Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » NYÁK-lap készítés kérdések
A témában nincs helye a nem szakmai indíttatású vitáknak, ezért a szabályszegést elkövetők azonnali figyelmeztetés nélküli kitiltásban, vagy némításban részesülnek. Ugyan így járunk el azokkal szemben, akik "blog"-nak nézik a fórumot. Ezt mindenki tartsa szem előtt!
Lapozás: OK   929 / 1385
(#) pjg válasza storm hozzászólására (») Jún 16, 2013 /
 
Tedd fel ide a pdf-et. Meglátjuk lehet e tenni vele valamit. Szerintem igen.
(#) storm válasza pjg hozzászólására (») Jún 16, 2013 /
 
Ő lenne az.
(#) pjg válasza storm hozzászólására (») Jún 16, 2013 /
 
Értem az A/4-es lapon lévő rajzot akarnád 1:1-be kinyomtatni.
A SL6 tudja ezt a méretet.
(#) storm válasza pjg hozzászólására (») Jún 16, 2013 /
 
Elvileg a NYÁK alapterülete 40-25 centi körül van.
(#) pjg válasza storm hozzászólására (») Jún 16, 2013 /
 
Igen. A pdf-en lévő nyák rajzot A/3-as nyomtatóval lehetne eredeti méretben kinyomtatni, de abból sem tudnád legyártani. Mindenképpen át kell rajzolni SL-tal.
(#) pjg válasza storm hozzászólására (») Jún 16, 2013 /
 
A SL6 500x500mm-t tud.
(#) elektrorudi válasza eyess hozzászólására (») Jún 16, 2013 /
 
Sziasztok,
Most volt időm jobban utána nézni a dolgoknak. Elővettem a régi 2-10 éves fóliáimat, amivel még megfelelő minőségű NYÁK-ot tudtam csinálni. A lefedettség bőven megfelelt a fotózáshoz (két rétegben, fólián!). Azt hiszem, a választ megtaláltam a saját problémámra. Szóval: a Kyocerával és a Samsunggal csak fénymásoló papírra és pauszra nyomtattam. Nagyítóval és mikroszkóppal megnézve, látszik, hogy a rossz nyomat valószínűleg a papír rostjainak egyenetlensége miatt van. Persze ez nem minőségi fénymásoló papír, hanem olyan, amit a spórolós kolléganőm beszerez ( a leggagyibb). A saját HP nyomtatómban pedig jelenleg egy "gazdaságos", utángyártott toner van. Na, ez a baj! A legutóbbi "eredeti" toner beszerzésem balul sült el, mert bár (valószínűleg) gyári volt, de a blade kemény volt benne és csíkozott. Ment a kukába. Ezután vettem egy utángyártottat, ami a napi szöveg nyomtatáshoz tökéletesen megfelel, de NYÁK gyártáshoz használhatatlan, vékony, szürke réteget ad.
Kérdésem: használ-e valaki HP 3906 -os tonert, ami jó minőségű nyomatot ad, és nem a 23-25 ezer forintos kategóriában van? Hol kapható ilyen?
(#) titilla válasza Mdavid hozzászólására (») Jún 16, 2013 /
 
Szia! Én csináltam hasonlót, igaz nem SMD-re, hanem világítástechnikai eszközök hőmérséklettesztjére, jóval nagyobb méretben. Szerintem simán kivitelezhető reflow kemence is ezzel a módszerrel. A fűtőtestet tirisztorral hajtsad PWM-ben, a hőmérsékletet pedig a nyákok elhelyezési magasságában mérd valamilyen pontos hőelemmel, legalább 25cm2-es rézlapon. Én ezt mikrokontrollerrel csinálnám...
(#) eyess válasza storm hozzászólására (») Jún 16, 2013 /
 
Nem írtad el véletlenül 40x25cm ?
Az nagyon nagy nem ?Főleg a 40.
Na mindegy tedd fel ide megpróbálom neked megcsinálni persze , ha publikus .Látom közbe felraktad , akkor neked csak a nyák rajz kellene , és kb hányszor hányas legyen?
A hozzászólás módosítva: Jún 16, 2013
(#) eyess válasza eyess hozzászólására (») Jún 16, 2013 /
 
Nagyon kellene ez neked ?Mert nagyon rossz minőségű a pdf kinagyítva pixelesedik , és a szélek cikcakkossá válnak nem is kicsit szóval mi légyen ?
Persze nem magamnak címeztem.
A hozzászólás módosítva: Jún 16, 2013

1.pdf
    
(#) _vl_ válasza eyess hozzászólására (») Jún 16, 2013 /
 
Egy ilyen panelt totál értelmetlen dolog reprodukálni egy az egyben. Az életben nem szedi össze az ember pont ugyanazokkal a méretekkel pont ugyanazokat az alkatrészeket, mint amihez ezt rajzolták X éve. Be kell szerezni az alkatrészeket, és tervezni hozzájuk egy újat. A körülbelüli elhelyezés meg a topológia lenézhető az eredetiről.
(#) pjg válasza eyess hozzászólására (») Jún 16, 2013 /
 
Szerintem már rajzolja a SL6-tal.
(#) eyess válasza pjg hozzászólására (») Jún 16, 2013 /
 
Lehet , én mondjuk megcsinálnám neki mérethelyesre bár azt sem tudni mi lenne az eredeti méret .És aztán már tényleg könnyebben át tudná /kopizni/. Na majd jelentkezik , ha szüksége lesz rá.
(#) Mdavid válasza titilla hozzászólására (») Jún 16, 2013 /
 
Köszönöm, azon a külföldi oldalon is mikrokontrollerrel oldották meg, még talán a programot is közzé tették.
(#) tomipap válasza Mdavid hozzászólására (») Jún 16, 2013 /
 
Ezen a linken is elindulhatsz.

A linken talalsz peldaprogramot is Reflowduino neven. Persze csak ha az arduino megfelel neked. Ha nem akkor is jo otletnek, iranyadonak.
(#) storm válasza pjg hozzászólására (») Jún 16, 2013 /
 
Szoktam nyákokat gyártani nem csak magamnak, ez konkrétan nem nekem, hanem másnak kellene. Elvileg a nyák hosszabik oldala 40 centiméter. Pont ezért lenne nehézkes kivitelezni, mert még ha a nyáklap meg is lenne, akkora maszkot az életben nem nyomtatok itthon. Szoktam átrajzolni is, de hiába ha nem tudom legyártani. Valóban a legjobb megoldás a tervezés lenne, amibe szintén van némi gyakorlatom, de elég 1 vezetősávot félrekötni és kész is baj. Tehát alapvetően nem a nyákterv másolásával van a problémám, hanem a 40x25cm (körülbelül) mérettel Egyelőre még gondolkozom aztán majd lesz valami, köszönöm mindenknek a segítséget.
A hozzászólás módosítva: Jún 16, 2013
(#) Mdavid válasza tomipap hozzászólására (») Jún 16, 2013 /
 
Igen, Arduinoval szeretném megcsinálni, van kettő, meg építettem is egyet, szóval az adott
(#) eyess válasza storm hozzászólására (») Jún 16, 2013 /
 
Meglesz pill.És a ki nyomtatására is adok majd egy tippet.
A hozzászólás módosítva: Jún 16, 2013
(#) eyess hozzászólása Jún 16, 2013 /
 
Egy gyors skicc valami ilyesmi lenne , ha nem is pont ezt , de erről már átrajzolni biztos át lehetne , ha készen lesz.
Ez így jó lenne , vagy nem?

Az A3 , vagy nagyobb méretek nyomtatását , én úgy szoktam megoldani , hogy nyilván nem fér el az A4 re csak egy részlet .amikor meg van minden részlet tehát több A4 oldal , akkor összeillesztem ahol szükséges , és ennyi az egész.
A hozzászólás módosítva: Jún 16, 2013

preamp.png
    
(#) storm válasza eyess hozzászólására (») Jún 16, 2013 1 /
 
A csöveknél fontos a méretarány, hogy a helyükre menjenek. Majd adatlapból csinálok makrót, és hozzáigazítom SL6-ba, úgy tuti jó lesz. A 2 részbe való nyomtatáson énis gondolkoztam majd kísérletezgetek vele, köszi!
(#) pjg válasza eyess hozzászólására (») Jún 16, 2013 /
 
Ezt hogy csináltad?
(#) eyess válasza storm hozzászólására (») Jún 16, 2013 /
 
Ja hogy már te elkezdted átrajzolni SL6 ba ?
Mert akkor már rajta vagy , és nem feltétlenül szükséges , az enyém ugye ?
A hozzászólás módosítva: Jún 16, 2013
(#) eyess válasza pjg hozzászólására (») Jún 16, 2013 /
 
Kézzel , és szeretek rajzolgatni .Ahhoz képest , hogy elég nagy darab nem is telt sok időbe.
(#) pjg válasza eyess hozzászólására (») Jún 16, 2013 /
 
SL-tal?
(#) eyess válasza pjg hozzászólására (») Jún 16, 2013 /
 
Abban nem vagyok annyira jártas .Inkább eagle párti vagyok.De bármilyen programmal ami alkalmas pdf szerkesztésére Pl adobe termékei
(#) ElemElek hozzászólása Jún 18, 2013 /
 
Valaki tud adni egy nyák tervet ehhez a kapcsoláshoz?
Előre is köszi!
(#) sprofan válasza ElemElek hozzászólására (») Jún 18, 2013 /
 
Bár nem ugyan az, de ha az effekt a cél ezzel jobban jársz: Bővebben: Link
Ha nem felel meg akkor pedig tessék nekiülni és megpróbálni. Nagyon egyszerű rajz, minden szükséges adat a rendelkezésedre áll, valahol el kell kezdeni megtanulni ezt is.
(#) ElemElek válasza sprofan hozzászólására (») Jún 18, 2013 /
 
Idézet:
„minden szükséges adat a rendelkezésedre áll”

Hol?
(#) sprofan válasza ElemElek hozzászólására (») Jún 18, 2013 /
 
Tudod, google...
De akkor megkeresem helyetted. NE555 lábkiosztása: Bővebben: Link
CD4017 lábkiosztása Bővebben: Link Ezeket tudva már csak össze kell kötözgetni az egészet egy papíron lerajzolva, vagy nyáktervező programban.
De ha nincs kedved megtanulni, vagy nem megy, itt megtalálod ugyan ezt a kapcsolást nyákkal együtt. Bővebben: Link
(#) ElemElek válasza sprofan hozzászólására (») Jún 18, 2013 /
 
Idézet:
„össze kell kötözgetni”

Ez az, ami nem megy. Nem tudom, hogy az IC melyik lábát mivel kössem össze.
Következő: »»   929 / 1385
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem