Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Sony Slv-f900 táphiba
Lapozás: OK   1 / 1
(#) Tiborough hozzászólása Okt 2, 2010 /
 
Üdv Mindenkinek!
Van egy Sony slv-f900 videó, aminek tönkrement a tápja, ami egyébként egy Mitsumi Sr826-os. Egyszer régen bekapott egy szalagot, és hónaokig nem használtam. Egyszer aztán ki is húztam a konnektorból. Most viszont kellene, így kioperáltam a kazettát, de amikor bedugom a videót a konnektorba, nyikkan egyet a táp (magasfrekvenciás nyikk), és se kép se hang. Ekkor eszembe jutott, hogy régen is csinált olyat, hogy egyszercsak nem jelzett ki semmit, kihúztam visszadugtam, és jó lett. Szétszedtem a tápot, nem találtam rossz alkatrészt, igaz a kondikat nem tudom mérni. A lényeg hogy a trafó után nem jelenik meg szinte semmilyen feszültség. Tehát gondolom nem tud begerjedni a rendszer, és Ti biztosan tudtok segíteni, hogy hol lehet a hiba, mit kell cserélnem.
Mellékelem a táp rajzát, és köszönöm a válaszokat.

Sr826.png
    
(#) 7805 hozzászólása Okt 2, 2010 /
 
Üdv válaszokra én is kíváncsi leszek nekem egy beltéri egységnél ugyan ez a jelenség..
(#) kovacspista válasza Tiborough hozzászólására (») Okt 2, 2010 / 4
 
Szia! A C 153 és 154 elkókat cseréld ki mindenek előtt.
(#) (Felhasználó 1947) válasza kovacspista hozzászólására (») Okt 3, 2010 /
 
Annyit fűznék hozzá-az egyébként-hibátlan meglátáshoz, hogy Én ilyen esetben az ÖSSZES elkót cserélném a tápban.
(#) Tiborough válasza kovacspista hozzászólására (») Okt 3, 2010 /
 
Köszönöm! Én is azokra gyanakodtam. A héten kicserélem őket.
(#) gabiszaki válasza Tiborough hozzászólására (») Okt 3, 2010 /
 
Szia.Mielőtt cserélnél elkót ami jó ötlet,húzd le a tápot a main panelről és kapcsold be,ha a shotkyk után,D251-256 után kicsi kis feszt mérsz akkor nem elkó a hiba.
Következő: »»   1 / 1
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem