Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » [OFF] Pihenő pákások témája - Elektronika, és politikamentes topik
Lapozás: OK   3171 / 3552
(#) Taki33 válasza DannyTorrence hozzászólására (») Júl 14, 2020 / 2
 
Nem értem a dilemmádat! Van egy meghirdetett árú x ősszegért + y összeg a szállítás, ezeket az összegeket értékelve eldöntöm, hogy kell, vagy nem kell az árú! Ezek után, ha a szállítást ő gyalog vagy repülővel oldja meg kit érdekel? Ez nem más mint ***, szerintem!

Válogasd meg a szavaidat, légy szíves!
A hozzászólás módosítva: Júl 15, 2020
Moderátor által szerkesztve
(#) szs válasza teddysnow hozzászólására (») Júl 14, 2020 /
 
Hát, én akkusavval (készen lehet kapni, hígított kénsav) megpróbálnám. A cinket biztosan oldja, a nikkelt már nem emlékszem. A rezet a híg kénsav nem oldja, úgy tanítják -nem próbáltam.
Koronggal egy csomó helyre nem férsz oda, csúnyábban foltos lesz, mint volt.
(#) Kovidivi válasza DannyTorrence hozzászólására (») Júl 14, 2020 /
 
Sántít? Vessük már össze a telefonról a 20mp alatt átutalt pénzt költségét/idejét azzal, hogy valaki becsomagolja, stb., elviszi a postára a csomagod, ezzel kb. fél-1 órát is simán eltölt... Ha nem tetszik neked az, hogy "átvernek", ne vásárolj!
(#) DannyTorrence válasza szalamandra hozzászólására (») Júl 14, 2020 /
 
Kizárólag elvi kérdés, mert ha valamit 1500 Ft-ért adnak fel, akkor azért ne kérjenek el 2100 Ft-ot.
Nekem azzal semmi bajom, ha valaki ELŐRE közli, hogy az adott csomag feladási díja mellett a töltőanyagért is extrát akar felszámítani de úgy többet elkérni, hogy arról szót sem ejt előtte, hogy ez nem a feladás költsége, nem fair.
(#) DannyTorrence válasza nedudgi hozzászólására (») Júl 14, 2020 /
 
Miért lenne személyes átvétel? Foxpostról volt szó. Ha pedig vannak extra költségek, akkor legközelebb te is fogadd majd el, hogy esetleg a szabvány 830 Ft-os ajánlott leveledet 2000 Ft-ért adja fel valaki, mert "költségek" . Máris nem annyira jó, ugye?
(#) Gabó válasza DannyTorrence hozzászólására (») Júl 14, 2020 / 1
 
Olvasva ezt a nagy átveréses és egyéb vonulatot, kérdés fogalmazódott meg bennem.
Megegyeztetek a feladási költségbe? (Gondolom igen, hisz akkor nem lenne ez a vita... ) Elfogadtad, hogy neked ennyiért adja fel a csomagot? (Gondolom ez is igen.)
Akkor mi a vita oka? Hogy nem sorolta fel neked tételesen, hogy:
1 db doboz 100ft
10 méter ragasztó szalag 100ft
0,01 m3 pufitölet 100ft
Út a postához 300 méter 100ft
Feladásért várakozási idő 30perc 200ft
Mert ha megegyeztetek, hogy ennyi vagy annyi a feladási költség, akkor eldöntheted, hogy kell e vagy se. Ez olyan, hogy én is láttam olyan webshop-ot, ahol irreálisan sok volt a posta/futár díj, így kerestem másikat. (És senki nem tartott fegyvert a fejemhez, hogy ezt el kell fogadnom! )
(#) attika válasza DannyTorrence hozzászólására (») Júl 14, 2020 /
 
Idézet:
„ha feladom neked a csomagodat dupla áron szó nélkül, akkor örülsz neki?
Válasz hozzászólás írása”


Ezt, hogy kivitelezed?
Pl ha előreutalós akkor előre fizeted a postaköltséget is.
Akkor nem érdekelne, hogy Te akár háromszoros áron adod fel ha nem úgy kértem.

Az utánvételnek van egy díja, azt se adod fel dupla áron.
Szerinted Te mindenhol mindenért annyit fizetsz amennyibe az eladónak került a termék?
(#) DannyTorrence válasza Gabó hozzászólására (») Júl 14, 2020 /
 
A foxpost (vagy aktuális csomagküldő) feladási díjai irányadók, nem a személyes költségek.
A kategóriákat kell figyelni. 2100 Ft az már egy másik kategória foxnál, teljesen egyértelmű.
De már belefáradtam, jobban tudjátok, én is 3000-ért fogok mostantól MINDENT feladni, egy 3 grammos levelet is, mert kell benzinre és celluxra.
A moderátort megkértem a válaszaim törlésére, mert teljesen értelmetlen az egész, kár az egészbe.
(#) DannyTorrence válasza attika hozzászólására (») Júl 14, 2020 /
 
Olvasd újra.
(#) Gabó válasza DannyTorrence hozzászólására (») Júl 14, 2020 /
 
De elfogadtad, hogy ennyi a feladási díj? El! Kár ezen vitázni.

Idézet:
„jobban tudjátok, én is 3000-ért fogok mostantól MINDENT feladni, egy 3 grammos levelet is, mert kell benzinre és celluxra.”

Látod, te is mondasz egy árat, és aki elfogadja, elfogadja aki nem, nem. Vagy jön ide reklamálni, hogy de a posta csak 890...
(#) szalamandra válasza DannyTorrence hozzászólására (») Júl 14, 2020 /
 
Előre tudtad, mondta, megbeszéltétek, hogy 2100 Ft lesz a posta költség?
Tudtad, hisz gondolom átutaltad az összeget neki, hogy elküldje.
Azonban kicsit drágállod és most jöttél rá, hogy esetleg "többe" került.
Persze, átvertek téged, ebben lehet igazad van, csak az a baj, hogy te erre rábólintottál.
A hozzászólás módosítva: Júl 14, 2020
(#) usane válasza DannyTorrence hozzászólására (») Júl 14, 2020 /
 
Már rág használtam foxpostot, de nem tudom mit kell ezen ennyit puffogni, és nem is érdekel.
Egyrészt azt megnézted, hogy mennyibe kerül az adott csomag, de azt is hogy ha nincs akkora szabad fiók csak nagyobb akkor is csak a csomaghoz való kisebb árát kéri-e a foxpost vagy a nagyobbat? Másrészt gondolom be volt csomagolva, nem csak egy darab valamit kaptál nyersen. A csomagolásnak is van ára. Van amikor az eladó állja, van amikor nem.
Harmadrészt és legfőképpen az eladónak kellene reklamálni és vele egyeztetni, hogy miért annyi az annyi, nem pedig itt puffogni.
(#) DannyTorrence válasza szalamandra hozzászólására (») Júl 14, 2020 /
 
2100 Ft-ot írt foxpost költségnek, amit meg is néztem az ártáblázatban és el is fogadtam.
Csakhogy arról nem tudtam, hogy a csomag paraméterei (amit nem látok előre) alapján a feladási díj nem lehet annyi.
Ezért kérdeztem a foxpost ügyfélszolgálatot a csomag adatait illetően.
Így derült ki, hogy mivel a feladási díj sehol nincs feltüntetve a címzettnek, ezért ezzel könnyedén lehet trükközni. Így jártam és ezek szerint ez teljesen normális és elfogadott eljárás
(Bár megjegyzem, hogy a bíróság nem így látta az építési ügyemben, ahol egyértelműen kimondták, hogy nem kérhet el több pénzt építőanyagért a vállalkozó, ha az anyagot nem annyiért szerzi be és a különbözetet elteszi. Sikkasztás volt. Az is, ez is. Ha kifejezetten a feladásra adtam a pénzt, akkor azt nem lehet másra elszámolni, se celluxra, se benzinre).
Annyit tudok tenni, hogy ennek megfelelő értékelést adok.
(#) DannyTorrence válasza usane hozzászólására (») Júl 14, 2020 1 /
 
Mert nem veled történt, így könnyű magas lóról beszélni. Majd ha átvernek téged akármivel, remélem megkapod ugyanezt az együttérzést.
Az eladó mossa kezeit, gondoltam ez egyértelmű. De nem lepődtem meg, hogy nem.
(#) attika válasza DannyTorrence hozzászólására (») Júl 14, 2020 /
 
Idézet:
„. Ha kifejezetten a feladásra adtam a pénzt, akkor azt nem lehet másra elszámolni, se celluxra, se benzinre).”


Akkor neked tényleg mindent tételesen fel kell számolni, hogy ne legyél felháborodva.
Ahogy Gabó is írta, 1doboz 100ft, stb, stb... és akkor egy szavad nem lehet semmire.
Külön fizeted a dobozolást, a celluxot, az útiköltséget, a postán történő várakozást, (ez esetben Foxpost) és akkor nem lehet egy szavad sem ha Te ezt elfogadod.
(#) DannyTorrence válasza attika hozzászólására (») Júl 14, 2020 /
 
Tételesen: nem.
Külön említve a csomagolási költséget: igen.
Hihi.
(#) szikorapéter válasza DannyTorrence hozzászólására (») Júl 14, 2020 /
 
Szerintem ha tovább akarod ezt a csontot rágcsálni menj át a Vitatkozzunk/Beszéljük meg topicba.
(#) DannyTorrence válasza szikorapéter hozzászólására (») Júl 14, 2020 3 /
 
Én csak reagálok, ennyire egyszerű. Majd ideér egy modi és törli az egészet, ahogy kértem. És finom ez a csont, nagyszerűen mutatja az erkölcsi szintet.
(#) szs válasza DannyTorrence hozzászólására (») Júl 14, 2020 /
 
Én is elolvastam, amit írtál, hát teljesen nincs igazad. Megegyeztetetek egy szállítási költségben, ami neked megfelelt, utólag semmi jogod vitatkozni, hogy az neki mennyibe került valójában. Ha az eladó viszi neked el a szállítási költségért, visszaköveteled, mert őt ingyen vitte a felesége? Megegyeztetek, annyi, amennyibe beleegyeztél.
Van nekem egy teherautóm, aminek van fuvardíja. Ha azt az árut a másik autómmal viszem ki, visszaköveteled a félárat?

Amiről beszélsz, az régen a TeszVeszen volt szabály, ott is csak azért volt kikötve, hogy nem szabad csomagolási, egyéb díjakat felszámolni, mert néhányan (sokan) az ingyenes hirdetés reményében 1Ft-os árut adtak -csillagászat házhozszállítással. Nem téged védett ott sem a portál, csak a saját pénzét.

A foxpost-tól me g ne várj semmit, nem veled van szerződéses kapcsolatban, a feladónak tartozik bármi elszámolással. Mint (az általad említett)posta is. Ha bármi elvész, a feladót kártéríti, te pedig a feladótól kérheted a teljesítést, kártérítést. Mert szerződéses kapcsolatban ti álltok, a Postának, Foxpostnak te nem voltál most ügyfele, ha te adsz fel, na akkor fognak néked beszámolni.
A hozzászólás módosítva: Júl 14, 2020
(#) DannyTorrence válasza szs hozzászólására (») Júl 14, 2020 1 /
 
Ha a foxpostot említi, akkor miért kerülne elő a felesége a csomaggal?
Akkor foxpostos árakkal fogok számolni, amik szabottak. Az összes többi példa érdektelen.
FOXPOST. Annál az S kategória 1500 Ft, szóval nem akarok 2100 Ft-ot fizetni, ami az M kategória.
A szabott ártól hogyan lehetne eltérni?
Megpróbálom egyszerűbben is: ha te megveszed a benzinkúton a pályamatricát ötezerért és később kiderülne, hogy annak az egyetemes ára 3000 Ft, akkor csak legyintesz, vagy átverve érzed magad?
Ugye, hogy nem olvastad el, különben értenéd, hogy ez az egész a feladási díjra vonatkozott, csak a sok okos idekeverte a csomagolási költséget, amit mindig külön kell kezelni.
Súlyos.
(#) Taki33 válasza DannyTorrence hozzászólására (») Júl 14, 2020 / 5
 
Nem tudom, de az eddigi hozzászólások alapján veled van a baj! Nem bántásként írtam!
(#) DannyTorrence válasza Taki33 hozzászólására (») Júl 14, 2020 /
 
Ha ránézel erre a feladóvevényre a dobozon, míg te a feladásért 2500 Ft-ot fizettél az eladónak, akkor te azt igazságosnak érzed? Azt mondod magadban, hogy hát igen, a sok dobozolás meg utánajárás került +1500 Ft-ba és minden rendben? Mindezt úgy, hogy szóba sem került extra csomagolási költség?
Hmmm...

unnamed.jpg
    
(#) madzagos válasza DannyTorrence hozzászólására (») Júl 14, 2020 / 1
 
Én rengeteget vásárolok még sose akadtam fel azon hogy 500 Ft-al többe került a fuvarköltség. Cserébe megfelelően és biztonságosan volt a vásárolt árú becsomagolva. A megbeszéléskor mindig külön megkérdezem az árú árát és a postaköltséget. Utána már nincs vita.
(#) szs válasza DannyTorrence hozzászólására (») Júl 14, 2020 /
 
1-, Mert úgy tervezte, hogy azzal küldi, aztán adódott egy olcsóbb lehetősége, azért.
2-, A szabott Foxpost árnak nincs köze az általatok kiegyezett szállítási árhoz.
3-, Pont pályamatricát lehet is drágábban venni, mint a szabott ár, ha ott veszed, ahol még díjat is számolnak fel. Mint ahogy van étterem, ahol szervizdíjat számolnak fel (a kiszolgálásért), van ahol benne van általad láthatatlanul az árban. Ott nekiállsz reklamálni, hogy adjanak vissza, mert máshol ennyi és ennyi a szervizdíj, tehát a marhapörkölt nyers árához ő is cak annyi tegyen hozzá?
(#) Taki33 válasza DannyTorrence hozzászólására (») Júl 14, 2020 / 4
 
Igen igazságosnak, mivel én annyit fizettem érte amiben megegyeztünk, és engem nem érdekel hogy utána neki mibe került a szállítás! Ez ennyire egyszerű!
(#) usane válasza DannyTorrence hozzászólására (») Júl 14, 2020 /
 
Itt nem a lóról van szó. Ha megegyeztetek akkor megegyeztetek. Ha szerződésben leírta volna, hogy ennyiért küldi el akkor megtámadod a szerződést? Másrész csak rápillantottam a csomagméretekre. 11cm a határ. 10cm-t írtál, lehet úgy gondolta hátha nem fér be. Mondom ezt, úgy hogy nem tudom milyen alakú a doboz, valamint hogy működik a foxpost. Az egy dolog az ügyintéző mit mondott neked. Részemről ennyi. Segíteni nem tudunk, elmondtuk a véleményünket. Ha ennyire érdekelnek az árak részletei legközelebb majd kérd el a foxpostos blokkot is és akkor látod mennyiért ment el.
(#) Gabó válasza DannyTorrence hozzászólására (») Júl 14, 2020 /
 
Nálam igen volt már, hogy többet kért az eladó a pk díjánál (pár százas... és ott se írta, a csomagolási és egyéb extrákat, csak írta, hogy 1600lesz és pont. ) De eszembe se jutott, hogy elkezdjem szidni, meg irkáljak neki, hogy "ember átvertél a palánkon... " Letudtam annyival, hogy én is piszkosul rühellek postára menni, csomagolni, stb... És pont. Szegényebb nem lettem tőle.
(#) DannyTorrence válasza szs hozzászólására (») Júl 14, 2020 /
 
1. Akkor a pénz visszajár nekem. Ha nem, az sikkasztás.
2. De igen, az ember az alapján adja fel a csomagot, nem hasraütés alapján. Ha így lenne, minden csomag 1000 Ft-ért lenne feladva.
3. A pályamatrica ára mindenhol egységes, a szolgáltatás díja külön dolog, amit fel kell tüntetni. Megint feleslegesen keverted ide, az éttermes példa is sántít, mert ott nincsenek egységes árak, a foxnál viszont Debrecenben és Győrben is azonos a feladási díj.
Vita a vitatkozás kedvéért.
(#) DannyTorrence válasza Taki33 hozzászólására (») Júl 14, 2020 /
 
No comment.
(#) DannyTorrence válasza usane hozzászólására (») Júl 14, 2020 /
 
A blokkot, amit nem rakott el ugye.. így könnyű.
Következő: »»   3171 / 3552
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem