Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » [OFF] Pihenő pákások témája - Elektronika, és politikamentes topik
Lapozás: OK   3213 / 3556
(#) Petyaa válasza TAttila77 hozzászólására (») Nov 10, 2020 /
 
Hobbi használatra vettem persze, néha egy kettőt lyukazni vele. Panelház betonját támadnám vele, illetve régi-régi sorházakban 60-70-as évek kb nem tudom hogy a födém beton volt e, vagy ha igen mennyire kemény egy ismerősnek tennék fel mennyezeti lámpát. 8eft-ba került anno 2 hete.
(#) Ge Lee válasza Petyaa hozzászólására (») Nov 10, 2020 /
 
Az ilyen hagyományos fúrókkal neki se állj betonba fúrni, oda fúrókalapács kell, meg 4 fejű (aminek a végén 4db keményfém lapka van) fúrószár. Fúrókalapácsból jó a legolcsóbb is, nekem Expert márkájú praktikeres van, úgy megy a 18-as fúrószár a betonba mint kés a vajba.
(#) mnyugger válasza TAttila77 hozzászólására (») Nov 10, 2020 /
 
Ez a fúrógép jó minőségű szárral, téglába kiváló.
(#) mnyugger válasza Petyaa hozzászólására (») Nov 10, 2020 /
 
Nem fog menni. A panelház gőzölt betonból van. Marha kemény.
(#) Alkotó válasza Petyaa hozzászólására (») Nov 10, 2020 /
 
Ennél a konstrukciónál az "ütve"-fúró határozottan elvi lehetőség. Gyakorlatilag nem üt semmi, csak egy bordás tárcsa próbálja rázni egy kicsit a tokmányt. A hatékonysága nem éri el a minimálisan elvárhatót. Nagyjából ilyesmi kostrukciót kell keresni, ha valóban "ütni" kell a fúrónak. És beton fúrásakor erre szükség van.

Link javítva-
A hozzászólás módosítva: Nov 11, 2020
Moderátor által szerkesztve
(#) Gafly válasza mnyugger hozzászólására (») Nov 10, 2020 /
 
Idézet:
„jó minőségű szárral, téglába kiváló”

Majdnem anyósomnál, szintén a plafonra kellett lámpát tenni.
Elvittem a fúró/bontó gépemet, és már nem emlékszem miért, de a majdnem sógorom is ott ingyen dolgozott neki. Szóval hirtelen nem volt nálam "vékony betonfúró". Azt mondja hogy van az itt dobozban, nyugodtan használhatom. Kotorosztam a kolléga táskájában (nem illik) és találtam egy 8-asat. Nekiküldtem, egyből átment "Z" alakzatba.
Mondtam hogy "ezek a fúrók sem olyanok már mint régen".
Mellesleg utána a kolléga elhozta a "Hiltit", azzal pikkpak felcsinálta a lámpát a nappaliba.
(#) TAttila77 válasza Petyaa hozzászólására (») Nov 10, 2020 /
 
Na látod, szinte éreztem, hogy panelház gázbeton, vagy milyen különösen kemény betonját fúrnád. Felejtős. Sokkal komolyabb márkájú fúrót keress. Ez a fúrkáló csak játék ahoz a betonhoz. Általános barkács dologra megteszi neked, ha nem keményet fúrkálsz.
A hozzászólás módosítva: Nov 10, 2020
(#) Bakman válasza Petyaa hozzászólására (») Nov 10, 2020 / 1
 
Egy-két furat miatt ne vegyél másik gépet, kérj kölcsön egyet.
(#) TAttila77 válasza mnyugger hozzászólására (») Nov 10, 2020 /
 
De esetleg TÉGLÁBA. Nem szupererős betonba. Én többre tartom a "hunyadi"-tól még a Parkside dolgokat is jóval.
(#) sany hozzászólása Nov 10, 2020 /
 
Ugye be fogják vezetni a kijárási tilalmat "estére". Az elkövetkező hónapokban végre be tudom majd fejezni az elmaradt projektjeimet.
(#) gkari válasza TAttila77 hozzászólására (») Nov 10, 2020 /
 
Érdekes, hogy a HYUNDAI pedig más dolgokban világszínvonal. (Pl. nekem volt a '90-s évek végén egy "Sonata" autóm, mai napig szép emlékű.
(#) nagym6 válasza TAttila77 hozzászólására (») Nov 10, 2020 /
 
Idézet:
„a Parkside dolgokat is jóval.”
Vettem "kisebbik" Parkside fúrókalapácsot, semmit nem ér betonban, mint a sima fúrógép a kerregős "ál" ütvefúrójával. Utána megjelent a nagyobb ami annak is néz ki, az már fúr szépen kemény betonban is.
(#) TAttila77 válasza sany hozzászólására (») Nov 10, 2020 /
 
Adtak rá alkalmat és elég időt is.
(#) TAttila77 válasza gkari hozzászólására (») Nov 10, 2020 /
 
Én őszintén írom saját tapasztalatból, hogy ami hozzám bekerűlt még Hyundai az 80%-ban kidobandó selejt volt. Javítani se lehetett. TV-jeikről meg jobb ha nem írok mert csak pontok lennènek a káromkodás miatt. Még távirányítót sem lehet hozzájuk beszerezni, ha a delikvens a sajátjára nem vigyáz. És még finom voltam és nőies, ahogy fogalmaztam. Borzasztó silány márka. Jobb lett volna a kitalálója elmegy vájogot vetni, talán ahhoz értene.
(#) Petyaa válasza TAttila77 hozzászólására (») Nov 10, 2020 /
 
Nyilván annyira Hyundai mint egyes áruházakban kapható Kawasaki akkus csavarozógépek.
A lényeg akkor hogy ne nagyon essek neki
Magamnak a panelbetonba tuti nem kezdek neki, max a régi sorház mennyezetbe.
(#) Gafly hozzászólása Nov 10, 2020 /
 
Macskusz fórumtársusz szerintem csapkodja a fejét.
(#) pucuka válasza Gafly hozzászólására (») Nov 10, 2020 /
 
Biztos nagy köd volt. Ha nem, a jogsiját röppentyű utcába küldeném. Villamos sínen csak akkor lehet közlekedni, ha oda küldenek táblával, felfestéssel. De így zebrán keresztül
(#) Rosszmáj válasza Gafly hozzászólására (») Nov 10, 2020 /
 
Régen Warszawa volt a sínautó, most meg Lexus. Világ életemben mondtam, hogy a BKK égeti a pénzt.
(#) zolika60 válasza Gafly hozzászólására (») Nov 10, 2020 /
 
Eltévedt, mert nem sárga.
(#) nagym6 válasza Gafly hozzászólására (») Nov 10, 2020 /
 
Néha téved a GPS.
(#) szs hozzászólása Nov 10, 2020 /
 
A Vágóhídról a Mesterre rosszul jobbrafordulni helyismeret hiányában nem is lehetetlen, a villamospálya ott még szilárd burkolatú, osztottpályás útnak is tűnhet ( mint a Mester eleje, a Könyves felől) a jól eldugott kék terelőtáblát már nem is látja, hiszen akkor már bal kézre esik, ő meg a jobboldalt nézi akkor már, hisuen félig már befordult. Mire teljesen befordul,már zebra-út vége...
Vágóhíd u. 38
Budapest, Vágóhíd u. 38, 1097
https://maps.app.goo.gl/3oJJcWRGLEHS8xpd9
A hozzászólás módosítva: Nov 10, 2020
(#) mek-elek válasza Gafly hozzászólására (») Nov 10, 2020 /
 
Lehet, hogy csak megcsúszott egy eldobott csokoládén.
(#) mek-elek válasza szs hozzászólására (») Nov 10, 2020 /
 
Meg ha szereti a csokit, akkor is eltévedhet.
(#) SzervízMacska válasza Gafly hozzászólására (») Nov 10, 2020 /
 
Ez ott rendszeres. Csak röhögünk rajta...
(#) Bakman válasza SzervízMacska hozzászólására (») Nov 11, 2020 /
 
Tehát nincs jól megcsinálva valami. Nem tudom mennyiből tartana pár szaggatott ívvel felfesteni a (kanyarodó)sávokat, hogy láthatóbb legyen.
(#) sargarigo válasza Bakman hozzászólására (») Nov 11, 2020 / 1
 
Valaki említette hogy az nem ennyi, hanem előírás határolja a festék színét, anyagát, tán még a márkáját is, ráadásul hatástanulmányok kellenek az engedélyekhez, nehogy melléfusson véletlen a villamos, stb.
Szóval oda kell állítani egy embert zseblámpával, aki integet hogy erre gyere, ne arra. Mint az anyahajókon az integetős ember a repülőknek!
(#) Bakman válasza sargarigo hozzászólására (») Nov 11, 2020 /
 
Nem magánakcióra gondoltam. Van hatóság, lehet feléjük jelezni az ügyet.
(#) sargarigo válasza Bakman hozzászólására (») Nov 11, 2020 /
 
Úgy van! Szerinted mi fog történni? Kivizsgálják, megvalósítják! Elvégre utópiában élünk..
(#) Bakman válasza sargarigo hozzászólására (») Nov 11, 2020 /
 
Felénk működik a dolog. Vannak legendák, miszerint Budapesten is.
(#) SzervízMacska válasza Bakman hozzászólására (») Nov 12, 2020 /
 
Van terelőtábla, és nem tilos ismerni a kreszt, valamint megfelelő sebességgel, körültekintően végezni a kanyarodást...
Következő: »»   3213 / 3556
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem