Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » ORION HS 284 Hangsugárzó feljavítása
Lapozás: OK   4 / 4
(#) ngyzoli válasza 021 hozzászólására (») Feb 10, 2009 /
 
A Vifa dómokkal melyik hangsugárzóra gondolsz?Ez most nem teljesen világos.
(#) Balaa16 válasza Lambi-Huligán hozzászólására (») Jan 14, 2014 /
 
Üdv! Bár egy elég régi hsz.-re válaszolok, nekem is egy pár HS-284-em van. A középhangok nekem elég "furcsák", nem élvezhető rajta szimfonikus zene. Tervezem a hangváltók kicserélését, mert ami benne van, nos...... Az enyémben kék membránú dómsugárzók vannak, látszólag eredeti. (kár volt eltakarniuk az előlappal)
(#) Balaa16 válasza Balaa16 hozzászólására (») Jan 14, 2014 /
 
Helyesbítek, a HS282-ről beszéltem...
(#) steelbird válasza Balaa16 hozzászólására (») Jan 14, 2014 /
 
Pedig (ha jól emlékszem) annak idején nagyon dicsérte még a HFM (Hi_Fi Magazin) is ezeket a dómokat. Nem lehet, hogy már le vannak harcolva?
A hozzászólás módosítva: Jan 14, 2014
(#) teknikus hozzászólása Ápr 21, 2014 /
 
Üdvözletem!

Látom sokan foglalkoznak Orion HS-280-al, mostanság újítgatok néhányat, 3 félét szedtem szét ebből 2 darab 8 ohmos, egy pedig 4 ohmos. A 3 látszólag egyforma dobozban a közép és magas hangsugárzók háromféleképpen voltak bekötve, előéletüket nem ismerem, így nem tudom, hogy valaha melyikben turkáltak, és mit! 8 ohmos változatok: az egyik, hogy a magas és közép is fordítva volt bekötve, a másiknál csak a közép volt fordítva (hangszóró pozitív kivezetése a közös pontra), 4 ohmos változatnál pedig a magassugárzó volt csak fordított polaritással. Melyik lehet az eredeti, illetve kérdezném, hogy elég lenne e a kondenzátorokat bipolárisra cserélni, javulna ettől valamit a hangfal átvitele?

Előre is köszönöm!
(#) ngyzoli válasza teknikus hozzászólására (») Dec 27, 2014 /
 
Az eredeti váltó-rajz szerint (ha valóban a 280-asról van szó,mivel ez a 284-es topikja,viszont azt meg nem ismerem),tehát:eredetileg a közép-dóm van fordítva bekötve.A magas-és mélyhangszóró "plusz-os",vagyis:pozitív kapocs-melegpont,negatív kapocs-testpont.Ezekhez képest a középsugárzó fordított.
A kondikat nem kell bipolárisra cserélni,ugyanis már eleve azok... Két kivezetésűek.
Unipolárisra már annál inkább,de nem is főleg emiatt,hanem azért,mert ha még az eredeti,gyári alkatrészek leledzenek bennük,nos,ezek már jócskán ki lehetnek száradva.
Ennél többet nem nagyon ér a dolog (mármint ez a hangsugárzó),ill a további (hang)minőség-javítás először az X-váltó,a még további a "motorok"cseréjével lenne realizálható.De akkor az már nem HS-280-as.Nagyon nem...
(#) lalyka hozzászólása Ápr 24, 2016 /
 
Orion 115A típusú rádióm javítását vállalja-e valaki Debrecenben, vagy Hajdú-Bihar megyében?
(#) gbiro72 hozzászólása Aug 30, 2021 /
 
Üdvözlet Mindenkinek!

Azt szeretném kérdezni, hogy az Orion HS 284-es hangfalakba betehető-e az HS 280-as hangváltója az alábbi hangszókiosztás mellett: mély: LB1031, közép: LPM100/95 FP, magas: 49131.
A válaszokat előre köszönöm!
(#) Ronin válasza gbiro72 hozzászólására (») Aug 30, 2021 / 1
 
Természetesen betehető, csak éppen semmi értelme. Nem az ebben található hangszórókhoz készült, de még az eredetihez sem.
(#) gbiro72 válasza Ronin hozzászólására (») Aug 30, 2021 /
 
Köszönöm a választ. Akkkor tehát a hangváltók cseréjével nem lesz jobb a hangfal minősége, csakis a korábban leírt módok vezetnének némi javuláshoz.
(#) gbiro72 válasza Ronin hozzászólására (») Aug 31, 2021 /
 
Még egy kérdésem volna: A HS 284-es LB1031 hangszórójánál 8 ohmot mérek, tehát a tekercs nem szakadt, de akkor miért nincs hang rajta?
A hozzászólás módosítva: Aug 31, 2021
(#) Ronin válasza gbiro72 hozzászólására (») Szept 1, 2021 /
 
Az erősítő jó? Ha rá van kötve a hangszóró az erősítőre, és szól a zene, mozgasd meg a membránt, ha így néha megszólal, valahol szakadás van.
(#) gbiro72 válasza Ronin hozzászólására (») Szept 1, 2021 /
 
Az erősítő jó, a másik hangfl kiválóan mőködik mindkét csatornán. Nagyon, nagyon hallkan szól a zene. A membrán mozgatásával semmi sem változik.
(#) gbiro72 válasza gbiro72 hozzászólására (») Szept 1, 2021 /
 
Leszedtem a membrán közepét. A "középgyűrű" a helyén, nincs leszakadva. A Hangszóró nagyon hallkan recsegve szól. Impedencia: 7,8 ohm.
(#) Ronin válasza gbiro72 hozzászólására (») Szept 1, 2021 / 1
 
Akkor erre csak Mulder és Scully tud választ adni.
(#) gbiro72 válasza Ronin hozzászólására (») Szept 1, 2021 /
 
Rendben, Ronin, köszönöm!!
(#) gbiro72 válasza Ronin hozzászólására (») Szept 1, 2021 /
 
Meg van a hiba: a tekercs lejött a "középgyűrűről. Rákapcsoltam az erősítőre és felemeltem a membránt ameddig tudtam és ott ficánkolt légrésben a tekercs. Úgyhogy szedhetem szét.
(#) gyuszo válasza gbiro72 hozzászólására (») Szept 1, 2021 /
 
A Drótos Tóth köztünk járt már megint.
(#) gyuszo válasza Lambi-Huligán hozzászólására (») Feb 4, 2024 /
 
Régen volt, de most hozzám került egy ilyen doboz javításra. A belső teljesen eredeti , még bontatlan volt. A középre kötött elko viszont 4,7 µF/50 V. Természetesen mind a kettőben cseréve REMIX fólia kondenzátorra.
A megérzés jó volt, az 1µF talán tévedésből lett beletéve. Az kicsinek tűnik oda.
A képek az eredetiről :
Az elkón az évszám 1993. 15 hét. A hangdoboz is 1993 évben készülhetett.
A hozzászólás módosítva: Feb 4, 2024
Következő: »»   4 / 4
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem