Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Sprint-Layout NYÁK-tervező
Alkotó fórumtárs Sprint Layout 6 leírása: sp6_alkoto.pdf
Lapozás: OK   208 / 210
(#) niedziela hozzászólása Márc 20, 2023 /
 
Csak én olvastam el amit írt a kérdező ?
Vagy ez kandi kamera ?
A hozzászólás módosítva: Márc 20, 2023
(#) kaqkk válasza niedziela hozzászólására (») Márc 20, 2023 /
 
Nem volt egyértelmű , ha azt írja hogy egy 6 os ban készült tervet szeretne 5 ben megnyitni akkor lehet hogy nem ez lett volna a válasz ...Éppen egy órája húzták ki a bölcsességfogam lehet hogy megindult az elbutulás ezért nem értettem meg amit elég érthetetlen módon kérdezett ....Egyébként meg minek ?Ha megvan neki a 6 :
Idézet:
„Próbáltam makróként elmenteni, és azt beemelni a régibe”
...
A hozzászólás módosítva: Márc 20, 2023
(#) niedziela válasza kaqkk hozzászólására (») Márc 20, 2023 /
 
Alkotonak szántam, ő is el van érzéstelenítve
(#) sztojanov hozzászólása Márc 21, 2023 /
 
Sziasztok! Köszi az ötletelést, sajnos nincs megoldás továbbra sem. A 6-os verzió nekem nincs meg jogtisztán és az 5-öst (egész pontosan 5.1-et) szoktam meg, ezt szeretem használni. Meg tudom nyitni a lay6-ot is, de az 5-ösben szeretném tovább rajzolni. Nagy nyákról van szó, nem opció az újrarajzolás.
(#) Alkotó válasza sztojanov hozzászólására (») Márc 21, 2023 / 3
 
Mint azt Niedziela már említette, nincs visszafelé átjárhatóság.
Ha bármilyen formában rendelkezésre áll a 6-os verzió, akkor annak használata szinte azonos az 5-össel, ezért nincs értelme a régit erőltetni. Az újdonságokat legfeljebb nem használod ha nem akarod.
(#) niedziela válasza sztojanov hozzászólására (») Márc 21, 2023 / 2
 
Ami a 6-ban van plusz, az csak jót tesz a használónak.
(#) Melphi hozzászólása Ápr 4, 2023 /
 
Segítséget kérnék, talán a Sprint-layoutnak volt ilyen potméter és skála szerkesztő programja,de nem biztos, esetleg tudja valaki mire gondolok?
(#) kokozo válasza Melphi hozzászólására (») Ápr 4, 2023 /
 
Abacom - FrontDesigner
(#) Melphi válasza kokozo hozzászólására (») Ápr 4, 2023 /
 
Köszönöm szépen!
(#) Melphi hozzászólása Ápr 4, 2023 /
 
Nincs véletlen valakinek magyarosítása FrontDesingner-hez?
(#) niedziela válasza Melphi hozzászólására (») Ápr 4, 2023 /
 
Olyan egyszerü program mint a paint.
Szerintem megtudsz birkózni 6 angol szóval te is.
(#) herzsolt1165 hozzászólása Jún 2, 2023 /
 
Sziasztok, hogyan tudok két SP6-ban készült PCB-t egy lapra tenni, hogy egy lapon legyenek nyomtatáskor, vasalások technikához, ne 2 lapra kelljen nyomtatni.
(#) Ódenka válasza herzsolt1165 hozzászólására (») Jún 2, 2023 / 1
 
Szia! Az egyik tervezetet mindenestől - kijelölöd - mentsd le a makros-ba és onnét hozzá tudod ragasztani a másikhoz...
(#) herzsolt1165 válasza Ódenka hozzászólására (») Jún 2, 2023 /
 
Köszönöm, de jó, így már jó lesz
(#) kokozo hozzászólása Júl 12, 2023 / 4
 
Sziasztok! Akinek eredeti verziója van annak mutatnék egy scriptet amivel tetszőleges szövegstílust, kép beszúrást, autoroutot, qrkód beszúrást makro importálást kicad/easycadból,lekerekített forszemeket, vezetősáv ívlekerekítést stb lehet megcsinálni egyszerűen. Bővebben: Link
A hozzászólás módosítva: Júl 12, 2023
(#) Koczur42 hozzászólása Júl 13, 2023 /
 
Sziasztok!

Hogyan tudom az S1 alkatrész körvonalakat át helyezni az O felíratok közé?
Köszönöm.
Üdv: Koczur
(#) kokozo válasza Koczur42 hozzászólására (») Júl 13, 2023 /
 
Szia!
1: Ha mákod van akkor, C2 letilt (C2 feliratra katt ilyenkor eltünnek a forrpadok) ezután jobbklikk a körvonalra split group, ekkor az alkatrész "széteseik" és kijelölsz mindent amit át akarsz tenni az O-ra set to layer, c2 engedélyez, minden kijelöl, build group.
2: Körbe rajzolod
3 leteszel még 1 ugyanolyan alkatrészt, és azt teszed az O rétegre a set layerrel .
(#) Alkotó válasza Koczur42 hozzászólására (») Júl 14, 2023 /
 
Azt is érdemes lehet mérlegelni, van-e értelme az O jelű (OUTLINA/körvonal kontúrt leíró) rétegre tenni azt a feliratot, aminek a felirati rétegen van a helye.
(#) Koczur42 hozzászólása Júl 14, 2023 /
 
Szia!
Köszönöm a gyors választ.
Sikerült.
Jó éjszakát.
Üdv:Koczur
(#) ABU hozzászólása Szept 26, 2023 /
 
Panelizálni szeretnék, de megakadtam a témában. A board 17mm x 20mm ezt szeretném copy paste módszerrel kihozni 100x100-ba. A probléma ott kezdődik, hogy tele gnd van és némi cutout area túllóg így beillesztéskor minden egyes kis panelkát tologatni kell, hogy a helyére kerüljön mert nem engedi oda tenni ahová szeretném. Nincs erre valami egyszerűbb módszer?

pcb.png
    
(#) Pali79 válasza ABU hozzászólására (») Szept 26, 2023 /
 
nem biztos, hogy jól értem de én úgy csinálnám, hogy a másoladó dolgokat összelakatolnám és simán a ×2 ikonnal másolnám.
A hozzászólás módosítva: Szept 26, 2023
(#) niedziela válasza Pali79 hozzászólására (») Szept 29, 2023 /
 
Ebben a programban ennyi a megoldás.
Nyomtatásnál lehet csak sokszorositást választani ha jól emlékszem.
(#) Zoli_bácsi válasza kokozo hozzászólására (») Szept 30, 2023 /
 
A linkre kattintva milyen telepítőt kell letölteni? Én valami ilyesmit látok:
Köszönöm.
(#) kokozo válasza Zoli_bácsi hozzászólására (») Szept 30, 2023 /
 
A képen látható hová kell klikkelni. Utána meg a sprintFont_v1.5.2.rar -ra.
(#) Zoli_bácsi válasza kokozo hozzászólására (») Szept 30, 2023 /
 
Megtaláltam. Kicsomagolom, de pontosan hová? Szabadon választott könyvtárba? Mert a program files - layout6 könyvtárba nem engedi.
(#) kokozo válasza Zoli_bácsi hozzászólására (») Szept 30, 2023 /
 
Amit Te tettél fel képet oda visszamész, és lapozol lefelé, ott van, hogy hogy kell használni képekkel. Szerintem mindegy hová tömöríted ki mert be kell tallózni.
(#) Zoli_bácsi válasza kokozo hozzászólására (») Szept 30, 2023 /
 
Én azt értem, elovastam a szöveget, megnéztem a képeket is. De a Layout programban nekem az extras menüben nem jelennek meg az al menük.
(#) kokozo válasza Zoli_bácsi hozzászólására (») Szept 30, 2023 /
 
Mi a verzió száma a progidnak? Mert v6.0 2021 and newer version-al működik csak.
(#) Zoli_bácsi válasza kokozo hozzászólására (») Szept 30, 2023 /
 
Akkor valószínűleg az a baj. Én amikor megjelent a 6, azonnal megvettem. De ez nem mostanában volt.
(#) kokozo válasza Zoli_bácsi hozzászólására (») Szept 30, 2023 /
 
Ha megvetted akkor működik a frissítés. Én se mostanában vettem meg, és most a 2022.07.08 as verzióm van.
Következő: »»   208 / 210
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem