Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Orion SE 260 erősítő
Lapozás: OK   6 / 21
(#) joco0423 válasza dollerakos hozzászólására (») Máj 19, 2011 /
 
Igen én is a rendkívül kicsi torzítási értékek miatt választottam.
Az ára tényleg elég húzós de így is kijön kompletten kb 6 ezer forintból.
Többen dicsérték már a fórumon, remélem beváltja a hozzáfűzött reményeim
(#) dollerakos válasza joco0423 hozzászólására (») Máj 19, 2011 /
 
Az nem is vészes... Hol veszed, ha lehet itt ilyet kérdezni, mert lehet, hogy én is vennék.

Üdv.
(#) joco0423 válasza dollerakos hozzászólására (») Máj 19, 2011 /
 
Én a HQ-ban láttam
(#) dollerakos válasza joco0423 hozzászólására (») Máj 19, 2011 /
 
Köszi!
(#) joco0423 válasza dollerakos hozzászólására (») Máj 21, 2011 /
 
Nos ígéretemhez híven leírom mit változtattam a HS 501-eseken.
Miután az egyik csipogó életképtelen volt, így mindenképpen hozzákellet nyúlni a hangfalakhoz.
Kiemeltem az összes hangszórót és eltávolítottam a kevéske csillapító anyagot. A régi vezetékeket lecseréltem új 1,5 mm2-es hangszóró kábelre és a régi hangváltó mellé beszereltem egy új SAL HV 723-ast.
Ez kompromisszum volt, jobbat nem találtam 4 Ohmosban, csinálni meg nem tudok 780 és 5000 hertz a keresztezési frekvencia, nekem jónak tűnt.
Beraktam az új csillapító anyagokat és az új magas sugárzót. Ez a PT25B-1 típus.
Összeraktam és azóta élvezem

Nekem és a barátaimnak nagyon tetszik a hangja.
A közép és a magas tartományokat rendkívül élethűen reprodukálja.
Igaz egy turpisságot használok mert a mélyeket kevésnek éreztem rajta.
2.1-es rendszerben használom, egy Jamo aktív mély ládával és így az üstdob is a helyén van

PT25B-1.pdf
    
(#) joco0423 válasza joco0423 hozzászólására (») Jún 12, 2011 /
 
Elkészült az új RIAA korrektor is az SE 260-ba
Betettem a RIAA korrektor építése topicba ne legyen off!
Bővebben: Link
(#) dáv1D0612 hozzászólása Júl 23, 2011 /
 
Sziasztok! Remélem sokan ismerik a fentebb említett Orion SE260 erősítőt. Ha volt hozzá szerencsétek, tudjátok, hogy van rajta 2x2 hangfalpárra kimenet. Ennek igazi funkciója nincs, hivatalosan arra találták ki, hogy másik helyiségben lévő hangfalpárra tudj váltani ha kimész a szobából...
Nos, nekem van egy ilyen Orion tornyom, a hozzávaló HS500-as hangfalakkal, amiket az erősítővel együtt most "restaurálok". Van még itthon az 500-asokon kívül egy HS280-as hangfalpárom is.
Azon gondolkodtam, hogy megvalósítható-e, belátható átalakításokkal, hogy az erősítő elbírja egyszerre mindkét hangfalat? Pl. "Hangszóró I" állásban csak a két HS500, "Hangszóró II" állásban mind a 4 szólna.
Tetézve, az igazi probléma abból fakad, hogy az egyik 80/100 wattos (névleges/maximális), míg a kisebb 50/80 wattos. A HS500-ra tisztán 4 ohm van írva, a HS280-ra 4 és 8 ohmos infokat is találtam.
Nem értek, hozzá ezért kérdezem itt: lehetséges-e a 4 hangfal rákötése, természetesen csak sztereó jellel (két jobb és két bal oldali hangfal), úgy hogy ne is égjen le semmi a teljesítménykülönbség miatt. Be lehet-e építeni egy extra végfokot, ami leszabályozná, hogy a 280-as csak kisebb terhelést kaphasson? Mint mondtam, nem értek hozzá.
(#) Rober_4 válasza dáv1D0612 hozzászólására (») Júl 23, 2011 /
 
Én a helyedben sorba (sorosan) kötném a hangszórókat, így a 4+4vagy8Ohm összeadódik és így az eredő ellenállásod(impedanciád) 8 vagy 12 ohm lesz.
Ezáltal az erősítő is "finomabban" bánik a hangszórókkal, így az is lehet, hogy gond nélkül elbírják a teljesítményét. Természetesen a soros kötésnél azonos hangerőálláson valamivel hallkabbnak tűnik, így jobban fel kel tekerni a potit, de gondolom van annyi erősítőtartalékod.

Egyszerű Ohm mérővel is rámérhetsz a hangszórókra, nagy bizonyossággal megállapíthatod, hogy hány ohmosak, vagy legalábbis azonosak-e, vagy különböznek.
(#) Rober_4 válasza Rober_4 hozzászólására (») Júl 23, 2011 /
 
Azért hozzátenném, hogy erősítője is válogathatja, hogy mekkora terhelőellenálláson a legjobb a hatásfoka, de a te esetedben ez szerintem nem jelent problémát. Na meg a frekvenciákról ne is beszéljek.
(#) dáv1D0612 válasza Rober_4 hozzászólására (») Júl 23, 2011 /
 
Ha sorosan kapcsolom, akkor nem fogja magát túlerőlködni az erősítő?
(#) Mate78 válasza dáv1D0612 hozzászólására (») Júl 23, 2011 /
 
Ha sorosan kötöd a hangszóróidat, akkor az eredő ellenállás nagyobb lesz,ez kisebb terhelést jelent az erősítőnek, tehát "nem fogja magát túlerőlködni".
(#) dáv1D0612 válasza Mate78 hozzászólására (») Júl 23, 2011 /
 
Értem, köszi szépen! Kipróbálom majd, hogy szószerint hogyan muzsikál úgy.
(#) dollerakos válasza dáv1D0612 hozzászólására (») Júl 24, 2011 /
 
A sorost én annyira nem javasolnám, mert az egyik pár hangfal impedanciamenete hatni tud a másikra és fordítva, ezáltal hangminőségromlás léphet fel. Viszont, az biztos, hogy ez semmilyen károsodást nem okoz az erősítőnek, mert mindenképp több impedanciát "lát", mintha akárcsak egy pár hangfal van rákötve.

Erre az erősítőre is ugyanaz érvényes, mint általában a többire is, amelyek 4 ohmos kimeneti impedanciájúak: nyugodtan be lehet kötni párhuzamosan 2 pár 8 ohmos hangfalat, így a két pár hangfal gyakorlatilag nem hat egymásra és az erősítő damping-faktora a nagy negatív visszacsatolás miatt szerencsésen magas, tehát 4 ohm alatt is jók maradnak az adatai (torzítások, teljesítmény-sávszélesség, stb...). Van 8 ohm-os HS 500-as is és HS 280-as is. De ha csak 4 ohmosak a HS 500-asiad, akkor sincs nagy vész, mert így ugyan az eredő impedancia kisebb lesz, mint 4 ohm, viszont a védelem a kritikus helyzetben, amikor túl nagy áram jönne ki a végfokból, úgyis kikapcsolja a hangfalakat. A hangfalak teljesítmény-különbsége miatt sem kell aggódni, ha nem atomhangon történik a hallgatás, ugyanis a 40-50 W-tal már házat lehet bontani....
(#) dáv1D0612 válasza dáv1D0612 hozzászólására (») Júl 26, 2011 /
 
Köszönöm a válaszokat!
Most volt érkezésem szemügyre venni a kisebb hangfalakat és most már biztos, hogy 8 ohm van rájuk írva, viszont sajnálatos, hogy HS282-esekről van szó, és nem 280-asokról. Az már sajnos elég gyengusra sikerült.
(#) dollerakos válasza dáv1D0612 hozzászólására (») Júl 26, 2011 /
 
Nekem mindkettőhöz volt szerencsém, hangminőségileg nincs sok különbség köztük....
(#) dáv1D0612 válasza dollerakos hozzászólására (») Júl 28, 2011 /
 
Hangszórók tekintetében elvileg nincs sok különbség, ha azokon nem módosítottak, de azért egy jó hangváltó nem ártana bele, mert ahogy kipróbáltam, nem volt jobb cseppet sem egy akármilyen utánadvágják a hipermarketben kishifinél.
(#) dollerakos válasza dáv1D0612 hozzászólására (») Júl 28, 2011 /
 
Igen, a hangszórói ugyanazok, csak a váltója más. Nekem volt HS 280-asom és 282-esem is és össze is hasonlítottam őket, erre értettem, hogy nem nagyon volt köztük különbség. A HS 280-asnak még jobban megcsinálták a váltóját, a 282-esen már egyszerűsítettek, de az sem szólt rosszabbul, mint a 280-as... Nekem egyébként a jó öreg HS 40-es jött be, de a gyári váltója annak is elég tré, úgyhogy módosítottam és összehasonlíthatatlanul jobb lett a HS 280-as vagy 282-eshez képest és önmagához képest is Utána már csak azon járt az eszem, hogy hogyan szabaduljak a HS 280-asoktól és a 282-esektől.... (A netre feltettem a HS 40-es MOD-ot és meglepően jól sikerült, mások is kipróbálták már.) Még a MOD-olt HS 400-asok is lényegesen jobbak a 280-asokhoz és a 282-esekhez képest is, de azért a MOD-olt HS 40-esek jobbak. (Lehet, hogy szerzek egy HS 280-ast és megpróbálom MOD-olni..... :--))))))))
(#) taxi92 hozzászólása Szept 13, 2011 /
 
Sziasztok!
Most kaptam én is egyet és az a baja hogy hallgattam és egyszer csak csönd lett :\ én a végfokra gyanakszom de a ti véleményetekre vagyok kíváncsi hogy mit kéne megnézni meg lemérni mert a mutatók azok mutatnak ha rákötök én valami végfok tranyóra gondolok de majd rámérek a tranyókra csak nem mindegyiken látszik hogy milyen. A segítséteket szeretném kérni hogy szerintetek mi lehet a baja. Előre is köszönöm! további szép napot/estét.
(#) laszlokunstar válasza taxi92 hozzászólására (») Szept 13, 2011 /
 
Csak egy kérdés, a hangszóró átkapcsolót valaki -esetleg gyerek- nem állította át? Én jártam már így az enyémmel. Sőt a hálózati kapcsolójával is jártam úgy a gyerek matatás után, hogy nem lehetett kikapcsolni.
(#) taxi92 válasza laszlokunstar hozzászólására (») Okt 23, 2011 /
 
Nem lett átkapcsolva :\ közbe belenéztem szerintem a végfok tranyók jók de viszont azt vettem észre hogy 1 ellenállás és 1 kondi nagyon felmelegedett. Lehet valami zárlat? mert az ellenállásra ha rámérek akkor az jó értéket mutat.
(#) taxi92 hozzászólása Nov 11, 2011 /
 
Hello
A 2ő bekarikázott kondi az különbözik igaz az érték az megegyező csak a tűrésük nem. a másik az a bekarikázott ellenállás ami melegedik amikor táp feszt adok naki ami valószínűleg az utolsó (bekarikázott) bizti miatt van ami elvolt durranva beraktam 1 másikat az is elszállt az lenne a kérdésem hogy az mitől "durranik" el? Gondolom valami zárlat de hol keressem? előre is köszönöm.
(#) scooby_ válasza taxi92 hozzászólására (») Nov 11, 2011 /
 
Ha a mutatók mozognak,akkor a végfok kimenetén van jel. A relé meghúz? Ott a védelemmel lesz szerintem valami. Esetleg a LED nem világít az előlapon középen?
(#) taxi92 hozzászólása Nov 11, 2011 /
 
az egyik mutató csontra kifekszik(túl vezérlés szerű) a relé az húz a led meg 1 darabig világít és elalszik.
(#) scooby_ válasza taxi92 hozzászólására (») Nov 11, 2011 /
 
Akkor az nem a védelem. A kimeneten milyen feszültséget mérsz? 150mV-nál nem lehet több!
(#) rewox hozzászólása Márc 9, 2012 /
 
Szervusztok! Kaptam egy végletekig leharcolt se260-ast. Csak táp és végfok volt benne, az egyik oldal nem volt jó. Tegnap kíváncsiságból megcsináltam, nem is szól rosszul. Kérésem a következő lenne, kellene egy hangfalvédelem a biztonság kedvéért bele. Előre is köszönöm.
(#) scooby_ válasza rewox hozzászólására (») Márc 9, 2012 /
 
A "hangfalvédelem,koppanásgátló" nevű topikban egy tucatnyit találsz.
(#) rewox válasza scooby_ hozzászólására (») Márc 9, 2012 /
 
Tudom, csak eredetit akartam.
(#) Pigi válasza rewox hozzászólására (») Márc 9, 2012 /
 
Nézz szét a neten, hátha találsz bontásra szánt készüléket.
(#) Elektronboy hozzászólása Márc 28, 2012 /
 
Sziasztok !
Az lenne a kérdésem miért nem kapcsol ki a végfokvédelem az erősítőmben ,az adott típusról beszélünk.Nem terheltem túl fogta magát és egyik napról a másikra csinálja ezt.
(#) dollerakos válasza Elektronboy hozzászólására (») Márc 29, 2012 /
 
Helló!

Mi a pontos jelenség? Írd le részletesen. Általában ezeket 80 W-ra kalibrálják 4 ohmos terhelés esetén szinusszal. - Mérted? Normál esetben bekapcsolás után kb. 2-3 másodperc múlva húznak meg a relék, ha ez nem így van (ha azonnal húznak), akkor tényleg baj van.
Következő: »»   6 / 21
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem