Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » [OFF] Pihenő pákások témája - Elektronika, és politikamentes topik
Lapozás: OK   2783 / 3551
(#) sany válasza granpa hozzászólására (») Szept 5, 2017 /
 
Itt a ház körül.
(#) Ge Lee válasza sany hozzászólására (») Szept 5, 2017 /
 
Nem, ez biztos hogy mókás, mert nagyon sokszor tetten értem már. Egyszer kétszer meg is ugrasztottam, de csak annyi változott hogy most olyankor jön amikor nem vagyok ott.
(#) elektroncso válasza granpa hozzászólására (») Szept 5, 2017 /
 
12x12cm a belső keresztmetszet. A kémény a gerinctől 60cm-re áll ki, most jöttem a padlásról, megbontottam a cserepeket is. Kimászni még nem mertem, mert elég magasan vagyunk, zuhanásvédelmem meg nincs.
Viszont ma beszéltem egyik tanárommal, sokat látott ember, volt időnk beszélgetni, és adott egy olyan tippet, hogy túl nagy a huzatja a kéménynek, ezért kormosodik. Az ok szerinte az, hogy a nagy huzat miatt túl gyorsan távozik a meleg a kazánból a kéménybe (amit igazol az a tapasztalat, hogy a padláson lévő takarítónyílásban is éget a füst olyan meleg), ezért a kazánban a víz nem tud rendesen felmelegedni (ez is igaz, 65-70 fokos szok lenni) és ugye a kazán itt nagyon kormosodik. Azt tanácsolta, hogy próbáljam meg csökkenteni a huzatot, de ne a kazánnál, hanem fönt a tetőn a nyílás leszűkítésével, hogy a kémény át tudjon melegedni. Van benne logika.
Most még valamilyen kéményes szakit keresünk, hogy nézze meg Ő is.
(#) elektroncso válasza kameleon2 hozzászólására (») Szept 5, 2017 /
 
Az a PEPO nem valami jó, nálunk KOMíNCEK néven fut ilyen valami, de mintha semmi nem történt volna, csak nagyon drága.
Most ezzel a KONIX-al szemezünk, mert sokkal kedvezőbb az ára, hátha beválik. Bővebben: Link.
Esetleg ezzel a kéménytisztító fahasábbal van valakinek tapasztalata? Elég drága ahhoz, hogy csak úgy a vakvilágba kipróbáljuk.
Ezt a naftalinosat úgy kell elképzelni, hogy beteszek és meggyújtok egy negyed tabletta naftalint a kémény aljába? A szomszédok nem érdekelnek. Aki ragasztós bútorlappal meg "gumicsizmával" tüzel, az kussoljon.
(#) granpa válasza elektroncso hozzászólására (») Szept 5, 2017 /
 
Ha 4 téglás a kémény, minek kimászni, azt látni a padon is. Ha túl nagy a huzat, több levegő, gyorsabb, JOBB égés, nix korom. Viszont valóban hőveszteség, amit a kazán kimenetén lévő huzatszabályzóval lehet (kell) beállítani. Ha hosszú életet szeretnél a kazánnak, nem is engeded jobban felmelegedni a vizet.
Én 4-5 hobok (16 l-es festékes edény) keményfával kifűtöttem a 120 m2-es házat, a leghidegebb télben is (60-70 C°-os vízzel). Gravitációs rendszer, valami régi, magyar KTSz gyártotta kazánnal. 25 C° nálam a norma.
Mennyire van a padon a tisztítónyílás a kazántól? 4-5 m-nél normális, hogy forró a füst.
Kiégetéshez legjobb az gázolajos rongy, vagy a naftalin (a többi meg csak drága).
(#) Udvari Zsombor hozzászólása Szept 5, 2017 /
 
Egy ilyesmi recés szélkiképzéssel rendelkező esőcsatorna elemet hogyan lehet összerakni a másikkal? Próbáltam kalapálással csökkenteni a recés rész átmérőjét, de nem igazán stabil (jobb nem hozzá nyúlni). Ti mit javasoltok, hogy szétszedhető maradjon de mégis stabil?
A hozzászólás módosítva: Szept 5, 2017
(#) Bakman válasza elektroncso hozzászólására (») Szept 5, 2017 / 1
 
Idézet:
„a KONIX-al szemezünk”
Csukd be a szemed, semmit sem ér, mi próbáltuk. Normális huzat, száraz fa és fentről begyujtás. Cserébe szép szürke a kazán belseje.
(#) Gabó válasza Udvari Zsombor hozzászólására (») Szept 5, 2017 /
 
Pont azért recés, hogy egymásba tudd tolni a sima felével. Ha azt akarod, hogy még "tartós" is legyen, megküldöd pár opel csavarral.
(#) granpa válasza Udvari Zsombor hozzászólására (») Szept 5, 2017 /
 
Ha a ráncolt rész nem megy bele a simába, akkor egy kúpos fogóval ráncolni kell még rajta. És srófot bele, mint "Gabó" javasolta.
(#) Udvari Zsombor válasza Gabó hozzászólására (») Szept 5, 2017 /
 
Áh, kiderült, hogy a ház előző tulaja egy kifolyóvéget forrasztott rá, ami nem arra való, hogy bármi is csatlakozzon bele! Egyszerűen nem marad meg benne, akárhogy izmozok!
(#) elektroncso válasza Bakman hozzászólására (») Szept 5, 2017 /
 
Ki fogjuk mindenképp próbálni, de most még nincs víz a fűtésrendszerben.
(#) dokidoki válasza Udvari Zsombor hozzászólására (») Szept 5, 2017 /
 
Akkor nem bele, hanem rá kell dugni. Mert ugye a folyásiránynak megfelelően kellene rakni, mert mintha kifolyóvéget említenél, gondolom annak a hosszabbításáról van szó.. Ha van rajta valami perem, le kell vágni és "beráncolni hogy a szűkítés kellő legyen.
(#) nagym6 válasza elektroncso hozzászólására (») Szept 5, 2017 /
 
Idézet:
„most még nincs víz a fűtésrendszerben.”
Valószinűleg tudod, azért megírom, amíg nincs benne víz, nagyon erős a korrózió. Lehető legkevesebbet legyen víz nélkül, csak ha valami javítás kell, azalatt.
(#) Gafly válasza nagym6 hozzászólására (») Szept 6, 2017 /
 
Idézet:
„amíg nincs benne víz, nagyon erős a korrózió”

Igazad van.
Volt apósomnak volt a gumicicája, hogy az autóban le kell cserélni a nyáron és télen a folyadékot, mert a fagyálló drága és ne ne kopjon
Az, persze hogy, hogyan kell légteleníteni a rendszert, kimaradt a tudásból, ezért télen fűtés nem volt, valamint a csapot is kalapáccsal lehetett csak szétszedni pár év múlva. De nem is kellett, mert úgyis le volt adva a rendszám télire, mert ebben a hidegben a fene sem fog autózni

Valamint lehet kapni speciális tutymákokat is, ami a fűtést (is) illeti.

Olyan is volt, hogy nyáron le kell engedni a vizet a rendszerből, mert a víztől minden rozsdás lesz. "Nézd meg milyen trutymó jön most is belőle, meg látod hogy csöpög mindenütt a radiátor."
(#) elektroncso válasza Gafly hozzászólására (») Szept 6, 2017 /
 
A tanárom ismerőse oldotta meg a legjobban. Az egész fűtésrendszer trafóolajjal van felöntve!
Biztos nem rozsdásodik neki.
(#) Bakman válasza elektroncso hozzászólására (») Szept 6, 2017 /
 
Nem túl sűrű az erre a célra?
(#) pjg válasza Bakman hozzászólására (») Szept 6, 2017 / 1
 
Nem, de a gumi alkatrészekre kíváncsi lennék.
(#) elektroncso válasza Bakman hozzászólására (») Szept 6, 2017 /
 
Nem hiszem. A trafókban is hűtés a feladata, ráadásul a régebbi csehszlovák trafók (22kV/0,4kV) hőleadó radiátorai hagyományos öntvény szobai radiátorok voltak.

Pjg:
Sajnos erről nem tudok nyilatkozni, nincs itthon trafóolajam, nem tudom kipróbálni, hogy mit csinál a tömítésekkel.
A hozzászólás módosítva: Szept 6, 2017
(#) granpa válasza elektroncso hozzászólására (») Szept 6, 2017 /
 
Igaz, hogy trafóolaj elég híg, de a trafók hűtése lassúbb keringéssel, nagyobb keresztmetszettel megy. Ott a megfelelő anyagokkal tömítettek. Egy házi fűtésrendszernél (hacsak eleve nem olajra tervezték), nem biztos, hogy minden tömítés bírja hosszú távon. Az öntvény, -lemez radiátorok klingerittel tömítettek, bírják.
(#) pjg válasza granpa hozzászólására (») Szept 6, 2017 /
 
Gravitációs rendszerben, megtámogatva egy jó szivattyúval, jó lehet.
(#) zoly15 válasza elektroncso hozzászólására (») Szept 6, 2017 /
 
A trafóolaj,nem biztos hogy a leg jobb a célra, a víz tud felvenni és szállítani a leg több hőt...
Ellenben, nekünk mikor épült a ház, gravitációs rendszer, apa a gyárból hozott (öregek tanácsa) fúró olajat (emúzióhoz használatos olaj) és evvel van részben töltve a rendszer.
Kellett pár módosítást eszközölni a rendszeren, de mindenhol kiült az olaj a csövek, radiátorok belső falára.
Egy deka korrózió nincs a rendszerben
(#) zolika60 válasza zoly15 hozzászólására (») Szept 6, 2017 /
 
A víz hőtehetetlensége az igen magas fajhője miatt igen nagy. Tehát a trafó olaj gyorsabban melegszik és adja át a hőt. Szerintem jobb mint a víz. Persze megfelelő tömítésekkel. Gondolom legkevésbé a keringető szivattyú szereti. Ott nem számolnak az olajjal.
(#) pjg válasza zolika60 hozzászólására (») Szept 6, 2017 /
 
Viszont jobban keni a csapágyait, mint a víz.
(#) zoly15 válasza zolika60 hozzászólására (») Szept 6, 2017 /
 
A suliban azt sulykolták hogy a víz a leg jobb hőszállító közeg (már nem tudom pontosan miért)...
(#) még1MbR hozzászólása Szept 6, 2017 /
 
Autó küszöbök kifújására is hallottam ezt a trafóolaj dolgot, mivel nem korrozív állítólag....
(#) pjg válasza zoly15 hozzászólására (») Szept 6, 2017 /
 
Cserében korrozív.
(#) pjg válasza még1MbR hozzászólására (») Szept 6, 2017 /
 
Túl híg.
(#) zolika60 válasza zoly15 hozzászólására (») Szept 7, 2017 /
 
Mert olcsó és mindenütt van.
(#) pjg válasza zolika60 hozzászólására (») Szept 7, 2017 /
 
A szaharában nincs.
(#) granpa válasza pjg hozzászólására (») Szept 7, 2017 /
 
Van az alatt bőven (a mérések szerint). Aztán ott nem nagyon kell fűteni (bár éjjel k. hideg tud lenni).
Következő: »»   2783 / 3551
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem