Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Quad 405-ös erősítő tapasztalatok és hibák
Lapozás: OK   132 / 398
(#) Alkotó válasza Alkotó hozzászólására (») Máj 17, 2011 /
 
Korábban még nem írtam, de talán érdekes lehet, hogy a mérések viszonylag nagy bemenő szintet mutatnak. Ezt eddig egy előerősítővel oldottam meg, de közben kipróbáltam, hogy ha az R6-ot megnöveltem 220kR-ra (100kR-ról), akkor már sokkal "barátságosabb" a bemeneti érzékenység. Nem mértem meg, de nagyjából 1000mV körüli lesz, ami szinte ideális.
(#) dollerakos hozzászólása Máj 20, 2011 /
 
Üdvözlet!

Lehet, hogy nem tudom jól, de úgy tudom, hogy a Quad 405 csak végfok. Valaki viszont azt mondta, hogy van hozzá Quad 405 RIAA-korrektor is, de a neten sehol nem találom.... Valami csöves Quad 22-t találtam, de szerintem az illető nem erre gondolt. Ha tud valaki ilyesmiről, kérem, jelezze, ha szabad kérni, kapcsolási rajzzal együtt is.

Köszönöm.
(#) Pioneer válasza dollerakos hozzászólására (») Máj 20, 2011 /
 
Szia!
Úgy hívják, hogy "Quad 34" előerősítő. Ebben van RIAA korrektor is. A neten mindent megtalálsz róla.
(#) Pioneer válasza Pioneer hozzászólására (») Máj 20, 2011 /
 
A legújabb verziót "Quad 44" -nek hívják.
(#) 424.247 válasza Alkotó hozzászólására (») Máj 24, 2011 /
 
Előerősítő betáp zavarszűrés
(#) Panhard hozzászólása Máj 27, 2011 /
 
Sziasztok! Kész a panel, holnap élesztem--> Bővebben: Link
(#) kukac_24 válasza Panhard hozzászólására (») Máj 27, 2011 /
 
Szép munka.
(#) Panhard válasza kukac_24 hozzászólására (») Máj 28, 2011 /
 
Köszi, de a nyákterv Alkotó alkotása, én csak utánépítettem. Egyébként sikerült az élesztés, indult elsőre. +-30V-ról az áramfelvételek 80mA oldalanként, kimeneten egyenfesz: 8,1mV Nem torzít, szépen szól, viszont kicsit melegszik T7 R30 R31. Gondolom ez normális jelenség.
(#) reloop válasza Panhard hozzászólására (») Máj 28, 2011 /
 
A nyugalmi áram zöme a T7, R30, R31-en folyik, közel 2W hőt adnak le. Normális a melegedésük.
(#) Panhard válasza reloop hozzászólására (») Máj 28, 2011 /
 
Egy kondit fordítva ültettem be, fel is púposodott

kondi.jpg
    
(#) reloop válasza Panhard hozzászólására (») Máj 28, 2011 /
 
A 80mA-t sokalltam. Ezek szerint meg van a magyarázat?
(#) Panhard válasza reloop hozzászólására (») Máj 28, 2011 /
 
Pozitiv oldalon 79,4mA, negativ oldalon 71,8mA. A tápfesz +-30,0V. Mennyinek kellene lenni a nyugalmi áramoknak?
(#) reloop válasza Panhard hozzászólására (») Máj 28, 2011 /
 
A +/- 30V -nál pozitív oldalon ~50mA, negatívon ~40mA.
A negatív oldal könnyen áttekinthető. Az IC táp a zener felé 4mA, az IC-be 2 mA. Az R29 0mA, R30/31 30mA. A végtranzisztorokon ha jól tudom kivezérlés nélkül nem folyhat áram, BE feszültségük 0,5V alatt kell legyen.
(#) dbalazs hozzászólása Máj 29, 2011 /
 
Sziasztok.
Az alábbi gondom lenne a QUADommal.

Annak idején szereztem 2db őskövületet még a 80-as évek elejéről, és ennek álltam neki átalakítani az urbán féle quad-ra.

Csak annyi átalakítást kellet orvosolnom hogy a T5 és T6 tranyó Emitter-Bázis közé kellet 1-1db 330-as ellenállás.

Ugyan itt a bázisoknál a 75ohm helyett 82ohm.

A hangszóró kimeneten 100n+10ohm sorbaköt.

Az IC és környéke teljesen átépít. Helyette TL071

0,091ohm helyett 0,1ohm 5w

Kimeneten nem BD249 van hanem 2SD1047. A BD242 maradt.

BC212 helyett BC556, és BC300 helyett BC546

Ja és minden tranyó + elkó zsír új!!!

A kapcsolásirajz és kész panelt összehasonlítva semmi gondot nem találtam összekötések szempontjából. De a BD242-es tranyók melegednek, de brutálisan. A 2SD1047-esek nem melegednek. Hangszóró kimeneten 80mV feszkót mérek.
Ja és mind a két panelnál ugyan ez van.

Szerintetek mi lehet-e gondok hátterében?
(#) ekkold válasza dbalazs hozzászólására (») Máj 29, 2011 /
 
Urbánék áttervezték a védelmet mert nem tudtak 0,091 ohmos ellenállást beszerezni, csak 0,1 ohmos-t.
Pedig ha a 0,1 ohmos 5W-os ellenálással párhuzamosan kapcsoltak volna egy sima 1ohm 1W-os ellenállást akkor mewg is van a 0,091 ohm. LOL !!!
Megsúgom: az eredeti megoldás a jobb.

Az alsó végtranyóra tettél kondit, hogy ne gerjedjen? 1...4,7nF de érddemes szkóppal ellenőrizni. Ha nincs szkóp akkor 4,7nF kell....

A többi módosítással elvileg nincs gond.

A felső BD242 melegedése természetes, mert az "az A osztályú végfok rész".
(#) dbalazs válasza ekkold hozzászólására (») Máj 30, 2011 /
 
OK!

Akkor berakom a kondit mert az kimaradt.

Ja amúgy mind a kettő BD242 Melgszik.

Csak az ami furcsa nekem hogy a VIDI EA6383S is A osztályú a végfok, és az alapból nem melegszik ennyire. Csak max langyos. Vagy ez kialakítástól függ?
(#) hangszoros válasza dbalazs hozzászólására (») Máj 30, 2011 /
 
Hát nem tudom mitől "A" osztályú a vidi végfok ?
Kifejtenéd ?
(#) dbalazs válasza hangszoros hozzászólására (») Máj 30, 2011 /
 
Bocsi.

Megnéztem a rajzot újra, mert nem emlékeztem rá pontosan. B-osztály.
(#) kanocos hozzászólása Jún 3, 2011 /
 
Szép napot mindenkinek!
Kérdésem az lenne, hogy a nem megfelelő tekercsek okozhatják-e azt a problémát, hogy kisebb a teljesitmény és a magas hangok elég gyengék ? 2n3442es végtranzisztorok vannak, hallottam ezek lomhábbak mint pl egy mj-s. Épitettem már egyet de azzal semmi probléma nem volt csak akkor voltak már előre elkészitett tekercseim, emiatt gondolok erre a problémára.
(#) reloop válasza kanocos hozzászólására (») Jún 3, 2011 /
 
Szép napot! Mit jelent az a nem megfelelő tekercs? Huzalátmérő, menetszám?
(#) kanocos válasza reloop hozzászólására (») Jún 3, 2011 /
 
Az átmérőben nem vagyok teljesen biztos lehet 1es helyett 1,1es (elég kopottas a tolómérőm) és a menetszám szerintem jó.
(#) deadlyroberta hozzászólása Jún 3, 2011 /
 
Sziasztok, 2x100 wattosat építettem meg 300 wattos táppal. De ha a 200 wattosat akarom(azon belül nem t tudom menyi a max , pl 100 wattosnál 120 watt. de logikusan 240 watt a 200asnál) akkor a hoz mekkora táp kell? Esetleg lehet-e hozzá kacsolóüzemű tápegységet rakni? Hallottam ezt is azt is és láttam is már.
2.kérdés ha hídba kötöm a 200 wattosat akkor 800 wattosat kapok?BD 249c az tudtommal 25 amperig terhelhető szóval 10 amper meg se röffen neki.Vagyis itt tudom hogy 800 watt lesz de ez biztonságos?
(#) Doncso válasza deadlyroberta hozzászólására (») Jún 3, 2011 /
 
2*200w hídba hogyan lesz 800w?
(#) deadlyroberta válasza Doncso hozzászólására (») Jún 3, 2011 /
 
Mert ha leviszed 4 ohm re akkor 400 watt és ha hídba kötöd akkor 800-at kapsz 8 ohm en. Érthető?
(#) hangszoros válasza Doncso hozzászólására (») Jún 3, 2011 /
 
Pedig annyi az, ha a táp, tranyó bírja. 4ohmra 28V eff. a 200W. A híd lesz 56 Volt. 4 Ohmon ez 14 A. Na akkor hány Watt ?
(#) hangszoros válasza deadlyroberta hozzászólására (») Jún 3, 2011 /
 
Hát ez nem tisztázott. Hány Ohmra volt 200Watt, és hány lesz a terhelés
(#) amplifier válasza hangszoros hozzászólására (») Jún 3, 2011 /
 
Üdv!

A számítás helyes, annyi szépséghibával, hogy ha két db quadot hídba köt az ember, azt már nem szabad 4, csak 8ohm-al beterhelni. Így csak 400W lesz a kimenő teljesítmény.
(#) deadlyroberta válasza hangszoros hozzászólására (») Jún 3, 2011 /
 
8 ohm-en 200 watt , 4 ohm-en 400 watt és hídban 16 ohm-en 400 és 8 ohm-en 800 watt szerintem így kéne hogy legyen a 200 wattosnál (veszteség meg a nyereség azaz a 200 watt fölötti kezdetleges miatt csak "sacolt" értékek de szerintem megközelítőleg annyinak kell lennie)
Yamahámat ezért nem is lehet hídba kötni mert a relé is lekapcsolja.
(#) Nagy Tamás hozzászólása Jún 3, 2011 /
 
Bocs mindenkitől, hogy bele vau -vau,de ne tévessze senki szem elől hogy a mai tranzisztorok nagyon ritkán hozzák a katalógus adatokat! Épp ezért csak csínnyán a hidalással, tuningal. Nekem irfp mosfetek szálltak el messze a határadatok előtt.
(Régi toshiba tranyóknak szerintem nincs ellenfele,kár hogy szinte lehetetlen beszerezni.)
(#) pinyó39 válasza deadlyroberta hozzászólására (») Jún 3, 2011 /
 
A te 405-öd +-70V körül jár, hogy 8 Ohmra kiszakad a 200W ?
Következő: »»   132 / 398
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem