Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » TDA7294 végerősítő
 
Témaindító: Dióda, idő: Ápr 17, 2006
Lapozás: OK   584 / 607
(#) frissadam válasza Naszrai hozzászólására (») Dec 31, 2017 /
 
Rendben de nekem nincs közösítve a tápföld a védő földel.
(#) Naszrai válasza frissadam hozzászólására (») Dec 31, 2017 /
 
Ha van rá mód, ezt bogarász végig.
Bővebben: Link
(#) frissadam válasza Naszrai hozzászólására (») Dec 31, 2017 /
 
Köszönöm!
(#) latyakosa hozzászólása Jan 1, 2018 /
 
Autós erősítőbe +-30Vdc és 4 ohm mellett mennyire fog fűteni várhatóan az IC? A gyári autós erősítők alu háza elég lehet 4 csatornának ? A 7293 párja jobb lehet erre a célra ?
(#) pinyó39 válasza latyakosa hozzászólására (») Jan 1, 2018 /
 
Melyiké? 10-től 100cm es is van.
(#) reloop válasza latyakosa hozzászólására (») Jan 1, 2018 /
 
Abban az erősítő házban amiben ±30 V-os volt a tápfeszültség teljesen mindegy milyen AB-osztályú erősítő kerül, a veszteségi hő ugyan annyi marad, ha a csatornák száma és a terhelőimpedancia nem változik.
(#) latyakosa válasza pinyó39 hozzászólására (») Jan 1, 2018 /
 
pl 35x30 cm-s ház
(#) latyakosa válasza reloop hozzászólására (») Jan 1, 2018 /
 
Bölcs válasz Abban azonban nem voltam/vagyok biztos, hogy az eredeti végfok és a TDA azonos kivezérelhetőséggel bír.
(#) reloop válasza latyakosa hozzászólására (») Jan 1, 2018 /
 
Ez nem igazán érinti a melegedést, a ±30V tápfeszültségű AB-osztályú erősítő 15 Vrms kimenő feszültségnél melegszik a legjobban. 4 Ω-on ez 15*15/4=56 W-nál következik be.
Kivezérelni amúgy ennyire tudod.
(#) latyakosa válasza reloop hozzászólására (») Jan 1, 2018 /
 
Köszönöm! Ezt a választ kerestem!
(#) frissadam válasza reloop hozzászólására (») Jan 2, 2018 /
 
Ez a melegedés hogy jön ki eben a formában?
(#) reloop válasza frissadam hozzászólására (») Jan 2, 2018 /
 
A teljesítményfélvezetőben maradó feszültségből számoltam.
(#) frissadam válasza reloop hozzászólására (») Jan 3, 2018 /
 
Szeretnék nálad érdeklődni. Feszegettem a potenciométer áthallási problémát. Közben kiderült hogy jelkábeltől és bemeneti potenciométertől függetlenül van jelen a túlságosan nagy áthallás. Akkor keletkezik a jelenség mikor hangszóró kerül az erősítő kimenetére. Adott kettő darab TDA7294 A és B . A végfokon nincs hangszóró B végen van. A-ra teszek hangerőt 50%-ot B nem hangosodik 0% potenciométer állással. A-ra a rögzített helyzetben kerül hangszóró és B hangszórója ekkor felhangosodik. A-ról lekerül a hangszóró és ekkor megszűnik az áthallás. A jelenség fordítva is működik. Mi okozhatja ezt és mi lehet a megoldás?
(#) Alkotó válasza frissadam hozzászólására (») Jan 3, 2018 /
 
Ha van rá lehetőséged akkor próbáld meg az egyik hangszórót műterhelésre cserélni, és így is végezd el a próbát. Ha így nem jelentkezik, akkor akusztikai visszahatás áldozata vagy.
(#) frissadam válasza Alkotó hozzászólására (») Jan 3, 2018 /
 
Az mit jelent? Eddig minden hangszóróval ez történt impedanciától függetlenül.
(#) Naszrai válasza frissadam hozzászólására (») Jan 3, 2018 /
 
Szia! A vegfokok hogy kapnak tapfeszultseget? Felfuzve vagy "csillagpontokrol"? Sok tda-t epitettem mar de ennyire nem volt athallasos. A damping faktora sem annyira szar a tda-nak hogy ez bekovetkezzen.
(#) frissadam válasza Naszrai hozzászólására (») Jan 3, 2018 /
 
Köszi! Próbáltam csillagról fűzöttről és ezek kombinációikkal is. Nem észleltem különbséget. Az alapzajt befolyásolta az átfűzés. Az áthallás megmaradt.
Olyan fílingje van mint mikor rossz egy átjátszó kábel.
A hozzászólás módosítva: Jan 3, 2018
(#) Alkotó válasza frissadam hozzászólására (») Jan 3, 2018 /
 
Ez csak egy kósza gondolat a részemről, mert az én TDA-immal nincs ilyen baj.
Ha nincs műterhelésed, akkor az egyik hangszórót vidd át egy másik helyiségbe, és így ellenőrizd a hatás meglétét.
Az akusztikus visszahatás az, amikor a membránt nem a tekercsére adott feszültség mozgatja hanem pl. egy másik hangszóró által keltett levegőmozgás.
A hozzászólás módosítva: Jan 3, 2018
(#) frissadam válasza Alkotó hozzászólására (») Jan 3, 2018 /
 
Köszönöm a segítséget. Jelenleg 4 méter távolságra van egymástól a két hangfal. Minimális hangerőnél ez a jelenség már fellép mind a két hangfalnál. Ekkora távolságról ez szinte lehetetlen akusztikailag véleményem szerint.

Műterheléssel ugyan ez a hatás. Mint ha szóró lenne rajt.
(#) Alkotó válasza frissadam hozzászólására (») Jan 3, 2018 /
 
Még mindig a végfokozaton kívül keresném a jelenség okát. Erre egy jó módszer ha a bemenetükről lekötöd ami most ott van (legalábbis a passzív végfokról mindenképpen) és így vezéreld ki az aktív végfokot. Ekkor ideális esetben nem kellene hatnia érezhetően egymásra a két végfokozatnak.
(#) frissadam válasza Alkotó hozzászólására (») Jan 3, 2018 /
 
Próbáltam. Lekötöttem mindent. 5cm sima kábel direktbe a bemenetre kötve RCA csatlakozóval ami direktbe a poti lábára volt forrasztva. 250 fokon szabályozható wellerrel forrasztottam snpb forraszanyaggal. 100k log potméter új 1,9 Ohmmal zár negatívra. Ugyan ez volt a jelenség. Olyan mint ha a negatívról szólna vissza a rendszer. Ahogy érintkezik egy terhelő ellenállás a rendszer negatívjával amin jel fut át , szólnak a meg nem hajtott fokozatok. Akkor is ha egyáltalán nincs rajtuk még vezeték sem. Ha kiveszem a terhelést elmúlik. Ha potikkal bonyolítom annál roszabb. Olyan mint ha feszosztókat képezne a potméter.
(#) Naszrai válasza frissadam hozzászólására (») Jan 3, 2018 /
 
Tudnad ismertetni a teljese vezetekezest?
(#) Naszrai válasza frissadam hozzászólására (») Jan 3, 2018 /
 
Zar negativra? Egytapos?
(#) frissadam válasza Naszrai hozzászólására (») Jan 3, 2018 /
 
Tudnád ismertetni , hogy miként lehet ilyen áthallást okozni egy erősítőnél?
(#) Naszrai válasza frissadam hozzászólására (») Jan 3, 2018 /
 
Nem. Ezt neked kene ismertetni hogy hogyan erted el.
(#) reloop válasza frissadam hozzászólására (») Jan 3, 2018 /
 
Erre már adtam választ. Bővebben: Link.
Kösd ki az árnyékolás egyik végét!
(#) frissadam válasza reloop hozzászólására (») Jan 3, 2018 /
 
Egy árnyékolás volt bekötve és egy jel. 2 hangszóró és szólt mind a kettő.
(#) reloop válasza frissadam hozzászólására (») Jan 3, 2018 /
 
Mely pontokat kapcsolta össze ez az árnyékolás? Ha kiveszed az árnyékoló vezetéket, mekkora ellenállás mérhető azon jelföld pontok között melyeket összekötött? Keressük mitől folyt ott áram.
(#) Naszrai válasza frissadam hozzászólására (») Jan 3, 2018 /
 
Milyen taprol megy?
(#) frissadam válasza Naszrai hozzászólására (») Jan 3, 2018 /
 
+/-41V 10000µF puffer.
Következő: »»   584 / 607
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem