Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Tápegységgel kapcsolatos kérdések
Lapozás: OK   114 / 171
(#) Kari55 válasza Bakman hozzászólására (») Ápr 13, 2017 /
 
Megpróbálom, bár eddig nem igazán sikerültek a közeli képek...
(#) Kari55 válasza Kari55 hozzászólására (») Ápr 13, 2017 /
 
Nagy nehezen sikerült (szerintem) elfogadható képeket készítenem: Íme a két melléklet.
(#) Digerist hozzászólása Ápr 13, 2017 /
 
Hello
Van egy STP3005 tápom.
Valaki foglalkozott már ilyennel vagy van valakinek?
Bekapcsolás után szétpukkant egy IC és egy ellenállás.
Esetleg valaki megtudná mondani hogy milyen lehetett?

Kép
A törött darabokkal csak ennyi vehető ki
16888
DK112
T 03
A hozzászólás módosítva: Ápr 13, 2017
(#) kadarist válasza Kari55 hozzászólására (») Ápr 13, 2017 /
 
Szia!
Ha lekötöd a szivargyújtós kábelt, akkor is megmarad a zárlat? Ohmméréssel mekkora az ellenállás a bemeneten?
(#) Sebi válasza Digerist hozzászólására (») Ápr 13, 2017 /
 
Van ilyen IC: DK112... Valamelyik TOPswitch biztosan jól helyettesíti.
A hozzászólás módosítva: Ápr 14, 2017
(#) Kari55 válasza kadarist hozzászólására (») Ápr 13, 2017 /
 
Szia, 0,9 és 1,0 Ohm közt ugrál.
Ja, és akkor is zárlat van.
A hozzászólás módosítva: Ápr 13, 2017
(#) kadarist válasza Kari55 hozzászólására (») Ápr 13, 2017 /
 
Folytasd az alkatrészek kiszedését, mert akár egy zárlatos SMD kondenzátorocska is lehet zárlatos, vagy dióda és akármilyen más +- között elhelyezkedő alkatrész az ellenállásokon kívül.
(#) Kari55 válasza kadarist hozzászólására (») Ápr 13, 2017 /
 
Köszi a segítséget,
Idézet:
„Folytasd az alkatrészek kiszedését”

Ez jó kis elfoglaltság lesz -- és ha még látnám is ...
(#) 20sz Jófiú válasza Kari55 hozzászólására (») Ápr 13, 2017 /
 
Szerintem először a kapcsolótranzisztort forraszd ki és mérd ki.
(#) Kari55 válasza 20sz Jófiú hozzászólására (») Ápr 13, 2017 /
 
Köszi de az melyik lenne?
(#) 20sz Jófiú válasza Kari55 hozzászólására (») Ápr 13, 2017 /
 
A hűtőbordán két alkatrész van, az egyik egy dióda a másik a tranzisztor. A tranzisztor közelebb helyezkedik el a panel hosszabbik széléhez. Egy rugószerűség rögzíti a hűtőbordához.
(#) Kari55 válasza 20sz Jófiú hozzászólására (») Ápr 13, 2017 /
 
Rendben, megvan, és milyen értéket kellene kapnom ?
De ezt mát csak holnap.

Köszi.
A hozzászólás módosítva: Ápr 13, 2017
(#) 20sz Jófiú válasza Kari55 hozzászólására (») Ápr 13, 2017 /
 
Ha kiforrasztod és valóban az a rossz akkor a tápból eltűnik a rövidzár. A tranzisztor három kivezetése közül egyik között sem lehet rövidzár, a multimétert sípoló módba állítva nem sípolhat.
(#) Kari55 válasza 20sz Jófiú hozzászólására (») Ápr 13, 2017 /
 
Holnap megnézem, köszi.
(#) Kari55 válasza Kari55 hozzászólására (») Ápr 14, 2017 /
 
Jó reggelt!
Kiforrasztottam, és minden láb összecsipog, még a ház is. A neve HY1506.
Mi ez és mivel pótolható?
(#) Kari55 válasza 20sz Jófiú hozzászólására (») Ápr 14, 2017 /
 
(#) Lacika válasza Kari55 hozzászólására (») Ápr 14, 2017 /
 
Itt az adatlapja.
A hozzászólás módosítva: Ápr 14, 2017
(#) Kari55 válasza Lacika hozzászólására (») Ápr 14, 2017 /
 
Ezt Én is megtaláltam, csak nem igazodok el benne, hogy mivel helyettesíthetném.
(#) proli007 válasza Kari55 hozzászólására (») Ápr 14, 2017 /
 
(#) Kari55 válasza proli007 hozzászólására (») Ápr 14, 2017 /
 
Köszönöm, én is éppen itt nézelődtem, csak az IRF-eket.
(#) Kari55 válasza proli007 hozzászólására (») Ápr 14, 2017 /
 
Szia. Találtam itthon egy ilyen IRFZ24N Fetet, ez nem lenne jó?
(#) proli007 válasza Kari55 hozzászólására (») Ápr 14, 2017 /
 
Jó lehet, csak épp a tápegység terhelése a kérdés. Mert a jelenleg bent lévő cseppet kajakosabb. Viszont ha az is "megfeküdt" akkor annak az okát is fel kellene deríteni, mert lehet az IRFZ si megpusztul egy pillanat alatt, ha más hiba is van az áramkörben. De ezzel a kérdéssel a kapcsolóüzemű, vagy DC-DC topikban kell már kérdezősködni. Mert ugyebár ez egy kapcsolóüzemű tápegység..
(#) Kari55 válasza proli007 hozzászólására (») Ápr 14, 2017 /
 
Köszönöm.
(#) gyulank hozzászólása Ápr 26, 2017 /
 
Az ilyen táp jó, az ilyen erősítőhöz? Minden csatlakozó össze van kötve, vagy el van osztva a 15A? Kivehetek 1 vezetéken annyit? Hogy lehet rögzíteni?
(#) fufuka válasza gyulank hozzászólására (») Ápr 29, 2017 /
 
Az, hogy zaj szempontjából jó lenne e, azt pontosan nem tudom megmondani. De 15A simán elmegy 1mm2-es vezetéken. Mert az a 15A csak csúcsterhelésen 15...
(#) diamik válasza gyulank hozzászólására (») Ápr 29, 2017 /
 
Szerintem minden további nélkül jó hozzá.
A 15A összesen értendő (szerintem). Azt nem tudom, ha csak egy kimenetet terhelsz, akkor ki tudod-e venni a 15A-t. Kérdezz rá esetleg emailben az eladónál!

A "Hogy lehet rögzíteni?" kérdést nem tudom mire értetted. Magára a tápegységre, fizikailag?
(#) gyulank válasza diamik hozzászólására (») Máj 2, 2017 /
 
De az a lényeg, hogy ki lehet-e venni belőle egy eszköznek egyszerre annyit, Meg mert írták hozzá, hogy le kell venni a védőfóliát, és úgy kell rögzíteni, hogy minél nagyobb felületen érintkezzen a hűtőfelülettel. Abból a képből meg én nem tudom megállapítani, hogy mi hogy van. Gondoltam hátha próbált már valaki ilyet, hogy hogy szokott lenni, mert a többi hasonlónál se nagyon informatívak sehol.
(#) vision61 válasza gyulank hozzászólására (») Máj 2, 2017 /
 
Szia!
A tápnak mindegy, hogy egy vagy több azonos feszültségigényű fogyasztót kötsz a kimenetére, csak ne lépd túl a megadott terhelhetőséget. A csatlakozók mellett van egy trimmer poti, azzal tudod beállítani a kimenőfeszültség pontos értékét, amennyiben gyárilag nem 24 V-ra lenne állítva. Néhány voltot tudsz változtatni.
A fólia az L alakú alumínium külső "ház"-on van, ezt kell lehúzni. Találsz rajta furatokat, azokon keresztül tudod rögzíteni az erősítőd dobozában. Célszerű hővezető pasztával is bekenni.
A kimenetei a nyáklemezen össze vannak kötve (értelemszerűen az azonos polaritások), bármelyik két sorkapocsról le lehet venni a kimenő feszültséget.
A hozzászólás módosítva: Máj 2, 2017
(#) silent15 hozzászólása Máj 5, 2017 /
 
Sziasztok!

Olyan problémám lenne hogy adott egy a képen látható kapcsolás (ez még csak egy csontváz). Azt kellene megoldanom, hogy izoláltan tudjam a meghajtó tranzisztor bázisára a tápot (320V)-ot kapcsolni. Ezzel annyi a baj, hogy a legjobb csatoló is csak 300V-ot tud CE feszültségre. Érdeklődnék, hogy ki milyen megoldást ajánlana. A dolog lényege; kontrollerrel szeretném vagy teljesen nyitni vagy lezárva tartani a szeleptranzisztort így egyfajta szabályozható tápegységet létrehozni. A kérdésen túl nagyon szívesen elfogadok minden építőjellegű tanácsot a projekthez kapcsolatban.

Páran olvashattátok; a tervem egy olyan tápegység létrehozása egy csőmérőhöz ami kontrollerrel vezérelhető és 0-320V-ig képes működni.

Köszönöm !
A hozzászólás módosítva: Máj 5, 2017
(#) ferci válasza silent15 hozzászólására (») Máj 5, 2017 / 1
 
Szia!
Tedd az optocsatolót a darlington bázis-emitter közé és vezéreld fordított fázisban.
Így csak 1.3-1.5 voltot kell neki kapcsolni. A tápról pedig ellenállás menjen a bázisra, megfelelően méretezve.
R1 "alja" pedig a 2. emitterre menjen.
A hozzászólás módosítva: Máj 5, 2017
Következő: »»   114 / 171
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem