Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Számítógép hiba, de mi a probléma?
Lapozás: OK   779 / 1121
(#) coyote55 válasza belfi2 hozzászólására (») Jún 24, 2018 / 1
 
Ghost in the Machine...
(#) Udvari Zsombor hozzászólása Jún 25, 2018 /
 
Gyors segítség kellene!! Nálunk tényleg lassú volt a NET és ezért kijött két szaki akik modemet cseréltek, de a WiFi rúter viszont maradt. Na már most nem a saját gépemről írok, mert az egyszerűen nem kap hálózatot! Hiába indítom újra vagy állítom le, masszívan marad a sárga felkiáltójeles háromszög a tálcán! A hálózatot egy TP-LINK USB WiFi adapter szolgáltatja! Hiába csatlakozok a WiFi-re, egyszerűen egy bájtnyi kapcsolat sincs, hiába írja hogy csatlakozva!
Na most ilyenkor mi van?! Összeakadhatott a Windows 8.0 és a WiFi adapter?!
(#) nedudgi válasza Udvari Zsombor hozzászólására (») Jún 25, 2018 /
 
A szakemberek demonstrálták, hogy működik az internet?
(#) Udvari Zsombor válasza nedudgi hozzászólására (») Jún 25, 2018 /
 
Sőt, a telefonom, a laptopom (ahonnan most írok) és a család összes többi gépe/eszköze is prímán demonstrálja a hálózat működését!
(#) antikzsolt válasza Udvari Zsombor hozzászólására (») Jún 25, 2018 /
 
Wifi resetelése(vigyáz a jelszó és a felhasználónév legyen meg papíron a reset előtt) és a hálózat elfelejtése. Ezeket csináltad már?
(#) Udvari Zsombor válasza antikzsolt hozzászólására (») Jún 25, 2018 /
 
De mint írom, a házban minden másnak megy a hálózat csak az én Windows 8.0 asztali gépemnek nem! Szóval a resetelés most nem játszik...
(#) antikzsolt válasza Udvari Zsombor hozzászólására (») Jún 25, 2018 /
 
De a gépeden hálózat elfelejtése és újra keresése meg lett csinálva?
(#) Udvari Zsombor válasza antikzsolt hozzászólására (») Jún 25, 2018 /
 
Már legalább pár tucatszor igen!
(#) nedudgi válasza Udvari Zsombor hozzászólására (») Jún 25, 2018 /
 
Csináltál hálózati diagnosztikát, hibaelhárítást, megnézted, mi a hibaüzenet?
(#) Udvari Zsombor válasza nedudgi hozzászólására (») Jún 25, 2018 /
 
A hibaüzenet konkrétan a tálcán a sárga felkiáltójeles háromszög és "No internet access", pedig a WiFi adapter programja csatlakozott a hálózathoz!
(#) Udvari Zsombor válasza nedudgi hozzászólására (») Jún 25, 2018 /
 
Na, ezt nem hiszed el: rosszul állt fel a rúter és "kizárta" a gépemet a hálózatból, de most reseteltem magát a rútert és végre van hálózatom!! Még ilyet?!
(#) belfi2 hozzászólása Jún 25, 2018 /
 
Jött válasz a UPC magánhálózat nemműködése miatt feltett kérdésemre ami számomra igen érdekes.

"2018.06.19.-én érkezett megkeresése alapján tájékoztatjuk, hogy a mi eszközünk nem egy router. Ahozz hogy be tudja állítani az otthoni hálózatát mindenképp ajánlott egy routert használni. " Bár én úgy tudom modem/router a neve .
Valóban egy switchel kipótolva látja a hálózatot, amit eddig is csinált, csak oda-vissza nem látták a gépek egymást.
Nem értem én ezt.
(#) RoliNyh válasza belfi2 hozzászólására (») Jún 25, 2018 /
 
Ha belegondolok, lehet, hogy nem véletlen van ez így. Az UPC modem/router készülékein köztudott, hogy saját firmware van, nem gyári mint ami bármelyík másik kereskedelemben vásárolt routeren.
Tehát elképzelhetőnek tartom, hogy a saját firmware -ben biztonsági okokból le van tiltva ez a szolgáltatás, mármint hogy a hozzá kapcsolódó gépek kommunikálhassanak egymással a WiFi -n vagy a belső hálózaton. Ha valaki feltöri a szolgáltató routerét, így elvileg nem férhet hozzá a mögöttes hálózaton lévő megosztott (vagy akár nem megosztott) mappákhoz és fájlokhoz sem.

Persze ez csak az én agymenésem, nem tudom van -e benne igazság...
(#) nedudgi válasza belfi2 hozzászólására (») Jún 25, 2018 /
 
Az a kérdés, hogy a gépek fix IP címet használnak, vagy a Connect Boxon keresztül az UPC-től. Az utóbbi valószínűbb, így nincs garantálva, hogy látni is fogják egymást. A megoldás egy router, switch nem elég.
(#) tiggersoft válasza RoliNyh hozzászólására (») Jún 25, 2018 /
 
Nincs letíltva a Connect Boxon a hálózati hozzáférés a gépek között sem kábelen, sem pedig wi-fin...
nálam oda vissza sőt akár keverve is ment a gépek között, tehát lan-lan, wifi-wifi és wifi-lan variációban is.
(#) RoliNyh válasza tiggersoft hozzászólására (») Jún 25, 2018 /
 
Akkor ezt is kizártuk...
(#) RoliNyh válasza belfi2 hozzászólására (») Jún 25, 2018 /
 
Egyébként az valóban jó kérdés, egy tartományban, és azonos munkacsoportban vannak a gépek?
Pingelni is próbáltad egyikről a másik gépet IP alapján?
A hozzászólás módosítva: Jún 25, 2018
(#) RoliNyh hozzászólása Jún 25, 2018 /
 
Ha már itt vagyok, én is kérdezek egyet, a horizongón megy nektek a discovery science?
Nálam már vagy két napja nem megy, sőt úgy befagyott az előnézeti képe,
hogy még mindig a három nappal ezelőtti műsor pillanatképe látható a csatorna tallózóban...
(#) Gabó válasza RoliNyh hozzászólására (») Jún 25, 2018 /
 
Nagyon nehéz lenne, ha felhívnád őket, és elmondanád a gondod az ottani emberkének, aki hátha többet tud mint mi?? És akkor ennyi erővel kérdőre is tudnád vonni, a többi horizontos bajoddal...
(#) belfi2 válasza RoliNyh hozzászólására (») Jún 25, 2018 /
 
Igen , próbáltam , és látták is egymást. Ipcímet böngészőbe beírva már nem . Most jelen pillantban így működik. UPC CB 192.168.01 Ez a DHCP server és az átjáró címe. A CB 192.168.0.10-től oszt IP címet. Van egy TC7200 szintén UPC modem/router ami switch módban ( DHCP, rádió letiltva ) működik , és a 192.168.0.9 IP címen csatlakozik a CB-hoz. Működik is rendesen .
Eddig is látták egymást a gépek de csak az látta a másikat amelyik hamarabb beindult.Most viszont nálam jó. (A lányomék ugyan így csatlakoznak , thát CB egy TPLINK router és azon két gép LAN-on + wifi)Ott is megy minden.
(#) belfi2 válasza RoliNyh hozzászólására (») Jún 25, 2018 /
 
Nálam sem megy 0x80004005 hiba. De nehezen is indul. A szolgáltatás jelenleg nem elérhető címen .Minden akadozik
A hozzászólás módosítva: Jún 25, 2018
(#) krauszkrisztian hozzászólása Jún 26, 2018 /
 
Üdv!
Van egy windows XP-s laptopom. A hang tökéletesen megy rajta. Mikor beteszek neki CD-t, jól lejátsza, van hang. Viszont a DVD-nél van kép, de hang nincsen. Mitől van ez?
(#) RoliNyh válasza krauszkrisztian hozzászólására (») Jún 26, 2018 /
 
Több lejátszóprogrammal is próbáltad már?
Nem kapsz véletlen olyan hibaüzenetet, hogy hangkodek nincs telepítve?
(Gyári DVD anyagon általában AC3, AAC vagy DTS hangkódolás van.)

Ha ez utóbbi a helyzet, akkor az FFDShow kodek csomag megoldja a problémát...
A hozzászólás módosítva: Jún 26, 2018
(#) krauszkrisztian válasza RoliNyh hozzászólására (») Jún 26, 2018 /
 
Semmi üzenetet nem kapok tőle, nem próbáltam más lejátszóprogrammal.
Neroval jó.
Köszönöm!
A hozzászólás módosítva: Jún 26, 2018
(#) blasz válasza krauszkrisztian hozzászólására (») Jún 26, 2018 /
 
Vlc.lejátszó mindent játszik és nem terheli a gépet.
(#) antikzsolt hozzászólása Jún 27, 2018 /
 
Üdv.

Használt valaki már itt thermal grizzly kryonaut hűtőpasztát? Asztali pc-re használnám.
(#) RoliNyh hozzászólása Jún 27, 2018 /
 
Nálatok le lehet játszani Bővebben: Link ezt a videót?

Kiikszelem a hirdetést, és hiába nyomok play -t, semmit nem csinál Firefox sem és opera sem.

Explorer látszólag elkezdi pufferelni az idősávon, de sose indul el.
(#) Kovidivi válasza RoliNyh hozzászólására (») Jún 27, 2018 /
 
Semmi sem történik. Arra vigyázz, hogy ne sokat kattintgass, meg facebook-ból legyél kijelentkezve, mert lehetséges, hogy az egyik X alatt egy megosztás fb-on rejtőzik, aztán küldi az összes ismerősödnek, hogy milyen csúnya oldalakat nézel, vagy vírust, bármit.
Találkoztam olyan oldallal, ahol lejött minden film, gyorsan, nagy volt a választék, de csak egy ismeretlen fájl jött le, 700Mb mérettel, mellette pedig a player.exe fájl. Ha elindítottad, azonnal küldi az adataidat egy szerverre, hogy illegális tartalmat akarsz letölteni, majd jön a csekk/feljelentés. És valós rendőrségi eljárás, nem csak ez az átveréses bepróbálkozós dolog.
A hozzászólás módosítva: Jún 27, 2018
(#) RoliNyh válasza Kovidivi hozzászólására (») Jún 27, 2018 /
 
Még jó, hogy nincs fészbókom, azon kevesek közé tartozom...
(#) Inhouse válasza Kovidivi hozzászólására (») Jún 28, 2018 /
 
Idézet:
„Ha elindítottad, azonnal küldi az adataidat egy szerverre, hogy illegális tartalmat akarsz letölteni, majd jön a csekk/feljelentés. És valós rendőrségi eljárás, nem csak ez az átveréses bepróbálkozós dolog.”
Ez biztos?
Következő: »»   779 / 1121
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem