Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » PLC kérdések
 
Témaindító: Thomas10100, idő: Nov 12, 2005
Témakörök:
Lapozás: OK   110 / 128
(#) Mate78 válasza naptukor hozzászólására (») Jan 24, 2019 /
 
Az Eeprom memóriánál 0 byte-ot ír,onnan gondoltam hogy nincs benne.Diag buffert meg fogom nézni.
(#) Placi84 hozzászólása Jan 24, 2019 /
 
Emlékeim szerint a 318-as CPU egy speckós állatfaj. a
A 400-as széria memória szervezés van ott is. Ha RAM kártya van benne, akkor az is felejteni fog, de a tápegységnek az akku miatt táplálnia kellene, nem szabadna elfelejtenie a tartalmát.
(#) Thomas10100 válasza Mate78 hozzászólására (») Jan 25, 2019 /
 
Szerintem erre gondolnak amit becsatoltam:
(#) Mate78 hozzászólása Jan 25, 2019 /
 
Sziasztok,

csatolok néhány képet, amin látszanak a részletek.
Szerintem a RAM to ROM copy azért nem működik, mert magában a PLC-ben nincs ROM.(EPROM)
Lehetne bele dugni, de az egyetlen kártya foglalatba RAM kártya van dugva, mert nem elég a PLC saját töltőtár területe.Még futok pár kört vele, de ha nem lesz jó, akkor építek ki szünetmentes tápellátást a CPU számára.
A hozzászólás módosítva: Jan 25, 2019

318.zip
    
(#) Moderátor hozzászólása balazskova hozzászólására (») Feb 2, 2019
 
Egy kérdést csak egyszer, egy helyen teszünk fel!
(#) szikorapéter hozzászólása Feb 5, 2019 /
 
Sziasztok. Bosch CL300-as PLC (ZE300 processzor/vezérlő panel). Kérdésem az volna mivel tudom programozni? (Kábel + szoftver?) Csak egy nagy nyomtatóéra hasonlító csatlakozó van rajta. Válaszokat előre is köszönöm.
(#) Fulcrum hozzászólása Feb 6, 2019 /
 
Sziasztok! A kérdésem a következő lenne.
Adott egy Omron PLC, aminek a bemeneteire nyomógombok, kapcsolók, stb. mennek.
Ezekkel a bemenetekkel lehet-e párhuzamosan kötni reléket?
(Röviden a probléma: A PLC progiját nem lehet módosítani, de ezeket a jeleket fel kellene még másra is használni, pl. egy független relé kapcsolására.)
A válaszokat előre is köszönöm.
(#) derno válasza szikorapéter hozzászólására (») Feb 7, 2019 /
 
Szia!

A CPU kártyán található egy 25 pólusú soros csatlakozó, PG jelöléssel. Ezen keresztül programozható egy sima soros kábellel.
Szoftverből a Bosch Profi (DOS alatt működik!) ill. a WinSPS használható. Mindkettő hardverkulcsos, de az utóbbihoz található "okosság" a neten...
(#) torkolypalinka válasza Fulcrum hozzászólására (») Feb 7, 2019 /
 
Szia!
Lehet, csak olyat válassz amiben van nulldióda, túlfesz levezető akármi stb.
Az induktivitás ne rúgjon vissza.

ü
J
(#) dB_Thunder válasza Fulcrum hozzászólására (») Feb 7, 2019 /
 
Melyik Omron? Lezárták a programot?
(#) Mate78 válasza Fulcrum hozzászólására (») Feb 7, 2019 /
 
Én úgy oldanám, meg, hogy a jelenleg bemenetre kötött nyomógombok, kapcsolók, stb. egy-egy többérintkezős relét kapcsolnának.Az egyik zárókontaktust vinném a PLC bemenetre, a többi érintkezőjével meg kapcsoltatnám a plusz dolgokat.Tehát "berelézném"
(#) szikorapéter válasza derno hozzászólására (») Feb 7, 2019 /
 
Igen csak a kábel kiosztása volna még nekem fontos ha esetleg valakinek ez megvan.
(#) Fulcrum válasza torkolypalinka hozzászólására (») Feb 7, 2019 /
 
Szia!
Köszönöm a választ. Igen mindenképpen teszek bele diódát, az nem marad el.
(#) Fulcrum válasza Mate78 hozzászólására (») Feb 7, 2019 /
 
Szia! Köszönöm a választ. Ez nekem is megfordult a fejemben és valószínű, hogy ez lesz.
Igazából arra lettem volna kíváncsi, hogy a relék nem terhelnek-e be annyira, hogy valami bizonytalan működést eredményezzen.
(#) naptukor válasza Fulcrum hozzászólására (») Feb 8, 2019 /
 
Idézet:
„arra lettem volna kíváncsi, hogy a relék nem terhelnek-e be annyira, hogy valami bizonytalan működést eredményezzen.”


A relék a nyomógombot terhelik
(#) Fulcrum válasza naptukor hozzászólására (») Feb 8, 2019 /
 
Az igaz, de azok meg a PLC tápjáról kapják a fesz-t....
(#) usane válasza Fulcrum hozzászólására (») Feb 8, 2019 /
 
Itt ugye feltételezzük, hogy a relé nem öntartó üzemben működik.
Egyébként nem tudom elképzelni minek egy nyomógomra relé ha nem öntartó üzemben működik. Kivéve ha más feszültséget kell zárnia, de akkor is elég kacifántos megoldás relét astabil módban működtetni.
(#) Mate78 válasza usane hozzászólására (») Feb 8, 2019 /
 
Idézet:
„Egyébként nem tudom elképzelni minek egy nyomógomra relé ha nem öntartó üzemben működik.”

Én el tudom.Kontaktus/terhelhetőség többszörözésre.
(#) bistvan196700 hozzászólása Feb 13, 2019 /
 
Sziasztok! Ha lefordítom ezt a programot nincs hibaüzenet, viszont az fbd-ben nézve még sem jó valami. A többi program rész rendben van, esetleg így is működik ha betöltöm a plc-be?
(#) bistvan196700 válasza bistvan196700 hozzászólására (») Feb 13, 2019 /
 
Közben rájöttem az időzítő nem volt jó beállítva.
(#) bistvan196700 hozzászólása Feb 16, 2019 /
 
Sziasztok! Olyan kérdésem lenne, hogy a Q0.0 kimenetet szeretném 20 perc késéssel kikapcsolni, ha előtte az I0.1 be volt kapcsolva. Időzítés az I0.1 kikapcsolásakor indul. Az I0.2 bemenet viszont arra szolgál, hogy csak addig lehet bekapcsolva a Q0.0 kimenet ameddig az I0.2 is be van, nincs késleltetés. A választ előre is köszönöm.
(#) naptukor válasza bistvan196700 hozzászólására (») Feb 17, 2019 /
 
Szia!

Idozites2.png
    
(#) Thomas10100 hozzászólása Feb 17, 2019 /
 
Sziasztok!

TIA Portalnál Enkódert szeretnék életre kelteni, de még új nekem a STEP7 után.
A képen mik a bekarikázott részek?

1. - A single phase az hogy van EGY érzékelő amivel mondjuk egy fogastárcsát nézetek és számol felfelé?
- AB számlálónál nekem a simát kell kiválasztanom Inkrementális enkódernél aminek az A, B vezetékét használom fel?
2. - Initial value mire szolgál?
3. - Gate input? Itt állítom be hogy 0-ra vagy 1-re történjen? A bemeneteknél pedig beállítom melyik fizikai bemenet legyen? És ez nullázza a számlálót?

Köszönöm!

HSC.jpg
    
(#) naptukor válasza Thomas10100 hozzászólására (») Feb 17, 2019 /
 
Idézet:
„1. - A single phase az hogy van EGY érzékelő amivel mondjuk egy fogastárcsát nézetek és számol felfelé?”


Igen. De lefelé is számolhat. A lényeg hogy ez csak egy irányba számol, egy impulzus bemeneten. Illetve lehet szoftveresen is vezérelni (programból) a számlálás irányát.

Az A/B üzemmódban két fázisú jel kell neki amik 90 fokkal el vannak tolva. Igen imkrementális jeladók ilyet szolgáltatnak többnyire.

A Two phase üzemódban lefele és felfele számol két külön bemeneten. Az egyikre érkező impulzus csökkenti, a másikon érkező növeli a számláló értékét.

Az initial value a kezdeti számláló érték.
Bekapcsoláskor illetve amikor a CPU STOP-ból RUN üzemmódba vált, a számláló felveszi ezt az értéket.
A limitekktel meg korlátozható hogy meddig számoljon fel és le. Pl. beállíthatod hogy negatív irányba ne számoljon.

Idézet:
„3. - Gate input? Itt állítom be hogy 0-ra vagy 1-re történjen? A bemeneteknél pedig beállítom melyik fizikai bemenet legyen? És ez nullázza a számlálót?”


Nem. Itt állítod be hogy legyen-e hardveres gate input vagy ne legyen. A gate inputtal tiltható / engedélyezhető a számlálás.
A bemenet számát ha jól emlékszem nemn tudod meghatározni, a HSC-hez van hozzárendelve. A System manualban le van írva melyik számlálóhoz melyik bemenetek tartoznak. Illetve itt.

A system manualban megtalálod a HSC leírását.
(remélem működni fognak a linkek, mert gyanús benne az a "cache" rész
(#) Thomas10100 válasza naptukor hozzászólására (») Feb 17, 2019 /
 
Az external reset inputot hol találom?
Annyit szeretnék, hogy van egy tengelyem amin az enkóder van, ennek az értékét ki tudom olvasni. A tengelyen van egy jeladó, ami minden fordulatnál jelet ad. Ez nullázná a számlálót. Ezt nem találom. Az enkódernek nincs ilyen kimenete.
A linkek jók voltak!

Köszi!
(#) bistvan196700 válasza naptukor hozzászólására (») Feb 17, 2019 /
 
Köszönöm.
(#) naptukor válasza Thomas10100 hozzászólására (») Feb 18, 2019 /
 
Idézet:
„Az external reset inputot hol találom?”


A/B-phase üzemmódban ez az input 3. Az encodernél "Z"-vel jelölik.
Ha S7-1200-ról van szó, akkor a Hardware inputs-nál tudod beállítani a bemenet címét.

Idézet:
„Az enkódernek nincs ilyen kimenete.”


De mi a kérdés ezzel kapcsolatban? Szerezni kell olyan encodert aminek van Z kimenete.
Vagy alternatív megoldást keresel?
(#) Thomas10100 válasza naptukor hozzászólására (») Feb 18, 2019 /
 
A Sync lenne az ha jól gondolom.
Az enkóderen van referencia jel, csak 0-val jelölik ennél. Csak hétvégén nem tudtam megnézni.

Köszi!
A hozzászólás módosítva: Feb 18, 2019

HSC.jpg
    
(#) Thomas10100 válasza naptukor hozzászólására (») Feb 22, 2019 /
 
Szia!

Bekötöttem az enkódert az S7-1200 PLC-be. Beállítottam a bemeneteknél a szűrőt 0,1ms-ra.
Hardware input-nál beállítottam a HSC bemeneteket. Enkóder Z kimenete lett a sync.
A gondom az hogy nem minden esetben 0-ázza a gyorsszámláló értékét. 5000-es a felbontása az enkódernek, 5000 után 0-ázni kellene, ha lassan forog az enkóder akkor jó, ha gyorsan akkor több fordulat után sem nulláz.
Ha külső jelet kötök rá a sync I0.2 bemenetre akkor Nullára áll mindig.
Új az enkóder
Mi lehet a gond?

Köszi!
(#) naptukor válasza Thomas10100 hozzászólására (») Feb 22, 2019 /
 
Az I0.2-n sincs filter?
Következő: »»   110 / 128
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem