Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » PICKit2 klón építése
Lapozás: OK   131 / 211
(#) bistvan196700 válasza Hp41C hozzászólására (») Feb 1, 2012 /
 
Köszi a gyors választ. Már próbáltam többször is, most is kipróbáltam, de sajnos semmi változás.
(#) Hp41C válasza bistvan196700 hozzászólására (») Feb 1, 2012 /
 
Még néhány ötlet: 1, 2, 3 - PGM lábat húzd alacsony szintre, vagy tiltsd le az LVP-t.
(#) bistvan196700 válasza Hp41C hozzászólására (») Feb 2, 2012 /
 
Szia! Megcsináltam amit javasoltál, de sajnos semmi eredmény. Közben eszembe jutott, hogy előszedem a régi jdm soros programozómat és kipróbálom.
(#) brian1985 hozzászólása Feb 2, 2012 /
 
PICkit3 klón építésről próbáltam némi infót összeszedni, de nem találtam eddig semmit csak a képzek között 1-2 forrasztás oldali panelt, de semmi több. Tud valami infót valaki a PICkit 3 klónról ? Elképzelhető, hogy azért nincs klón, mert többe kerül megépíteni, mint kompletten megvásárolni ? köszönöm a segítségeteket !
(#) Hp41C válasza brian1985 hozzászólására (») Feb 2, 2012 /
 
Szia!

Vannak problémák a PICKit3 -mal kapcsolatban:
- Az alkalmazott kontrollernek alacsony az újraprogramozhatósági száma és minden típuscsalád váltásnál le kell tölteni bele valamit.
- A kapcsolás tele van nehezen beszerezhető alkatrészekkel - sőt egy darabja nem ismert...
- A firmware megszerzése sem egyszerű dolog. Annak köszönhető az egyetlen kiindulópont, hogy a fenti újraprogramozás miatt egyes példányok megbokrosodtak. Csak egy másik programozóval lehet életre kelteni őket. Ez az utóbbi időben derült ki...

Bővebben: Link
(#) Sanyi74 hozzászólása Feb 4, 2012 /
 
Sziasztok!

Van egy Szilva féle klónom. Kb. másfél évig hibátlanul működött, egyszer csak meghalt. Szerintem nem csináltam vele semmit ami ezt okozhatta volna. Csatlakoztatáskor a "Pickit2 Vdd voltage level error.Check target&retry operation" . A troublesoot menüben " Test failed : a short was detected and Vdd was shut off if no target is connected, the Pickit2 may be damaged." üzeneteket írja. Mit nézzek meg?
Köszi!
(#) Hp41C válasza Sanyi74 hozzászólására (») Feb 4, 2012 /
 
Szia!
- Állítsd be az 5.0V -ot a PICKit2 kezelő programjában és tesztelj még egyszer. Ha a programot elindítottad, amikor nem volt a PICKit2 a géphez csatlakoztatva, a Vdd 2.5 V -ra áll be. Ez a klón nem képes állítani a Vdd-t.

- A Vdd vonalon nem tudja előállítani a +4.7..5V -ot. A programozó adaptert, kábelt csatlakoztasd le. Ha nélküle nincs hiba, azokat is vizsgáld meg. Vizsgáld meg a PCKit2 belső vezetékeit, van-e valahol egy zárlat a földhöz. Vedd ki a Q3 -at, és vizsgáld meg D - S szakadásra és D2 -t szakadásra.

- Ha benne van R17 és Q2 (Vdd földre húzása 1k -val), akkor nem zárja rövidre valami őket?

- Q1, Q3, Q4 és Q6 megérdemelne egy-egy 100k ellenállást a G és S kivezetéseik közé, 1206 méretű SMD elfér a lábaknál.
(#) makait1 hozzászólása Feb 6, 2012 /
 
Sziasztok. Teljesen kezdő vagyok PIC ügyben és a következő kérdésem lenne.
Indulásnak építettem egy Szilva féle pickit2 klónt és nem tudom melyik firmware-t égettessem a 18f2550-be. Már nem tudom melyik oldalról, letöltöttem hozzá egy gondolom régebbi verziót, a PK2V021000.hex-et.
A CHIPCAD honlapjáról már a PK2V023200.hex-et lehet letölteni. Működni fog az újabb verzióval is, vagy maradjak a régebbinél?
(#) Hp41C válasza makait1 hozzászólására (») Feb 6, 2012 /
 
A PK2V023200.hex -el működik. Ne felejtsd el a 100k G-S ellenállásokat a Q1, Q3, Q4 és Q6 fet-eknél, a MCLR lábat is az 5V -ra érdemes húzni 10k -val.
(#) makait1 válasza Hp41C hozzászólására (») Feb 6, 2012 /
 
Köszönöm a gyors választ. Ezek az ellenálások fontosak, vagy mi célból kellenek?
(#) Sanyi74 válasza Hp41C hozzászólására (») Feb 6, 2012 /
 
Köszi! Megnézem majd amiket írtál. A polcon "porosodva" hogyan mehetett tönkre?
(#) Hp41C válasza makait1 hozzászólására (») Feb 7, 2012 /
 
Szia!

Ha valamiért nem indul a kontroller rendesen, akkor a gate kapacitáson maradó töltés kinyithatja a fet-et. Ez főleg Q1 -re veszélyes, hiszen a drain körében csak egy induktivitás van. A MCLR láb felhúzása a zavarokből származó programozási módba lépésen elkerülésére jó.
(#) titi11 hozzászólása Feb 11, 2012 /
 
Sziasztok valakinek lenne türelme elmagyarázni nekm hogy hogyan müködik ez a pickit2 es klon mert megépitettem és nem nagyon tudom minek hogy kell menije? irjatok személyes üzenetben köszönöm!!!!
(#) Hp41C válasza titi11 hozzászólására (») Feb 12, 2012 / 3
 
Hátha valaki mást is érdekel:

- Előkészületek:
-- Ha a kontroller kivehető a cél panelből, adapteren is programozható - adapter készítése. Minden Vdd és Vss (valamint AVdd és AVss) lábat be kell kötni és közéjük páronként egy 100nF kerámia kondenzátort kell kötni. Ha a kontrollernek van Vcap lába, arra 10µF kerámia vagy Low ESR elektrolit kondenzátort kell kötvi.
-- A MCLR, Vdd, Vss, PGD, PGC és PGM lábakat kell a PICKIT2 -höz csatlakoztatni.
-- Ha a kontroller nem vehető ki a cél panelből, a kapcsolás tervezésekor az ICSP követelményeket messzemenőleg figyelembe kell venni.
-- Az első programozás előtt a PICKit2 Tools/Troubleshoot menüpontját végre kell hajtani, olyan klónnál, ami a Vdd szabályozza, a mérés több Vdd beállításnál kell elvégezni, amelyik fix 5V -tal dolgozik, annál csak 5.0V -on. A jeleket multiméterrel és szóppal is mérjük.
-- Az első programozás előtt a PICKit2 a Vdd -t kalibráljuk. Ha másik gépen vagy másik USB porton használjuk, kalibrálunk újra. Tools / Calibrate Vdd...

- Rendszeres használat:
-- Ne legyen kontroller vagy panel csatlakoztatva, ha a PICKit -et a géphez csatlakoztatjuk vagy onnan lecsatlakoztatjuk.
-- Indítsuk el a programot (PICKi2 V2.61 ill MpLab). Az MpLab -ban válasszuk ki a PICKit2 -t programozónak.
-- Ha elindult, csatlakoztassuk a kontrollert vagy a panelt.
-- A kontrollert ne a Tools / Check communication menüponttal ismertessük fel. Ez a funkció végigpróbálja az összes családot, hogy azonosítsa a típust. Ha valami összeköttetési hiba (konfigurációs beállítás) miatt nem sikerül a kontroller családjánál felismerni, nagyobb feszültségű családokkal is megkisérli, ami tönkre is teheti a kontrollert.
-- A felismerést a család kiválasztásával végezzük Device family
-- A törlés (Erase), beírás (Write), kiolvasás (Read) és ellenőrzés (Verify) funkciók hasonlóan működnek, mint más programokban.
-- A beírás (Write), kiolvasás (Read) és ellenőrzés (Verify) művelet csak azt a memóriát (program, adat) kezeli, aminél a négyzet (Checkbox) ki van pipálva.
-- Egy kiolvasásvédett kontroller újraprogramozását két lépésben végezzül: Felismerés , törlés, lecsatlakozás, a program újraindítása, csatlakoztatás, felismerés, újraprogramozás.
-- A beírandó állomány a File / Import hex paranccsal tölthető be.
-- A kontrollerből kiolvasott tartalom a File / Export hex paranccsal menthető.

- Problémák:
-- Vdd voltage error: Rövidzár, vagy túl nagy terhelés, túl nagy kapacitás a Vdd vonalon. A Vdd -t nem szabályzó klónnál nem 5V van beállítva Vdd -nek.
-- Vpp voltage error: Rövidzár, vagy túl nagy terhelés, túl nagy kapacitás a Vpp vonalon. Ha a MCLR láb bemenetnek használjuk a panelen, a bemenetre csatlakozó áramkör nem engedi a Vpp feszültséget kialakulni (időben).
-- Ha egy konfiguráció belső oszcilátorról jár és a MCLR is le van tiltva, a kontroller a Vdd ráadásakor elindul. Ha a PGC és/vagy PGD lábat rövid időn belül kimenetnek vagy T1 oszcillátornak állítja be, a programozó nem tudja a kapcsolatot felvenni vele. Ekkor a "Use Vpp Firt Program Entry" módszer segíthet. Ekkor a PICKit2 -nek kell a Vdd feszültséget adni. Az ilyen programok elejére, még mielőtt a PGC ill. PGD lábat beállítaná, célszerű néhány 10ms várakozást betenni.
(#) samsys hozzászólása Feb 14, 2012 /
 
Üdv

Megépült Szilva féle Pickit2-klónom. Vannak még apróbb csiszolások de már látható a végeredmény. Külön köszönet Hp41C fórumtársunknak az élesztésért.
Teszek fel képeket, az ominózus pótolni való alkatrészekkel is.
(#) Józsi84 hozzászólása Feb 15, 2012 /
 
Hello mindenkinek!

Én is a Watt féle klónt építettem ma meg, de 1-2 alkatrészből nincs itthon.Az érdekelne, hogy a BAT85 diódát lehet-e helyettesíteni BAT43-al?
(#) Józsi84 válasza Józsi84 hozzászólására (») Feb 15, 2012 /
 
Bocs, nem a Watt félét, hanem amit Samsys is csinált, a Szilváét. Csak 1 db BAT85-öm van, meg egy csomó BAT43.
(#) Józsi84 válasza (Felhasználó 13571) hozzászólására (») Feb 16, 2012 /
 
Köszi!
Összeraktam, bekalibráltam, lemértem a kimenő feszültségeket, működik megfelelően!
(#) samsys hozzászólása Feb 20, 2012 /
 
Üdv
Csináltattam Watt féle pk2 nyákot, ha valakit érdekel privátba keressen.
(#) outstep01 hozzászólása Feb 20, 2012 1 /
 
Sziasztok!
Segítséget szeretnék kérni tőletek!
Olyan gondom lenne hogy van egy jópár szám szerint kb 30 db biosproblémás számítógép alaplapom!

Mindegyiket biosfrissítés közben fagyasztották le, kapcsolták - húzták ki illetve akad olyan is amit frissítés közben áramszünet ért!

Nekem olyan kitre lenne szükségem amivel ezekre a pic nek tűnő chipekre vissza tudom égetni az eredeti biost!

Előre köszönöm a segítséget!
(#) cNobody válasza outstep01 hozzászólására (») Feb 20, 2012 /
 
Ha jól tévedek akkor EPROM vagy EEPROM memóriák és nem mikrovezérlők.
(#) cNobody válasza outstep01 hozzászólására (») Feb 20, 2012 /
 
De az sincs kizárva hogy már azok is FLASH memóriák.
De mindegy is mert lekapod a matricát róla és megnézed a számát. Azt bepötyögöd a google-ba és keresel hozzá adatlapot. És akkor már meg is lesz hogy mihez keresel égetőt.
(#) hormi válasza outstep01 hozzászólására (») Feb 20, 2012 /
 
Hát az engem is érdekelne!!!
A willemepromer való erre...
(#) dokidoki válasza hormi hozzászólására (») Feb 21, 2012 /
 
Sziasztok.
Ebben a témában most tárgyaltunk róla. Lehet, hogy segíthetnek, az ott olvasottak.
(#) outstep01 hozzászólása Feb 21, 2012 /
 
Sziasztok!

Megnéztem pl 2 alaplap bios chipjét!
Az egyikre az van írva hogy AMIC A290021T-70-0118T BAG2F, a másikra pedig hogy Winbond W49F002U-12B 236GH221127701SA
Nos tehát a feladatom az lenne hogy mivel szinte mindegyik chip hasonló, méretben és lábak számában megegyezik így ezekhez a chipekhez kellene vennem egy epromégetőt! Két típusban is gondolkodom de nem tudom hogy jók-e hozzájuk! Az egyik QL2006 programozó (PIC és EEPROM)
A másik Willem PCB 5.0E kettős tápellátású programozó

Én személy szerint a másodikban gondolkodom mert
1. A leírásában szerepel a Flash chipek programozhatósága
2. Saokkalta univerzálisabb tehát szélesebb körben is lehet vele mozogni a pic-ek vagy flash chipek programozása terén!

Ti mit javasoltok?
Esetleg általatok ajánlott készülék ebben az árkategóriában! Köszi a választ előre is!
(#) cNobody válasza outstep01 hozzászólására (») Feb 21, 2012 /
 
Nos nagyon nem ide a PK2-höz tartozik már ez a téma, de

erre a kettőre gyorsan rákerestem neked A290021T-70 ez alapján találtam is adatlapot: AMIC
Azt írja az adatlap címe, hogy: 256K X 8 Bit CMOS 5.0 Volt-only, Boot Sector Flash Memory
továbbá: Top Boot Sector, 70ns access time, 32PIN, DIP.

A második is: Winbond FLASH, csak abban nincs boot sector meg 120ns-es. De lábszám, meg méret azonos.

Amint látod ezek FLASH-ek, (a második megérzésem jött be) szóval ehhez FLASH programozó kell.

Jah igen és át kéne költözni valami FLASH-el foglalkozó topicba...
(#) outstep01 hozzászólása Feb 21, 2012 /
 
Rendben van! Mivel magára a flash programozásra régi, már szinte alig használt témákat találtam és az ott feltett kérdésekre nem nagyon érkeztek válaszok illetve nem annyira kapcsolódnak az általam feltett kérdésekhez így azt hiszem döntésre jutottam! Meg néztem több alaplapom Flash memóriáját hogy mi is van ráírva és a 95 százalékukat tudja kezelni a következő égető : G540 univerzális programozó
Találtam adaptereket is amik számomra megfelelnek!
Köszönöm az eddigi válaszokat! Sokat segítettetek még így is!
(#) vottokar hozzászólása Feb 21, 2012 /
 
Bár előre látom, hogy volt már másnak is ilyen gondja, de én sajnos cca. 1,5 órai keresés után sem találtam meg a választ, ezért a ledorongolást is vállalva kérdezek.
Hosszas munka után mára sikerült próbára késszé tenni Hp41C fórumtárs furatszerelt klónját. Az építésnél közölt lista alapján végigmértem, hibákat javítottam. 2550-be firmware-t beégettem. Bekapcsolás után a win (XP SP3) ismeretlen eszközként ismerte csak fel és mint a PICkit2 Programmer, mint az MPLAB nem látta. Lehúzás-visszadugás után sem történt semmi változás. Ha a bootloadert aktiváltam a gomb bekapcsolás alatti nyomva tartásával, akkor felismerték és el is tudtam indítani a downloading OS menűpontot. A folyamat szépen lezajlott és lőn boldogság utána ott is az eszköz a PICkit programmerben. Mivel az ördög nem alszik a gépről lehúztam a a klónt és ismét visszacsatlakoztattam. Sajnos az ismételt detektálás már nem jött össze. Csak újbóli firmware rátöltéssel sikerült felismertetnem. Azt már olvastam, hogy néha eldobálja magát a klón, de azért az összes le- és felcsatlakoztatásnál már azért egy kicsit sokallom ezt a dolgot. Mit ronthattam el? Az XP védelmi rendszereit kikapcsoltam, de a gond akkor is fennmarad. És egy PICkit3-assal semmi ilyesmi gondom nem volt.
Más. A kalibrációt elvégeztem volna, de a mért Vdd értéket USB feszültség hibára hivatkozva nem írta be.(Could not fully calibrate the unit. The USB voltage may be too low to completely calibrate) Mit tudok ilyenkor tenni?
(#) Hp41C válasza vottokar hozzászólására (») Feb 21, 2012 /
 
Szia!
- Cserélj USB kábelt és portot. Mérd meg a USB tápfeszültséget.
- Más is tapasztalt problémákat, ha az USB tápfeszültség magasabb, mint 5V.
- A MCLR felhúzó ellenállása hiányzik a tervről, a gyári kapcsolásban sem volt. Egy SMD ellenállás befér a 18F2550 1. lába és a belső ICSP csatlakozó 2. lába közé.
- Meg kellene nézni, hogy az oszcillátor, a Vusb és a D+, D- vonalaknál van-e nem kívánatos átvezetés, szakadás, forrasztási hiba.
- A táp szűrő kondenzátorai be vannak építve? Mind? Nincs a panalen valahol vezetékszakadás? A Vusb -re kapcsolt kondenzátor 470nF .. 1µF ?
(#) Hp41C válasza vottokar hozzászólására (») Feb 21, 2012 /
 
- Az USB csatlakozó mechanikai rögzítői is be vannak forrasztva? Egy föld átkötést váltanak ki.
- A nyomógomb vezetékén kialakul a +5V körüli szint, ha nincs lenyomva a gomb?
Következő: »»   131 / 211
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem