Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » ST151 végerősítő
 
Témaindító: Dzsoni, idő: Szept 5, 2007
Lapozás: OK   36 / 93
(#) Davidd válasza Koncsar hozzászólására (») Jan 5, 2014 /
 
Szia! Őszintén nem hajtok annyira az esztétikára. Amit mondtál tranyokat hogy nem ártana nagyobbat, azokat ezután veszem meg. Bc556 be van ültetve. Ellenállásokkal az a helyzet, hogy én olyan értéküeket tettem a panelbe, mint a 80V verzioban ahogyan van. Az erősáramu résznél direkt cíneztem fel, biztos ami biztos.(Hozzászólás írása közben megnéztem a tranyokat, sajnos nincs). Eddig nállam a panelről még nem jött fel réz, csak haveromnak sikerült valahogy az egyik meghajtóná felszedni. Annyi hogy 68 ohm helyett 100 került bele, a táp es a gnd közti 47 ohm helyett pedig 10.
A hozzászólás módosítva: Jan 5, 2014
(#) Davidd válasza Davidd hozzászólására (») Jan 5, 2014 /
 
Elfelejtettem megkérdezni, hogy hány amperes biztiket használjak majd? Az erősítő 4 ohmal lesz terhelve oldalanként, amiatt kérdezgetem annyira hogy hány + tranyo kell majd. +/- 80V verzioban T1, T2 helyett még nem használhatok BC546-ot? Az van itthon dogivel. Tudom tápfeszültség szabja meg, de a +/-60 V verzioban meg bc-k vannak. Itthon volt 2 darab 2n5551 ami mind a 2 panelon a T5 feladatát töltik be. Reloop megköszönném ha vetnél egy pillantást az előző hozzászólásaimra. Most építek elösszőr st151-et
A hozzászólás módosítva: Jan 5, 2014
(#) Koncsar válasza Davidd hozzászólására (») Jan 5, 2014 /
 
Szia! A T1 T2 helyére mennek a 2N5551 tranyók, a T10 BC546, T14 BC556. Ez van nálam +-80V tápra átméretezve.
(#) Davidd válasza Koncsar hozzászólására (») Jan 5, 2014 /
 
Körülbelül 1-2 hét mulva meglesznek akkor a kis tranyok is. De mivel egyszerre rendelnék meg 2sc+2sa-kat is meg a meghajtokat. Azt szeretném kérdezni te hány ohmon használod őket ekkora tápról. Mondjuk neked a komoly mjl-ek vannak 2 pár.(gondolom én) Nekem bontásból lettek a tranyok és vennék még végfokonként egy párat ha szükséges, de biztos is hogy minimum még egy pár oldalanként fog kelleni, csak valaki erősítsen meg ebben hogy elég lesz-e. Nekem a tápom kb +/-70,+/-75V lesz. Célom ~400w rms (minimum) oldalanként. Az előző képeken láthattátok milyen bordát tennék, szerinted elég? Alagutban használhatnám-e vagy túl rövidek a bordái? Van 2 darab 220V rol működő ipari ventim kb olyan 30 kobméter levegőt nyomnak darabonként. Hogy oldjam meg a hűtést rack dobozban lenne. Igaz nem ide tartozik de azért megkérdezném, hogy nagy baj lenne hogy az egyik erősítő hátrafele fújja ki a meleget és az enyim hátul szívna? Egy rackladaba kerulne a t.amp ta2400assal.(t.ampba a hűtést meg nem fordítom)
(#) blasz válasza Davidd hozzászólására (») Jan 5, 2014 /
 
Szia most jöttem Koncsár Gyuritól lepróbáltuk a nagy ST-véget,hát tudod nem gondoltam hogy ekkorát szól 4 ohm on.75vDc vel megy,brutálisan jól szól.
(#) Davidd válasza blasz hozzászólására (») Jan 5, 2014 /
 
A 800w verziot? Panelterve megvan, megakartam mutatni egyik ismerősömnek a kész panelt is de nem találom pedig egyszer láttam. Szerinted hány pár végtranzisztorra lenne szükségem ekkora feszültségen 4 ohmos terhelésre? (A 800w 4 ohmos verzió mennyiről is működik max +/-90V?) Egyre jobban várom hogy az enyém is megszólaljon. Trafom van ami egy panelt képes hajtani, a beállításokat eltudom végezni. Ha már a tápnál vagyunk 2x10000 µF egy 35A 1000V dioda híddal elég lesz?
(#) blasz válasza Davidd hozzászólására (») Jan 5, 2014 /
 
Szia nekem 4 pár MJL21193-94 van beépitve,oldalanként,most 75vDc ről megy de alapból 85vDc re van tervezve.De gondolom megtoldod +1 párral és tuti birja a 100vDc is.Nekem 500v35A a dióda hid.A pufferek inkább 2x15-20000Uf kellene.
(#) blasz válasza Davidd hozzászólására (») Jan 5, 2014 /
 
A képek:http://www.hobbielektronika.hu/forum/getfile.php?id=210098
http://www.hobbielektronika.hu/forum/getfile.php?id=212854
(#) Davidd válasza blasz hozzászólására (») Jan 5, 2014 /
 
Épp ezért kérdezősködtem. Lehet hogy bírna a 100vDct is, de ha 4 ohmal terhelem akkor tuti pukkannak a tranzisztorok nincs elég teljesítményük, habár nemtudom hogy mennyit kell fűtsenek. Akkor még veszek 2x10000 uF, azért túlzásba sem akarom vinni. Nemsoka kezdem az egyeniranyito panelt megtervezni clippel és védelemmel. Ti milyen védelmet használtok hozzá?(fogtok)Az mjl21193 erősebb valamennyivel mint az én fajta párom
(#) blasz válasza Davidd hozzászólására (») Jan 5, 2014 /
 
Én a legelső kopp gátlót,amit a hobbin fellelhető megépítettemAmin fan egyenfesz figyelés is.
4 ohm ra nem kell akkora fesz azt te is tudod arra elég 75vDc
(#) Davidd válasza blasz hozzászólására (») Jan 5, 2014 /
 
Természetesen. Belinkelnéd légszives.Én az Alkotó félére gondolok kapásból. Mennyire fog melegedni ez a végfok? Az én bordám eloxált 26 cm X 6,8 cm x 1,6 cm ez hűtené a két véget. Ezzel a bordával lehet alagút hűtést létrehozni?
A hozzászólás módosítva: Jan 5, 2014
(#) blasz válasza Davidd hozzászólására (») Jan 5, 2014 /
 
Az nem sok a borda az majdnem kicsi.Megkeresem majd és elküldöm az email cimedre
(#) Davidd válasza blasz hozzászólására (») Jan 5, 2014 /
 
Oké köszönöm szépen. Én is ettől félek. Amit tudnék venni borda az rövid, nem lenne elég hosszú, de az sem lenne sokkal jobb és még nem is eloxált. Abban reménykedem hogy ez valami jóminőségű borda, mert 3 fázisú motorszabályzó volt rajta.(akkor nagyobb volt a borda, mert volt egy egyenes része is ahol nem voltak lamellák) Annyi hogy én direkt hűtést tennék. Az segít gyorsabban járatni a levegőt, ha teszek egy ventit ahol sziv, meg teszek még egyet ahol fúj?
(#) reloop válasza Davidd hozzászólására (») Jan 5, 2014 /
 
Szia! Ez a kapcsolás úgy 200W-ig állja meg igazán a helyét. Mint a kollégák példája is mutatja "nincs az a szénásszekér amire nem lehet még egy villával rádobni".
Az építési tapasztalataikat vedd át egy az egyben, akkor Neked is működni fog.
Koncsar Gyuri éjszaka álmából ébredve is össze tud rakni egy ST-t annyit dolgozott már vele. Gábornak is jól vizsgázott az erőműve
(#) Davidd válasza reloop hozzászólására (») Jan 5, 2014 /
 
Igen tudom az alapkapcsolás még kevesebb teljesítményt nyújt mint 200w. Megpróbálok mindent átvenni, odafigyelni mindenre. Eddig is követtem miket írt róla mert régóta figyelem, hogy milyen bevált kis panel, mennyire személyreszabható. Szerinted oldalanként 3 pár tranyo elég lesz akkor? Ennél a kapcsolásnál mennyi legyen a nyugalmi áram? Mje15030-31 elég-e meghatjonak sajnos egyel nagyobb számut nem tudok beszerezni.
(#) reloop válasza Davidd hozzászólására (») Jan 5, 2014 /
 
Meghagyom a választ a fiúknak, remélem nem késlekednek vele.
(#) Davidd válasza reloop hozzászólására (») Jan 5, 2014 /
 
Gondolom te 100% ra tudod hogy igen vagy nem. Előző hozzászólásban leírák hogy elfog vele ketyegni. Mikor megjöttek az alkatrészek(még a bisztosítékot nemtudom hány ampereset vegyek) és indításra vár a panel, írok.
(#) Koncsar válasza Davidd hozzászólására (») Jan 5, 2014 / 1
 
Szia Dávid! Már ötödik napja ugyanazokat a kérdéseket teszed fel. Egyszer leírtam, hogy milyen tranyókat kéne bele tenni, utána következő nap megint visszaérkezünk ehhez a kérdéshez. Így nem lesz erősítő belőle soha. Ha +-80V on szeretnéd járatni ezt a szerény erősítőt és 66000 Wattot kiszeretnél belőle szedni, akkor legyen megfelelő tranzformátorod , ha 800W kell sztereóban össz akkor legyen legalább 800VA trafód. Utána egy 50A híd hűtéssel, de ha a dobozod aluból van akkor pasztával a doboz aljához is hozzá lehet rögzíteni. Tápáganként 20000µF kondit betehetsz, hogy ne legyen brummos, 10000µF tól sem lesz, de biztonságot ad, nehogy belefulladjon a másodpercenkénti basszusba, de nem kell félni, nem fog. A kapot paneledről írtam véleményt, hogy nagyon csúnya finoman szólva. Én újjat építenék helyedben, na mindegy, magán dolgod eldönteni. Csak ha egy csomó alkatrészt megveszel és a NYÁKból adódóan elfüstől valami akkor az fájni fog, vagy elmegy a kedved az egésztől. A következő kérdésed az volt, hogy mennyi pár tranyó kéne. 3 párnál még nem vagy biztonságban 4 pár meg már a 8A tápágankénti biztit lehet hogy gabesz esetén ki tudja égetni. A hűtésnek nem kell sugárhajtóművet használni mert a jó hűtés hatásfok nem azon fog múlni, hogy mekkora helikopter rotor tekeri benne a szelet, hanem azon, hogy a borda lamelláiról és annak 100% felületéről hogy fújod le a hőt. Alagut vagy nem alagut ez is egy jó kérdés. De arra is válaszólni fogok. Sőt képeket is teszek fel neked mégegyszer, hogy ne kelljen 800 oldalt végig nézned. Keresek pár fotót amit mégegyszer feltőltök. Azt légyszíves mentsd ki a gépedre. Utána majd kéne a NYÁK hátuljáról egy tökéletes kép, hogy be tudjam rajzolni, hogy hová kell még alkatrészt betenni.
(#) Koncsar válasza Davidd hozzászólására (») Jan 5, 2014 /
 
http://www.hobbielektronika.hu/forum/getfile.php?id=201508
Ha jól linkeltem akkor az alagutadról sikerült feltennem a képet.
Meg még egy.
http://www.hobbielektronika.hu/forum/getfile.php?id=201507
Még egy: http://www.hobbielektronika.hu/forum/getfile.php?id=203433
Ezek után eldöntöd mennyi páros végtranyód legyen.

http://www.hobbielektronika.hu/forum/getfile.php?id=193603
Ezt is nézd meg mert ez is hatásos hűtés lenne ha van a dobozban elég hely.
A hozzászólás módosítva: Jan 5, 2014
(#) Koncsar válasza Davidd hozzászólására (») Jan 5, 2014 /
 
Hangsugárzó és koppanásgátlónak Mások tanácsára a Skori félét építettem meg mely kölönböző tápfeszültséghez kalibrálható. Nagyon jól működik, meg kell építeni. Ezzel kapcsolatban nem is kell feltenned több kérdést. Mindjárt írom tovább. De a végén engem fognak innen kimoderálni.
Ezt a csatolmány olvasd végig a védelemről, van benne kapcsolási rajz is ill. adattábla a fesz. módosításhoz. És ezen a Szuper elektronikai fórumon megtalálsz NYÁKtervet is hozzá.
A hozzászólás módosítva: Jan 5, 2014
(#) Koncsar válasza Koncsar hozzászólására (») Jan 6, 2014 /
 
Még a NYÁK tervet is megtaláltam, Sprint formában.
Ja, eszembe jutott még egy kérdésed, kérdezted, mennyi Ohm-ról járatom. 4 a nyerő szám.
A hozzászólás módosítva: Jan 6, 2014
(#) Davidd válasza Koncsar hozzászólására (») Jan 6, 2014 /
 
Köszönöm szépen a részletes leírást. Azért kérdezgettem a tranzisztorokat, mert nem kaptam pontos számot hogy na most ennyi vagy annyi. Mostmár megértettem. Azért is rakok 4 párat mert magasabb lessz az üzemi hőfok emiatt nehogy ne bírják a tranzisztorok, így biztosak. Köszönóm a nyáktervet és képeket. Neked egy oldalon több hűtés van mint nekem 2 nek összesen, próbálok még valami más bordát is beszerezni hátha sikerül. Amit utoljára linkeltél én is arra a hűtésmódra gondoltam, csak 2 ventillátorral. Amikor haladtam valamivel is, beszámolok róla. Gyors vagy lassú biztosítékot illik ilyen helyre tenni? Gratulálnék az st151-eidhez nagyon szépek!
A hozzászólás módosítva: Jan 6, 2014
(#) Koncsar válasza Davidd hozzászólására (») Jan 6, 2014 /
 
Szia!
Idézet:
„Azért is rakok 4 párat mert magasabb lessz az üzemi hőfok”

Nem azért teszel 4 párat mert magasabb lesz az üzemi hőfok, hanem azért mert nagyobb teljesítményt szeretnél kicsikarni belőle és nem szeretnéd, hogy a tranyóban lévő szilicium lapka kiégesse a tranyó tokozását! Biztosíték kérdés az még ráér. A BC és a 2N es tranyókból inkább több darabot vegyél hátha lesz meglepetés a beüzemelésnél. Pár forintos tranyók. A NYÁK paneled az a csúnya, az megegyezik az eredeti ST151 NYÁKtervével?
A gyári ST-nél oldalanként van 2-2 db 47µF kondi, azok 100V ak legyenek ill. vele párhuzamban lévő 100nF kondik is.
A hozzászólás módosítva: Jan 6, 2014
(#) Koncsar válasza Davidd hozzászólására (») Jan 6, 2014 /
 
Ha mész vásárolni akkor vegyél még 10 db 10 ohm 2W ellenállást az élesztéshez. Tápkondit tartó NYÁK hogy haladj egy kicsit, míg megérkeznek az alkatrészeid.
A hozzászólás módosítva: Jan 6, 2014
(#) Davidd válasza Koncsar hozzászólására (») Jan 6, 2014 /
 
Ezigen! Te aztán mindennel ellátsz engem. Megpróbálom elmagyarázni mire értettem a tranzisztorokkal a dolgot. Mivel melegebbek lesznek a tranzisztorok így a karakterisztikájukból adódóan kevesebbet bírnak ki. Igazad van benne van a pakliban, de a kakarterisztikát még régebben reloop magyarázta el még a PA300-as panelnél. Igen eredeti nyák, épp néztem is hogy azok cserére szorulnak nehogy nekem füstgépem legyen. Kicsit lehet alakítok a panelen, mert a greatz hidat is rápakolom.(megvan makroban amit használni szoktam)[off] Hétvégén mikor hazaérek(ha minden igaz) akkor elkészítem a táp panelt, és a koppanás gátlót. Megpróbálok lehúzós papír hátulját beszerezni, habar a táp panelt kézzel is simán megrajzolom forrpontok után)
A hozzászólás módosítva: Jan 6, 2014
(#) Koncsar válasza Davidd hozzászólására (») Jan 6, 2014 /
 
Szia! Rendben.
(#) Baxi válasza reloop hozzászólására (») Jan 11, 2014 /
 
Szia!

Na eljutottam eddig, azaz össze szedni az alkatrészeket hozzá s megrendelni. Olyan kérdésem lenne hogy olvastam itt hogy ennek s ennek jobb a hangja stb. 250Hz -ig működne ez a végfok nekem, mit érdemes bele rakni végtranyóknak?
Választ segítséget előre is köszönöm.
(#) reloop válasza Baxi hozzászólására (») Jan 11, 2014 /
 
Szia! Mekkora lesz a tápfeszültség? Hány ohm-mal tervezed terhelni?
(#) Baxi válasza reloop hozzászólására (») Jan 11, 2014 /
 
Szia!
Most mértem meg a toroidot. A fesz AC 2 X 29,6 V üres járásban, elvileg 300W-os trafó.
Az erősítő Jamo 555 sub-ba lesz, mert meghalt benne a gyári erősítő. A benne lévő mélynyomónak a egyenáramú ellenállása 3,4 Ohm.
(#) reloop válasza Baxi hozzászólására (») Jan 11, 2014 /
 
Szinte bármely 100V 10A-es párost használhatsz. Az áramkorlátot kissé át kell méretezni, ezt már korábban leírtam valakinek, ha nem találom,meg, majd kiszámolom újra.
Következő: »»   36 / 93
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem