Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » [OFF] Hidraulika
 
Témaindító: voodoo, idő: Nov 6, 2011
Témakörök:
Lapozás: OK   5 / 5
(#) szikorapéter válasza troby hozzászólására (») Okt 23, 2022 /
 
Szia, ez a munkahenger nagyon kicsi. Neked elsősorban mivel nyomó munkára kell így egyirányú munkahengert javasolnék ( a munkahenger visszatérését egy rugó biztosítja.)
A saját présemben is kicsi a munkahenger , de annak külső átmérője 130mm, munkahosszúsága bő 25cm körül van.

Érdemes egyirányút nézni mivel gondolom komplett tápegységet nem kívánsz építeni a hidraulikához, egyszerűbb venni egy kézi tápot hozzá (cca. 30-40E ft) és azzal ellátni az adott munkahengert, így lényegében mindened egy helyen van.

Fontosabb dolog inkább mit szeretnél vele préselni? Nálam hengerpersely és főtengelyek javítása volt a cél, sok esetben elegendő is de néha kicsit több jobb lenne...
(#) troby válasza szikorapéter hozzászólására (») Okt 23, 2022 /
 
Köszönöm, csak kisebb munkák a cél kerékcsapágy kinyomás ilyesmi, neten ahogy láttam 5T elég lenne hozzá. Azt hittem ha ledugózom a húzó irányt akkor ez is visszatér. Igen a terv az volt hogy kézi pumpával használnám. A munkahosszra teljesen elég lenne a 100mm.
De akkor valami nagyobbat keresgélek. Még ezt is néztem. Bővebben: Link
(#) szikorapéter válasza troby hozzászólására (») Okt 23, 2022 /
 
Hiába dugózod le nem tér vissza sajnos. (Tapasztalat)
Készítettem a "vak" irányba egy egyirányú szelepet majd a munkahenger alap állásában kompresszorral felnyomtam 10Bar nyomásra. Amikor elérte a "végutat" a munkahenger szépen visszatért alap állásba, ellenben aggasztott a "sűrített levegő" mibenléte így órával megmértem... majdnem 300 bar lett a vége így a következő körnél ezt kiengedtem, a munkahengert pedig lecseréltem egy 1 irányú munkahengerre.

Amit küldtél Geko egész jó , kényelmes használni, igaz azt a gyors csatlakozót érdemes lecserélni, rossz használni és hajlamos a szivárgásra.
(#) troby válasza szikorapéter hozzászólására (») Okt 23, 2022 /
 
Köszönöm, akkor még gondolkodom egy keveset
(#) troby válasza szikorapéter hozzászólására (») Okt 23, 2022 /
 
Esetleg kézi pumpára ez is megfelelne? Nem annyira tudom hogy néha Tonnában adják meg néhol Bárban de nem adják meg a dugattyú belső átmérőjét, figyelni kell ezek illesztésére? Bővebben: Link
(#) szikorapéter válasza troby hozzászólására (») Okt 23, 2022 /
 
Ez is teljesen megfelelhet, az enyém egy 20T-át tudó (elvileg) kézi tápegység, de ezeken belül van egy nyomás végleszabályozás, ami valamelyest állítható.
Szerintem ennek a 10T-nak gyári tudásának elegendőnek kell lenni az általad kívánt felhasználáshoz.
(#) troby válasza szikorapéter hozzászólására (») Okt 23, 2022 /
 
Köszönöm, akkor már csak azt szeretném kérdezni, hogy ezekhez ha veszek remélem kapok, ha nem akkor gyártatok valahol a végére egy 1cm vastag tárcsát a mehetes részre és azzal rögzítem allulról akkor az kibírja a terhelést vagy ezeket hátulról kell alátámasztani szerinted?
(#) szikorapéter válasza troby hozzászólására (») Okt 23, 2022 /
 
Ezt a menetelésnél fogva tudod illeszteni, érdemes hozzá készíteni egy a meneteléssel megegyező vastag tárcsát ami ezt a belső menetet már magában foglalja.
Ezt a tárcsát alulról lehegeszted a vázhoz (mondjuk ha a felső hidad H híd akkor a közepére fúrsz egy lyukat, majd a lyuk alsó feléről hegeszted fel a menetes gyűrűt), így mikor belekerül a munkahenger a nyomó erő felfelé kényszeríti, kevesebb terhelés jut a hegesztésre, stabilabb lesz.
(#) troby válasza szikorapéter hozzászólására (») Okt 23, 2022 /
 
Köszönöm, valahogy így gondoltam én is csak nem jól fogalmaztam, akkor még ezzel is kalkulálok.
(#) troby válasza szikorapéter hozzászólására (») Okt 23, 2022 /
 
Ha még zavarhatlak kérdéssel akkor, azt szeertném kérdezni hogy ezeket a rendszereket csak fel kell tölteni hidraulika folyadékkal és lehet légtelenítani mint pl a kocsik fékrendszerét? Illetve kb hány évente érdemes cserélni, gondolom kb munkaórában lehetne kifejezni vlaahogy?
(#) szikorapéter válasza troby hozzászólására (») Okt 23, 2022 /
 
Mivel itt nem tudod nagy mértékben kihasználni az olajat (ergo nehezebben is kopnak a munkaelemek,) a csereperiódus kb 5 év körül van, bár nemtudom az olaj biztosan "öregszik.

Légteleníteni kell igen, nekem a kézi tápot olajjal feltöltve küldte a gyártó de azért nézd meg hogy mennyi kellhet olajból a rendszeredbe.
(#) erbe válasza troby hozzászólására (») Okt 23, 2022 /
 
Környezetemben több autószerelőnek is van hidraulikus prése (ki is használom ). Mindegyikben autós olajemelő, más néven palack olajemelő van. Benne van a pumpa, a leeresztő, az olaj, amíg élsz nincs rá gond. Még ők se használják olyan gyakran, pedig ebből élnek. Rákeresel, 10-20 tonnásat 10-15e.-Ft áron is találsz, akár 3 év garanciával.
Pl. 20 T hidraulikus emelő
A hozzászólás módosítva: Okt 23, 2022
Következő: »»   5 / 5
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem