Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » PC táp javítása
 
Témaindító: burkus, idő: Jún 19, 2006
Lapozás: OK   103 / 117
(#) Dilopho válasza kadarist hozzászólására (») Máj 1, 2018 /
 
Köszönöm ezt én is megtaláltam csak nem akarok rá forrasztgatni hanem a magáról ami van hozzá modul arról akarom levenni a feszültséget
(#) Bluger hozzászólása Jún 7, 2018 /
 
Sziasztok
Nekem egy olyan gondom lenne egy Hypro 480w-os táppal, hogy nem indul. Eleinte amig pcben volt néha bekapcsolt néha nem, egy idő után már megse nyikkant. Most pc nélkül is indítanám de semmi, fel se pörög a venti semmi feszültség nem jönn ki. belenéztem semmi égés vagy gyanús jel lenne, minden normálisan nézki. Esetleg egy tipp, hogy mire nézzek rá mégis?
Előre is köszönöm.
(#) latyakosa válasza Bluger hozzászólására (») Jún 7, 2018 / 1
 
A készenléti tápból "kijön" az 5V stabilan ?
(#) latyakosa válasza latyakosa hozzászólására (») Jún 7, 2018 /
 
A lila és a zöld kábelen a feszültséget nézd meg a a feketéhez képest
(#) Bluger válasza latyakosa hozzászólására (») Jún 7, 2018 /
 
Szerintem szórakozik velem ez a táp. Annyi, hogy kicseréltem egy kondit mert puposnak véltem de úgy se ment. Most megakartam nézni amit írtál erre meg bekapcsolt és minden feszültséget kiad.
(#) latyakosa válasza Bluger hozzászólására (») Jún 7, 2018 /
 
Kontakt hibád lehet ettől még, de nehéz lesz ennyiből rájönni hol van a probléma. Tápkábel, csatlakozója nem szórakozik veled ? Láttam már érhibás tápkábelt is.
(#) Bluger válasza latyakosa hozzászólására (») Jún 7, 2018 /
 
Többel is próbáltam, na majd csak elválik hogy mi lesz vele, tesztelgetni fogom. Igazából gyors tápnak használnám, csak még arra kellesz rájönnöm, hogy ne tiltson le ha rádugok valamit. 5v ág leterhelem de akkor is letílt.
Köszönöm a tippeket.
(#) Bluger hozzászólása Jún 10, 2018 /
 
Sziasztok
Még egy kis segitséget kérnék. Adot egy másik táp (Fsb), most meg ez nem hajlandó indulni. Készenléti 5V az megvan. Találtam egy alkatrészt ami meg/elvan törve de nemtudom beazonosítani, hogy mi lenne az. Remélem nem egy egyedi alkatrész lesz.
(#) latyakosa válasza Bluger hozzászólására (») Jún 11, 2018 /
 
Ha tudod takarítsd ki sűrített levegővel először a tápot, utána ha lehet mutatsd meg mondjuk pirossal körbe karikázással melyik alkatrészre gondolsz, illetve lehet nem ártana több szögből is megközelíteni a témát (alkatrészt). A képen nekem csak felrobbant kondenzátoról kiszóródott aluminium csíkokhoz hasonlót vélek felfedezni.
(#) Bluger válasza latyakosa hozzászólására (») Jún 12, 2018 /
 
Kiderült, hogy ellenállásról van szó. Kipukkant/felrobbant kondit nem láttam. Elviekben egy védő/olvadó ellenállás, amit kivettem és 7,4 Ohmot mértem rajta.
(#) latyakosa válasza Bluger hozzászólására (») Jún 12, 2018 /
 
Az a minimum terhelése a kapcsoló üzemű tápnak, hogy pl alaplap vagy terhelés nélkül is be lehessen teszt jelleggel kapcsolni. Ez elég ritkán elromló alkatrész, nem biztos hogy hibás az 7,4 ohm-s értéke.
A hozzászólás módosítva: Jún 12, 2018
(#) imre_d hozzászólása Júl 15, 2018 /
 
Lehet, hogy nem ide illő kérdés, de szerintetek érdemes javíttatni egy Cooler Master 600w silent plus tápegységet?
(#) pipi válasza imre_d hozzászólására (») Júl 15, 2018 /
 
Hali!
Kérdés hogy mi a baja, de a fő kérdés hogy mennyiért javítanák meg....
Ennek függvényében lehet dönteni érdemes-e.
Ha szervizbe viszed, kb 5-10e között gondolnám a költségét.
Ismerős, haveri alapon esetleg pár ezres is lehet.
(#) imre_d hozzászólása Júl 15, 2018 /
 
Szervizben állapították meg, hogy ingadozik a 12v. Állítólag padlóra vitte az alaplapot.
A kérdés az, hogy ez a táp az a kategória-e amit érdemes javítani, vagy kuka?
(#) latyakosa válasza imre_d hozzászólására (») Júl 18, 2018 /
 
Azt is meg mondták mennyit ingadozik az a 12V ? Azt nem nézték meg, nincsenek esr szemponból rossz kondenzátorok benne ?
(#) imre_d hozzászólása Júl 18, 2018 /
 
Nem bontották meg, feszültségeket mértek és slussz!
(#) latyakosa válasza imre_d hozzászólására (») Júl 18, 2018 /
 
Akkor az a hiba még elég sok esélyes is lehet. A PC amiben a táp volt igényli a 600W-t, ez valami gamer PC sokat fogyasztó CPU-val és videó kártyával?
(#) imre_d hozzászólása Júl 18, 2018 /
 
igen, de az utolsó 6 hónapban csak netezésre volt használva.
asus p6t i7, gtx460
(#) imre_d hozzászólása Júl 18, 2018 /
 
nyilván ettől még meghibásodhat, amint a példa is mutatja.
(#) latyakosa válasza imre_d hozzászólására (») Júl 18, 2018 /
 
Ha nem kondi hiba akkor lehet olcsóbb venni egy új tápot. Mint javíttatni. Sok esetben a szétbontás, méregetés is órákba kerülhet a belső zsúfoltság miatt.
(#) imre_d hozzászólása Júl 18, 2018 /
 
holnap belenézek!
(#) latyakosa válasza imre_d hozzászólására (») Júl 18, 2018 /
 
Inkább ESR mérőt keress, sokszor egy 10µF kondi a hibás amin semmit nem fogsz látni szemrevételezéssel. Valószínűleg a primer oldalon PFC-s ezért a primer puffert javasolt egy 220-s izzóval kisütni mielőtt nekiállsz bármit méregetni.
(#) imre_d hozzászólása Júl 19, 2018 1 /
 
A tápegységet magasnyomású levegővel portalanítottam. Fizikai elváltozást nem találtam a belsejében. A +5v os egy Trabant izzóval, 4,3A terheléssel bekapcsoltam. A következő feszültségeket mértem: lást a fotó, ha megjelenik.

P7190080.JPG
    
(#) latyakosa válasza imre_d hozzászólására (») Júl 19, 2018 /
 
Kellene lennie legalább még egy fekete, sárga vezeték párral ellátott csatlakozónak, azt is ellenőrizd, az adja a CPU dc-dc konverterének a tápot általában. Ez szerintem jó, bár a +12V kicsit magasnak tűni, de lehet a terhelés hiánya miatt.
(#) imre_d hozzászólása Júl 19, 2018 /
 
Megnézem, de majdnem úgy tűnik nekem, hogy ennek a tápnak nem lehet nagy baja!
A + 5v-ra tudok tenni nagyobb terhelést is, de az értékek, ezzel együtt nem tűnnek nagyon rossznak. Újra megnézem, amit mondtál!
(#) imre_d hozzászólása Júl 20, 2018 /
 
A 12 v-ot is terheljem meg és úgy méregessek?
(#) latyakosa válasza imre_d hozzászólására (») Júl 20, 2018 /
 
Ellenőrzés képpen csak. Én sem gondolom hogy nagy baja lenne.
(#) imre_d hozzászólása Júl 21, 2018 /
 
Megmértem a CPU sárga-fekete csatlakozót 12,5v.
(#) Szegedi Sándor hozzászólása Júl 21, 2018 /
 
Sziasztok.
Adott egy FSP 400-60APN tápegység. Van benne egy 220µF 420V elkó, cserélhetem-e 220µF 400V-re mivel csak ilyet találtam itthon?
(#) latyakosa válasza Szegedi Sándor hozzászólására (») Júl 21, 2018 /
 
Ha 230VAC-n használod akkor probléma nélkül.
Következő: »»   103 / 117
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem