Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Sprint-Layout NYÁK-tervező
Alkotó fórumtárs Sprint Layout 6 leírása: sp6_alkoto.pdf
Lapozás: OK   191 / 211
(#) niedziela válasza freddyke hozzászólására (») Feb 2, 2021 /
 
Itt a gerberek.

Idézet:
„második réteg létrehozása árnyékolásként”

Ez mi ?

Vevö_2 kétoldalas tehát furatgalvános padek vannak.
A hozzászólás módosítva: Feb 2, 2021
(#) freddyke válasza niedziela hozzászólására (») Feb 3, 2021 /
 
Nagyon köszönöm. A következőt értem ezalatt: A PTS 100 esetében a másik oldalon teli fólia, ahol logikusan adódik (esetleg még több helyen is) furatgalvánon keresztüli GND átvezetésekkel. Ezzel a vezetékdarabos átkötés kiesne, ott is furatgalván lenne. A PTS 200-nál nem kell telifólia az alkatrészoldalra. Ebből a megvalósításból gondolom adódik, hogy a nem felületszerelt alkatrészek lábainak mindkét oldalra kell pad és belül furatgalván. Leírtam, mert kérdezted. Kérlek csak akkor fáradj vele, ha egyáltalán nem gond.
(#) niedziela válasza freddyke hozzászólására (») Feb 3, 2021 /
 
Az ékezeteket távolítsd el a fájlnevekből mielőtt elküldöd.
Gerber nézegetőn nézd meg, hogy erre gondoltál-e
Online néző
A hozzászólás módosítva: Feb 3, 2021

vevo_3.zip
    
(#) aroxol hozzászólása Feb 5, 2021 /
 
Sziasztok! A hosszúkás furatot hogy kell tervezni hogy a nyák gyártó elfogadja? Ha esetleg valakinek lenne macro megköszönném.

Usb.jpg
    
(#) Alkotó válasza aroxol hozzászólására (») Feb 5, 2021 /
 
A kontúr rétegen, nulla vastagságú vonallal rajzold körbe a kívánt üregeket. Az ebből készített kontúr-gerbert a gyártó megérti. Mellékeltem nekem milyet készítettek.
DE!!!, ilyen vékony hornyot 1,5 mm vastag panelbe csak problémásan lehet kimarni, ezért jó eséllyel feláras lesz.

horony.png
    
(#) Ódenka válasza niedziela hozzászólására (») Feb 5, 2021 /
 
Idézet:
„Vevö_2 kétoldalas tehát furatgalvános padek vannak.”

Ugyanilyen szemlélettel helyezem fel az smd-ket, de nem tudom, miért 2 oldalas a huzalozás.
Mit néztem el? Miért kellene furatgalván?
Egyébként nekem tetszik a huzalozás, én elfogadom jónak.

no.JPG
    
(#) aroxol válasza Alkotó hozzászólására (») Feb 5, 2021 /
 
Köszönöm. Ha forrasztani szeretném, tegyek rá SMS-padot mind a 2 oldalról? Furatgalván lesz így?
(#) Ódenka válasza Ódenka hozzászólására (») Feb 5, 2021 /
 
Közben rájöttem, van tippem. Ha a másik oldal telifóliás lesz, akkor értem. Alapból nem látszik szükségesnek.
(#) Alkotó válasza aroxol hozzászólására (») Feb 5, 2021 /
 
Ha csak rezet akarsz a nyílás köré, azt biztosan oda tudod rajzolni (akár mindkét oldalra is). De a furatgalvánt nem tudom hogyan lehetne hivatalosan megadni egy ilyen "nem-PAD" szerű objektumra. Az SL ilyet szerintem nem tud alapból. Én már évek óta nem használom a programot, de talán van valami trükk, amivel elérhető a kívánt eredmény. Illetve ilyenkor szóba jöhet egy kis szöveges kiegészítés a rendeléshez, ahol leírhatod mit is szeretnél, aztán ha szót értetek, akkor le is gyártják.
(#) joci válasza aroxol hozzászólására (») Feb 5, 2021 /
 
Ezt a NYÁK gyártóval kell tisztázni. Amennyiben a marás a furatgalvánok előtt történik, akkor a nyílások falára is rakódik a fémréteg. Nálam volt, hogy a gyártó kérdezett rá, hogy kell-e hogy legyen furatgalván (átmérő 25mm-es körkivágás).
(#) niedziela válasza aroxol hozzászólására (») Feb 5, 2021 /
 
Leteszel egy kétoldalas PAD-t (though) aztán az O rétegen ezen a PAD-n beül rajzolsz egy kisebb ovált. Ha megvan a munkafájl, a zip-be tegyél egy "important.txt" -t és abba írd bele, hogy melyik csatlakozó mechanikai rögzítéséről van szó. Egyébként a rögzítéshez elég a sima b pad is.
De megcsinálják természetesen ha igény van rá.
A hozzászólás módosítva: Feb 5, 2021
(#) freddyke válasza niedziela hozzászólására (») Feb 14, 2021 /
 
Nagyon köszönöm. A vevőnél lehetne, hogy az SMD alkatrészoldal nincs kitöltve telifóliával? (Attól tartok kapacitásként vagy induktivitásként viselkedhet és elhangolja a vevőt.) Illetve kérdés, hogy az adónál a jobb oldalon a feliratnál a három függőleges irányú furat közül a középső megszakítja a vezető réteget? Ott eredetileg is volt furat?
(#) niedziela válasza freddyke hozzászólására (») Feb 14, 2021 /
 
Az eredeti ado rajza a képen, hasonlitsd össze.
vavönek csak a top oldalán van most GND.
(#) freddyke válasza niedziela hozzászólására (») Feb 16, 2021 /
 
Nagyon köszönöm. Az adónál a "k1" és "szakad.v." "üzem" feliratok között a három kis vízszintes fehér vonal jobb oldalán lévő kör alakú felfestéseknél nincsenek furatok. (Tudom, hogy az eredeti rajzon vannak, de utánakérdeztem a fórumtársnál.)
(#) enree hozzászólása Feb 17, 2021 /
 
Sziasztok!
Van valami olyan funkció valahol ami összeadja a vezetősáv hosszúságát? Kerestem, de nem találtam sehol...
Igen, padlófűtés

fut.jpg
    
(#) ktamas66 válasza enree hozzászólására (») Feb 17, 2021 /
 
Így nem, de ha a köríveket egy kicsit szögletes vezetősávval közelíted, az már összekapcsolható az egyenes vonalakkal, így egy vonalat kapsz, aminek már mutatja a hosszát.
(#) enree válasza ktamas66 hozzászólására (») Feb 17, 2021 /
 
Ez jó ötlet, köszi!
(#) niedziela válasza ktamas66 hozzászólására (») Feb 17, 2021 /
 
Csak egy megszakítatlan vonal hosszát tudja, ha két vagy több vonalat kapcsolsz össze, a hosszúság mérés megszünik.
Persze a darabok hosszát összeadhatod.
A hozzászólás módosítva: Feb 17, 2021
(#) morgo válasza niedziela hozzászólására (») Feb 17, 2021 /
 
Nem. Ha összekapcsolod, egy vezetősávnak fogja mérni, akárhány darabból lett összekapcsolva.
(#) enree válasza morgo hozzászólására (») Feb 17, 2021 /
 
Hol írja ki az összekapcsolt vezetősávok hosszát? Nekem csak annyit ír ki, hány darab van összekapcsolva...
(#) niedziela válasza morgo hozzászólására (») Feb 17, 2021 /
 
Valóban.
(#) niedziela válasza enree hozzászólására (») Feb 17, 2021 / 1
 
Igy nézd, nem elég folytatni, én is ott botlottam meg
A hozzászólás módosítva: Feb 17, 2021

vez.avi
    
(#) Pali79 válasza enree hozzászólására (») Feb 17, 2021 /
 
Van erre ingyenes méretező program, Danfloor néven letölhető. Van hozzá jó leírás is meg minden.
(#) enree hozzászólása Feb 17, 2021 /
 
Köszi mindenkinek.
(#) niedziela válasza freddyke hozzászólására (») Feb 17, 2021 /
 
Az nem réz réteg, ezért nincsenek furatok.
(#) niedziela válasza niedziela hozzászólására (») Feb 18, 2021 / 1
 
Itt a módosítás

ado.zip
    
(#) enree hozzászólása Feb 25, 2021 /
 
Sziasztok!
JLCPCB-vel szeretnék gyártatni, összeraktam a nyákokat egymás mellé, O=PCB Outline fehérrel 0 vastagsággal körbe rajzoltam őket. Ez alapján ők megcsinálják azt, hogy a körbemaráson kívül ahol a nyákok összeérnek, ott megkarcolják a felületet, hogy törhető legyen? Vagy ezt valahogy még külön kell jelölni?

relay.lay6
    
(#) Alkotó válasza enree hozzászólására (») Feb 25, 2021 /
 
Nem tudom mi a cél pontosan, de ha egyforma panelből kell több darab, és azok ráadásul viszonylag kis méretűek, akkor a gyártók ezt szeretik maguk "beosztani", az éppen aktuális egyéb panelek közé, mellé, stb. Tehát majd ők eldöntik mi a leginkább célszerű számukra, te pedig megkapod a sok kis panelt eleve körbemunkálva. Esetleg ez ügyben célszerű egyeztetni velük.
(#) enree válasza Alkotó hozzászólására (») Feb 25, 2021 /
 
Náluk így lehet olcsón rendelni. 100X100mm-es panel 2 dollár. A cél az lenne, hogy ahol a nyákok összeérnek, ott végig karcolja a marófej, hogy simán törhető legyen a nyák. Meg ugye nem is mind egyformák...
A hozzászólás módosítva: Feb 25, 2021
(#) Alkotó válasza enree hozzászólására (») Feb 25, 2021 / 1
 
Nézz utána. A JLCPCB nem készít alapból tördelhető karcolást. Erre ők a körbemarást ajánlják -legalábbis nekem ezt írták mikor érdeklődtem-.
Fontos részlet, hogy a 100x100 mm az nem azt jelenti, hogy te szépen telepakolod a felületet panelocskákkal, és hajrá. Persze ezt is lehet, csak akkor már szó sincs 2$-ról.
Következő: »»   191 / 211
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem