Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » PICKit2 klón építése
Lapozás: OK   208 / 211
(#) n_yálastrubadúr hozzászólása Szept 25, 2017 /
 
Nézegettem egy kicsit. Lehet az eredeti boot main.c ben kellene átkapcsolni saját oszcillátorra hogy az usb je rendesen menjen? Mert most az eredeti külső HS-en van

boot_main.c
    
(#) KTobi válasza n_yálastrubadúr hozzászólására (») Szept 25, 2017 1 /
 
Az itt olvasottak alapján Hp41C elég becsületesen beletúrt a PICkit szoftverébe, úgy a számítógépébe mint a vezérlőjébe. Én elhinném neki amit ír.
(#) n_yálastrubadúr válasza KTobi hozzászólására (») Szept 25, 2017 /
 
Én is hiszek neki, eddig csak jókat mondott. De reméltem csak a konfiggal elindítható a szerkezet. Mondjuk azt szeretném tudni, mik azok a problémák , ami miatt nem hozható ez viszonylag egyszerűen.
(#) Hp41C válasza n_yálastrubadúr hozzászólására (») Szept 27, 2017 /
 
A 18F2550 és a 18F25K50 különbségei:
- Port kezelés: a K50 -ben ANSEL regiszterek vannak,
- Órajel generátor: Quartz csere szükséges: 12MHz vagy 16MHz kellene,
- Comparátor modul teljesen más a K50 -ben,
- DAC modul eltérő,
- HLVD beállítás eltérő.
A prorgam kihasználja, hogy az analóg módra állított és az oszcillátornak felhasznált lábakról mindig 0 -t olvasható be.
(#) n_yálastrubadúr válasza Hp41C hozzászólására (») Szept 27, 2017 /
 
Köszi! Ez kimerítő volt. Ebbe inkább nem fogok bele
(#) Sinike hozzászólása Feb 26, 2018 /
 
Üdv.
A képen a jobb alsó tranzisztor (dióda mellett) az az NPN, ugye?
Mert akkor végre megvan a hiba, rosszat küldtek a boltból, műszer szerint az is PNP...
A hozzászólás módosítva: Feb 26, 2018
(#) Szárnyas válasza Sinike hozzászólására (») Feb 27, 2018 /
 
Ha jól látom, a rajzon ez a Q4 jelzésű, BC817-es tranzisztor, akkor igen, ennek NPN típusúnak kellene lennie.
A hozzászólás módosítva: Feb 27, 2018
(#) orcika70 válasza Sinike hozzászólására (») Feb 27, 2018 /
 
A lényegen nem változtat hogy az Q5 tranzisztor, és igen NPN ahogy Szárnyas is említi.
(#) Sinike hozzászólása Feb 28, 2018 / 1
 
Sikerült!
Megépítettem a Watt-féle smd klónt, és szuperul működik! Köszönöm Neki (bár ahogy látom, 3 éve nem járt erre), és Mindenkinek, aki közreműködött, segített!

Kicsit OFF, de nem annyira - egy történet, ami okulás lehet Bárkinek, aki épít:
Már 2 éve raktam össze a nyákot, minden alkatrész újonnan rendelt! Nem működött! 2 év alatt többször elővettem, vizsgálgattam, egy jó barátom is kereste a hibát hetekig, de semmit nem találtunk rossznak! Mígnem alkatrészek tüzetes adatlapjainak olvasása közben észrevettem, hogy az egyik tranzisztor - a BC817 helyett - CHW jelölésű, amire az égvilágon semmi egyértelmű információt nem kaptam; még a boltból sem, ahonnan van! Nosza rendeltem BC-t, csere, és minden tökéletesen működik! 2 éve lenne égetőm, ha nem bízom vakon az üzletben, ahonnan rendeltem!
Ezért úgy vélem, érdemes átfutni a megrendelt/vásárolt alkatrészeket beültetés előtt! Én ezek után legalábbis biztos így teszek!!
Sok sikert Mindenkinek!
(#) adamk07 hozzászólása Máj 17, 2018 /
 
Sziasztok!
Építettem egy Pickit2 klónt. Szuperul működik, de.... Sajnos egy pár perc után észrevehetően melegszik a PIC. A programozó áramfelvétele 200mA, a táp és a GND nem ér össze. Látszólag minden rendben csak meleg maga a PIC, akkor is ha nincsen benne programozandó IC. Találkozott már valaki ilyennel?
Előre is köszönöm!
Üdv. adamk07
(#) Hp41C válasza adamk07 hozzászólására (») Máj 17, 2018 /
 
Az áramfelvétel túl magas. A PIC valamelyik kivezetése és a föld vagy a táp (USB, Vdd, Vdd_TGT) felé "túl kicsi ellenállás" (zárlat, forrasztásnál átvezetés). Méregetni kellene a Tools / Toubleshoot menüpontjai szerint.
(#) adamk07 válasza Hp41C hozzászólására (») Máj 17, 2018 /
 
Köszönöm a tanácsot!
Nos végigcsináltam a Toubleshoot menüt. Az eredmény a következő: Test VPP: 11.9V.
/MCRL OFF: 4.8V van rajta (VPP láb programozónál)
/MCRL ON: 3.75V
Verify PGC + PGD: minden rendben működik, amikor a Low-ra kattintok 0V lesz a High pedig 4.8V.

Programozni programoz, felismeri a PIC-et. Mit javasoltok mit mérjek meg lábankénti áramfelvételt?
(#) Hp41C válasza adamk07 hozzászólására (») Máj 17, 2018 /
 
Nagyobb tápáram kijöhet még az alábbiakból: (a Microchip -es kapcsolási rajz pozíciószámaival)
- R34 ellenállás értéke nem 2k7.
- Power LED ellenállása nem 470 Ohm.
- EEprom vezérlő jeleinek zárlata a földdel (SCK, SDA).
- A Vdd_TGT vonalat mindig terheli az R13 (U5 N-FET része elhagyva vagy hibásan állandóan vezérelve).
- D3 nem Schottky dióda. Ezáltal hosszabb ideig nem reagál a feszültség polaritásának változására (Reverse recovery time), így a Vpp generátor hatásfoka rossz.
- R12 és/vagy R16 értéke nem 10k.
- stb, stb.
(#) Johnny0004 hozzászólása Nov 3, 2018 /
 
Üdv! Van egy épített Pickit 2 klónom, Watt féle furat szerelt verzióban Sky terve alapján. Tökéletesen működik évek óta, azonban most szükségem lett a Programmer-To-Go funkcióra, soha sem gondoltam kelleni fog, egy cirkó vezérlést építettem, és frissítéshez nem kell kivenni a panelt, laptopom meg nincsen.
Szóval a lényeg, hogy készítettem bele egy kis kiegészítő panelt smd 24LC512-kel, azonban felprogramozás után gyorsan villog a Busy Led, ami ugye Vdd-Vpp errort jelent, de nem tudom mi az oka. Viszont a szép az egészben, hogy működik ettől függetlenül egy hosszabb gomb nyomás után még egy lenyomás, és tökéletesen felprogramozza a céláramkört. Tehát két gomb nyomásra programoz, majd megint villog gyorsan.
Az EEpromok lábait a gyári rajz szerint kötöttem be a 18F2550 WP, SDA, SCL kivezetéseihez. Mondjuk 2,2kOhm-mal húztam fel Vdd-re 2,7k helyett, de 3,3kOhm-mal probáltam akkor is ugyanez.
(#) Hp41C válasza Johnny0004 hozzászólására (») Nov 4, 2018 /
 
Mekkora szűrőkondenzátor van a programozandó panelen a Vcc és a Vss között?
Ha elég nagy, a PICkit2 az első kísérletnél azt érzékeli, hogy a Vdd feszültség nem áll be időben. Ekkor azonban egy adag töltés bekerül a szűrőkondenzátorba. A második próbálkozáskor már nem teljesen töltetlen kondenzátorral már a tűrésen belüli Vdd feszültség alakul ki.
(#) Johnny0004 válasza Hp41C hozzászólására (») Nov 4, 2018 /
 
Amikor nincs a cél áramkörön akkor is villog folyamatosan onnantól, hogy felteszem rá a Pickit2 programjával a hex fájlt. Addig csinálja amíg ki nem lépek a Programmer-To-Go funkcióból, abból pedig úgy tudok, hogy egy gomb nyomás, majd gyorsan egy Check Communication, és akkor visszaáll normál programozó üzemmódba. Kicsit furán működik.
(#) Johnny0004 válasza Hp41C hozzászólására (») Nov 4, 2018 /
 
Még azt kérdezném az általad fejlesztett Pickit2 device file utolsó elérhető verziója az 1.62.14 mod6?
Köszi.
(#) glaci hozzászólása Nov 20, 2018 /
 
Sziasztok!
Évek óta használtam a pickit2 klónt, mindig jól tette a dolgát. Régóta nem használtam és ma szerettem volna felismertetni vele néhány picet. A pic16f887 simán ment a standard menüpontból. A 18f sorozatból nem ismeri fel a 4520 és a 46k80 at sem. A dat fájl tartalmazza őket.
Hol hibáztam?
(#) Hp41C válasza glaci hozzászólására (») Nov 20, 2018 /
 
Újak vagy voltak már programozva?
Ha volt bennük program, előfordulhat, hogy belső oszcillátorral, letiltott MCLR -vel van konfigurálva és a PGC és/vagy PGD vonalat kimenetnek állítja a program nagyon hamar.
Próbáld meg a "Vpp first programming entry" módszert. A panel / kontroller táplálását a PICkit2 -nek kell ekkor biztosítani.
Nincs túl nagy terhelés a PGC, PGD vonalon, túl nagy kapacitás a MCLR -n?
Jó a bekötés? Nincs véletlenül egy 16F887? Azt felismeri?
A hozzászólás módosítva: Nov 20, 2018
(#) glaci válasza Hp41C hozzászólására (») Nov 20, 2018 /
 
Köszi a gyors reakciót!
Nem tudom, hogy mi történt, de most már minden jó . Lehet valahol kontakt hiba volt. Most már felismeri.
Remélem így is marad!
Még egyszer köszi, túl hamar keseredtem el
(#) glaci válasza Hp41C hozzászólására (») Okt 3, 2019 /
 
Szia!
Az A2P2 szolgáltatásai picki2-n nem érhetők el? Ahhoz, hogy betölthető legyen a választott firmware az mschange szoftverrel, a2p2-t kell a pc-hez csatlakoztatni?
(#) Hp41C válasza glaci hozzászólására (») Okt 3, 2019 /
 
Ennyit tudok róla. Nem próbáltam.
(#) glaci válasza Hp41C hozzászólására (») Okt 3, 2019 /
 
Ezt én is olvastam, sőt ezen az oldalon még azt is, hogy pickit2 vel is mennie kénem de firmware választó nem érzékeli a pickit2 klónt.
(#) Hp41C válasza glaci hozzászólására (») Okt 4, 2019 /
 
Mit szeretnél programozni?
(#) glaci válasza Hp41C hozzászólására (») Okt 4, 2019 /
 
Szia!
Alapvetően Atmegat8-t egy arduino számára, de a pic mellett az avr is izgat, bár annyi küzdelem van mögötte, hogy a szívem csücske aligha lesz.
Most a p2avrisp van a látótérben, csak sok a használandó közbenső program, de màr közel vagyok a győzelemhez.
Te milyen úton programoztál avr-t?
(#) Hp41C válasza glaci hozzászólására (») Okt 4, 2019 /
 
Sok-sok buktató van. Először egy AVRISP -vel ls a mkAVRCalculatorral (mert az AVR Studio alól nem ment. A frissítése szétverte a Visual Studio -t.) Aztán megcsináltam a PICkit2 saját programjával. Itt is probléma, hogy a program, az EEProm adat és a konfiguráció külön állományban van (ha egyáltalán állományban van).
(#) Kovabe hozzászólása Dec 1, 2019 /
 
Sziasztok

Eddig teljesen jól működött a PicKit2-őnm de gépet cseréltem (oprendszert is) és azóta folyamatosan dobja a hibát:
Idézet:
„PICkit2 VDD voltage level error.
Check target & retry operation.”

Mi lehet a hiba? Találokzott már valaki hasonlóval.

Alaplap MSI
Proci AMD
Op WIN 10 64
Táp 400W
(#) bbb válasza Kovabe hozzászólására (») Dec 2, 2019 /
 
Szerintem állj neki a kalibrációs lépéseket végrehajtani és mérj! Illetve célszerűen nézd meg olyan eszközzel (másik PIC) dobja-e a hibát, ami eddig jó volt.
(#) Monster02 válasza furko hozzászólására (») Ápr 30, 2020 /
 
Helló! Az alábbi kapcsoláshoz keresek kapcsolási rajzott és hex. file-t. A panel vasaláshoz és a beültetési rajzhoz meg van.

Pickit_2_.jpg
    
(#) Hp41C válasza Monster02 hozzászólására (») Ápr 30, 2020 /
 
A PICkit2 Mircochip PICkit2 oldal -án mindkettőt megtalálod. Firmware és a rajz a Users`s guide végén.
Következő: »»   208 / 211
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem