Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Orion se 1025
 
Témaindító: speki, idő: Ápr 17, 2006
Lapozás: OK   7 / 23
(#) szamóca válasza Gafly hozzászólására (») Nov 25, 2012 /
 
Bocs, én írtam el Orionék.
A hozzászólás módosítva: Nov 25, 2012
(#) szamóca válasza lóri hozzászólására (») Nov 25, 2012 /
 
STK 4141V-vel tervez egy panelt bele, vagy egy VF2 is simán bele megy, tehát amelyik szimpatikusabb neked. Ez utóbbi olcsóbb megoldás.
(#) reloop válasza belaradio hozzászólására (») Nov 25, 2012 /
 
(#) belaradio válasza reloop hozzászólására (») Nov 26, 2012 /
 
Szia! Még nem hoztam el a cuccot.Addig nem is akarom , amíg valami megoldás nem születik. A 7294 ről már sok jót hallottam. Valaki itt már meg is csinálta bele. Sajnos nem tudom az eredeti táp feszek jók lesznek-e a 7294 IC-hez.
(#) reloop válasza belaradio hozzászólására (») Nov 26, 2012 /
 
Eszerint tökéletes.
Az eredeti végfok 150mV érzékenységű, az egyszerű TDA7294-hez mellékelt beültetés ettől háromszor érzéketlenebb. A 680 ohm csökkentésével lehet rajta korrigálni, de nem hinném, hogy szükség lenne rá.
(#) belaradio válasza reloop hozzászólására (») Nov 26, 2012 /
 
OK. Kösz , hogy segítessz. Szerintem menni fog. Elhozom a kis tornyot, aztán neki látok az erősítőnek. Hangerő potit honnan lehetne szerezni bele. Az eredeti sajnos már recsegett még , amikor működött a végfok.
(#) reloop válasza belaradio hozzászólására (») Nov 26, 2012 /
 
Még annyit fűznék a TDA-hoz, hogy a hűtőzászlót (negatív tápon van) szigetelni kell a háztól.
A dupla-tengelyes poti forrását nem ismerem sajnos. A házán lévő fülek óvatos megnyitásával tisztítófolyadékot juttatnék bele - hátha csak oxidáció okozza a recsegést. Szakmai fórumon nem írhatom, hogy nyomd tele WD-40-nel.
(#) Moszkvai válasza Gafly hozzászólására (») Nov 28, 2012 /
 
Az STK-t meg lehet javítani?
(#) Moszkvai válasza belaradio hozzászólására (») Nov 28, 2012 /
 
Szia! Én egy STK4131II építettem a helyére anno. Mai napig kiválóan működik. A nyákterv is megvan ha tudsz ilyen IC-t szerezni.
(#) CHZ válasza Moszkvai hozzászólására (») Nov 28, 2012 /
 
Meg, könnyen leválasztható a tokozása. Nem egyszerű, de a tranyók cserélhetőek. Nekem már sikerült.
(#) Moszkvai válasza CHZ hozzászólására (») Nov 28, 2012 /
 
Még jó, hogy nem dobtam ki a SANKENT! Tranyókat, hogy lehet beleaplikálni elférnek benne? Mert ha jól láttam akkor tok nélkül vannak a nyákra ragasztva az eredetiek.
(#) elektrorudi válasza Moszkvai hozzászólására (») Nov 28, 2012 / 1
 
A '80-as években javítottam Sanken IC-t is és STK077-et is. BD243-244 lett a végtranyó. Beleültetni persze nem tudtam, ezért a tok felső részén fúrtam lyukakat, és ott vezettem ki a tranyók vezetékét. A diódák is elszálltak, azt 1N4148-al helyettesítettem. Akkor még nem volt a látókörömben SMD kivitel, ezért NYÁK-ba forraszthatót tettem be. Ma már persze eszembe nem jutna ilyesmi, de akkor egy heti fizetésem volt egy ilyen IC...
A hozzászólás módosítva: Nov 28, 2012
(#) Gafly válasza elektrorudi hozzászólására (») Nov 28, 2012 /
 
Hasonlóról volt cikk az RT-ben...

Sok mindent meg lehet javítani ha nagyon elszánja magát az ember

Persze akkor még nem volt internet és akkor még nem tudta mindenki a fórumokról, hogy mindent meg lehet javítani az elkók cseréjével 105 fokosra, balról jobbra...
(#) szamóca hozzászólása Nov 28, 2012 /
 
Azért valljuk be, az hogy működőképessé teszünk egy hibridet e-képpen, érdekes, meg kihívás, de szakmai szempontból azért mégiscsak gányolás.
A hozzászólás módosítva: Dec 2, 2012
(#) petemazi válasza szamóca hozzászólására (») Nov 29, 2012 /
 
Szerintem nagyobb gányolás, hogyha beleheftel az ember egy tökéletesen más végfokot.. egy STK még elmegy, de a többi... Sőt, valami hővezető ragasztóval akár tokon belülre is be lehetne rakni egy tranyót szerintem, ha a hűtőzászló 'felesleges' részét levágjuk... Én előbb próbálkoznék meg vele, mint valami mást belerakni.
Amúgy volt nekem is egy ilyenem, a mélyeit kicsit keveseltem, de amúgy elég korrekt hangja volt. Vidi kistornyot térdre kényszerítette, és még anno a VF2-vel is versenyzett..
(#) cucu26 hozzászólása Nov 30, 2012 /
 
Segítségetek szeretném kérni mert nagyon megakadtam ! Van egy ilyen típusú végfokom, és olyan problémám van vele hogy csak magas hangokat ereszt át a végfokpanel( ha csak a végfokpanel van bekötve akkor is ezt a jelenséget produkálja ), de azt is zavarosan :S eredeti panel van benne cseréltem szinte az összes félvezetőt a végfokpanelen kivéve a KD607 es végtranzisztorokat nem ! Esetleg valami 5?letetek hogy hol merre keressem tovább a hibát ?!
A hozzászólás módosítva: Nov 30, 2012
(#) reloop válasza cucu26 hozzászólására (») Nov 30, 2012 /
 
Szia! Elektrolit kondenzátor kiszáradásra tippelek. Nem nagy összeg, cseréld le őket. Hivatkozás. C301, 311, 315.
(#) belaradio válasza Moszkvai hozzászólására (») Dec 1, 2012 /
 
Szia! Köszönöm , megnézem tudok-e szerezni STK-t. Ha igen , akkor jelentkezem.
(#) belaradio hozzászólása Dec 1, 2012 /
 
Azt vettem ki a sorokból ( elektrorudi hsz.) , hogy elvileg a hibás SANKENT is meg lehet javítani ? BD 243 és BD 244 tranzisztorral. Szükség esetén dióda cserével.
(#) lóri válasza belaradio hozzászólására (») Dec 1, 2012 /
 
A Szamóca mondta az stk4141v-t,az nem jó? 2500-ért van háku-ban.Ha kell a nyákot megtervezem.Itt a rajz,pár alkatrész az egész.A Moszkvai-nak meg a 4131-féle stk-ja 2400-ért van (Némethelektronikában),plusz, kész van a nyák is.Most nézem,a hestore-ban 1800-ért van az stk4141v.
A hozzászólás módosítva: Dec 1, 2012

stk4141v.pdf
    
(#) cucu26 válasza reloop hozzászólására (») Dec 2, 2012 /
 
Sajnos nem oldódott meg a probléma olyan mint ha a KD607es tranzisztor nem akarna megindulni.. :S
(#) elektrorudi válasza szamóca hozzászólására (») Dec 2, 2012 /
 
Ha azt érted "szakmaiságon", hogy csakis XXXX gyártmányú, NNNN típusú alkatrészt lehet beültetni egy meghibásodott alkatrész helyére, mert annak idején egy TERVEZŐ ezt gondolta oda ki... hát, akkor tényleg szakmaiatlan bármilyen, ettől eltérő beavatkozás/javítás. Az én elképzelésem a "szakmáról" kicsit más. Ezt a fajta "szakmai javítást" bárki el tudja végezni, akinek van egy 1000 Ft-os pákája, meg egy darab forrasztó ónja, és tud rendelni az internetről egy ugyan olyan feliratú alkatrészt...
Én a szakmaiság fogalmát kicsit kiterjeszteném: a javítás fogalma alatt azt értem, hogy valamit jobbá tenni! A "jobbá tételt" pedig mindíg az adott körülmény határozza meg. Mai körülmények között, egy értelmes alternatíva egy másik (sok szempontból jobb) IC-s végfok beépítése: STK... LM... VF-3 stb kinek-kinek ízlése szerint. Az akkori körülmények a "gányolás" szerű javítást tették lehetőve (számomra). Sose mondtam, hogy kiállításra vinném az "eredményt" (sőt, leírtam, hogy ma már nem csinálnék ilyet) de az így javított erősítők még ma is működnek, ellentétben az eredeti megoldással...
Más kérdés a restaurálás... Ott valóban csakis "eredeti" alkatrészeket lehet beépíteni, legyen az bármilyen hibás (vagy legalábbis nem túl szerencsés) konstrukció.
(#) elektrorudi válasza belaradio hozzászólására (») Dec 2, 2012 /
 
Valóban ezt írtam. Sőt nem csak "elvileg", hanem gyakorlatilag is csináltam ilyeneket.
De azt is írtam, hogy manapság nem jutna eszembe ezzel bajlódni. ...és nem a "szakmaiatlanság miatt", hanem azért, mert egyszerűen nem éri meg foglalkozni vele!
- Ha ilyen módon teszed működőképessé az erősítőt, akkor az már messze nem lesz "eredeti", sőt erősen "gányolt" benyomást tesz. Tehát az már nem egy SE1025 lesz...
- Ha meg már nem lesz eredeti, akkor sokkal értelmesebb döntés egy másik (jobb paraméterekkel rendelkező) IC-s erősítőt belerakni! Ekkor mondhatjuk azt, hogy készítettél egy új erősítőt, egy SE1025 alkatrészeinek (trafó, doboz, stb) felhasználásával. Ez egy gazdaságos döntés lehet.
(#) lóri hozzászólása Dec 2, 2012 /
 
Mindkét megközelítés helyes,de mi van belaradio, és cucu26 problémájával?Hogy döntesz belaradio,mit raksz bele?
(#) belaradio válasza Moszkvai hozzászólására (») Dec 7, 2012 /
 
Szia!
A Vakerán láttam STK 4132 II ic-t. Elfogadható áron kínálják. Ezt össze lehetne hozni a Te nyák terveddel. A tiedben 4131 II van és nem tudom jó-e bele a 4132 II.
(#) lóri válasza belaradio hozzászólására (») Dec 8, 2012 /
 
Tudom,hogy nem engem kérdeztél,de a 4132-nél, van még egy marék alkatrész,amit el kéne helyezni.A panel meg már kész van.Én nem csinálnám,de a problémád érdekel,úgyhogy írj a fejleményekről.
Üdv:Lóri
(#) belaradio válasza lóri hozzászólására (») Dec 8, 2012 /
 
Szia!. Olyat szeretnék , mint amit már Moszkvai meg csinált. Csak ő másik STK-val oldotta meg.
(#) belaradio válasza lóri hozzászólására (») Dec 8, 2012 /
 
Már látom mire gondoltál. "Pár alkatrész ". Nem görcsölök az STK 4132 II-vel. Bár az eladó szerint kompatibilis egymással a két IC. Próbálok keríteni 4131 vagy 4141 IC-t. Egyébként már nálam van a hibás SE 1025 .
A hozzászólás módosítva: Dec 8, 2012
(#) reloop válasza belaradio hozzászólására (») Dec 8, 2012 /
 
Szia! Az eltérést az okozza, hogy egy hangszínszabályzó van belerajzolva az STK4132II-be.
(#) lóri válasza belaradio hozzászólására (») Dec 9, 2012 /
 
Egyébként megcsináltam a 4141-es nyákját. Nem valami jó,de nem lehet olyan jól elrendezni.Nekem nem sikerült.Gondolom,hogy nem ezt rakod bele,majd megnézem a 3132-őt. Azért felrakom,hátha valakinek kell.
Következő: »»   7 / 23
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem