Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Számítógép hiba, de mi a probléma?
Lapozás: OK   895 / 1121
(#) Ktulu válasza belfi2 hozzászólására (») Júl 17, 2020 /
 
Dugj be egy LAN kábelt és mérj ki minden lábat az alaplatól a kábel másik végéig.
Utána az alaplapon mérj folytonosságot a dugasz forrszemeitől az RTL icéig.
ESD icék is lehetnek zárlatosak.
Csatolom a boardview fájlokat.
(#) deebo válasza belfi2 hozzászólására (») Júl 17, 2020 /
 
Ki kell cserélni az IC-t az alaplapon.
(#) Epu2 válasza lelkes amatőr hozzászólására (») Júl 17, 2020 /
 
Elég lett volna az üzenet. Abból kiderül, melyik szoftver, hardver kínlódik.
(#) Poli válasza belfi2 hozzászólására (») Júl 17, 2020 /
 
Szia!
Nekem a LAN kábel cseréje megoldott egy ilyen problémát.
(#) lelkes amatőr válasza deebo hozzászólására (») Júl 17, 2020 /
 
Megszületett a kép. Ezek szerint az emBDA64.sys lehet a ludas.
Lecseréltem egy másik gépről, remélem csak ez volt a gondja.
(Az USB videograbber használja talán, viszont az már évek óta megy gond nélkül - biztonsági kamera van rajta -, szoftverfrissítés nincs bekapcsolva hozzá).
A hozzászólás módosítva: Júl 17, 2020

emBDA64.jpg
    
(#) belfi2 válasza Ktulu hozzászólására (») Júl 17, 2020 /
 
Szia Ktulu!
Már egy vagon kábellel próbáltam de az alaplapi nem megy, viszont a PCI igen , szóval nem kábel baj van.A lapon majd megmérem ha megtudom nyitni azt a fájlt amit küldtél.
Köszi!
(#) belfi2 válasza deebo hozzászólására (») Júl 17, 2020 /
 
Szia deebo!
Hát odáig biztos nem fogok menni, mert ha más baja nem lesz akkor marad a bővítő kártya.Azért köszi!
(#) antiktelefon válasza belfi2 hozzászólására (») Júl 17, 2020 /
 
[off]Boardview program kell hozzá, Paul Daniels openboardviev-ja jó, de fz-t rosszul kezeli, boardviewer megnyitja viszont./off]
(#) villanyipi hozzászólása Júl 18, 2020 /
 
Üdv!
Valaki tudna egy AMD gpu chip listát linkelni, esetleg megmondani hogy a csatolt vga chiphez melyik típus passzolna? Nem vagyunk barátok néha ok nélkül lefagy és újra indul, gondoltam cimke híján hátha előbbre lépnék szoftver keresés ügyben, kapott vga lévén az sem kitárt hogy valami mókolt cucc!
Előre is üldözze hálám azt aki tud segíteni!
(#) Gombszem válasza lelkes amatőr hozzászólására (») Júl 18, 2020 /
 
Sokszor leírták már (én is), hogy pont az ilyen esetek miatt nagyon fontos, hogy legyen időszakos partíciómentés (nem biztonsági mentés). Öt-tíz perc alatt elkészül. Talán megéri, mert ennek a sokszorosat lehet elötleni a hibakésesessel, a tökölődéssel, és az esetleges újratelepítéssel.
De mindenki úgy tolja el az szabadidejét, ahogy akarja.
(#) antiktelefon válasza villanyipi hozzászólására (») Júl 18, 2020 /
 
(#) Udvari Zsombor hozzászólása Júl 18, 2020 /
 
A számítógépem mostanában elkezdte azt, hogy igen lassan tölti a webokdalakat, és a YouTube videók is nehézkesebben indulnak el (van, hogy előtte legalább 2× kiírja a YouTube, hogy "hiba történt")! A netet egy TP-Link USB WiFi adapterrel kapom, és már több éve ezt használom. Lefuttattam a lemezkarbantartót a C:\ meghajtón, de a helyzet változatlan. Szerintetek?
(#) Epu2 válasza Udvari Zsombor hozzászólására (») Júl 18, 2020 /
 
Mérj letöltési sebességet.Nem a legpontosaab, de közel jó. HA gyanusan kevés, vagy nagyon nagy a ping, ellenőrizd le egy másik géppel. Ha ott is, reklamálj! Ha ott jó, a hiba a Te kábeledben, készülékedben van.
(#) Udvari Zsombor válasza Epu2 hozzászólására (») Júl 18, 2020 /
 
A hiba nálm van, ebben biztos vagyok, ugyanis a családban szoktak "barátokkal/ismerősökkel" chatelni és/vagy video hívást kezdeményezni, nekik teljességgel zökkenőmentesen megy (éppen most is).
(#) HA5AWS hozzászólása Júl 18, 2020 /
 
Sziasztok!
Van egy Dell optiplex 3010-es gépem. Keresem a KBMSCOM1 csatlakozó bekötését. A gépkönyv annyit segít, hogy hol van de lábkiosztást nem ad. Ha valakinek van róla infója akkor megköszönöm ha megosztja!
Üdv: Gábor
(#) Spaten válasza HA5AWS hozzászólására (») Júl 18, 2020 /
 
(#) Epu2 válasza Udvari Zsombor hozzászólására (») Júl 19, 2020 /
 
A Te kábeledre, Wifidre csatlakozva gondoltam egy másik géppel. Akkor kiderül a net hibás, vagy a géped.
(#) Udvari Zsombor válasza Epu2 hozzászólására (») Júl 19, 2020 /
 
Az miért van, hogy az "Avast Service" nevű folyamat 80%-ot meghaladóan terheli a processzort, emiatt szerencsétlen gépemnek nem marad másra erőforrása?! Persze nem bírom a Feladatkezelőben bezárni azt a rohadt folyamatot, hogy viszakapjam az erőforrásaimat!! Kezdem biztosra venni, hogy emiatt lassult be mindenem!!
(#) antiktelefon válasza Udvari Zsombor hozzászólására (») Júl 19, 2020 /
 
Az azért gond lenne, ha a vírusirtót feladatkezelőből be lehetne zárni... És azért van, mert felraktad az Avastot
(#) Udvari Zsombor válasza antiktelefon hozzászólására (») Júl 19, 2020 /
 
Na jó, de az egyáltalán nem normális, hogy semmit se tudok csinálni, mivel 99%-on pörgeti a processzoromat és nem marad másra erőforrás!!!
(#) vargaf válasza Udvari Zsombor hozzászólására (») Júl 19, 2020 /
 
De az sem normális, hogy a nagy gépigényű Avastot használod, főleg az ingyenes verziót.
(#) deebo válasza Udvari Zsombor hozzászólására (») Júl 19, 2020 /
 
Az Avast nem normális! Ingyenes módban igazi adatgyűjtő malware, úgy is mondhatnánk, hogy magad telepítettél a gépedre olyan szoftvert, ami ellen egy avast félének dolgoznia kellene. Töröld le azt a bithulladékot.
(#) Udvari Zsombor válasza deebo hozzászólására (») Júl 19, 2020 /
 
Hát... A "levelezési védelmet kellett teljesen letiltani, utána újraindítani a gépet! -> Bővebben: Video - A levelezési védelem hibás benne, az okozta a 99% processzorterhelést!
De legalább most, miközben ezen hozzászólásomat írom, a processzorterhelés (nyitott Feladatkezelő és Firefox + háttérben futó szokásos dolgok mellett) egészséges 10% alatti!
(#) deebo válasza Udvari Zsombor hozzászólására (») Júl 19, 2020 /
 
Töröld le az avast. Semmi értelme, semmitől nem védi meg a gépet, az a szoftver csak ballaszt.
(#) Epu2 válasza antiktelefon hozzászólására (») Júl 19, 2020 /
 
Már az Xp alatt is Avast-ot használtam, legalább 10 évig. Soha semmi bajom nem volt vele, még a fapados, lendkerekes gépeken sem. Ha ennyi baj van vele, akkor leszedni, kitörölni a mappáit és újra feltenni. Az adatbázis frissítéseken, ami pár perc max, vagy észre sem veszed, azt az évi 3 programfrissítés kibírható. Vagy még egy megoldás: hagyod befejezni a műveletet. Ha megszakítod éds újra kezdi, csak tovább fog kavarni. Ez minden frissítésre igaz.
Gyenge a géped, vagy kevés a szabad memória.
(#) Petyaa hozzászólása Júl 19, 2020 /
 
Üdv!

Egy olyan problémám lenne, hogy az asztali gépem elég sűrűn eldobálja a hálózatot.
USB-s wifi ről ment pár évet, majd az állandó eldobálások miatt vettem bele egy PCI-Wlan adaptert.
De ezzel is ugyanazok a gondok vannak. Az első 2-3 napban akadás és dobálás nélkül működött.
Mobilról és minden eszközről van net amikor az asztalin nincs.
Az eszközkezelőkben a PCI komm.vezérlő illesztőjét hiányolja, ellenben alatta pedig felismeri a TP-link es adaptert. Természetesen a gyári illesztőjét is telepítettem a PCI wlan adapternek
Az adaptert egy hete vásároltam.

Járt már így valaki hasonlóan?

Az alaplap Esprimo E900. Hátha valakinek akad egy pci komm.vezérlő driver.

Már lassan úgy vagyok vele, hogy ki az ablakon az egész kacat.
A hozzászólás módosítva: Júl 19, 2020
(#) Udvari Zsombor válasza Epu2 hozzászólására (») Júl 19, 2020 /
 
Ugyan. Mint írtam, a "levelezési védelmet" kellett csak teljes egészében letiltani. Gondolom, hogy az a védelem csak annak lenne "hasznos", aki offline szoftverrel levelezik, pl. Outlook, Thunderbird, stb. Online szolgáltatások esetén a levelek úgyis online maradnak, pl. Freemail, Indamail, Gmail, stb.
Sőt, sok éve használok már Avast-ot és csak most először volt vele probléma, eddig "hibátlanul" üzemelt.
(#) Udvari Zsombor válasza Petyaa hozzászólására (») Júl 19, 2020 / 1
 
Nem telepítettél valamit, ami esetleg bekavart? Az előző gépemen (32 bit Windows 8) "szépeket" balhéztam a rendszerrel, hogy ne dobálja el a WiFi-t a TpLink USB adapteremmel. Jelenleg csak az alap driver van fent, felületnek inkább a Windows sajátját használom mint az adapter programját, nincs is semmi gond.
(#) Petyaa válasza Udvari Zsombor hozzászólására (») Júl 19, 2020 /
 
A gyári cd-t telepitettem, persze egy exe fajlt kellett feltennem...Már itt gyanus volt. Tuti települt még valami kémprogram is mellé.
Hogy érted hogy csak az alap driver van fent? Az usb-s wifire a tp link honlapjarol szedtem le, sima sys fajl, de már az usb-s is pár secenként megszakad.
(#) villanyipi válasza Petyaa hozzászólására (») Júl 19, 2020 / 1
 
A wifi ruter felületén kellene megnézni, nincs-e beállítva korlátozás kliens számot illetően, valamint hogy elég erős jel van-e a gépnél.Lakáson belül sok dolog tud beleszólni a wifibe, vezetékek a falban készülékek amik mágneses tere rontja a jelet, de egy vastagabb fal is rendesen megtudja fogni a jelet, ha úgyis asztali gépről van szó lehet érdemesebb oda ki húzni egy utp kábelt ruter és pc közé és hátra dőlve élvezni a hirtelen megnőtt sebességet.
Ha feltétlenül ragaszkodsz a wifihez esetleg áthelyezni a gépet vagy a routert hogy biztosabban lássák egymást, bár személy szerint egy pc-t nem korlátoznék le a wifi sávszélességre.
Következő: »»   895 / 1121
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem