Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » NYÁK-lap készítés kérdések
A témában nincs helye a nem szakmai indíttatású vitáknak, ezért a szabályszegést elkövetők azonnali figyelmeztetés nélküli kitiltásban, vagy némításban részesülnek. Ugyan így járunk el azokkal szemben, akik "blog"-nak nézik a fórumot. Ezt mindenki tartsa szem előtt!
Lapozás: OK   930 / 1384
(#) sprofan válasza ElemElek hozzászólására (») Jún 18, 2013 /
 
Ott van a rajzon az IC, minden kivezetése meg van számozva. Korábban linkeltem neked a lábkiosztását ami szintén meg van számozva. Így be tudod azonosítani hogy melyik lábát hova kell kötni, épp földre, tápra, ledre vagy egyéb alkatrészekre.
(#) pilotitalia hozzászólása Jún 18, 2013 /
 
Szia!
Amit sprofan linkelt az eléggé egyszerű rajz,de ha gondot okoz a rajz vagy a nyák akkor biztos legyártja valaki neked(jó magam és még sokan mások is),de lehet egyszerűbb dolgokkal kellene kezdjél
(#) eyess válasza ElemElek hozzászólására (») Jún 18, 2013 1 /
 
Vársz egy picit mindjárt kész lesz , de egyébként tényleg igazat adok a többieknek.
Ja , ha ilyen dolgot nem tudsz , hogy mit mivel köss össze , akkor az alkatrészeket hogy fogod beültetni , vagy az már fog menni ?
(#) ElemElek válasza eyess hozzászólására (») Jún 18, 2013 /
 
Fog menni a beültetés, számomra a problémát a nyák megtervezése okozza, azon belül is a 2 IC. Sok lába van, egyszerűen nem tud elrendezni. Egyébként már terveztem nyákot, de sokkal egyszerűbb áramkörhöz.
(#) pjg válasza ElemElek hozzászólására (») Jún 18, 2013 /
 
A gyakorlás teszi a mestert.
(#) Szpisti válasza ElemElek hozzászólására (») Jún 18, 2013 /
 
Már ne is haragudj meg érte, de pont egy ilyen egyszerű alap kapcsolás az, amin meg lehet tanulni a paneltervezést. Nekem ne mondd már, hogy annyit nem tudsz összpontosítani és kombinálni hogy a kapcsolási rajzon az ic lábakat beszámozva nem tudnád egy mórickarajzon magadnak felvázolni. Persze ilyesmi elsőre sosem sikerül(sokszor a profiknak sem), ezért a másik szükséges képesség a türelem.
Fogsz egy négyzetrácsos lapot, és oda pöttyözöd az ic lábakat a rács kereszteződésekre méretarányosan filctollal. Mellé a másik ic lábait, meg a pár alkatrészt. Aztán ceruzával összehuzigálod egyesével. Először az sem baj ha keresztezik egymást, kicsit agyalsz , radir-cerka-radir - cerka - és SIKERÉLMÉNY!
Persze mennyivel egyszerűbb ha valaki megoldja helyetted, mi ?
Tessék kitartó lenni !
Vagy ha nem megy (olyan persze nincs, csak lustaság van), akkor másik hobby után kell nézni .
A hozzászólás módosítva: Jún 18, 2013
(#) eyess válasza ElemElek hozzászólására (») Jún 18, 2013 1 /
 
Tessék parancsolj semmi extra .Megpróbáltam neked úgy csinálni ahogy amit linkeltél képen látszik .Ugyan úgy kell minden beültetni.És lehet örülni.A nyák tükörképét láthatod tehát vasalható egy az egyben nyomtatás után nem kell még egyszer tükrözni.Persze azért ellenőrizd le , ezt én pláne , hogy kérném mivel gyors munka volt.De remélhetőleg nincs benne hiba.

Jó szórakozást az áramkörhöz .

Üdv eyess.
(#) ElemElek válasza eyess hozzászólására (») Jún 18, 2013 /
 
Köszi mindenkinek!!!!!!!!!!
Megyek vasalni!
(#) pjg válasza eyess hozzászólására (») Jún 18, 2013 /
 
Mi ez? Labirintus?
(#) eyess válasza pjg hozzászólására (») Jún 18, 2013 1 /
 
Tudod , ezt dobta a gép , de jelen esetben szerintem megteszi .
(#) ElemElek válasza eyess hozzászólására (») Jún 18, 2013 /
 
Egy dolgot kérnék: fel tudnád rakni a tervet képként? (.bmp)
És a fizikai méretét is add meg kérlek! (cm) Nagyon köszönöm!
(#) eyess válasza ElemElek hozzászólására (») Jún 18, 2013 1 /
 
Képként minek a pdf től nem kell jobb , vagy most nem értem minek a bmp ?
A méretek 8,8 x 5,2 cm.És képformátum bár nem tudom minek is ?? Sajnos jpg kapsz mivel az oldal a gyenge formátumú bmp t nem is engedi feltölteni , de szerintem jpg be is jó lesz.

4017.JPG
    
(#) Doky586 válasza eyess hozzászólására (») Jún 18, 2013 /
 
*.png és *.gif -et elfogad. Ezek veszteségmentes formátumok. (a *.jpg veszteséges)
(#) eyess válasza Doky586 hozzászólására (») Jún 18, 2013 1 /
 
A bmp meg pláne ezért nem is értem miért kellett , no de mindegy .
(#) mps válasza eyess hozzászólására (») Jún 18, 2013 /
 
Csak az esetleges félreértések miatt: a bmp semmiféle tömörítést nem alkalmaz, így nem is lehet veszteséges.
(#) Doky586 válasza eyess hozzászólására (») Jún 18, 2013 /
 
A méret a lényeg!
(a méretek byte-ban)
A hozzászólás módosítva: Jún 18, 2013
(#) eyess válasza Doky586 hozzászólására (») Jún 18, 2013 1 /
 
Meg a minőség.Valahogy megpróbálnám mégis prezentálni a különbséget.Még ha a rendszer nem is enged Bmp t mégis egy részlet ebből is , és abból is. Igaz , hogy mind a kettő png van elmentve , de előtte viszont az egyik kapott egy bmp mentést az eredetiről , és látható , hogy milyen lett a másik, csak simán png mentést kapott az eredetiről .Hát természetesen látszik a különbség.

De remélhetőleg azóta már a futófény elkészült , és fut mint a meszes, vagy lehet , hogy mégsem sikerült valamiért ?
A hozzászólás módosítva: Jún 18, 2013
(#) Szpisti válasza eyess hozzászólására (») Jún 18, 2013 1 /
 
Azért a tisztánlátás végett mégiscsak jobb lenne ha utánanéznél a bitmap (bmp) formátum tulajdonságainak. Az a kép nem a bmp-be való konvertálás miatt lett olyan amilyen.
(#) eyess válasza Szpisti hozzászólására (») Jún 18, 2013 1 /
 
Biztos , ha te mondod , persze a png meg nem lett olyan , pedig mintha ugyan azzal a géppel csináltam volna .De kíváncsian várom , hátha neked szebben sikerül.Kipróbálnád esetleg , mert lehet , hogy akkor én bénáztam el valamit.És akkor valóban utána nézhetünk az összehasonlításnak , és nem csak száraz szöveget nyomnánk itt.
(#) Doky586 válasza eyess hozzászólására (») Jún 18, 2013 1 /
 
Valamit nagyon elrontottál. Csak ezt bizonyítják a képeid...

Ismétlem: a *.bmp *.png és *.gif veszteségmentes formátumok (gif max256 színű),
akárhányszor átkonvertálhatók egymásba veszteség nélkül (normális programmal)(a te képeiden durva veszteségek látszódnak). Szerintem az X/Y felbontást elrontottad.
A hozzászólás módosítva: Jún 18, 2013
(#) eyess válasza Doky586 hozzászólására (») Jún 18, 2013 1 /
 
Nyilván egyértelmű , mivel képként lett mentve egy vektor grafikus rajz , és pláne bmp be az kinagyítva ezt az eredményt adta , de a png is kinagyítva lett elmentve , és a kettő eltérését tettem fel.De , ha te sem hiszed , hogy ez ilyen lesz , akkor tessék kipróbálni nem kerül sokba.
(#) Moderátor hozzászólása Jún 18, 2013
 
Uraim!
Ez itt a "NYÁK-lap készítés kérdések" topicja, nem pedig a "Képformátumok, melyik miért jó, vagy rossz" témája! Tartsuk magunkat ehhez, ha kérhetem!
(#) kaqkk válasza (») Jún 18, 2013 /
 
Lehet hogy érdemes lenne nyitni annak is egy témát mert szinte 2 havonta feljön itt!
(#) Gránátalma hozzászólása Jún 19, 2013 /
 
Sziasztok, valaki tudna nekem adni tippeket, esetleg valami tutira jól működő módszert vasalásos nyák készítéshez?
Az az igazság, hogy elolvastam vagy 10 leírást, meghallgattam mindenkit, ki hogy csinálja, megnéztem jutyubon egy rakás videót, nekem sehogy sem sikerül.
Ma is egész délután azzal szenvedtem végül egy elég....vállalhatatlan eredmény készült.
Műnyomóval is próbálkoztam, sima papírral is(mert tegnap láttam videón, hogy azzal is lehet) de nekem amikor szedem le a papírt, feljön a festék. Áztattam én már langyos vízben is, forróban is, hidegben is, 2-5percig is, 10-20 -50percig is, ugyan az.

A festék vastagsággal lenne gond? Nyomtatósnál csináltattam a papírt, nincs saját lézeresem.
(#) Gabó válasza Gránátalma hozzászólására (») Jún 19, 2013 /
 
A legfontosabb az ilyen eljárásnál, a nyomtató és a toner minősége. Nekem pl utángyártott, ill nem minőségi tonerral nem sikerült normális panelt csinálni. Műnyomót használok, de amint eredeti tonert raktam a nyomtatóba, azóta 98%ba tökéletesnek mondható nyomataim vannak. Ez az utánygártottak kb 15-20% volt tehát, sokat kellett javítani, lyukacsos volt, nem tapadt stb. Az ilyen nyomtatós szerintem utángyártott tonereket használ azért nem sikerül. Ha tudsz, szerezz be, vagy ismerőst kérj meg aki eredeti tonert használ, hogy csináljon neked 1-2 nyomatot.
(#) eyess válasza Gránátalma hozzászólására (») Jún 19, 2013 1 /
 
Nem számottevően jelenti , hogy ilyen a toner olyan a toner .Sima másoló papírra kutya kötelessége a nyomtatónak ugyan úgy kinyomtatni , mintha eredeti volna.Némi különbség létezhet , de szerintem az elhanyagolható .Én szintén után töltött tonert használok .Sőt magam töltöm .
Erre egy tippet tudok neked adni , ha szépen leírod , hogy az elejétől kezdve , hogy csinálod , és akkor talán kideríthetjük , hol lehet a hiba , mert ahogy írod van hiba.Szóval ?
(#) VaZso8 válasza Gránátalma hozzászólására (») Jún 19, 2013 /
 
Én nem túl rég nyomtattam NYÁK-ot először, de meglepően könnyen és szépen sikerült mindegyik a vasalásos módszerrel. Papírnak műnyomót használtam.

A nyomtató egy HP LaserJet 4100-as szerkezet, utángyártott, de jó minőségű tonerrel.

Én is azt gyanítom, hogy nem túl jó minőségű lehetett a nyomat - az ilyen nyomtatósnál készült dolgok minősége időnként elég vacak... esetleg túl "gazdaságos" nyomat készül.

Ha nem a nyomtatási minőség, esetleg a vasaló hőmérséklete lenne alacsony?
(#) _vl_ válasza Gránátalma hozzászólására (») Jún 19, 2013 /
 
Idézet:
„Műnyomóval is próbálkoztam, sima papírral is(mert tegnap láttam videón, hogy azzal is lehet) de nekem amikor szedem le a papírt, feljön a festék. Áztattam én már langyos vízben is, forróban is, hidegben is, 2-5percig is, 10-20 -50percig is, ugyan az.”

Két eset lehetséges:
- nem tapadt fel rendesen a festék,
- nem engedi el a papír a festéket.
Az első verzió lehet a nem megfelelő előkészítés (tisztítás), vagy a nem megfelelő hőmérséklet miatt.
A második verzió lehet a nem megfelelő papír miatt (ill. sima papírnál ugye külön meg kell oldani, hogy leváljon a festék a papírról). Nekem a 135g-os műnyomó jött be.
A hozzászólás módosítva: Jún 19, 2013
(#) fobq hozzászólása Jún 21, 2013 /
 
Sziasztok!

TN160-as ónozót használok. A leírás szerint, gyártástól számítva fél évig lehet felhasználni. Használt már valaki régebbit, egy-kétéveset? Érezhető minőségromlás?
(#) mekkmesterke válasza fobq hozzászólására (») Jún 21, 2013 /
 
Én már legalább másfél éve ugyanazt használom és még semmi baja sincs.
Következő: »»   930 / 1384
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem