Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Opel Astra elektromos hibák
 
Témaindító: nrgie, idő: Júl 19, 2010
Témakörök:
Lapozás: OK   119 / 137
(#) levaitamas hozzászólása Ápr 29, 2021 /
 
Sziasztok!

Szeretnék tanácsot kérni az alábbi problémára:
1999-es évjáratú, X14XE Astra, motorhőfoktól függetlenül kb. 1300-2000-es fordulat tartományban torpan. Az autó azonnal indul hidegen és melegen is. 2000 felett nem jelentkezik, üzemmelegen szépen kiforog tiltásig. Gyertyakép szép, EGR tiszta, hibakód nincs.
(#) astra27 hozzászólása Ápr 30, 2021 /
 
Azzal kezdték a gyertyacserével a hozzáértők. De köszöntem az ötletet
(#) rglszl hozzászólása Máj 3, 2021 /
 
Sziasztok!

Egy elég furcsa hiba miatt szeretnék segítséget kérni tőletek. Van egy 2006-os Opel Astra H-m (Z14XEP), ami évek óta 20 fok környéki időben (főleg tavasszal és ősszel, télen a nagy hidegekben és nyáron a nagy melegekben nem) hibát jelez a szervizlámpával (nem a check engine). Nyáron hűvösebb reggeleken is előfordul. A hibakódot kiolvasva a pedálteszttel egy gázpedál hibát ír: 112008.
A gázpedál egyszer már volt cserélve az előző tulaj által, nem tudom, hogy emiatt-e.

A fő problémám az, hogy a lámpa kigyulladása esetén a fordulatszámot lekorlátozza 3000 környékére, így csak kb 100 km/h-val tudok haladni, ami autópályán vagy előzéskor elég rosszul tud jönni.

Tapasztalt már valaki hasonlót, vagy van valakinek erre valami ötlete?
Előre is köszi!
(#) mlaci989 válasza rglszl hozzászólására (») Máj 4, 2021 /
 
Üdv.
Nekem X16XEL motorral csinált ilyen fordulat leszabályozást. A kopogás érzékelő ( knock sensor) kontakt hiba miatt.
(#) freddyke válasza rglszl hozzászólására (») Máj 4, 2021 /
 
A hiba miatt korlátoz le az ECU, ez normális működés, az autó kézikönyvében is le van írva. Az alapvető hibát kell megszüntetni. Ha utángyártott alkatrész lett berakva, nem is csodálkoznék. Esetleg próbálj meg bontottat szerezni próbának, amit vissza tudsz vinni. Ha nem az, lehet továbbmenni.
(#) palko0125 hozzászólása Máj 5, 2021 /
 
Sziasztok!
Nővérem 2010-es J astrájába szeretnék bluetotth kit-et rakni. Eredeti kit-et kapok sok helyen (ettől függetlenül, ha valaki tud adni, szívesen veszem az ajánlatot) és a kérdésem az lenne, hogy ennek hol van az eredetihelye, hová tudom rakni, valamint a vezeték/csatlakozók ki vannak e építve vagy azt is varázsolni kell bele?
Továbbá azt hallottam, hogy ha beleteszem a kit-et, azután szoftver frissítés szükséges, amit márkaszervíz tud csinálni. Ez igaz e?

Amennyiben valaki tud ezekre válaszolni szívesen venném a tapasztalatokat.
Előre is köszi.
Üdv, Palkó.
(#) zoly15 válasza rglszl hozzászólására (») Máj 6, 2021 /
 
Ez tipushiba az osszes H astranal.
Kontakthiba lep fel az UEC modul csazlakozasainal.
A motorterben, az akku melletti nagy dobozrol van szo.
Leveszed a tetejet, utana a 3 torx csavart + a tapot, aztan ki kell venned a biztositekos, reles "szintet" alatta minden kontaktot tisztitani.
(#) Tomi93 hozzászólása Máj 10, 2021 /
 
Üdv
Nemrég vettem egy H Astra kombit, amivel van néhány elektromos problémám.
1. Utastér világítás az ajtó becsukása után nem alszik ki (a középső kis sofita izzóra gondolok), hol keressem a hibát? Azt már próbáltam, hogy bezárom az autót is nyitom belülről az ajtót, mindegyikre nyit a kp zár. Ha jól tudom, ugyanarról a kontaktról kapja a jelet a belső világítás is, mint a zár, nincs külön ajtó kapcsoló.
2. Kp zárat csak távirányítóval lehet zárni, az ajtóból kulccsal nem, mi lehet a hiba oka?
3. Szeretnék gyújtás függő áramot levenni valahonnan menetrögzítő kamerához (a szivargyújtó folyamatosan fesz alatt van), hová lehetne bekötni anélkül, hogy a BC hibát jelezne?
4. Valami valószínűleg a külső-belső keringetés zsaluja leállított bezárt állapotban kb percenként zúg pár másodpercig, néha pedig megy egy "kört", mi lehet az oka?

Ha tudna valaki segíteni, hálás lennék érte.
(#) palko0125 válasza palko0125 hozzászólására (») Máj 11, 2021 /
 
Sziasztok!
Erre valakinek van ötlete/válasza? Nem szeretnék követelőzni, mert semmi jogom hozzá

Előre is köszönöm, ha valaki megoszt tapasztalatot/véleményt.

Üdv, Palkó.
(#) bbb válasza palko0125 hozzászólására (») Máj 11, 2021 /
 
Első pár guglitalálat között az opel astra bluetooth kit kifejezésre youtube videó...
Bővebben: Link
(#) elektrorudi válasza Tomi93 hozzászólására (») Máj 11, 2021 /
 
Egyáltalán nem alszik ki? Kb. fél perc késleltetés van benne.
(#) nzozz hozzászólása Máj 11, 2021 /
 
Sziasztok!
2010 -es, 5 ajtós Astra J (A16XER) -hez van esetleg valakinek ESP kapcsolási rajza/csatlakozó lábkiosztás rajza? Sajnos előjött egy C0110 hibakód (Pump Motor Circuit Malfunction), ami lehet a ESP blokk szivattyújának hibája (akkor a hidraulikus modult kell cserélni, mert azzal van egybeépítve), lehet a ESP elektronika hibája, akkor azt a panelt kell cserélni és lehet a vezetékezés és/vagy a csatlakozók hibája is, akkor meg azt kell helyrehozni. Mivel nem olcsó egy-egy ilyen felújított modul és az is lehet, hogy meg se oldaná a problémát, előbb szeretném a kábelezést kimérni, de ahhoz szükség lenne a kapcsolási rajzra, ami viszont nem áll rendelkezésemre.

Köszönöm!
(#) Tomi93 válasza elektrorudi hozzászólására (») Máj 12, 2021 /
 
Kb 5 percet vártam a középső kapcsoló mind két állásában, de nem aludt ki.
(#) Uviktor válasza Tomi93 hozzászólására (») Máj 12, 2021 /
 
H Astránál már nem kapcsolja véletlen a belsőtér világítást a lámpa kapcsoló kifelé húzása?
Régebbieknél így volt...
(#) elektrorudi válasza Tomi93 hozzászólására (») Máj 12, 2021 /
 
Bocs, akkor ez nem jött össze.
(#) elektrorudi válasza Uviktor hozzászólására (») Máj 12, 2021 /
 
Biztos, hogy nem lehet se húzni, se tolni. Csak forgatni lehet.
(#) Tomi93 válasza elektrorudi hozzászólására (») Máj 12, 2021 /
 
A G Astrámnál ez tényleg így volt, meg abban ott volt szépen az ajtókapcsoló is az ajtónál, ebben meg vagy kp zárról kapja a jelet vagy valahová el van rejtve a kármit mögé és az ajtótámasztónak kéne megnyomni (a kárpitot még nem szedtem le ezt megnézni).
(#) Tomi93 válasza Tomi93 hozzászólására (») Máj 12, 2021 / 2
 
Megtaláltam a hibát, leírom, hátha másnak is segít. Az sofita izzó foglalata ugyebár a tetőkárpitban lévő műanyagpanelon kialított "vezetősávokból" van kihajlítva, és ezek a vezetősávok kicsit el tudnak mozdulni. Itt is ez történt, elmozdult a vezetősáv, és összert egy másikkal...
(#) palko0125 válasza Georgee hozzászólására (») Máj 31, 2021 /
 
Szia!
Eltelt 4 hónap, kapott az autó 3 szor adalékot és több- hosszabb utat, de nem szűnt meg a hiba. Most fogok tudni foglalkozni vele újra. Kérdésem az lenne, hogy a hátsó szondát diagból (delphi) tudom ellenőrizni?
Én arra gyanakszom, mivel együtt cseréltél az elsővel és az is gagyi volt.
Nem akarok lufira venni egy szondát. Hogy tudnám azt kiszűrni méréssel? Uganazt kellene mérjem, mint az elsőn, mert azt gondolom, hogy nem!?
Előre is köszönöm.
Üdv, Palkó.
(#) palko0125 hozzászólása Jún 2, 2021 /
 
Sziasztok!
2010-es J-Astra-ba szeretnék gyári bluetooth modult rakni. Modulhoz még hozzá is jutok könnyen, de a hozá tartozó mikrofon/kábel szettet (csatolva a kép, hogy mi is amit keresek pontosan) nem találok sehol.
Nincs esetleg valakinek ilyen vagy tudomása arról, hogy hogyan kell bekötni ezt a modult?

Előre is köszi.
Üdv, Palkó.
A hozzászólás módosítva: Jún 2, 2021
(#) eftizenharom hozzászólása Jún 4, 2021 /
 
Sziasztok, 1.8 benzines (125 LE) motorral kapcsolatban szeretnék segítséget kérni. Néha indításkor a videókon látható jelenség jön elő: A fordulatszám fel-alá tornászik. Kb. 1 éve kezdődött, azóta egyre gyakrabban jön elő, néhány esetben le is fullad a motor. Amint "kitornássza magát" minden gond nélkül megy a motor. Hibaüzenet nincs, a szerelő csak vakarja a fejét, gyertyát cseréltek, sokmindent nem oldott meg.

Tudnátok segíteni, hogy mi lehet a probléma és hogy lehet megoldani?

Előre is köszönöm!

https://drive.google.com/file/d/1Su-pCkYUmR66_56eS-NjpkjK7tHfn2vV/v...ivesdk

https://drive.google.com/file/d/1SriRtbmzFal7NpowXdVrLOdDUuMf5q29/v...ivesdk
(#) blasz válasza eftizenharom hozzászólására (») Jún 4, 2021 /
 
Szia üzemanyag nyomást kellene mérni,hibát kiolvasni,És a fojtószelepházat kitakarítani.
Egy barátomnak hasonló gondja volt 1.6 g astrával ott egy injektor,és a hőmérséklet jeladó volt a ludas.De lehet akár főtengely jeladó is,Opeleknél ezek sűrűn meghibásodnak sajnos.
(#) eftizenharom válasza blasz hozzászólására (») Jún 4, 2021 /
 
Szia, köszönöm szépen, nagyon hasznos ötletek!
(#) Georgee válasza blasz hozzászólására (») Jún 11, 2021 /
 
Hibaolvasást kiegészíteném élő adattal is, az is sokat mesél a hibáról illetve lehetséges okairól. Előfordulhat hogy fals levegőt szív valahol, az is tud ilyen mókát csinálni. Járó motor mellett a levegő és szívósor környékét fújd be féktisztítóval (azért ne áztasd el ), ha valahol gond van a rendszerben, akkor ahol a hiba van ott beszívja a féktisztítót, ezzel megemeli az alapjáratot egy pillanatra. Ha ilyet csinál, akkor ott a hiba, lehet repedt a cső. Illetve mint írták is érdemes kitakarítani a szívósort, pillangószelepet stb.
A hozzászólás módosítva: Jún 11, 2021
(#) Beringer 600 hozzászólása Jún 20, 2021 /
 
Üdv!
Olyan problémára lettem figyelmes,hogy menet közbe kigyullad a motordiagnosztika visszajelzőm s ezzel egy időbe megtorpan a motor is.
Semmilyen más visszajelző nem világít.
Kb egy másodperc időtartamra világít s utána elalszik s a motor is erőre kap és megy hibátlanul.
1,4 8v x14nz motorkód 1997-es.
Tudnátok segíteni hogy hol keressem a hibát?
Előre is köszönöm.
A hozzászólás módosítva: Jún 20, 2021
(#) Uviktor válasza Beringer 600 hozzászólására (») Jún 20, 2021 /
 
Üdv,
Én most javítottam ki hasonló hibát 14NZ B Corsán,ott is betorpant,plusz a vége felé már alapjárat sem volt.
Kivillogtattam,35-ös kód,alapjárati motor.
Bár emlékeztem hogy nemrég cseréltem,többen mondták hogy az utángyártott nem örökkévalóságnak gyártódott,hát kicseréltem.
Ugyanaz.
Pár huszármiatyánk után lettem figyelmes egy furcsán lefelé induló vákuumcsőre.
Kijött a helyéről mert elöregedett és szétnyílt mint a tubarózsa.
Ez kb.a pillangószelep magasságában a tűzfal(az autó hátulja felé) néz,a tűzfalon levő elektronikához megy.
Levágtam kb.20mm-t a csőből,visszadugtam és láss csodát,működik.
Üdv
(#) Georgee válasza Beringer 600 hozzászólására (») Jún 30, 2021 /
 
Ha tudsz hibakódot olvasni, akkor könnyebb lenne a találgatás, mert lehet a dolog mögött IAC (ő az alapjárati motor, de álló helyzetben szokott kutyulni, menet közben nagy gáznál az ő szerepe elhanyagolható), EGR, MAP, Lambda, holtpontjeladó hiba is. Akár az elöregedett gyújtógyertyák is tudnak hasonlót csinálni. Ahogy látom nem mai darab, érdemes lenne a csöveket is átnézni, nem e szív valahol fals levegőt. Milyen sűrűn jön elő a probléma?
A hozzászólás módosítva: Jún 30, 2021
(#) rapido hozzászólása Júl 3, 2021 /
 
Sziasztok! Egy Opel Astra G autóban lévő Philips CAR 400 autós rádiómagnó magyar nyelvű használati utasítására lenne szükségem. Tudnátok segíteni, honnan tudnék egy ilyen leíráshoz hozzáférni?

A kocsiban néhány hete akkumulátorcsere volt és a rádiót újra kellett volna indítani, és voltak is ilyen irányú próbálkozásaim.

Jelenleg, ha bekapcsolom, azt írja ki, hogy "SAFE", azaz most addig sem jutok el, hogy kérje a kódot.
Valami olyan rémlik (és ezzel próbálkoztam is), hogy először valamelyik két gombot együtt kell nyomva tartani néhány másodpercig, s utána a csatorna gombokkal (1,2,3,4) kell bevinni a számokat, ... de a lényegre nem emlékszem.

A négy számjegyű kódot ismerem, csak a bevitelének módjára nem emlékszem.
Jól jönne egy magyar nyelvű leírás ehhez a masinához. Köszönöm, ha tudtok segíteni.
(#) Gafly válasza rapido hozzászólására (») Júl 3, 2021 /
 
Ez jó?
(#) rapido hozzászólása Júl 3, 2021 /
 
Köszönöm, először én is így próbálkoztam a kereséssel, de miután a Google lista egy-két linkjére rákkantittom és az adott oldalon már nem láttam az általam keresett eszközt, felhagytam vele.
Vagy rosszul próbálkoztam a kereséssel vagy türelmesebbnek kellett volna lennem. (???)
Jó lenne, ha valakinek meglenne a masina leírása, de ha más megoldás nem lesz, akkor újra és továbbpróbálkozom a hasonló manual letöltő oldalakkal.
Következő: »»   119 / 137
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem