Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Stroboszkóp
Lapozás: OK   117 / 122
(#) szikorapéter válasza Andralin hozzászólására (») Júl 9, 2019 / 1
 
Tessék ezzel nem lőhetsz mellé. Egy ilyen gyújtótrafó neked egy örök élet és még csak "vagyonba" sem kerül.
(#) Andralin válasza szikorapéter hozzászólására (») Júl 9, 2019 /
 
Nagyszerű, hálásan köszönöm a tippet! És ez tényleg még nem is drága.
Ezt akkor meg is rendelem.

Ezt hogyan kell majd bekötni? Az egyik lába a primer és szekunder tekercs közös pontja lenne, a másik láb pedig a primer tekercs betápja? Jelölve lesz rajta, melyik micsoda? Esetleg a zöld jelzésű lenne a közös pont?
És a vastag vezetéket pedig elvágom és az megy majd a villanócső trigger lábára?
A hozzászólás módosítva: Júl 9, 2019
(#) kokozo válasza Andralin hozzászólására (») Júl 9, 2019 /
 
(#) szikorapéter válasza Andralin hozzászólására (») Júl 9, 2019 / 1
 
Vastag vezeték trigger, a másik kettőnél ki kell mérni hol a kisebb ellenállású a szekunder tekercs csatlakozása, ott lesz a közös pont. Nekem 5+ éve megy egy ilyen trafóval strobi, még nem volt vele gond.
(#) Andralin válasza szikorapéter hozzászólására (») Júl 10, 2019 /
 
Meg is rendeltem, majd kipróbálom és beszámolok az eredményről.
Igazad van, nem gondolkodtam, a kisebb ellenállásnál lesz a közös pont.

kokozo, neked is köszönöm a tippet. A robogósat rendeltem inkább, ez hamarabb ideér.

Még egy kérdésben tudnátok nekem segíteni?
Ebben a kapcsolásban a bejövő fázis után a nagy ellenállással sorosan van az egyik nagy kondenzátor is még az egyenirányító diódák előtt. Így működés után ha kihúzom a hálózati aljzatból, igencsak ráz a dugója, műszerrel mérve 64 V marad rajta a feltöltött kondi miatt.

Hogy lehetne ezt elkerülni?
Esetleg az jó megoldás lehet, hogy még a bejövő fázis elé teszek egy - a már meglévőkkel egyező típusú - P600M diódát?
A hozzászólás módosítva: Júl 10, 2019
(#) proli007 válasza Andralin hozzászólására (») Júl 10, 2019 / 1
 
Hello! nem dióda kell, hanem a kondikkal párhuzamosan egy-egy 220k 1W-os ellenállás. Az majd kisüti a kondit, ha kihúzod.
(#) Andralin válasza proli007 hozzászólására (») Júl 11, 2019 /
 
Akkor így fogom megoldani, köszönöm neked is a segítséget.
(#) Andralin válasza Andralin hozzászólására (») Aug 12, 2019 /
 
Sziasztok!

Most volt csak időm foglalkozni a dologgal.
Megrendeltem a fent belinkelt robogó gyújtótrafót, valamint próbaképp egy ilyet is az Aliról: Bővebben: Link

A robogóssal még első bekapcsoláskor villant 3-at, azóta teljen sötétség. Kikapcsolás, pihentetés után is. Próbáltam a két láb polaritását megcserélni, úgy sem csinál semmit. A trigger kimeneten a fázisceruza ugyanúgy folyamatosan világít.
Mindeközben a NYÁK felett fülelve szépen hallatszik a halk kattogás a poti által beállított frekvenciával.

Az alis kis trafóval pedig ugyanúgy működik, mint az eredeti trafóval: villog, de kimaradnak egyes villanások. Közben a halk kattogás szép szabályos, csak a villánások maradnak ki.

Szerintetek mit lehetne még megnézni? Mi okozhat még ilyen gondot?
A hozzászólás módosítva: Aug 12, 2019
(#) Andralin válasza Andralin hozzászólására (») Aug 14, 2019 /
 
Nem tudom mi történt, de másnap bekapcsoltam és azóta működik tökéletesen, nem marad ki egy villanás sem! Most teljesen jól működik, régóta nem volt már ilyen.

Pedig amikor betettem az új kis alis trafót, ugyanúgy kihagyott utána, aznap este még többször próbálgattam. Most meg jó.
(#) kokozo válasza Andralin hozzászólására (») Aug 14, 2019 /
 
Ez olyan mint ha a nyákon valahol áthúzna a szikra, és a páratartalomtól függne, hogy jó vagy nem jó.
(#) szikorapéter hozzászólása Ápr 4, 2020 /
 
Sziasztok. Van egy 1,5KW-osnak kikiáltott kínai stroboszkópom. Bedöglött a DMX vezérlése, építettünk hozzá arduino-val megvalósított vezérlést. Most azt csinálja gyors villogásnál hogy periodikusan (kb mintha egy 0,1Hz-es hullámmal lenne modulálva, a hullám csúcsán elsüti a 1,5KW -os csövet, ahogy halad le a hullám gyengül majd nem is kattan, utánna kattan majd erősüdik a fény is. Nem értem honnét jöhet ez a periodikus hullámzás?
(#) kokozo válasza szikorapéter hozzászólására (») Ápr 4, 2020 /
 
Az ardu nullátmenet figyelője jó? Bár ha lenne kapcsolási rajz egyszerűbb lenne..
(#) szikorapéter válasza kokozo hozzászólására (») Ápr 4, 2020 /
 
Szia, nincs nullaátmenet figyelés, volt egy strobi ami DMX-es volt egy procival de a processzor megdöglött. Csinálni akartunk belőle egy sima szabályozható strobit, de most meg periodikusan változik a fényerő.
(#) dB_Thunder válasza szikorapéter hozzászólására (») Ápr 4, 2020 /
 
Idézet:
„Szia, nincs nullaátmenet figyelés”

Akkor meg is jöttünk!
Mivel itt a cső szinte közvetlenül a hálózatról táplálkozik, ezért figyelni kellene éppen merre jár a hálózati feszültség!
Anélkül honnan tudod mikor kell gyújtani a csövet, hogy az adott fényerő meglegyen??
(#) szikorapéter válasza dB_Thunder hozzászólására (») Ápr 4, 2020 /
 
Érdekes, mert gyárilag sincs nyoma a hálózati AC figyelésének. Legalábbis semmi olyan áramkört nem látok amin keresztül figyelhetné. Fura mert se nagy tápelkó , se előtét ellenállás nincs.

De nem 50hz-es a váltakozás hanem mintha 0,1hz lenne mert valamikor irdatlan erős, aztán szép lassan gyengül még nem is gyújt majd lassan visszaerősödik.
(#) szikorapéter válasza dB_Thunder hozzászólására (») Ápr 4, 2020 /
 
Szia, megtaláltam a nullátmenet figyelést. Érdekes a saját tápján figyeli de még az egyenirányításnál. Elkerülte a figyelmem. A problámét ellenben így sem tudom orvosolni. Mi a javaslatod hogyan tudom megodani. Az arduino-ban jelenleg ez a kód fut:
(Annyi hogy elő van készítve DMX vezérlésre, majd az már kolléga reszortja.)

  1. int pin = 13;
  2. int stroboszkop_gyorsasag = 0;
  3. int duty_calc = 0;
  4. //
  5. int dmx_ertek = 255;
  6. int duty = 128;
  7.  
  8. void setup(){
  9.   pinMode (pin, OUTPUT);
  10. }
  11. void loop(){
  12.  
  13.   if(dmx_ertek >= 1)
  14.   {
  15.     duty_calc = duty * 0.3921;
  16.     stroboszkop_gyorsasag = 1920 - (dmx_ertek * 7.5294) + 80;
  17.     digitalWrite( 13 , (millis()%stroboszkop_gyorsasag < ceil(duty_calc)) ? (HIGH) : (LOW)  )  ;
  18.   }
  19.   else
  20.   {
  21.     digitalWrite(13, LOW)  ;
  22.   }
  23.  
  24.   //digitalWrite( 13 , (millis()%500 < 50) ? (HIGH) : (LOW)  )  ;
  25. }
(#) dB_Thunder válasza szikorapéter hozzászólására (») Ápr 4, 2020 /
 
Írtam már, azért nincs nagy elkó, mert közvetlenül a hálózatból kajál a cső!
Milyen progi van a arduban? Mit csinál?
(#) kokozo válasza szikorapéter hozzászólására (») Ápr 4, 2020 /
 
Ebben így elsőre nincs nullátmenet figyelés.. Kell még 1 lábat figyelni és ha az 1 re vált onnantól indulhat a számolása a fényerőnek.
(#) KDavid753 hozzászólása Máj 23, 2020 /
 
Sziasztok!

Segítségeteket szeretném kérni. Láttam elég sok villanócsőnél, hogy "1 villanás/perc" ez mennyire egy reális dolog?
Túlmelegedik nagyobb frekvencián, vagy mi történik ha gyorsabban vezérlem?
(#) Massawa válasza KDavid753 hozzászólására (») Máj 24, 2020 / 1
 
Egyszerüen tönkremegy a höségtöl. Ezért a valamikori szinpadi villogoba 10 csövet szereltem és igy is csak egy este max 10-15 percet ment (épitettem bele egy számlálot is, mert a régebbi igen hamar meghalt.).
A hozzászólás módosítva: Máj 24, 2020
(#) KDavid753 válasza Massawa hozzászólására (») Máj 26, 2020 /
 
Köszönöm!
(#) dB_Thunder válasza KDavid753 hozzászólására (») Máj 31, 2020 / 1
 
A csövek teljesítménye Ws azaz wattszekundumban van megadva! Tehát ha sűrűn akarod villogtatni, akkor vissza kell venni a neki adott teljesítményt!
Illetve az élettartam jelentősen függ, hogy mennyire használod ki, azt amit csak bír!
Én 60Ws csövet csak 10mikróF és 320Voltról használtam! Így bírja akár a 15-20Hzes villogást is egész éjjel, évekig! Hogy fénye is legyen 3db ment párhozamosan 1 házban.
Aztán lett 1,5kWs csövem...
Komolyabb cuccokban ventivel is hűtik a csövet.
(#) KDavid753 válasza dB_Thunder hozzászólására (») Jún 1, 2020 /
 
Köszönöm a segítséget!
Még annyi kérdésem lenne, hogy a pl 640V -os villanócső kisebb feszültségen pl 400V -on még működhet esetleg gyengébben, vagy nem is villan kisebben?
(#) dB_Thunder válasza KDavid753 hozzászólására (») Jún 1, 2020 / 1
 
Ha túl nagy, hosszú, vagy több menetes akkor lehet hogy instabillá válik a villogása, vagy nem is villan!
Pl nekem az 1,5kWs cső nem ment 320ról...
Feszültség kétszerező kapcsolást keress, nem bonyolult..
(#) KDavid753 válasza dB_Thunder hozzászólására (») Jún 1, 2020 /
 
Köszönöm!
(#) scooby_ hozzászólása Aug 25, 2020 /
 
Sziasztok!
Adott egy XENON FX-1162-es villanó cső. Ehhez eredetileg a XENON adott trigger modult, ami tönkre ment. A kapcsolást visszafejtettem nagy nehezen Az volna a kérdésem, -mivel egyébként minden más alkatrész érték megvan-, hogy volt-e köztetek valaki, aki gyújtó trafót tekercselt. Láttam készeket, amik esetleg meg is felelhetnek, viszont horrorisztikus az áruk. Engem igazából az érdekelne, hogy szükséges-e ide valami speckó vasmag? Egy darab FET kapcsolgatja a trafó primer tekercsét pontosan 2HZ frekvenciával, ami azt jelenti, hogy ~0,5 másodpercenként gyújtást ad a trafó. Annak idején én játszottam ilyesmikkel, mikor stroboszkópot építttem, még egy Junosty TV sorkimenőjével is gyújtottam be ilyen csövet, aztán tekertünk hozzá gyújtótrafót elég igénytelen módon, menetszámra sem figyeltünk, csak valamilyen egyszerű kis ferritre feltekertük X menetet és működött. Ennyire igénytelen dolog lenne ez a gyújtó trafó?
(#) KBal76 válasza scooby_ hozzászólására (») Aug 25, 2020 /
 
Meg is válaszoltad magadnak. Primernek 5-10 menet egy tetszőleges I magra (nem kell ferritre, lemezelt is jó), szekundernek pedig 50-100x áttétel, minél vékonyabb huzallal (pl.0.07CuZ). Soronként (100-150 menet) egy fedőréteg cellux. Szükséges jól impregnálni műgyantával, epoxival vagy lakkal (már tekercselés közben, vagy végén kiönteni).
De egyszerűbb bontani régi vakuból/filmes gépből, vagy elemes gázgyújtóból.
(#) dB_Thunder válasza KBal76 hozzászólására (») Aug 26, 2020 /
 
Én E magos, kicsi porvasmagos trafót tekertem át gyújtótrafónak. Kb 25mm2 lehetett a vasmag. Alul 1 sor lett a primer, a többi menet menet mellé teli tekerve a cséve, a szekunder. Impregnálást gyertyaviasszal csináltam.
A gyújtóáramkör pedig CDI-vel hasonló, talán 100nF kondi 300 voltra töltve.
Elég combos lett, 3csövet gyújtott egyszerre.
Gyári gyújtókkal nekem sokszor volt problémám, a megfáradó csövet már nem vitte. Kicsit javított ezen, ha csőre felcsévéltem vékony vezeték formájában a gyújtóelektródát. Már amelyiken nem így volt eleve.
(#) BRUT hozzászólása Dec 9, 2020 /
 
Sziasztok !

Segítségre van szükségem.
Egy stroboszkóp hibával szenvedek.
A jelenség az,hogy minden bekapcsolás után csak egyet villan a lámpa.
Akkor ki kell kapcsolnom,és várnom kell,hogy leürüljön a kondenzátor.
Ez kb 5 perc. Utánna ujbol bekapcs és ugyanugy egy villanás.
A szerkezet egy állítható frekvenciáju vezérléssel rendelkezik. Széles tatrományban lehet vele villogtatni.
A hiba elösször ugy jelentkezett,hogy egy idö után megszünt a villogás,mert tuláram védelem kikapcsolt. Ez a nem megfelelö csö miatt jelentkezett. Beépítettünk egy uj csövet ami az eredeti. Ezzel müködött . A tuláram védelem nem oldott ki. Viszont most a fentiekben leirt hiba jelentkezett.
12v os elektromotorok fordulatszám beállítására használják.
A frek vezérlö jónak tünik. Mi lehet a hiba?
(#) lajos1969 hozzászólása Dec 9, 2020 /
 
Sziasztok!
IFK500-as orosz csőhöz tudtuk ajánlani egy bevált,
üzembiztos rajzot, esetleg nyáktervel?
Köszönöm
Következő: »»   117 / 122
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem