 13, 2012 /
 
És fióksines?
Szerintem annyira nem off, mert a cnc is nyákkészítési eszköz.
(#) janikukac válasza gulasoft hozzászólására (») Feb 13, 2012 /
 
Írásvetítővel akarok P20-as panelt!
(#) karaszbandi válasza (Felhasználó 13571) hozzászólására (») Feb 13, 2012 /
 
Ez megint olyan, hogy egy téma 60 helyen van szétszórva. Mert ha már egy szó nem úgy van, akkor gyorsan nyissunk másik topicot.
(#) gulasoft válasza janikukac hozzászólására (») Feb 13, 2012 /
 
Já, hát azt nem mondtad. Otthoni gépen van, majd rakok fel este.
(#) janikukac válasza gulasoft hozzászólására (») Feb 13, 2012 /
 
Oksa, köszi !
(#) tikitiki válasza janikukac hozzászólására (») Feb 13, 2012 /
 
Idézet:
„Írásvetítővel akarok P20-as panelt”


No csak benned is feltámadt a kísérletezői hajlam ?
Irás vetítő lehet nem lesz jó , de megér egy próbát , vagy már csináltál vele nyákot?
Csak mert nem tudni , hogy az írás vetítő felső üvegén át , hogy jelenik majd meg a fény a p20 ra .Vagy átalakítottad , egyébként annyiból jó ötlet , hogy nem kell külön csinálni levilágítót , mert adott .
(#) janikukac válasza tikitiki hozzászólására (») Feb 13, 2012 /
 
Már több mint fél éve ezzel dolgozom.
(#) tikitiki válasza janikukac hozzászólására (») Feb 13, 2012 /
 
Értem , csak mert emlékeim szerint a vetítő felső üvege kicsit homorú, és opálos , de már nem emlékszem annyira .
(#) janikukac válasza tikitiki hozzászólására (») Feb 13, 2012 /
 
Ja, hogy olyan írásvetítőre gondolsz! Nekem írásvetítő fóliám van, és arra nyomtatom a maszkot.

Amúgy valami eszembe jutott: miért nem csináljuk azt , hogy a maszkot 2x nyomtatjuk, de úgy, hogy egyik és másik oldalra is ugyan oda. Lehet, hogy jobb lenne a minőség. Csak annyit kéne, hogy a második nyomatnál az egész lapot tükrözni kellene, és a fóliát is fordítva rakni a nyomtatóba. Nem jó ötlet?
(#) tikitiki válasza janikukac hozzászólására (») Feb 13, 2012 /
 
Valaki itt felvetette ezt már azt hiszem korábban , csak valahogy a tükörképet akarta szembe fordítani , és úgy .De amúgy meglehet csinálni én nem próbáltam ilyet, de az én nyomt. tud kétoldalas nyomtatást egy az egyben ugyan azon anyagra nyomtatni , papír,fólia stb .Itt csak az a lényeg , hogy az adott rajz pdf ,vagy akármilyen formátumba úgy legyenek pozicionálva , hogy az nyomtatáskor tényleg egymásra kerüljön a többit a nyomtató elvégzi.
(#) waterbear válasza janikukac hozzászólására (») Feb 13, 2012 /
 
Nem túl jó ötlet, mert akkor a két festékes oldal egymáson van, és a nyák felől a nem nyomtatott oldal van, így nagy az alávílágítás esélye!

Mindig a nyomtatott rész kerül a fényérzékeny felületre!
(#) tikitiki válasza waterbear hozzászólására (») Feb 13, 2012 /
 
Arra gondolsz , hogy a fólia így elviszi a fényt , és ezért alávilágít?
A kétoldalas nyomtatás szerintem működne , csak ahhoz pontos illesztés kell pdf be , és két oldalra.És ráadásul tükörkép is.
(#) waterbear válasza tikitiki hozzászólására (») Feb 13, 2012 /
 
Nem... a fóliának, amire nyomtatsz, annak van egy bizonyos vastagsága... vegyük ezt most nagyon durván 1/2 mm-nek.
Ha a nyomtatott felület a fólia alján van, akkor az ráfekszik a fényérzékeny felületre, és a levilágítás alatt a lehető legközelebb van a nyákhoz, de ha a fólia tetejére nyomtatsz, akkor 1/2 mm-nyi vastagságú résed van, ahol az uv tud dolgozni, alávilágítani a fóliának.
Ezzel lehet elérni olyan mosott, recés szélű nyákokat a levilágítás során.
(#) waterbear válasza tikitiki hozzászólására (») Feb 13, 2012 /
 
Király ötlet és nagyon jó az írásvetítő alkalmazása, ugyanis abban van freshnel lencse, ami párhuzamosítja az egy pontból származó fény nyalábokat és ha régi cső helyére tud pontosan beszerelni egy Hgli lámpát, persze a búráját leszedve, első osztályú levilágítója lesz!

Fresnel.jpg
    
(#) tikitiki válasza waterbear hozzászólására (») Feb 13, 2012 /
 
Erre gondoltam én is , mert az írásvetítő felső üvege azt hiszem ilyen , és a fényt másképp adja .Bár nem tudom , hogy lehet elég erős megvilágítás kell , mert a felső üveg elég vastag azt hiszem .Ki kell próbálni , szerintem ilyet ócsón lehet szerezni akárhonnan,És kb hát nem tudom , de nincs A4 es a felső üveg igaz ? Nem tudom rég láttam ilyen gépet.
(#) janikukac hozzászólása Feb 13, 2012 /
 
Sziasztok p20 veteránok! Meddig hagyjam a radiátoron a panelokat, amelyek dobozban vannak, és aluról kapják a hőt? A radiátor egyenesen rohadtul süt, fával tüzelünk. 1 óra elég? 2db panel van, egy 5x5cm, és egy 7*8-as.
(#) Zoli_bácsi válasza janikukac hozzászólására (») Feb 13, 2012 /
 
Szia.

70 fokon max 20 perc. A 70 fokot ne lépd túl, mert megég a lakk. Egyébként meg ha közelről megszagolod a panel felületét, és nem érzed az oldószer szagát, jó is lesz. (20 perc eltelte után persze)
Következő: »»   731 / 1384
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem