Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Számítógép hiba, de mi a probléma?
Lapozás: OK   790 / 1121
(#) nedudgi válasza zsoltee0001 hozzászólására (») Szept 26, 2018 /
 
Kihúzod a WiFi sticket, vagy az UTP kábelt.
Kivétel, ha másik különböző van a két port.
(#) zsoltee0001 válasza nedudgi hozzászólására (») Szept 26, 2018 /
 
Eléggé faramuci oka van, hogy mindkettő kell, ebbe most nem akarok belemenni.
A kihúzgálásos módszeren kívül van valami más mód?
Üdv
(#) nedudgi válasza zsoltee0001 hozzászólására (») Szept 26, 2018 /
 
Miért akarsz választani? Ha már van kettő, akkor miért ne használja? Gyorsabb lesz az adatforgalom.
A hozzászólás módosítva: Szept 26, 2018
(#) RoliNyh válasza zsoltee0001 hozzászólására (») Szept 26, 2018 /
 
Hálózati beállításoknál... Lenni kell ott két hálózati kapcsolatnak.
(#) zsoltee0001 válasza nedudgi hozzászólására (») Szept 26, 2018 /
 
Na jó, de senki ne nézzen hülyének, DC++-t használok és csak a modemrouteren tudom megcsinálni a portbeállításokat, az alhálózat routerén már nem, tehát ha azon vagyok akkor nem tudok letölteni, csak ha rámások a modemre a wifistickel, viszont az utps- alháló is kell, mert hálózati szkenner, nyomtató van rajta.
Win7
(#) Inhouse válasza zsoltee0001 hozzászólására (») Szept 26, 2018 /
 
Szinte biztos, hogy megoldható lenne egy internet kapcsolattal is.
Jobb gomb a hálózati kapcsolat ikonján és letiltás. Ha újra kell, akkor jobb gomb és engedélyezés, a másikon meg fordítva.
(#) zsoltee0001 válasza Inhouse hozzászólására (») Szept 26, 2018 /
 
Igen, köszi, kiraktam az asztalra, így egy kattintás... szuper
(#) blasz hozzászólása Szept 26, 2018 /
 
Sziasztok mitől lehet hogy ez a nyamvadt számítógép alvó állapotról saját magát feléleszti?Még azt sem tudom meg mondani hogy milyen időközönként kapcsolja be magát,egyszer figyeltem 1-2 órán keresztül nem kapcsolt be,ott hagytam egy óra múlva látom hogy megint elindult.Win10 64 van rajta.
Köszönöm előre is
(#) SzervízMacska válasza Fract hozzászólására (») Szept 27, 2018 / 1
 
Ha megnézed a töltöfeszültséget, szinte biztos, hogy 5V környéke. Ezek a memória-akkuk szinte kivétel nélkül 3,6V-os Ni-Cd, később Ni-Mh telepek voltak. Bármelyiket beleteheted. Célszerű vásárláskor tesztelni, mert sok a selejt. Én a GP akkuboltban szoktam volt vásárolni, a Váci út 58-ban (kb. Bessenyei u saroknál). Ott mindig friss a készlet, mert jobban pörög...
(#) antikzsolt válasza blasz hozzászólására (») Szept 27, 2018 /
 
Kapcsolt ki a biosban hogy egér vagy billentyűzetre induljon. Nekem a macskám kapcsolta be mindig. Azután meg egy "rossz" egér kapcsolgatta be mindig.
(#) Fract válasza SzervízMacska hozzászólására (») Szept 27, 2018 / 1
 
Köszi, SzervízMacska! Sokat segítettél!
(#) blasz válasza antikzsolt hozzászólására (») Szept 27, 2018 / 1
 
Köszönöm, igaz az egérről inditom a gépet,elég eldugott helyen van a gép a fökapcsoló használatához,de kipróbálom.
(#) coyote55 hozzászólása Szept 27, 2018 /
 
Retro géppel van gondom. A Win 98 SE különösebb gond nélkül települt rá, attól az apróságtól eltekintve, hogy a tálcán a gyorsindítás vagy megjelent, vagy nem, holott a hardver változatlan volt. Bemérgültem, felraktam a gépre a Millenniumot. Azt meg nem lehet szoftveresen kikapcsolni, órák múlva is pörög a gép, sötét a monitor.
Az alaplap egy ECS P6BXT-A+, 500 MHz-en "dübörgő" fapados Celeronnal, ME alatt 256 MB, Win 98 SE alatt 128 MB RAM-mal.
Melyik operációs rendszer hibája javítható egyszerűbben, melyik maradjon?
A hozzászólás módosítva: Szept 27, 2018
(#) eSDi válasza coyote55 hozzászólására (») Szept 27, 2018 /
 
Hali!

98SE mindenképp. A millenium egy összedobott valami volt, nekem sok gondom volt vele akkoriban. A gyorsindítás menünek a tálcán nem sok köze van a hardverhez, nem tudom mi okozhatja. Én mindenesetre bedobnám a másik 128MB RAM-ot is, hadd legyen boldog.
(#) coyote55 válasza eSDi hozzászólására (») Szept 27, 2018 1 /
 
Igazság szerint nem igazán volt boldog a 98 SE a +128 MB RAM-tól. Kevesebbel "pörgősebb" a rendszer.
Több hardverelemet - jellemzően videókártyákat - próbáltam ki, és mindig szűz, tiszta telepítésű rendszerrel. Ha nem volt gyorsindítás, legyalultam a rendszert és telepítettem újra. Egy idő után kezd frusztráló lenni...
(#) RoliNyh válasza coyote55 hozzászólására (») Szept 27, 2018 /
 
Nem tudom jól értem -e, de neked most az a gondod, hogy vagy van, vagy nincs gyorsindítás menüd? Jól sejtem, hogy a "gyorsindítás" alatt a QuickLaunch -t érted?
Mert azt manuálisan is létre lehet hozni, bármelyík oprendszeren...
(#) coyote55 válasza RoliNyh hozzászólására (») Szept 27, 2018 /
 
Igen. Ha jobb egérgombbal rákattintok a tálcára, és egyébként ott van a "QuickLaunch" a helyén akkor az eszköztárak között ott van. Amennyiben viszont telepítés közben felszívódik, akkor nincs az eszköztárak között. Ami leginkább zavar, az az, hogy nem tudom mitől tűnik el - jön elő. A hardver nem változik, a telepítő CD nem változik, akkor...?
(#) RoliNyh válasza coyote55 hozzászólására (») Szept 27, 2018 / 1
 
Hogy mitől bújócskázik azt nem tudom.
Elég sokat használtam anno 98 -at és milleniumot is, nekem ilyen hibám soha nem volt.
Ha nincs jelen, akkor sem tudod elővarázsolni?

Jobb klikk a tálcán, Eszköztárak/és pipa a Quick Launch előtt...

Ha így nem megy, próbáld létrehozni:

Jobb klikk a tálcán, Eszköztárak/Új eszköztár aztán a feluró mappa tallózóba írd be:
(Copy-Paste módszerrel)

Windows7:
%UserProfile%\AppData\Roaming\Microsoft\Internet Explorer\Quick Launch

Windows NT / 2000/ XP:
C:\Documents and Settings\Username\Application Data\Microsoft\Internet Explorer\Quick Launch

Windows 95/98:
Windows\Application Data\Microsoft\Internet Explorer\Quick Launch

(Ha jól rémlik...)
A hozzászólás módosítva: Szept 27, 2018
(#) RoliNyh válasza RoliNyh hozzászólására (») Szept 27, 2018 / 1
 
Ráadásként van itt néhány tipp Windows 98 -hoz, hátha hasznát veszed...
(#) coyote55 válasza RoliNyh hozzászólására (») Szept 27, 2018 /
 
Köszönöm!
Ezzel a beírási-másolási dologgal nem foglalkoztam, viszont a 98 SE telepítését bármikor kirázom a kisujjamból...
A TweakUI-t használom, és van egy okos könyvem is, amiben kb. 1000 tipp-trükk található 95-98 rendszerekhez. Már majdnem eladtam, mikor összeraktam egy retro PC-t, és bizony ahhoz elkél a segítség, sok-sok év eltelt, hogy Win 98 SE beállítása kelljen.
(#) Inhouse válasza coyote55 hozzászólására (») Szept 28, 2018 /
 
Érdemben úgy sem tudod sok mindenre használni a Win98SE-t, annyira hiányzik a gyorsindítás?
(#) RoliNyh hozzászólása Szept 28, 2018 /
 
Üdvözletem, kérdeznék egyet most én is.

Tehát van egy Asrock A770DE+ alaplap,
és van egy ADATA XPG SX6000 128GB ASX6000NP-128GT-C M.2 PCIe SSD.

És azt szeretném tudni, hogy a két eszköz kompatibilis -e egymással?

Jelenleg a 16x -os PCIe slotban egy RADEON R7 260X VGA teljesít szolgálatot, tehát az a csati foglalt.
Valamint a 16x -os rövid PCIe csatiban pedig egy USB 3.0 kiegészítő kártya van.

A narancs 4x -es PCIe csati üres, ide betehető -e az SSD?
Esetleg jobban járok ha az USB 3.0 bővítőt kiveszem, és a rövid zöld PCIe slotba teszem az SSD -t?

Ha mindenképp szükségem van az USB 3.0 bővítőre, áttehetem -e a narancs 4x -es PCIe slotba?

Esetleg sükségem van egy M.2 PCIe átalakítóra is?
Pl egy ilyenre, vagy egy ilyenre?
A hozzászólás módosítva: Szept 28, 2018
(#) Gabó válasza RoliNyh hozzászólására (») Szept 28, 2018 /
 
Tömören nem, ha nincs átalakítód!
(#) fecameca hozzászólása Szept 28, 2018 /
 
Sziasztok. Kérdeznék valamit. Kaptam egy rossz gépet egy 200 GB-os Samsung HDD-vel. Mivel az alaplapról kiderült, hogy sem a hangkártya, sem a videokártya nem működik róla, sőt az alaplap integrált hangkártyája is néma, betettem ezt a winchestert az én gépembe. A másik HDD nem látszik, akárhogy jumperelem őket, csak egyenként. Máskor használtam már több winchesterrel, és másoltam is egyikről a másikra. Ezek a Samsungok mind ilyenek? Láttatok már ilyet? Másik kérdésem a hővezető paszta: A sima tranzisztor alá való aluminizált szilikon, kis olajjal fellágyítva nem jó processzorokhoz?
(#) vargaf válasza fecameca hozzászólására (») Szept 28, 2018 /
 
Milyen a merevlemezek illesztőfelülete, milyen kábellel van bekötve?
(#) coyote55 válasza Inhouse hozzászólására (») Szept 29, 2018 /
 
Van élet gyorsindítás nélkül, engem nem annyira a hiánya bőszít, hanem a bújócskája.
A 98 SE pedig régi, esetenként DOS-os játékokhoz kiváló op.rendszer. Erre a célra raktam össze egy "kukaszökevény" gépet is.
Ha ismered a kifejezést: homo ludens
A hozzászólás módosítva: Szept 29, 2018
(#) fecameca válasza vargaf hozzászólására (») Szept 29, 2018 /
 
Még az a régi ugye, úgy hívják IDE kábellel van. Ehhez a géphez volt egy Sata lemez is, de az tönkrement. Azzal már nem kísérletezhetek. Még akkor is megöli a másik merevlemezt, ha külön kábellel van csatlakoztatva. Ezen a gépen még van 2 csatlakozás, a másikon, amelíikben szerintem az alaplap a rossz, már csak 1 Sata és 1 IDE van. Ettől a Samsungtól már annyira félek, hogy azon gondolkodom, az lesz a legjobb, ha kidobom. Rossz szektort még nem ír, de 3 szektora már függőben van. Tönkretette ezt is, amit most használok. Elvesztek róla az adatok, újra kellett telepítenem. Azt írta rá a gép, hogy nincs boot lemez, helyezzek be egyet, és nyomjak entert. Linux MInt volt rajta, valaki azt írta facebookos csoportban, hogy a windows csinál olyat, hogy a másik lemezre ráírogat. Nem tudom. Mérgemben legyalultam róla a Windowst, mindkettőn Linux van, mégis csak egyedül működnek külön-külön.Ha a Samsung be van dugva a másik még a BIOS ban sem látszik. A 200 MB Samsungot eldobjam? Akkor elmondhatom, a gépből, amit kaptam, semmit nem tudtam használni, sőt igen nagy kárt okozott.
A hozzászólás módosítva: Szept 29, 2018
(#) Hx-2 válasza fecameca hozzászólására (») Szept 29, 2018 /
 
Jól van jumperolva?? Mester slave??
(#) fecameca válasza Hx-2 hozzászólására (») Szept 29, 2018 /
 
Próbáltam én már mindenképp. tök mindegy neki. Ez a Samsung nem enged önmagán kívül semmit sem látszani a gépben. Maxtor és Seagate lemezek esetén mindig látszott mindegyik, másoltam az egyikről a másikra, és ha nem volt jumper, akkor is mindig arról bootolt, amelyiket előbb dugtam, vagy az F9 -el kiválasztottam. Talán a DVD-t nem üti ki, de azt be sem dugtam. A rossz alaplap tette vele, vagy ezek ilyenek mind?
(#) Hx-2 válasza fecameca hozzászólására (») Szept 29, 2018 /
 
mekkora az a samsung?
Következő: »»   790 / 1121
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem