Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Sprint-Layout NYÁK-tervező
Alkotó fórumtárs Sprint Layout 6 leírása: sp6_alkoto.pdf
Lapozás: OK   207 / 211
(#) niedziela válasza Alkotó hozzászólására (») Feb 27, 2023 /
 
Minden egyes logo vagy, kapcsolodó kérdéshez leírom, leírtam már a folyamatot.

Én egy részben saját fejlesztéssel dolgozom, de neten lehet találni több ilyen programot is.
Nincs szeletelés a konvertált gerber fájl jelenik meg igy az SL-ben.

Idézet:
„Vázlatosan
Képből gerbert kell konvertálni, gerbert beilleszteni, azt makronak menteni.
Elsőre bonyolultnak tünhet, de nem az.”
(#) Alkotó hozzászólása Feb 27, 2023 /
 
Sajnos a dolog távolról sem olyan egyszerű, mint ahogy az elsőre tűnik (én még nem találtam olyan programot, ami értelmes eredményt adott volna).
De természetesen azt tiszteletben tartjuk ha saját fejlesztés, és érdeksérelem nélkül nem tehető közkinccsé.
(#) niedziela válasza Alkotó hozzászólására (») Feb 27, 2023 /
 
A használhatósága win10 korban elég nehézkes avatatlan szemnek, mert dos alá lett írva.
Körül kell nézni, lehet a gerber szerkesztő is tud hasonlót.
A hozzászólás módosítva: Feb 27, 2023
(#) papus51 válasza Alkotó hozzászólására (») Márc 2, 2023 /
 
Idézet:
„Sajnos a dolog távolról sem olyan egyszerű, mint ahogy az elsőre tűnik (én még nem találtam olyan programot, ami értelmes eredményt adott volna).”


ImageToGerber Full. Kb. 10 perc alatt találtam a neten és vettem meg 15 USD-ért Áfástól.
JPEG-ből egy gombnyomásra készít Gerbert, és ahogy niedziela fórumtársunk már leírta, nincs szeletelés. Csomópontokat képez, így gerber importtal bevihető a SprintLayout szerkesztőfelületre, ahol a program keretein belül bármit lehet vele csinálni.
(#) Alkotó válasza papus51 hozzászólására (») Márc 2, 2023 /
 
Ha megvan a megoldás, akkor az jó.
A fizetős programokat én nem vizsgáltam, csak az alaplehetőségeket (és az általam használt "nagyágyúkat").
Esetleg generálnál és feltennél ide egy-két gerbert (meg az alapképet amiből kiindultál), amiket mi is tudnánk tanulmányozni?
Azért lenne ez jó, mert jól hangzik a "csomópontokat képez", de az SL nem rendelkezik túl sok rajzolóprogramokra jellemző lehetőséggel, ezért a felhasználhatóságot szeretném én is elemezgetni.
(#) papus51 válasza Alkotó hozzászólására (») Márc 5, 2023 /
 
Itt egy logo ami készült Photoshop-ban, konvertáltam image to grb-vel, importáltam Sprint Layot-ba és lementettem macro-ként. Láthatod, hogy csak a top réteg van bekapcsolva a photoview-ban. A logo ebben a rétegben van beágyazva. Azért látszik mégis, mert előzőleg ki lett jelölve Solder mask opció így a logot nem fedi mask.

Lehet, hogy ebben a nagyításban kissé recések a vonalak, de a logo eredeti mérete a Sprint Layout-ban csak kb. 10 x 25mm.
A legfinomabb felbontást az Sp. legsűrűbb rasztere korlátozza.
A hozzászólás módosítva: Márc 5, 2023

Hobbi1.jpg
    
(#) papus51 válasza Alkotó hozzászólására (») Márc 5, 2023 /
 
Az alábbi képen erős nagyításban láthatóak azok a csomópontok, amelyek szabadon pozícionálhatóak, így tulajdonképpen szabad kézzel is megszerkeszthető egy logo a Sprint Layout-ban, ha van valakinek elég ideje és türelme. Itt a raszter 39 um.
A hozzászólás módosítva: Márc 5, 2023

Hobbi2.jpg
    
(#) Alkotó válasza papus51 hozzászólására (») Márc 5, 2023 /
 
Köszönöm.
Sajnos félre értettél. Én nem vitatom a dolog működését, hanem magam is szeretném tanulmányozni az eredményességet. Tehát nem egy képre van szükségem a nálad elért leképezésről, hanem mondjuk egy kép a kiindulási fotóról, és hozzá az a gerber, amit a fizetős programod készített belőle. Ezek alapján én is meg tudom nyitni (akár más programokkal is) a gerbert, és meg tudom nézni mit tartalmaz.
A hozzászólás módosítva: Márc 5, 2023
(#) papus51 válasza Alkotó hozzászólására (») Márc 5, 2023 /
 
Nincs mit.
Nem igazán értem amit írtál, de leírom mi az én elvárásom ettől az egésztől.

Azt akartam elérni, hogy egy általam tervezett logo-t be tudjak szerkeszteni egy szintén általam tervezett NYÁK tele réz felületére, a lötstop ne fedje le és az egészből gerbert generálva és feltöltve a JLCPCB oldalára, le tudják azt gyártani.
Szerintem ezt sikerült ezzel a módszerrel elérni.
Hamarosan élőben megy a projekt, majd a végeredményt felteszem ide a HE-re.
Üdv.
A hozzászólás módosítva: Márc 5, 2023
(#) niedziela válasza papus51 hozzászólására (») Márc 5, 2023 /
 
Belinkelnéd melyik programról van szó amit vettél ?
(#) papus51 válasza niedziela hozzászólására (») Márc 5, 2023 /
 
Természetesen, semmi akadálya.
Image to grb
(#) niedziela válasza papus51 hozzászólására (») Márc 5, 2023 /
 
Köszi !
(#) papus51 válasza niedziela hozzászólására (») Márc 5, 2023 /
 
OK. Legyen segítségedre!
(#) Alkotó válasza papus51 hozzászólására (») Márc 5, 2023 /
 
Ha nem sérti az érdekeidet, akkor tedd fel azt a gerbert, amit a vásárolt programod készített. Tehát ne egy képernyőfotót, ne egy alkatrészmakrót, hanem azt a gerbert, amit beolvastál az SL-el.
(#) papus51 válasza Alkotó hozzászólására (») Márc 5, 2023 /
 
Nem sérti.

Papus51.gbr
    
(#) papus51 válasza Alkotó hozzászólására (») Márc 5, 2023 /
 
Biztosan látod majd, hogy a P, p és a betűknél meg lett szakítva az ívek folytonossága. Erre azért volt szükség, mert a Sprint Layout gerber importja nem tudja értelmezni a hurokban a hurkot. Ezért az említett betűknél a belső horkokat telibe kitöltené. Ezzel a módszerrel viszont nem, és import után belenagyítva a képbe már szabadon korrigálható a dolog a csomópontok mozgatásával..
Jó munkát!
(#) niedziela válasza Alkotó hozzászólására (») Márc 5, 2023 /
 
A sprintnek meg vannak a a maga korlátai kétségtelen.
Egy x méret felett nem is tudja importálni a gerbert.
(#) Alkotó hozzászólása Márc 5, 2023 /
 
Köszönöm mindkettőtöknek.
Alkalom adtán meg fogom őket nézegetni.
(#) papus51 válasza papus51 hozzászólására (») Márc 20, 2023 / 2
 
Nos, amint azt ígértem itt látható a végeredmény:

100 x 320 mm,
matt fekete lötstop,
fehér feliratozás és
arany LOGO.

Ez a most épülő, új, rövidhullámú adó végfokom előlapja.
A projekt célja egy repülőgépen is macera nélkül szállítható, kitelepülős, 1 kW-os végfok építése.
Meg persze az is, hogy kinézzen valahogy. A PapaLima a rádió hívójelem egy része.

Előlap.jpg
    
(#) sztojanov hozzászólása Márc 20, 2023 /
 
Sziasztok!

Olyan problémám akadt, hogy Sprint Layout 6-os verzióból kellene áttenem valamit a régebbi, 5-ös verzióba. Gyakorlatilag .lay6 fájlt szeretnék .lay-ként elmenteni. Sokat próbálgattam, de nem sikerült sehogyan sem, konverter pedig nincs hozzá... Próbáltam makróként elmenteni, és azt beemelni a régibe, de így sem sikerült. Valakinek ötlet esetleg? Köszönöm szépen.
(#) papus51 válasza sztojanov hozzászólására (») Márc 20, 2023 /
 
Szia.
Ez csak egy kósza gondolat, de próbálj meg egy Gerber exportot, majd a másikba beimportálni.
Üdv.
(#) sztojanov válasza papus51 hozzászólására (») Márc 20, 2023 /
 
Nincs import funkció benne... (sajnos)
(#) orcika70 válasza papus51 hozzászólására (») Márc 20, 2023 /
 
Szuper jól néz ki. Egy korábbi elképzeléseddel kapcsolatban is történik előrelépés, arról is beszámolhatnál.
(#) papus51 válasza orcika70 hozzászólására (») Márc 20, 2023 /
 
Egyelőre annyi van, hogy megérkezett egy tele fekete kazetta és megjött Kínából a fehér toner por, de most nincs időm foglalkozni vele. Az eladó által feltöltött fotók alapján működik. Majd kiderül, de nem ma vagy holnap.
Szia.
(#) niedziela válasza sztojanov hozzászólására (») Márc 20, 2023 /
 
Alulról a program nem kompatibilis.
Ha nyomtatni akarod és nincs 6-os verziód akkor van viewer erre a célra.
(#) kaqkk válasza sztojanov hozzászólására (») Márc 20, 2023 /
 
Fordítva nem jó ? Az 5 ös tervet nyisd meg 6 ban majd abba már belemehet a 6 os valami ....
A hozzászólás módosítva: Márc 20, 2023
(#) niedziela válasza kaqkk hozzászólására (») Márc 20, 2023 /
 
Idézet:
„Sprint Layout 6-os verzióból kellene áttenem valamit a régebbi, 5-ös verzióba.”

Hogy fordítva ?
Ha valami hatban van és ötbe kell áttenni, akkor lehet az nincs meg még ötben, hogy hatban nyissa meg.
A hozzászólás módosítva: Márc 20, 2023
(#) kaqkk válasza niedziela hozzászólására (») Márc 20, 2023 /
 
Az 5 ben készült tervet nyitnám meg a 6 ban mert azt lehet és beletenném azt a valamit ami csak a 6 ban van . (hoppá leírtam mégegyszer ugyanazt)
A hozzászólás módosítva: Márc 20, 2023
(#) Alkotó válasza kaqkk hozzászólására (») Márc 20, 2023 / 1
 
Az lehet az alapprobléma, hogy nem áll rendelkezésre a 6-os verzió, de amit szerkeszteni akar, azt ebben a formátumban kapta meg.
És erre nincs kényelmes megoldás, vagy be kell szerezni a 6-ot (ami megnyitja a korábbi verziókat de költeni kell rá), vagy be kell rajzolni az 5-ösbe is a tervet (ez akár nagyon munkaigényes is lehet ha bonyolult a panel)
A hozzászólás módosítva: Márc 20, 2023
(#) kaqkk válasza Alkotó hozzászólására (») Márc 20, 2023 1 /
 
Igazad lehet erre nem gondoltam
Következő: »»   207 / 211
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem