Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » [OFF] Pihenő pákások témája - Elektronika, és politikamentes topik
Lapozás: OK   3225 / 3556
(#) gyerek67 hozzászólása Dec 10, 2020 /
 
Sziasztok!
Sikerült az utcán vásárolnom egy viking ivótülköt egy nagydarab, hosszú hajú, bőrruhás fickótól.
Érdekes akcentusa volt és egy fura, nagy kalapácsot is lóbált a kezében...
A tülök szaruból készült és alant látható, a rajta lévő repedéssel együtt.
A gyereknek (fekete öves viking fun) adnánk karácsonyra.
Abban tudnátok segíteni, hogy mivel lehetne tömíteni, hogy ne szivárogjon?
Az ember már az északi rokonokban sem bízhat...
(#) Bakman válasza gyerek67 hozzászólására (») Dec 10, 2020 /
 
Kétkomponensű epoxi ragasztó, a kötés után le lehet csiszolni a felesleget.
(#) Ódenka válasza gyerek67 hozzászólására (») Dec 10, 2020 /
 
Ne csinálj vele semmit, különben nem hiszik el neked, hogy Lehel kürtje.
Akkor repedt meg, amikor Ottó német-római császárt Lehel hókon vágta vele...
Így hiteles lesz, aki nem hiszi, csináljon DNS vizsgálatot.
(#) Alkotó válasza gyerek67 hozzászólására (») Dec 10, 2020 /
 
Súlyos hiba lenne beleavatkozni. Az a "repedés" gyári előírás, annak ott kell lennie.
Ha ténylegesen inna belőle valaki egyszer, és a repedés miatt 2 csepp lőre a földre hullana, akkor az is éppen úgy van jól, mert kell ennyit áldozni a földnek, amiből a szőlő fejlődött.
(#) TAttila77 válasza Bakman hozzászólására (») Dec 10, 2020 /
 
Kétkomponensű, ha nem káros az egészségre ami később kioldódhat még belőle a belétöltött nedű által. Én meggondolnám.
Olyan ragasztó inkább ami nem károsít. Azért inni fog belőle a tulaj, ha iszik.
A hozzászólás módosítva: Dec 10, 2020
(#) Bakman válasza TAttila77 hozzászólására (») Dec 10, 2020 /
 
Idézet:
„Olyan ragasztó inkább ami nem károsít.”
Van olyan (bármi)?
(#) TAttila77 válasza Bakman hozzászólására (») Dec 10, 2020 /
 
Hát ez az. Mert én sem tudok ilyenről.
(#) granpa válasza Bakman hozzászólására (») Dec 10, 2020 / 4
 
Van. Ami a házasságot tartja össze.
(#) Alkotó válasza granpa hozzászólására (») Dec 10, 2020 / 2
 
Sajnos az a ragasztó már nem olyan mint régen.
Én azt sem tudom néha, melyik ismerősöm éppen melyik másik ismerősöm párjával van együtt, akkora a kavarodás.
(#) Bakman válasza Alkotó hozzászólására (») Dec 10, 2020 / 1
 
Igen, igen, a megszépítő messzeség.

Idős ismerősöm említette egyszer, régen azért nem volt jellemző a válás, mert egy/másik félnek nem volt hova mennie. Inkább maradtak az elmérgesedett kapcsolatban.
(#) mek-elek válasza Bakman hozzászólására (») Dec 10, 2020 / 2
 
Nem bölcselkedési céllal,
szerintem a házasság az afféle bizonyítvány. Kinek ilyen, kinek olyan eredménnyel. Az magában nem adja a megoldásokat, az is, mint annyi minden, jól csinálva jelent eredményességet. Érdekes kérdés az esküvői felhajtás....
Az új lehetőség ünnepe, vagy halotti tor. Ha nem sikerül a lényegét megélni, maradt a múlt siratása (bezzeg a Hufnágel Pisti). Nem tudok arányokat, de mint mindent, a házasságot is szeretni kellene, mint mondjuk a munkát, és akkor könnyebb adott helyzetben megtalálni a megoldásokat.
Ha egy házasság megfelelő kapcsolat, és nem egy állandó szexpartner biztosítása csupán, akkor a feleket a "nehézségek" csak jobban összetartják. Éppen ezért ez egyben, egy veszélyes üzem is, mert bizony egyre több feladat terheli a feleket. Nevezzük családi életnek. A földet sem könnyű művelni, de a termés éltet, a gyümölcs kényeztet. És akad műveletlen föld is, amin csak gaz akad.
Akárhogy is van most, nem adnám gyermekeim születését semmiért. És mondhatnám....
Nálunk sem az igazi minden, de a gyermekeimnek szerintem nem annyira kell, Gizike, Marika, stb új mamának. Vagy Lacibá, Józsibá, Gézabá, pótapának.
Egyszer mentem a fiamat megnézni alkalmi munkahelyén, mint kezdő dolgozót.
Odafelé utazva, amerre mentem eszembe jutott az első szerelem múltbéli lehelete. Jó volt egy kicsit feledni a hétköznapi gondokat. Gondolom aki járt már így, tudja mire gondolok. Megérkezvén, bemenve a Meki-be, látom a gyereket, hogy mivé lett az én fiam. Hát hasonló érzéseim lettek. Vártam míg zártak, fogyasztottam ezt azt, és közben arra gondoltam, hogy két kiinduló pontról ugyanoda jutottam, egyfajta kellemes közérzetre. Azonban gondoltam egyet, és megkérdeztem magam, ha csak az egyik lehetne melyiket választanám, a régi fene nagy szerelmet, ami akkor az égig ért, vagy a fiam létét? Nos bennem ez könnyen a fiam felé billent a mérleg nyelve.
Szerintem, valahogy ez lenne a házasság értelme, akárhogy is.
A hozzászólás módosítva: Dec 10, 2020
(#) mnyugger válasza Bakman hozzászólására (») Dec 10, 2020 /
 
Most van?
(#) Bakman válasza mek-elek hozzászólására (») Dec 11, 2020 / 1
 
Nem kell túlgondolni semmit, az írásomat sem, csak a múltat helyesen kell értelmezni.

Nem azért volt régebben kevés válás, mert jobban szerették egymást az emberek. Sőt, a szerelmi frigy nagyon is friss dolog, régen ez elsősorban érdekek mentén köttetett.

Ettől függetlenül a jó házasság, ahogy granpa írja, igen erős összetartó erő, még ha nem is működik minden kapcsolatban.
(#) szs válasza Bakman hozzászólására (») Dec 11, 2020 /
 
Sőt. Ha komolyan vesszük a fentebb közreadottat, miszerint:
A régi fenenagy szerelem és a házastárs között az a döntő motívum, hogy ez szülte meg a gyerekemet, hát az az igazán érdekből fenntartott kapcsolat. Tehát ha nem volna a gyerek, akkor mégiscsak a régi lenne a nyerő, esetleg el is válnànk? Köteléknek kötelék, csak ennél akkor még az anyagi érdek sem visszásabb.

Még fentebb volt szó arról i, hány ismerős, barát vált már el, él új kapcsolatban. Nekem is sok ilyen ismerősöm van. Úgy szoktam velük kapcsolatban gondolkodni: ha a házasságot nem tartották fontosnak megtartani, hát velem szemben a szerződéseket, az adott szót biztosan nem tartanák be.
A hozzászólás módosítva: Dec 11, 2020
(#) Bakman válasza szs hozzászólására (») Dec 11, 2020 /
 
Van mindenre is példa és az ellenkezőjére is. Váltak már el gyerekes párok és maradtak egymás mellett gyermektelenek is.

A "régen minden jobb volt" c. történet az, ami biztosan nem igaz. Ezt próbáltam kiemelni.
(#) gyerek67 válasza Bakman hozzászólására (») Dec 11, 2020 /
 
Köszi a tippet!
(#) gyerek67 válasza Ódenka hozzászólására (») Dec 11, 2020 /
 
A restaurálás szerintem nem bűn!
A DNS-t pedig a gyanta is megőrzi, lásd millió éves bogarak a borostyánban, Jurassic Park, stb.
Azt mondjuk nem tudom, hogy a gyerek mostanában kíván-e vele hókon vágni vele valamilyen német-római császárt...
Bár ebben az esetben is indokolt a kürt megerősítése!
(#) gyerek67 válasza Alkotó hozzászólására (») Dec 11, 2020 /
 
Idézet:
„Az a "repedés" gyári előírás, annak ott kell lennie.”

Sajnos nem.
Az adatlapját is letöltöttem (Thor's_horn.pdf, Owner's manual and how to use) és aszerint az ádozó-csöppentö az alján helyezkedik el, a hajlított farkinca végén.
Direkt azért alakították így, hogy a viking asszonynak ne kelljen borfoltos ruhát mosnia.
(#) sany hozzászólása Dec 11, 2020 /
 
A GPS-es okosórák, aktivitásmérők a megtett távolságot (pl. gyaloglás), illetve a megtett lépésszámot a GPS adatok szerint határozzák? Vagy mechanikus érzékelővel? Akinek van tudna segíteni?
(#) sargarigo válasza sany hozzászólására (») Dec 11, 2020 /
 
Gyorsulásmérővel. Legalábbis amik nálam jártak azok így csinálták. Mármint elektronikussal, nincs benne semmi mechanikus, csak a chip és kész.
szerk: Most nézem az első mondat elejét is: GPS-es nem volt nálam, lehet hogy tárgytalan, de szerintem keverve. Lépést számlál (ez szinte biztos), és összeveti a gps-szel is. Gondolom én.
A hozzászólás módosítva: Dec 11, 2020
(#) sany válasza sargarigo hozzászólására (») Dec 11, 2020 /
 
A legfőképpen az lenne fontos, hogy pl. A és a B pont távolságát GPS határozzá meg, gyaloglás közben. Persze nem kell mm, de ne csaljon 50m-t. Lehet nincs is ilyen óra.
(#) Bakman válasza sany hozzászólására (») Dec 11, 2020 /
 
A megtett út vagy a légvonalbeli távolság érdekes?
(#) sany válasza Bakman hozzászólására (») Dec 11, 2020 /
 
A megtett út.
(#) sargarigo válasza sany hozzászólására (») Dec 11, 2020 / 1
 
Hát pedig ehhez tesztek fognak kelleni! Én elolvasnék néhányat, hátha okosít valamit. Gondolom ebben az érték szegmensben már nincs kedved vásárolgatni, és kipróbálni hátha jó valamelyik
(#) sany válasza sargarigo hozzászólására (») Dec 11, 2020 /
 
Akkor a viszonylag olcsó órákban nincs ilyen.
(#) Petyaa válasza sany hozzászólására (») Dec 11, 2020 /
 
A kerekek és lépésekben anno egy Csepel kerékpár első futóművét tologattak rászerelve egy analóg számlálót, amit szorozva a kerülettel máris század, hanem ezred pontosságú mérések jöttek ki
A hozzászólás módosítva: Dec 11, 2020
(#) SzervízMacska válasza sany hozzászólására (») Dec 11, 2020 /
 
A Garmin Forerunner sorozat gps-sel méri a távolságot, de csak ha edzést indítasz. Akkor viszont - értelemszerűen - jobban merül...
(#) sany válasza Petyaa hozzászólására (») Dec 11, 2020 /
 
Na ez is egy jó öltet. Az Egymillió Lépés Magyarországon című sorozatban használták.
(#) sany válasza SzervízMacska hozzászólására (») Dec 11, 2020 /
 
Most már látom az árkategóriát.
(#) Sanyesz5 válasza sany hozzászólására (») Dec 11, 2020 /
 
Volt az másfél is
A hozzászólás módosítva: Dec 11, 2020
Következő: »»   3225 / 3556
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem