Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Sprint-Layout NYÁK-tervező
Alkotó fórumtárs Sprint Layout 6 leírása: sp6_alkoto.pdf
Lapozás: OK   185 / 211
(#) gulyi88 válasza (Felhasználó 122012) hozzászólására (») Feb 2, 2020 /
 
Azt gondolom, hogy az F1 réteg csak egy adott részén szeretne autognd funkciót.
Ezt a program nem tudja, csak a teljes F1 rétegre, ezt lehet úgy megkerülni, mint ahogy mutattam (körberakni kivágásokkal, és ami kívül marad, eltüntetni, vagy eleve úgy rakni körbe, hogy ne legyen külső maradék). Utána persze figyelni kell a kivágási felületekre mert egy kattintás, egérhúzás és elmozdul, alkatrész kijelölésnél is bezavar...
Amúgy ezt a program egy komolyabb hiányosságának tartom. Többször használtam volna már, ha tudná. Vannak helyzetek amikor a panel csak egy részén kell autognd-szerű funkció. Illetve egyáltalán nem biztos, hogy az GND potenciál, sőt előfordul amikor több nem azonos potenciálú kitöltött felületrész kellene (adott felületrész felületkitöltéssel). Ezeket mindig trükkökkel kellett megoldjam.
(#) (Felhasználó 122012) válasza gulyi88 hozzászólására (») Feb 2, 2020 /
 
Én ezt nem értem, mert ezt szeretné!
Idézet:
„Hogy tudom azt elérni,hogy a mellékelt képen az F1 forrsztási oldalon a kék kontúros panelnak csak a belsejében legyen auto GND? Ha kijelölöm,belülről veszi el. Miként lehet ezt megfordítani?”


Idézet:
„Azt gondolom, hogy az F1 réteg csak egy adott részén szeretne autognd funkciót.”


De nem ezt írta!Mert az kontúron belül lenne!

Esetleg a panelen kívül (kontúron kívül) minek auto GND?

De mi is a hiányosság? Tudod alakítani a létrehozott autoGND felületét fix négyszögekkel, vagy polygonnal.
(#) gulyi88 válasza (Felhasználó 122012) hozzászólására (») Feb 2, 2020 /
 
Idézet:
„De mi is a hiányosság? Tudod alakítani a létrehozott autoGND felületét fix négyszögekkel, vagy polygonnal.”

Igen, meg lehet adni,
1. legyen mindenhol,
2. majd megadni, hogy hol szűnjön meg, tehát ha jól csinálom, akkor végeredményben megmarad az (csak az), ahol eredetileg akartam, hogy legyen.
"kifaragtam a végeredményt a teli nyersből" De mennyivel egyszerűbb lett volna közvetlenül a végeredményt megadni.
(ha akarom, akkor az egész panelt rajzolom körül,
ha úgy kell, akkor csak egy részt,
illetve egyes részeket külön-külön)
Minél összetettebbek a végeredményként óhajtott területek, annál több meló kifaragni a teli nyers kitöltésből. Plusz további tervezgetés közben tud bosszúságot okozni a sok "kifaragási" objektum.

Idézet:
„Hogy tudom azt elérni,hogy a mellékelt képen az F1 forrsztási oldalon a kék kontúros panelnak csak a belsejében legyen auto GND? Ha kijelölöm,belülről veszi el. Miként lehet ezt megfordítani?”

Az én értelmezésemben ez pont azt jelenti, hogy a kék vonal által bezárt területen kell a kitöltés, de csak is ott, egyéb területeken meg nem kell. Ezt lehet úgy megadni hogy kijelölök minden területet ami nem a kék vonalon belül van és így akkor ilyen konjugált formán megadtam a programnak, hogy a kék vonalon belül szeretnék kitöltést.
A hozzászólás módosítva: Feb 2, 2020
(#) Alkotó válasza gulyi88 hozzászólására (») Feb 2, 2020 /
 
Szerintem is praktikusabb lenne a kívánt területet megadni, mint manipulációkkal célba érni.
(#) (Felhasználó 122012) válasza gulyi88 hozzászólására (») Feb 2, 2020 /
 
Hajrá ... de a probléma még a feladónál van, mert nem tudjuk mit akar! De amit te csinálsz értelme nincs! A kék vonalon kívül minek takarni?
(#) gulyi88 válasza (Felhasználó 122012) hozzászólására (») Feb 2, 2020 /
 
A kék vonalon kívül van még cucc.
Van ott még két panel zöld kerettel.
Annak a kettő zöld keretű panelnek nem kell F1 kitöltés.
Ezek a panelek láthatóan fizikailag is egymáshoz fognak illeszkedni és kapcsolódni, ezért ésszerű egy térben tervezni mindet, ha változtatni kell az egyiken az változást vonhat magával a másikon (másikokon) is. Három különálló tervezési térrel nehezebb összehozni.
Ha nem tudnám a program eme sajátosságát, én is azt keresném, hogy miként adhatom meg hogy csak ide kérek teliföldet. Tök logikus, hogy kell(ene) legyen ilyen funkció is.
Ehelyett csak az van, hogy mindenhova kérek és megadom, hogy hova nem kell.
A hozzászólás módosítva: Feb 2, 2020
(#) (Felhasználó 122012) válasza gulyi88 hozzászólására (») Feb 2, 2020 /
 
Idézet:
„Van ott még két panel zöld kerettel.
Annak a kettő zöld keretű panelnek nem kell F1 kitöltés.”

Külön oldal - ennyi!
Nem nagyon láttam még emberkét, hogy 5-10 panelt tervez egy panelra, hogy lássa, mit is csinál!
A hozzászólás módosítva: Feb 2, 2020
(#) (Felhasználó 122012) válasza gulyi88 hozzászólására (») Feb 3, 2020 /
 
Ettől függetlenül azt hiszem neked nem lenne ezt egyszerűen egy lapon megtervezni, mert minden nyák lap valahogyan illeszkedik egymáshoz a térben!
A hozzászólás módosítva: Feb 3, 2020

sa_brd.png
    
(#) Peticilin válasza (Felhasználó 122012) hozzászólására (») Feb 3, 2020 /
 
Bocsánat,hogy nem voltam egyértelmű. Szóval,a képernyőn lévő panelterv 2 db kétoldalas nyák terve. Amin a 7 szegmenses kijelzők vannak,az az F2-es nyák oldal. Felette az F1-es . A cél az lenne,hogy csak az F1-es és a kék kontúros téglalap belsejében legyen teliföld ( persze a vezetősávoktól kellő távolságra ). Ez azért kellene,hogy mikor maratom ki,ne marja le az egész nyákot,mert felesleges,elfér. Kívül sehol ne legyen.
(#) Peticilin válasza gulyi88 hozzászólására (») Feb 3, 2020 /
 
Teljesen jól átlátod a problémám. De ahogy olvasom már te is többször belefutottál ebbe.
Akkor marad az,hogy a felső rétegeket átmásolom külön lapra a végén és ott teiföldezek,aztán kintről meg kivágom ami nem kell...
(#) Peticilin hozzászólása Feb 3, 2020 /
 
Köszönöm mindenki segítségét. Kár hogy a programnak ez a nagy hiányossága van..
(#) (Felhasználó 122012) hozzászólása Feb 4, 2020 /
 
Lehet, hogy neked hiányosság. Állítsd a területet pont akkorára, mint amekkora panelt akarsz csinálni, és nem lesz kontúron kívül semmi, valamint az F1 és F2 oldalt tervezd külön lapra. Ha látni akarod mindkét oldalát a panelnak, akkor egy lapra tervezed, és amelyiket változtatod, addig kikapcsolod a másik oldalt, hogy ne zavarjon - kell egy kis térbeli látás készség ehhez.
A hozzászólás módosítva: Feb 4, 2020
(#) feket663 hozzászólása Feb 12, 2020 /
 
Üdvözlök mindenkit! Életemben először próbálok NYÁK-ot tervezni a Sprint Layout 5.0 verziójával. Maga a rajzolat már talán sikerült is, viszont a feliratokkal valami gond van, ha elküldöm online egy nyák készítő céghez, akkor a Gerber nézegető ablakban nem látszik a felirat, illetve az analízis oldalon azt írja, hogy a felirat file nem Gerber formátumú. Mellékelem a Gerber és a projekt file-t, ha valaki tudna segíteni, nagyon szépen megköszönném. Ha bármilyen más hiba is felmerül, örömmel fogadom a kiigazítást. Köszönettel: Fekete István
(#) gulyi88 válasza feket663 hozzászólására (») Feb 12, 2020 / 1
 
Szia!
Passz. Valóban üres az S1 gerber (nincs benne utasítás tartalom sem).
Legeneráltam nálam, azon rajta van.
Szoftverfrissítés talán megoldja. (2019.07.31-edikei verzióval csináltam).

pcb_yagi2.zip
    
(#) feket663 hozzászólása Feb 12, 2020 /
 
Nagyon szépen köszönöm! Örök hálám!
(#) feket663 hozzászólása Feb 13, 2020 /
 
Lenne még egy kérdésem, ha valakinek van még türelme hozzám... A két projekt közül melyik a jó, ha azt szeretném, ha a panel egyik oldalán a 15x5,5 mm méretű elem, míg a másikon a 4,86x6 mm méretű elem maradjon ki a lötstop bevonat alól(a kis képen karikázva ezek az elemek). Nagyon köszönöm a segítséget!
(#) gulyi88 válasza feket663 hozzászólására (») Feb 13, 2020 / 1
 
Ha csak a két említett téglalapot szeretnéd lötstop alól kivenni, minden máson legyen lötstp, akkor a pcbyagi1 a jó.
pcbyagi2 esetében fodítva van, minden ki van véve a lötstop alól és a két téglalap van lötstopolva.

Ami rezet sárgával jelöl a program Photowiev funkciónál az forrasztható lesz, amit zölddel az lötstopolva lesz. színeket lehet variálni, alapbeállításban zöld-arany
A hozzászólás módosítva: Feb 13, 2020
(#) feket663 válasza gulyi88 hozzászólására (») Feb 13, 2020 /
 
Értem, köszönöm, ott zavarodtam meg kicsit, hogy a soldermask-nak azt gondoltam, ahol nem lehet forrasztani, de akkor innentől világos, hogy mi hogyan is van!
(#) Alkotó válasza feket663 hozzászólására (») Feb 13, 2020 / 1
 
Jól látod. Ahol lakkozva van ott nem lehet forrasztani. De itt-ott azért mégis csak kell, ezért azokat a részeket ki kell hagyni a lakkozásból. Általában ezek a forrszemek, PAD-ek.
Tehát a maszk azokat a helyeket mutatja, ahol majd lehet forrasztani.
Azzal nem kell foglalkozni, hogy a gyártástechnológia pozitív, vagy negatív képet kíván-e, mert a gyártó beállítja magának a neki kellő látszóságot.
(#) (Felhasználó 122012) válasza feket663 hozzászólására (») Feb 14, 2020 / 1
 
Ha esetleg nem pad-et vagy forrszem-et rajzoltál, akkor területet kell soldermaskkal lefedni a nyák adott oldalán.
(#) feket663 hozzászólása Feb 14, 2020 /
 
Köszönöm mindenkinek! Mikor már azt hittem, hogy minden tökéletes, és elküldtem gyártásra a panelt, akkor pár óra múlva kaptam egy email-t, hogy hiányzik a külső kontúr, így visszadobják... Kicsit nyögvenyelősen megy ez a dolog nekem, de nem baj, ezzel is tanulok...
A hozzászólás módosítva: Feb 14, 2020
(#) pont hozzászólása Feb 18, 2020 /
 
Sziasztok! A SL valamelyik exportjából vagy gerber -éből lehet valamivel olyan file-t konvertálni amit meg lehet nyitni valamelyik 3d tervezővel? (Solid Edge, Sketchup, Freecad, ) A rézréteg lenne a lényeg.
(#) Ge Lee válasza pont hozzászólására (») Feb 18, 2020 /
 
Próbáld meg a sima ctrl c-v-t, azaz a másolást beillesztést, nekem szinte minden képszerkesztővel működött, a sketchup-ra nem emlékszem, és már megnézni sem tudom mert a telepítőjével együtt eltávolítottam a gépről.
(#) pont válasza Ge Lee hozzászólására (») Feb 18, 2020 /
 
Az exportált képet be tudom illeszteni, de az egy tömb a háttérrel együtt, hiába csak a rézréteg van kijelölve, nekem csak a rézréteg kellene 3d ben.
(#) Ge Lee válasza pont hozzászólására (») Feb 18, 2020 /
 
Nem exportált képről beszéltem, hanem másolásról! Azaz kijelölöm a vonalakat, és beilleszti nekem a képszerkesztőbe, vagy egy word dokumentumba vagy ahova akarom, csak a vonalakat. Régebben tettem is fel róla ide képet a topikba, mert más sem hitte el. Mondjuk az imént kipróbáltam, és most nekem sem akarja, nem értem miért.
(#) Alkotó válasza pont hozzászólására (») Feb 18, 2020 /
 
A DXF export lenne jó, de ha jól emlékszem akkor az SL nem tud ilyet. Viszont Gerbert biztosan tud, és az majdnem ugyanaz. Egy próbát mindenképpen megér.
Az AutoCad DXF-ből térbeli testként jeleníti meg a rézréteget (vagy bármilyen réteget).
(#) pont válasza Alkotó hozzászólására (») Feb 18, 2020 /
 
Autoced -em pont nincs, de az említett 3d-s programok nem jelenítik, meg a SL gerberjéből konvertált dxf-et. Feltöltök egy próbát ha valaki le tudná ellenőrizni autocad-el, vagy küldene egy bármilyen egyszerű dxf file-t próbára. Bár lehet az lenne a jó, ha 2d-s vázlatként menne át és a 3d szerkesztőben kapna magasságot....
(#) (Felhasználó 122012) válasza pont hozzászólására (») Feb 18, 2020 /
 
LibreOffice Draw megnyitja a *.DXF-et
(#) Alkotó válasza pont hozzászólására (») Feb 18, 2020 /
 
Ha nem kell piszkálni a panelt, csak látni akarod 3D-ben, akkor ezt a gerberből megcsinálja a nézegető program automatikusan. A nézet tetszőlegesen forog, színezhető, elemezgethető, minden funkció adott a panel előzetes szemmel elvégezhető ellenőrzésére. Én gyártás előtt így nézegetem meg a panelokat.
A hozzászólás módosítva: Feb 18, 2020
(#) gulyi88 válasza Alkotó hozzászólására (») Feb 18, 2020 /
 
ez tetszik. Ezt hogy is csináltad pontosan? Milyen nézegető program? (gerber+AutoCAD?)
Következő: »»   185 / 211
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem