Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Opel Astra elektromos hibák
 
Témaindító: nrgie, idő: Júl 19, 2010
Témakörök:
Lapozás: OK   120 / 137
(#) moltam válasza rapido hozzászólására (») Júl 3, 2021 /
 
Rengeteg a kamu manualos oldal, vigyázni kell velük. Ha sokat keresgél ilyesmit az ember, egy idő után felismeri őket. Csak az a céljuk hogy reklámokra kattintást generáljanak vagy esetleg vírust telepíttesenek azzal aki hagyja. Egy ideje a találatok nagy százaléka ilyen. Tartsd nyomva az as gombot és közben kapcsold be a rádiót. 2-3 másodperc után pittyen, akkor engedd el. Aztán írt be a kódot a szám gombokkal és újra nyomd meg az as gombot.
(#) freddyke válasza rapido hozzászólására (») Júl 3, 2021 /
 
Ez segít?
(#) rapido válasza moltam hozzászólására (») Júl 5, 2021 / 1
 
Köszönöm a részletes leírást. Az imént sikerrel alkalmaztam, és újra életre kelt a masina. A mai sikerélmény(em) már megvan.
(#) rapido válasza freddyke hozzászólására (») Júl 5, 2021 /
 
Köszönöm, elmentem az általad küldött linket (is), de moltam instrukciói szerint sikerült bevinnem a kódot, és működik a rádió.
(#) Ulti hozzászólása Júl 7, 2021 /
 
Sziasztok!

Segítséget szeretnék kérni, egy 2004-es opel meriva javításához. Az autón ráadott gyújtásnál folyamatosan világítanak a féklámpák, csak a bizti eltávolításakor alszanak ki.
Ellenőriztem a féklámpakapcsolót, de az jónak tűnik, és lehúzott csatlakozóknál is világítanak.
Jó lenne a javításhoz egy kapcsolási rajz a féklámpák áramköréről, és egy relékiosztási rajz is.
Az a gyanúm, hogy esetleg beégett a reléje, ha egyáltalán van neki. Minden más ötletet is szívesen fogadok.
(#) freddyke válasza Ulti hozzászólására (») Júl 7, 2021 /
 
Szerintem relé ott nincs. Fapados egyszerűséggel a kapcsoló működteti. Ha a fékpedálkapcsolóról lehúzott csatlakozóval is világít, akkor a 12V irányában zárlatos lehet a vezetékelése.
(#) sany válasza Ulti hozzászólására (») Júl 7, 2021 /
 
Teljes fényerővel világítanak a lámpák?
(#) Ulti válasza sany hozzászólására (») Júl 7, 2021 /
 
Igen teljes fényerővel mennek. A csomagtérajtó átvezetésnél voltak eltört vezetékek, de azokat elszigeteltem, majd véglegesen javítom. Arra gondoltam, hogy ott kaphatott olyan zárlatot, amitől beéghetett akár egy relé is. Nagyon jó lenne hozzá egy kapcsolási rajz. Nincs véletlenül valakinek? Anélkül sötétben tapogatózás, és ha biztosan nincs megrelézve, akkor máshol keresném a hibát.
(#) kokozo válasza Ulti hozzászólására (») Júl 7, 2021 /
 
Kapcsolási rajz mellékelve, bár pontos típust nem adtál meg, de szerintem nem sok különbség lehet. E57 E58 a féklámpa S23 a kapcsolója A11 pedig a motorvezérlő.

opcsi.JPG
    
(#) Ulti válasza kokozo hozzászólására (») Júl 7, 2021 /
 
Köszi!

Ezek szerint akár a motorvezérlő is lehet hibás?
(#) kokozo válasza Ulti hozzászólására (») Júl 7, 2021 /
 
Elvileg lehet, mivel ez már teszteli a féklámpát ha jól tudom.
(#) Ulti válasza kokozo hozzászólására (») Júl 7, 2021 /
 
Hát amig csak teszteli addig semmi baj vele, csak ne kapcsolgassa!
Egyébként ez egy 2004-es benzines meriva A.
Mindjárt nekigurok megint, aztán meglátom.
(#) freddyke hozzászólása Júl 7, 2021 /
 
A motorvezérlőn azok bemenetek. Ha ott megjelenik a 12V, akkor valószínűleg a motort sem lehetne már beindítani, akkora zárlat lenne. A féklámpakapcsoló csatlakozójának lehúzásával lehet megtudni melyik oldalon van a hiba, a kapcsoló előtt vagy után. A biztosítékok egyesével kihúzásával lehetne megtudni honnan kap a féklámpa áramot. Bárhonnan kaphat, ha valamivel összeér a vezetéke. Ha megvan mi táplálja, azt a vezetékszakaszt lehet tovább vizsgálni a csatlakozókkal együtt.
A hozzászólás módosítva: Júl 7, 2021
(#) kokozo válasza Ulti hozzászólására (») Júl 7, 2021 /
 
Tesztelni úgy tudja, hogy egy pillanatra feszt ad neki és méri az áramot. Ha az a fet elszállt ami kapcsolja akkor mindig világít.
(#) Ulti hozzászólása Júl 7, 2021 /
 
Köszönöm a tanácsokat, mindjárt nekiállok, de úgy emlékszem, hogy a saját biztijét kivéve elalszik.
De ma jól körülnézek benne. Eddig bíztam a reléhibában, könnyen javítható lett volna. Az autó egyébként működik.
(#) Ulti hozzászólása Júl 7, 2021 /
 
Ja, akkor az bemenet, vagy kapcsoló fet?
(#) kokozo válasza Ulti hozzászólására (») Júl 7, 2021 /
 
kombinált láb néha ki általában meg be, mivel ha tempomatos az autó, akkor figyelnie kell hogy fékezel e.
(#) Ulti hozzászólása Júl 7, 2021 /
 
A rajzon amit adtál a 25c az milyen kapcsoló? A tempomathoz tartozhat, mert ezen az nincs?
(#) Ulti válasza Ulti hozzászólására (») Júl 7, 2021 /
 
Na nyomon vagyok, a féklámpa kapcsolóról ha lehúzom a csatlakozót, és mozgatom, akkor hol világít, hol nem. Csak ne volna ilyen istentelen helyen!
(#) freddyke válasza kokozo hozzászólására (») Júl 7, 2021 /
 
Miből gondolod, hogy az ECU feszültséget ad ki és úgy teszteli? Két bemenet van. Az egyik nincs kapcsolatban a féklámpákkal. Azon a bemeneten látja az ECU, amikor rálépnek a fékre. A másik, féklámpákkal összekapcsolt bemeneten tud feszültséget mérni benyomott és elengedett fékpedállal. Emiatt nem lenne szükség arra, hogy feszültséget adjon ki, mert a féklámpakapcsoló úgyis megteszi, hacsak nem indulás előtt kell tesztelni.
(#) Ulti válasza kokozo hozzászólására (») Júl 7, 2021 /
 
Azt hiszem megtaláltam. A féklámpakapcsoló felett kb 8-10cm re összeolvadt a bejövő és elmenő vezeték.
(#) freddyke válasza Ulti hozzászólására (») Júl 7, 2021 /
 
Erre tippeltem. Mielőtt javítod, nem ártana kideríteni mitől olvadt össze és a hiba okát megszüntetni.
(#) Ulti válasza freddyke hozzászólására (») Júl 7, 2021 /
 
Valószínűleg a csomagtérajtó vezetékátvezetéseinek törése és zárlata miatt. Ezt már két napja megtaláltam, le is szigeteltem őket, a végleges javítást is megcsinálom, de ez a folyamatos világítás jobban izgatott. Remélem beljebb nem sérült mer az csúnya lenne. A hátuljának a javítása türelemjáték, de megoldható. Azért nagyon köszönöm a segítségeteket, mert anélkül belevesztem volna egy fetételezett reléhibába.
(#) freddyke válasza Ulti hozzászólására (») Júl 7, 2021 /
 
A csomagtérajtónál a vezetékek törése sajnos típusbetegség. Forrasztottam, de jobb lett volna toldóhüvellyel javítani. Tartok tőle, hogy a forrasztás mellett megint el fog törni.
(#) kokozo válasza freddyke hozzászólására (») Júl 7, 2021 /
 
Nekem zafirám van, az gyújtás ráadásakor minden izzót letesztel hogy jó e, ha ki van égve pedig kiírja melyik a rossz.
(#) freddyke válasza kokozo hozzászólására (») Júl 7, 2021 /
 
A fedélzeti számítógép? Nálam nem gyári BC van és kéri, hogy lépjek a fékpedálra. Az ECU nem ír a kijelzőre (legfeljebb hibakódot tud generálni vagy a check engine lámpával jelezni), azért érdekelt, hogy az ECU miért tesztelné a féklámpákat feszültséggel.
(#) kokozo válasza freddyke hozzászólására (») Júl 7, 2021 /
 
ha a kapcsolást megnézed, abból szerinted hogy tudná meg hogy jó e a féklámpa, ha nem adna rá feszt? Ha csak mérne akkor csak azt tudná megnézni hogy jó e a fékkapcsoló, de az izzókat nem. Nálam a kijelzőre szöveggel írja ki, az összes izzót fékbetét kopást, folyadékszinteket stb.
(#) Ulti válasza freddyke hozzászólására (») Júl 7, 2021 /
 
Igen egyszer már én is forrasztgattam, azok törtek el megint. Most vettem mérővezetéket, az extra hajlékony, és toldóhüvellyel tervezem összerakni úgy hogy az átvezetésen csak a vezeték menjen át. Abba kellett hagynom a szerelést úgyhogy az holnapra marad, de az oldalsó féklámpák már működnek.
(#) Ulti válasza freddyke hozzászólására (») Júl 7, 2021 /
 
Ez egy régi meriva ebben nincsenek ilyenek, de baj van vele elég így is.
Már több ajtóátvezetést javítottam rajt, meg egy csomó mást is. Igazából a húgomé Ő szereti így is, persze nem ő javítja.
(#) kiccsavo81 hozzászólása Júl 8, 2021 /
 
Üdv, 2000-es évjáratú F astra x16xel, motorlámpa folyamatosan villog, autó nem indul. Szívattyú sem megy. Ha áramot adok a szívattyúnak akkor sem indul. Ha a főtengely jeladót és a vezérműtengely jeladót külön-külön széthúzom, szikra van és fecskendőzésre pöffen. Ötlet?
Következő: »»   120 / 137
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem