Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » ST151 végerősítő
 
Témaindító: Dzsoni, idő: Szept 5, 2007
Lapozás: OK   58 / 93
(#) Zosi válasza reloop hozzászólására (») Szept 24, 2015 /
 
Értem. Akkor majd a ventik lehűtik. Köszönöm a segítséget akkor kicsit fel rázom mostmár a szomszédokat. ú de brutál csak ajánlani tudom mindenkinek!
(#) vipera1997 hozzászólása Okt 7, 2015 /
 
Sziasztok!
Megépítettem ezt a pofás kis erősítőt, az alap 4 trazisztorost, és az lenne a kérdésem, hogy segédpanelel, vagy valahogy meg lehet-e azt oldani hogy a 4 tranzisztor mellé be tudjak tenni esetleg még 1 vagy akár 2 pár véget is, így oldalanként 3 esetleg 4 vég dolgozzon.(BD 249-250-el van megépítv nekem )
Köszönöm ha segít nekem valaki
(#) Tiggey válasza vipera1997 hozzászólására (») Okt 7, 2015 /
 
Én először átgondolnám a végtranyó cserét. pl. 2sc5200 és párja, vagy valami hasonló.
(#) vipera1997 válasza Tiggey hozzászólására (») Okt 8, 2015 /
 
Tervbe van, de a párhuzamosítás akkor is kellene :/ hogy jobban terhelhető legyen 8 ohmról
(#) steelbird válasza vipera1997 hozzászólására (») Okt 8, 2015 /
 
8 Ohm -ra bőven elég két végtranzisztor pár, felesleges többet belepakolnod. Inkább cseréld ki normálisabb végtranzisztorokra, a BD -ket, ahogy Tiggey kolléga is írta.
(#) vipera1997 válasza steelbird hozzászólására (») Okt 8, 2015 /
 
Értem én hogy véget akartok velem cserélni, de azt kérdeztem hogy lehet-e többet párhuzamosítani még vagy nem.(ilyenek vannak ingyen)
(#) reloop válasza vipera1997 hozzászólására (») Okt 8, 2015 /
 
Szia! Lehet természetesen, kollektort-kollektorhoz, bázist-bázishoz, emittert ellenálláson keresztül a kimenethez kötöd. Volt ilyen kísérlet és működőképes. A lehető legrövidebb vezetékkel alakítsd ki! Ha nagy is a csábítás az ingyen-tranzisztorok miatt, azért öt párnál többet ne köss párhuzamosan!
(#) Tiggey válasza vipera1997 hozzászólására (») Okt 8, 2015 /
 
Akkor próbálj meg egy szériából származó darabokat párhuzamosítani, mert ugyebár bétára válogatni kéne. Egy szérián belül jobbb az esély a közeli bétájú darabokra.
(#) szucsistvan123 hozzászólása Nov 27, 2015 /
 
Helló! ST151-ből létezik 150-200W változat?
(#) steelbird válasza szucsistvan123 hozzászólására (») Nov 28, 2015 /
 
Szia! Van, nézz szét a képek között.
A hozzászólás módosítva: Nov 28, 2015
(#) Justo válasza szucsistvan123 hozzászólására (») Nov 29, 2015 /
 
Hello! +-60V-os tápfeszültséggel st151
(#) nagysasy hozzászólása Dec 27, 2015 /
 
Szissztok !
Az lenne a kérdésem hogy a 2n5551 helyett tehetek e 2n5550-et?
(#) reloop válasza nagysasy hozzászólására (») Dec 27, 2015 /
 
Szia! Megfelel.
(#) nagysasy válasza reloop hozzászólására (») Dec 27, 2015 /
 
Köszönöm.
(#) h3ll hozzászólása Jan 7, 2016 /
 
Sziasztok!

Ha az alábbi tervet megépíteném, mekkora maximum teljesítményt lehetne kihozni 4-8ohm-on és ehhez mekkora tápfeszültségre és trafóra lenne szükségem? (MJL21193-94 tranzisztorpárral építeném meg.)
A hozzászólás módosítva: Jan 7, 2016
(#) reloop válasza h3ll hozzászólására (») Jan 7, 2016 /
 
Szia! Két pár végtranzisztorral 250W-ot célozhatsz meg. Ehhez 4 ohm ±55V, 8 ohm-on ±70V tápfeszültséget ajánlanék.
(#) h3ll válasza reloop hozzászólására (») Jan 7, 2016 /
 
Hello! Ha ±70V-al építeném meg akkor 4 ohm-al is lehet majd terhelni?
(#) reloop válasza h3ll hozzászólására (») Jan 7, 2016 /
 
Akkor 3 pár végtranzisztorral építsd meg, találsz rajzot arról is.
(#) h3ll válasza reloop hozzászólására (») Jan 7, 2016 /
 
Mi lenne a legnagyobb feszültség ahol tudnám 4-8ohm-al egyaránt terhelni és a maximum teljesítmény.
(±60V Bővebben: Link )
Ajánlottak még ezt az erősítőt, melyik lenne a jobb választás a te véleményed szerint?
(#) reloop válasza h3ll hozzászólására (») Jan 7, 2016 /
 
A 4 ohm-os terhelés a meghatározó, arra a 8 ohm-ot nyugodtan rákötheted.
Javaslom kezd a tápegység kiválasztásával, az a leghúzósabb részegység. Nézd meg az árakat és a beszerezhetőséget!
(#) h3ll válasza reloop hozzászólására (») Jan 7, 2016 /
 
A tápot az erősítő modulhoz "szabom", ugyanis olyan trafót csináltatok amit megkíván!
(#) reloop válasza h3ll hozzászólására (») Jan 7, 2016 /
 
Ez a beszéd! Kétcsatornás lesz az erősítő?
(#) h3ll válasza reloop hozzászólására (») Jan 7, 2016 /
 
Igen, kétcsatornásat szeretnék. A cél 4 ohm 400W 8 ohm 300W lett volna de tudok kompromisszumokat kötni.
A hozzászólás módosítva: Jan 7, 2016
(#) reloop válasza h3ll hozzászólására (») Jan 7, 2016 / 1
 
Ahhoz egy 1000VA-es 2*52VAC szekunderfeszültségű transzformátor alkalmas is lenne. Végtranzisztorból azért tegyél bele 3 párat. Bővebben: Link
(#) h3ll válasza reloop hozzászólására (») Jan 7, 2016 /
 
Jól hangzik
Esetleg ehhez a 3pár tranzisztoros verzióhoz is találok fent Alkotó által tervezett nyákot?
(#) reloop válasza h3ll hozzászólására (») Jan 7, 2016 /
 
Tudtommal ilyet Alkotó kolléga nem készített, esetleg megkérheted tegye rá azt a két tranzisztort.
Azért engedd meg, hogy felhívjam a figyelmedet, ilyen nagyteljesítményű erősítő építése csak kellő szakmai tapasztalat mellett ajánlott. A végfokozat áramköri lapjának elkészítése és beültetése még igen messze van a kész erősítőtől.
(#) h3ll válasza reloop hozzászólására (») Jan 7, 2016 /
 
Rendben, megkérdezem majd Alkotó kollégát segítene ebben nekem.
Igen tudom, hogy ez nem gyerekjáték. Mindenféleképpen kap lágyindítót koppanásgátlót, megfelelő keresztmetszetű kábelezést, az élesztésnél a 13 parancsolat stb...

Köszönöm a segítséged, biztosan jelentkezem még!
(#) janika002 válasza h3ll hozzászólására (») Jan 8, 2016 /
 
Szia!
Én meggondolnám azért a pa-300-at nálam két éve hibátlanul működik, benne van a koppanásgátló,DC-védelem,Hővédelem és ennek is van 3 pár tranyós 80V-os változata!Sőt külföldi oldalakon 5 páros 600W-os verziója is van!Azt hiszem Haliapu csinált annó 3 tranyós változatot, de szerintem is Alkotó mester megtudja csinálni ha szépen megkéred.
Üdv Jani!
(#) 13_Balu50 válasza janika002 hozzászólására (») Jan 8, 2016 / 1
 
Szia!
Nekem jobban bejött a PA 300 3pár végtranyós változat. Építettem egy ST151-et , egyből indult, de a párja sosem készült el. Viszont a PA-ból 5db végfokpanel került megépítésre és nem bántam meg.
(#) Robi85 válasza h3ll hozzászólására (») Jan 8, 2016 /
 
Ekkora feszre még az Nmos350 vagy az Nmos-500 ami jó. De ez nem ide tartozik.
Következő: »»   58 / 93
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem