Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » RIAA korrektor
 
Témaindító: Ghost Rider, idő: Aug 25, 2006
Témakörök:
Lapozás: OK   120 / 146
(#) Moszkvai válasza CHZ hozzászólására (») Ápr 24, 2019 /
 
Megnézem majd azzal is. Könnyen cserélhetők az ellenállások.
(#) kistee válasza CHZ hozzászólására (») Ápr 25, 2019 /
 
Hangszedője válogatja. Az Ortofonokhoz pl. 10 ohm körüli, az én Denonomhoz 100 ohm az előírt lezárás. A trafó (vagy elő-előerősítő) kimenete pedig szabványos phono bemenetet vár. 47k, párszáz pF.
(#) (Felhasználó 116638) hozzászólása Máj 1, 2019 / 1
 
Megrendelésre készítettem nemrég egy MC illesztőtrafót, gyári Ortofon trafókkal.
Átkapcsolható áteresztő/trafós illesztés üzemmódokba.
A hozzászólás módosítva: Máj 1, 2019
(#) Moszkvai hozzászólása Máj 4, 2019 / 6
 
Összeállt az "PH-3 clone" is. Ennek a tápja készült el nagy sokára, mert eddig csak tesztelgettem. A 6N16P-hez képest melegebb /magasban picit szegényesebb/ hangja van. De hosszan hallgatható, és még így is jobb akármelyik RIAA-nál amit építettem /kévéve 6N16P/ vagy hallottam. Ár érték arányban is a drágán elkészíthetők közé sorolnám. Ebbe 20db 2SK170BL-ből sikerült találnom egyet-egyet ami oda való. Ezek nincsenek párban, mert egy darab tudja azt ami kell. Ebbe is került Yaxley kapcsolós lezárás. Itt 33k és 1M kötött választható 12 lépésben.
(#) Moszkvai hozzászólása Máj 4, 2019 / 4
 
Ez pedig a "HIRAGA MC-pre" CHZ terve alapján. Már régebben összeraktam ezt az egyszerű kis áramkört de mivel nem volt MC hangszedőm ezért sokáig pihent a fiók mélyén. Most sikerült szert tennem negyed áron egyre, igaz nem új de egy jó állapotú DL-103-as. A tápja most készült el hozzá, azt magam terveztem 7905/7805 és utána TL431-es söntök. Meglepően jó a hangja. Igaz csak egy Mechlaboros DC-18/100-as trafóval tudtam összehasonlítani.
(#) mikldesign válasza CHZ hozzászólására (») Máj 4, 2019 /
 
Azta! Nagyon ott van. Gratula.
(#) Petyka79 hozzászólása Máj 4, 2019 /
 
Üdv.! Esélyes, hogy emiatt nincs elég mély, ha lemezjátszóról hallgatok zenét? NE5532-vel csináltam.
(#) reloop válasza Petyka79 hozzászólására (») Máj 4, 2019 /
 
A kimeneti csatolók helytelen polaritással vannak feltüntetve, ha így kerültek beültetésre az hiba.
(#) Petyka79 válasza reloop hozzászólására (») Máj 4, 2019 /
 
Valószínű, mert a beültetési rajzon is így van.
(#) reloop válasza Petyka79 hozzászólására (») Máj 4, 2019 /
 
A korrekciós tagban nem látok feltűnő hibát.
A 22 µF valós kapacitását meg tudod mérni?
Jobb híján ültess be újat, helyes polaritással.
(#) Petyka79 válasza reloop hozzászólására (») Máj 4, 2019 /
 
Igen, tudom mérni.Rendben, kipróbálom. Köszi
(#) Cinema válasza Petyka79 hozzászólására (») Máj 5, 2019 /
 
Az IC bemenetén lévő 47k-ellenállást cseréld ki 56k-ra, vagy 62k-ra, mert az NE5532-nek alacsony a bemeneti ellenállása és nem lesz meg a kívánt 47k bemeneti impedancia.
A bemeneti csatolókondenzátorokat növeld meg 10µF-ra, ez már sokat segít a mélyhangok megfelelő átvitelében és a visszacsatolásban lévő 22µF-os kondenzátorokat cseréld ki legalább 100µF-ra.
A tápfeszültség legalább 24V legyen a megfelelő kivezérelhetőséghez.

Üdv!
A hozzászólás módosítva: Máj 5, 2019
(#) Lacika válasza Petyka79 hozzászólására (») Máj 5, 2019 /
 
Ez a kapcsolás dupla táphoz való, vagyis +/- 5...15V. Ezt nem vette észre senki?
(#) Lacika válasza reloop hozzászólására (») Máj 5, 2019 /
 
Idézet:
„A kimeneti csatolók helytelen polaritással vannak feltüntetve, ha így kerültek beültetésre az hiba.”

Ez nem igaz, Ez így jó ahogy van. Ez duplatápos, +/-12V.
(#) ozpecs válasza Lacika hozzászólására (») Máj 5, 2019 /
 
A kapcsolási rajz alapján szimplatápos azaz számít a polaritás.
(#) Cinema válasza Lacika hozzászólására (») Máj 5, 2019 /
 
A rajzon az egy-tápos kivitel látható, nincs azzal semmi probléma, bár kettős-táppal (2x15V) valamivel jobb eredményt adna a kapcsolás.

Üdv!
(#) Lacika válasza Cinema hozzászólására (») Máj 5, 2019 /
 
Nem, ez dupla-tápos, ha szimpla-tápos lenne, akkor akkor az IC bemenete fél tápra lenne rakva. Hol látod, hogy ez így van?
(#) mek-elek válasza Cinema hozzászólására (») Máj 5, 2019 /
 
Szerencsésebbnek tartanám az IC-t opa2604-re cserélni.
(#) reloop válasza Lacika hozzászólására (») Máj 5, 2019 / 1
 
Szia! Az IC 4-es láb testen van, ez eleve eldönti a kérdést. Amit keresel, az két darab 10k ellenállás a 9-30V DC és a Grnd csatlakozási pontok között, Grnd-re hidegítve, erre a féltápra megy 47k ellenállásokon keresztül a két nem-invertáló bemenet.
Ebből a kapcsolásból jópárat használnak megelégedéssel. A terv hibája ott ütközik ki, ahol a korrektor kimenete ellenállásra dolgozik és nem egy újabb csatoló kondenzátorra. Előbbinél szépen lassan elfő az elektrolit, mely a kapacitásvesztést okoz, ennek járnánk most utána.
(#) CHZ válasza mikldesign hozzászólására (») Máj 5, 2019 /
 
Köszönöm. Doboza egyszerű "barkács" megoldás, házilag könnyen kivitelezhető.
Hangminősége számomra egyik legjobb, azóta csak ezt használom.
A hozzászólás módosítva: Máj 5, 2019
(#) Petyka79 válasza Cinema hozzászólására (») Máj 5, 2019 /
 
Egyszerűbb ha csinálok egy másikat!
(#) mek-elek válasza mek-elek hozzászólására (») Máj 5, 2019 /
 
Pontosítanék,

Idézet:
„Az IC bemenetén lévő 47k-ellenállást cseréld ki 56k-ra, vagy 62k-ra, mert az NE5532-nek alacsony a bemeneti ellenállása és nem lesz meg a kívánt 47k bemeneti impedancia.”


Szerencsésebbnek tartanám az IC-t opa2604-re cserélni.
(#) Cinema válasza Petyka79 hozzászólására (») Máj 5, 2019 /
 
Add ezt el, csinálj magadnak jobbat, az OPA IC-vel.

Üdv!
(#) nandika76 válasza Cinema hozzászólására (») Máj 5, 2019 /
 
Szia, melyik lenne jobb?
(#) Petyka79 válasza Cinema hozzászólására (») Máj 5, 2019 /
 
Ugyanezt a kapcsolást? Azokkal a módosításokkal, amiket írtál?
A hozzászólás módosítva: Máj 5, 2019
(#) CHZ válasza Petyka79 hozzászólására (») Máj 5, 2019 /
 
Ilyen minőségű korrektor akár 3db tranzisztorral is összedobhatsz.
Igényeid szerint válogathatsz, sok jobb kapcsolást találsz itt.
(#) reloop válasza Petyka79 hozzászólására (») Máj 5, 2019 /
 
Valóban jobb korrektort érdemel egy DoZ, de egyelőre semmi nem garantálja, hogy újat építve több mély hangod lesz. Úgy értelmeztem a hozzászólásod, hogy ez a fő probléma.
Lehet ennyi mély van a lemezeden, vagy ennyit tud a hangszedőd.
Mindössze egy fordított RIAA-t kell tenned akár csak az egyik csatorna elé és átengedni rajta egy tesztelt forrás jelét. Meghallgatással, vagy méréssel láthatóvá válik, a RIAA áramkörödben van-e a hiba.
(#) Petyka79 válasza CHZ hozzászólására (») Máj 5, 2019 /
 
Melyiket ajánlanád konkrétan? Sok van, és mindegyiket le is szólja valaki, amellett, hogy más szerint meg a legjobb. Mondjuk a revox?
(#) CHZ válasza Petyka79 hozzászólására (») Máj 5, 2019 /
 
REVOX, HFM jó választás lehet, az egyszerűbbek közül.
(#) debe válasza reloop hozzászólására (») Máj 5, 2019 /
 
"Lehet ennyi mély van a lemezeden, vagy ennyit tud a hangszedőd." ...vagy hibás a pick-up, vagy a beállítása, vagy nem megfelelő a tűnyomás. Persze ha LP oldal rendben, akkor tényleg mérni kell és érdemes!
A hozzászólás módosítva: Máj 5, 2019
Következő: »»   120 / 146
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem