Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » PIC kezdőknek
 
Témaindító: Placi84, idő: Okt 3, 2005
Témakörök:
- A PIC ÖSSZES Vdd és Vss (AVdd és AVss) (tápfeszültség) lábát be kell kötni!
- A táplábak mellé a lehető legközelebb 100nF-os KERÁMIA kondenzátorokat kell elhelyezni.
- Az MCLR lábat, 10kohm-mal fel kell húzni a Vdd tápfeszültségre.
- Külső kvarc használatakor 4MHz-ig XT, a fölött pedig HS konfigurációt kell beállítani.
- Stabilizált tápegységet kell használni, a kapcsoló üzemű "telefon töltő" adapterek okozhatnak hibákat.
- Programozáshoz, használj lehetőleg PICKIT2 vagy 3 programozót. Kerülendő a JDM (soros porti) programozó.
- A PIC adatlapja (PDF), tartalmazza a lábak kiosztását és a PIC minden paraméterét. Az adatlap ingyen letölthető!
- Egyes PIC típusoknál az RA4 nyitott nyelőelektródás (Csak lefelé húz L szintre, H szintet nem ad ki!)
- Ha a PGM lábat digitális ki-/bemenetnek használod, az alacsony feszültségű programozási lehetőséget le kell tiltani.
Lapozás: OK   1169 / 1203
(#) szikorapéter válasza Hp41C hozzászólására (») Dec 31, 2021 /
 
Próbáltam , de az a baj mindig a config-nál áll meg a programozóm ugyan úgy.
Próbáltam 100nF-ot a tápvonalra de nem javított semmit sajnos.
(#) proli007 válasza Laja1 hozzászólására (») Jan 5, 2022 /
 
Ha a panel becsatlakozásánál nem méred az 5,8V-ot, akkor vagy a panelen van valami túlterhelés, vagy a tápod nem bírja a terhelést.. Esetleg egy képet feltehettél volna.
"Beépített állapotban az amúgy 4k7 ellenálláson kb. 3-4 ohm-ot mérek." Ez is furának hangzik, valami elkötést vagy zárlatot sejtet. Tekintve hogy a relé nem volt meghúzva, így a szelep ellenállása nem lehetett a tápon.
(#) Laja1 hozzászólása Jan 6, 2022 /
 
Sziasztok! Azt tudja valaki közületek, hogy hogyan lehet figyelni a PIC16F627A -nál a betap nagyságát? Időben kellene jeleznie, ha már az elem feszültsége nem elegendő, ha valamilyen szint alá csökken.
Köszönöm!
(#) foxi63 válasza Laja1 hozzászólására (») Jan 6, 2022 /
 
Szia!
A komparátor modulját tudod felhasználni.
(#) Laja1 hozzászólása Jan 6, 2022 1 /
 
Én is arra gondoltam, csak még sose használtam és nem értem hogy működik. Le tudod írni a lényegét?
(#) foxi63 válasza Laja1 hozzászólására (») Jan 6, 2022 /
 
A komparátor egyik lábát fix feszültségen tartod, pl. 3.3V zenerdióda és egy ellenállás a +5V-ra.(Vagy belső referencia feszültség)
A másik lába egy ellenállásosztón keresztül kapcsolódik a tápfeszre. Induláskor még magasabb az ellenállás osztón a feszültség, de a telep merülésével eléri a kisebb feszültségre beállított szintet.
Ha ez alá kerül az érték, a komparátor átbillen és a továbbiakban a másik állapotában marad.
Időnként a programban figyelni kell ezt az állapotot. 1sec 5sec ??
logikailag mindkét állapot előre beprogramozható tehát mindegy hogy melyik láb fix és melyik "változik".
C vagy Assembly-ben programozol?
A hozzászólás módosítva: Jan 6, 2022
(#) Laja1 hozzászólása Jan 6, 2022 /
 
C-ben programozok
(#) nedudgi válasza Laja1 hozzászólására (») Jan 6, 2022 /
 
Ha esetleg a komparátor más célra kellene, egy MAX809 vagy hasonló IC is felhasználható. Ez tulajdonképpen egy úgynevezett reset áramkör, egy digitális kimenete van, a tápfeszültségétől függően magas, vagy alacsony. A kapcsolási feszültsége szerint finom lépésekben válogatják, osztályozzák.
(#) Bakman válasza Laja1 hozzászólására (») Jan 7, 2022 /
 
Itt van egy példa, hogyan lehet beindítani a modult: Bővebben: Link.
(#) Laja1 válasza Bakman hozzászólására (») Jan 7, 2022 /
 
Köszönöm szépen!! Ez nagyon hasznos! És az egész honlap nagyon értékes, nem ismertem, másnak is ajánlom!
(#) pittosi hozzászólása Jan 11, 2022 /
 
Annó Úrbánnál vettem egy pic programozót ami nem reagál. a piros led világit a harmadik zöld villog a pickit2 program meg nem reagál rá , ki tud rajtam segíteni?
(#) nedudgi válasza pittosi hozzászólására (») Jan 11, 2022 /
 
A segítség: pár hétre kölcsön tudok adni egy PICKIT2 igazi PIC programozót, ami USB-ről működik.
Amikor az általam ismeretlen programozót tervezték, még létezhetett a gépeken tényleges soros (COM) port, az operációs rendszer meg XP volt. Manapság ritka az ilyen.
(#) icserny válasza pittosi hozzászólására (») Jan 12, 2022 /
 
Az Urbán programozó feltehetőleg a KS150-et takarja. Bővebben: Link
A PICkit2 szoftver meg egy egészen más programozóhoz készült, nem is kell, hogy reagáljon a KS150-re.
(#) pittosi válasza icserny hozzászólására (») Jan 12, 2022 /
 
Ez a programozó nyomtató usb kábellal lett készítve es ezzel a programmal tudtam használni költözés szüneteltetett most meg nem működik .
(#) pittosi hozzászólása Jan 12, 2022 /
 
És itt a számitógép.
(#) pittosi hozzászólása Jan 12, 2022 /
 
Eszembe jutott frisitetem a gépet vin10re lehet hogy azóta nem jó Mit csináljak?
(#) bbatka válasza pittosi hozzászólására (») Jan 12, 2022 / 1
 
Szerintem töltsd fel rá az oprendszert, ahogy írja.
(#) proli007 válasza pittosi hozzászólására (») Jan 12, 2022 /
 
- Rabbi! Hiányzik a kasszából 100 dollár. Mit tegyek? - Tedd vissza fiam!
(#) pittosi hozzászólása Jan 12, 2022 /
 
Kőszönöm frisitetem azóta újra működik.
(#) pittosi hozzászólása Jan 13, 2022 /
 
Szeretnék fel programozni a 16F648 smd +- ok a többi jelet melyik lábra kell rákötni? előre is köszönöm.
(#) Hp41C válasza pittosi hozzászólására (») Jan 13, 2022 / 1
 
(#) Laja1 hozzászólása Jan 15, 2022 /
 
Sziasztok!
Azt szeretném megkérdezni, hogy hova kell egy valtozot beirnom, hogy kikapcsolás után is emlékezzen rá a PIC. Ez egy pic16f627a és az idő visszaszámlalonal szeretném megjegyeztetni vele, hogy máskor is pl. 5 percről számoljon vissza. Vagy 10 perctől, tehát mindig az utolsónak beállított értéktől.
És még kérdeznem, hogy tudja-e valaki, hogy Proteus szimulacioban, hogyan lehet egyszerre (egy időben) két nyomogombot "megnyomni"?
Köszönöm előre is!!
(#) Bakman válasza Laja1 hozzászólására (») Jan 15, 2022 / 1
 
A legegyszerűbb, ha az értéket az EEPROM-ba mented el. Bekapcsoláskor kiolvasod az értéket és változtatáskor pedig elmented.

szerk.:
Proteus-ra passzolok, csak egy ötlet: a nyomógombbal egy kétáramkörös relét kapcsolgatsz.
A hozzászólás módosítva: Jan 15, 2022
(#) Laja1 válasza Bakman hozzászólására (») Jan 15, 2022 /
 
Köszönöm szépen. A gyakorlatban hogyan lehet eepromba menteni?
A Proteusnal a gombokat külön is kell tudnom működtetni. Ha egyszerre nyomom meg, akkor uzemmodot kell váltania.
(#) Bakman válasza Laja1 hozzászólására (») Jan 15, 2022 /
 
Attól függ, miben programozol.

Lásd melléklet.
(#) Laja1 válasza Bakman hozzászólására (») Jan 15, 2022 /
 
Á, naggyon okos!!!
C-ben programozók.
(#) Josi777 válasza Laja1 hozzászólására (») Jan 15, 2022 /
 
Nem a legegyszerűbb eljárások közé tartozik az EEPROM használata.
Ezzel a függvénnyel tudod írni az EEPROM-ot:
  1. void EEPROM_Write(uint8_t Address, uint8_t Data){
  2.   while(EECON1bits.WR);
  3.   EEADR = Address;
  4.   EEDATA = Data;
  5.   EECON1bits.EEPGD = 0;
  6.   EECON1bits.WREN = 1;
  7.   INTCONbits.GIE = 0;
  8.   EECON2 = 0x55;
  9.   EECON2 = 0xAA;
  10.   EECON1bits.WR = 1;
  11.   INTCONbits.GIE = 1;
  12.   EECON1bits.WREN = 0;
  13.   EECON1bits.WR = 0;
  14. }

És ezzel pedig olvasni:
  1. uint8_t EEPROM_Read(uint8_t Address){
  2.   uint8_t Data;
  3.   EEADR = Address;
  4.   EECON1bits.EEPGD = 0;
  5.   EECON1bits.RD = 1;
  6.   Data = EEDATA;  
  7.   return Data;
  8. }

Ennek a függvénynek a visszatérési értéke lesz az EEPROM tartalma.
(#) Laja1 válasza Josi777 hozzászólására (») Jan 15, 2022 /
 
Ajaj. Köszönöm szépen, de ez nekem magas. Még utána kell olvasnom. Meg kell értenem a logikáját.
(#) Bakman válasza Laja1 hozzászólására (») Jan 15, 2022 /
 
A fejlesztőkörnyezettől és az elérhető könyvtáraktól függ, mennyire egyszerű (vagy nem) az EEPROM-ot használni.
(#) Laja1 válasza Bakman hozzászólására (») Jan 15, 2022 /
 
MPLAB X IDE környezetet használok.
Következő: »»   1169 / 1203
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem