Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Számítógép hiba, de mi a probléma?
Lapozás: OK   941 / 1120
(#) Skori válasza majkimester hozzászólására (») Szept 20, 2021 /
 
Azért azt hozzá szoktam fűzni, hogy van "kiskapu", amiről írtam is korábban:
Bővebben: Link
Bővebben: Link
A PAE emlékeim szerint nem csak a windows-ok, hanem linuxok alatt is használható, tehát nem csak 32bites windows, hanem 32bites linux rendszer is kezelhet több mint 4Gb RAM-ot.
(#) majkimester válasza Skori hozzászólására (») Szept 20, 2021 /
 
Köszi, ezt nem ismertem, mondjuk ennek akkor van értelme inkább, ha 4GB-nél több RAM-ot szeretnél 32 biten, 4GB esetén a kompatibilitás miatt talán mindenki inkább lenyeli, hogy az csak 3,5GB.
(#) img válasza majkimester hozzászólására (») Szept 20, 2021 /
 
Találkoztam már olyan programmal (pl. az Asrock lapok mellé adott X-Fast RAM), ami a fennmaradó, kihasználatlan memóriatartományt is tudja hasznosítani RAM drive-ként: ha pl. 8 GB van 32 Bites rendszerhez, akkor a maradék 4+ GB-ot. A Pentium Pro óta támogatott a processzorokban a PAE (Physical Address Extension, 36 Bites címzéssel), amit több Linux disztró és pl. a Win Server egyes verziói is ki tudnak használni megfelelő hardverkörnyezet esetén, az Asrock programja pedig ezt az átlagos felhasználók számára is elérhetővé tette.

Szerk.: Látom, hogy Skori megelőzött.
A hozzászólás módosítva: Szept 20, 2021
(#) Epu2 válasza majkimester hozzászólására (») Szept 20, 2021 /
 
Win 7 nél megoldható a 4GB feletti memőria kezelés. W 8-10-ben is?
(#) majkimester válasza Epu2 hozzászólására (») Szept 20, 2021 / 1
 
Valószínűleg igen: Bővebben: Link

De szerintem ott már mindenképpen jobb áttérni a 64 bites verzióra, más szempontból is jobban jársz. Mi lenne az előnye a 32 bitesnek?
(#) antikzsolt válasza majkimester hozzászólására (») Szept 20, 2021 /
 
Hát megnéztem hogy mit is kell csinálni és elég problematikás. Ez csak azoknak jó akiknek többnyire 32 bites program van és rengeteg problémával jár hogy újratelepítés után a meglévő programokat visszategye és beállítson mindent.
(#) bbb válasza majkimester hozzászólására (») Szept 20, 2021 /
 
Idézet:
„Mi lenne az előnye a 32 bitesnek?”
Abban benne van a 16bites alrendszer, s így a nagyon régi programokat is tudja futtatni. Igaz már megoldható 64bitesen is a 16bites programok futtatása (kicsit macerás, de működik), így ez se nagy előny
(#) Skori válasza bbb hozzászólására (») Szept 20, 2021 /
 
Idézet:
„...Igaz már megoldható 64bitesen is a 16bites programok futtatása (kicsit macerás, de működik)...”
Win7 x64 -en is lehet valahogyan régi 16bites programot futtatni? Jelenleg, ha nagy ritkán kell, akkor virtualbox-on, XP-vel oldom meg, de ha van ennél egyszerűbb mód az érdekelne...
(#) bbb válasza Skori hozzászólására (») Szept 20, 2021 /
 
Win7x64 alatt nem próbáltam, csak Windows Server 2016-on, de azon sikerült és működik a dolog.
Bővebben: Link

Azért annyira nem volt egyszerű, nekem MS Access alapú programhoz kellett és ott szenvedtem vele, mire minden összeállt...
A hozzászólás módosítva: Szept 20, 2021
(#) krapulax6 hozzászólása Szept 24, 2021 /
 
Sziasztok.
Tanacsot szeretnek kerni .
Vodafone tv-t pc-n nezzuk viszont a hd adasok akadnak illetve valamikor kesik a kep.
A hardver:
Intel Core2 duo proci 2.93 Ghz,4 gB ram.
Nvidia geforce 210 1gB os vga.
Win7 64bit op . rendszer.
Illetve most probaltam,hogy a Youtubon a full hd/60 fps videok is akadnak.
Mit kellene bovitenem?
(#) Suba53 válasza krapulax6 hozzászólására (») Szept 24, 2021 /
 
Ez több mindentől is függhet. Milyen neted van? A HD műsor sokkal nagyobb adatmennyiséggel dolgozik, mint az SD. Lehet hogy a gép gyenge. Ezt úgy tudnád kizárni, hogy letöltesz egy HD minőségű filmet, és megnézed a gépen a merevlemezről. Ha az is akad, akkor gyenge a gép. Ha akkor nem akad, akkor a neted nem elég jó.
(#) Tomi20 válasza krapulax6 hozzászólására (») Szept 24, 2021 /
 
Szia

Feladatkezelőben nézd meg, hogy mi tűnik kevésnek, processzorhasználat, és Ram. Hardveraprón pár ezer forintért lehet kapni (3500Ft) Core2 Quad processzort, meg kellene nézni, hogy az alaplapod támogatja-e, valószínűleg fogja.
(#) krapulax6 válasza Suba53 hozzászólására (») Szept 24, 2021 /
 
Szia…a letoltott 1080-as videok szepen futnak.
500mbites a net azt hiszem.
A kabelre gyanakodok most ha jobban belegondolok,mert ezen a gepen ugyanaz a torrent letoltes 4-5 Mb-al jon ami egy masik helysegben levon 40 korulivel.
(#) krapulax6 válasza Tomi20 hozzászólására (») Szept 24, 2021 /
 
Szia.
Masik gepbol betettem meg 4 giga ramot es jonak tunik.
Szerkesztve:ugyanugy akad
Viszont a processzorhasznalat nem megy 90% ala.
Elozo kommentemben irtam,hogy lehet a kabel a ludas.
3Pc-n nezzuk viszont felujjitas miatt egy uzemel aztan a tobbin nem volt meg lehetosegem kiprobalni hogy fut.
A hozzászólás módosítva: Szept 24, 2021
(#) img válasza krapulax6 hozzászólására (») Szept 25, 2021 /
 
Én egy ilyet tennék bele.
A hozzászólás módosítva: Szept 25, 2021
(#) krapulax6 válasza img hozzászólására (») Szept 25, 2021 /
 
Szia.
Mi ez?
(#) Gombszem válasza img hozzászólására (») Szept 25, 2021 /
 
Ha megrendelnék, mindenképpen az AliExpress Standard Shipping szállítást kell választani. Így a Magyar Posta kimarad a szállításból. Sok bosszúság megtakarítható.
(#) img válasza krapulax6 hozzászólására (») Szept 25, 2021 /
 
Egy hardveres HD dekóder kártya, ami tehermentesíti a processzort. Meglepően gyenge gépeken is problémamentesen játssza a 1080p-t.
(#) img válasza Gombszem hozzászólására (») Szept 25, 2021 /
 
Jól mondod.
(#) krapulax6 válasza img hozzászólására (») Szept 25, 2021 /
 
Most egyebkent nem tudom eldonteni,hogy a netem gyenge vagy a hardver.
Letoltott full hd-s videoknal nem megy fel a cpu hasznalat 20% fole.
Viszont ahogy irtam a tv online nezesekkor 90 ala sem megy.
Nem ertem
(#) img válasza krapulax6 hozzászólására (») Szept 25, 2021 /
 
Netes TV-zésnél a netet is ki kell szolgálnia, plusz nem mindegy, hogy milyen konténerben, milyen kódolással érkezik a tartalom, amit le kell játszania.

Próbáld ki egy izmosabb kódolású, 15-20 GB méretű *.mkv film lejátszásával! Ha azt is problémamentesen viszi, akkor nem a processzorod a gyenge láncszem.
(#) krapulax6 válasza img hozzászólására (») Szept 25, 2021 /
 
Rendben,keresek valamit.
(#) Skori válasza krapulax6 hozzászólására (») Szept 25, 2021 /
 
Idézet:
„...Intel Core2 duo...”
Lehet erőlködni de a proci gyenge. Nem tudom, hogy az Nvidia geforce 210 mennyire tud hardverből dekódolni, de fillérekért kapható olyan VGA ami jó FullHD-re. Viszont a proci lehet, hogy akkor is kevés lenne.
A hozzászólás módosítva: Szept 25, 2021
(#) krapulax6 hozzászólása Szept 25, 2021 / 1
 
Nos A javasolt 40gigas mkv video is akad..
Igaz a kivagott trailert inditottam csak de mar ott latni lehetett.
(#) img válasza Skori hozzászólására (») Szept 25, 2021 /
 
De ez egy laptop, nem? Abban nehezen cserél VGA-t.
(#) Skori válasza img hozzászólására (») Szept 25, 2021 /
 
Nem tudom, de sehol nem olvastam, hogy laptop lenne.
(#) krapulax6 hozzászólása Szept 25, 2021 /
 
Nem laptop…asztali gep
Hp compaq 6000 pro a masik ket gepem is hasonlo kategoria.
Kapott mindharom egy gigas vga-t mert a horizon go igy futott rendesen,plusz 4gb ramot,viszont most valtas van vodafon tv-re es igy mar nem elvezheto.
Bar azt hozzateszem,hogy a hd adas sokkal tisztabb mint a horizon idejen.
Utannaolvasok tamogatjak -e az alaplapok a quad processzort aztan az egyikbe kicserelem proba kepp.
(#) img válasza krapulax6 hozzászólására (») Szept 25, 2021 /
 
Valahonnan az ragadt be, hogy laptop.

Milyen felbontású a monitorod? FHD monitoronként 2 GB vRAM erősen ajánlott a jó nézési élményhez. 4K monitorhoz 4 GB vRAM, 2 db 4K monitorhoz 8 GB vRAM, stb.
(#) erbe válasza krapulax6 hozzászólására (») Szept 25, 2021 /
 
Próbáld meg ugyanezt Linux alatt! Ha akkor is akadozik, akkor nem úszod meg a hardvercserét.
(#) krapulax6 válasza img hozzászólására (») Szept 25, 2021 /
 
4k-s teveken hasznaljuk 90% tv nezesre a gepeket.
Következő: »»   941 / 1120
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem