Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » PIC kezdőknek
 
Témaindító: Placi84, idő: Okt 3, 2005
Témakörök:
- A PIC ÖSSZES Vdd és Vss (AVdd és AVss) (tápfeszültség) lábát be kell kötni!
- A táplábak mellé a lehető legközelebb 100nF-os KERÁMIA kondenzátorokat kell elhelyezni.
- Az MCLR lábat, 10kohm-mal fel kell húzni a Vdd tápfeszültségre.
- Külső kvarc használatakor 4MHz-ig XT, a fölött pedig HS konfigurációt kell beállítani.
- Stabilizált tápegységet kell használni, a kapcsoló üzemű "telefon töltő" adapterek okozhatnak hibákat.
- Programozáshoz, használj lehetőleg PICKIT2 vagy 3 programozót. Kerülendő a JDM (soros porti) programozó.
- A PIC adatlapja (PDF), tartalmazza a lábak kiosztását és a PIC minden paraméterét. Az adatlap ingyen letölthető!
- Egyes PIC típusoknál az RA4 nyitott nyelőelektródás (Csak lefelé húz L szintre, H szintet nem ad ki!)
- Ha a PGM lábat digitális ki-/bemenetnek használod, az alacsony feszültségű programozási lehetőséget le kell tiltani.
Lapozás: OK   1168 / 1203
(#) szikorapéter válasza Bakman hozzászólására (») Dec 30, 2021 /
 
Találtam egy menüt itt lehet több mindent beállítani a PIC-hez. Van itt bármi amit be kellett volna állítsak? (PIC-hez sajnos nagyon nem értek )

menü.jpg
    
(#) kissi válasza szikorapéter hozzászólására (») Dec 30, 2021 /
 
Szia!

Úgy látom, hogy beállítható, hogy a foglalatba tetted vagy ICSP-n keresztül akarod programozni...Neked hogy van ?!
(#) szikorapéter válasza kissi hozzászólására (») Dec 30, 2021 /
 
A gyári foglalatában a TL866-nak. Az a fura a kód belekerül ez fix mert vissza tudja belőle olvasni, csak nem működik ez fix.
(#) kissi válasza szikorapéter hozzászólására (») Dec 30, 2021 /
 
Akkor jól van beállítva... A fényképed alapján nem jót olvas vissza, más van a számítógéped memóriájában ( aminek bele kellene kerülnie a PIC-be!) és a PIC-ben ( a PIC config memóriája úgy látom alaphelyzetben/törölve/ van!), azaz visszaolvas be NEM JÓT !
szerk.: jó a foglalatban az érintkezés (mozgasd meg!)?!
A hozzászólás módosítva: Dec 30, 2021
(#) szikorapéter válasza kissi hozzászólására (») Dec 30, 2021 /
 
Néztem azt is, megpucoltam a foglalatot, de mindig ugyan ott áll meg a hibával. Kísérletképp beledobtam egy 2716-os Epromot nem e az író a hibás de az jó.
(#) kissi válasza szikorapéter hozzászólására (») Dec 30, 2021 /
 
Töltsd már be a programozó szoftveredbe a hex-et és úgy mutasd már meg a másodjára betöltött képet!
(#) szikorapéter válasza kissi hozzászólására (») Dec 30, 2021 /
 
Parancsolj a kép.

kóddal.jpg
    
(#) Bakman válasza szikorapéter hozzászólására (») Dec 30, 2021 /
 
Ha a PIC-ből kiolvasod a programot, akkor is ezeket a beállításokat kapod vissza?
(#) kissi válasza szikorapéter hozzászólására (») Dec 30, 2021 1 /
 
Azt látom, hogy a Te config szavadban pont azok a bitek nincsenek kipipálva, amelyek kellenének! Nem ismerem a programozódat, lehet, hogy a pipa nem '1'-est jelent, de nem tartom valószínűnek. Nincs valami invertálás valahol bekapcsolva ?!

szerk.: most nézem, hogy alul ugyanúgy 0x2159-nek írja, mint az MPLAB !
A hozzászólás módosítva: Dec 30, 2021
(#) szikorapéter válasza kissi hozzászólására (») Dec 30, 2021 /
 
Elvileg nincs mindent a programból töltött be. Az a baj pic-ben nem vagyok jártas, ez a menü régebben elő se jött (csak pic-nél eddig).

Bakman: Megnéztem minden megegyezik.

kissi: mit kellene átállítanom akkor hogy megfelelően menjen?
(#) Bakman válasza kissi hozzászólására (») Dec 30, 2021 /
 
Itt valami más gond lesz. 0x21-et akar a programozó beállítani a konfiguráció felső részére de visszaolvasáskor 0x3F-et kap.

Ha megnézed az adalapban, a 0x21xx érték jó lehet. Az előző képen a teljes konfig értéke 0x2159, nekem jónak tűnik.
(#) kissi válasza szikorapéter hozzászólására (») Dec 30, 2021 /
 
Nem ismerem a programozódat, de utólag már nem is értem ! A konfigurációs biteket néztem és azt láttam, hogy nem jó helyre tette a pipákat ( pont inverzbe!), de alul jól írja hex formátumban! Akár szoftverhiba, bug is lehet (meg kellene próbálni valami korábbi szoftvert a programozódhoz!) !
(#) kissi válasza Bakman hozzászólására (») Dec 30, 2021 /
 
Igen, azért kérdeztem először a kontaktot...
(#) szikorapéter válasza kissi hozzászólására (») Dec 30, 2021 /
 
Ez nem PIC-hez készült programozó, de gyárilag tudja azt is. Eredetileg Eprom , Eeprom égetésre használják, kínából lehet rendelni és elég jó a támogatása. Az a baj hogy amire gondoltam lehet a chip hibás (bár akkor nem tudnám a bele felírt programot visszaolvasni se gondolom?) elég sok ideje "őrizgetem".

Bakman: A rossz visszaolvasás azért volt mert az egyik fényképen nem volt rádugva a programozó a gépre a másiknál igen.
(#) kissi válasza szikorapéter hozzászólására (») Dec 30, 2021 /
 
Idézet:
„A rossz visszaolvasás azért volt mert az egyik fényképen nem volt rádugva a programozó a gépre a másiknál igen.”

Akkor most már nem ír hibát "csak" nem működik?! Mert akkor nagy valószínűséggel ott kell keresni a hibát, amit írtam...
(#) szikorapéter válasza kissi hozzászólására (») Dec 30, 2021 /
 
Akkor megpróbálom átrakom a pipákat és teszek egy próbát.
(#) kissi válasza szikorapéter hozzászólására (») Dec 30, 2021 /
 
OK !
(#) szikorapéter válasza kissi hozzászólására (») Dec 30, 2021 /
 
Na ez érdekes. Átpipáltam, nem ment ugyan ott megakadt, majd észrevettem hogy a Fuse bitek configurációja be van pipálva. (mintha ott akadt volna meg), kivettem a pipát, sikeresen lefutott a program.
(#) kissi válasza szikorapéter hozzászólására (») Dec 30, 2021 /
 
Csak akkor nem programozza be azokat és úgy nemigen működik !

szerk.: de akkor a fényképen is tényleg hibás volt ( azért kérdeztem a kontaktot!)?
Most már jó lenne tényleges képeket látni !
A hozzászólás módosítva: Dec 30, 2021
(#) szikorapéter válasza kissi hozzászólására (») Dec 30, 2021 /
 
De akkor így legalább tudom hogy ott a hiba azért nem programozza fel. Az megoldható vagy kuka az ic?
(#) kissi válasza szikorapéter hozzászólására (») Dec 30, 2021 /
 
Mutass már egy képet visszaolvasás után !
(#) szikorapéter válasza kissi hozzászólására (») Dec 30, 2021 /
 
Itt is volna.
(#) kissi válasza szikorapéter hozzászólására (») Dec 30, 2021 /
 
Nem tudom... a konfigurációs biteket ugyanolyannak mutatja, mint az előbb, alul meg teljesen más hex-et ír ki ! Ez nem az általam ismert programoknak megfelelően viselkedik ( de nekem gyanús, próbáld meg egy korábbi verzióval, ha tudod!), nem tudok többet érdemben segíteni !
Ha gondolod még esetleg egy "sima" törlést (ERASE) még megpróbálhatnál és utána az égetést !
A hozzászólás módosítva: Dec 30, 2021
(#) szikorapéter válasza kissi hozzászólására (») Dec 30, 2021 /
 
Próbálkoztam törléssel is, de szerintem a PIC lesz hibás.
(#) kissi válasza szikorapéter hozzászólására (») Dec 31, 2021 /
 
Sajnos előfordulhat !
(#) szikorapéter válasza kissi hozzászólására (») Dec 31, 2021 /
 
Kíváncsiságképp este fogtam egy nagyobb pic-et , egy ahhoz "random" talált programot, és simán feltöltötte rá gond nélkül.
Itt a pic lesz akkor a hibás sajnos, igaz sok sok éve őrizgetem a készletben.
(#) majkimester válasza szikorapéter hozzászólására (») Dec 31, 2021 /
 
Esetleg próbáld meg úgy, hogy a config-ban az LVP ne legyen bepipálva.
(#) szikorapéter válasza majkimester hozzászólására (») Dec 31, 2021 /
 
Sajnos ugyan ott hibával leáll.
(#) majkimester válasza szikorapéter hozzászólására (») Dec 31, 2021 /
 
Esetleg a PIC tápfesz lábaival tegyél párhuzamossan egy 100nF kerámia kondit a programozás idejére. Ha ez sem segít, akkor kell egy másik azonos PIC.
(#) Hp41C válasza szikorapéter hozzászólására (») Dec 31, 2021 /
 
Idézet a PIC16F628A/648A programozási leírásából:
Idézet:
„If LVP is not being used for programming and the LVP Configuration bit is set (i.e., LVP feature is enabled), the PGM pin must not be allowed to toggle while programming. The PGM pin is edge sensitive and if an edge is detected during programming, it may cause the PC to reset. If the LVP feature is disabled, the PGM pin will have no effect on programming.”

Egy törölt kontrollerben az LVP engedélyezett.
Következő: »»   1168 / 1203
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem