Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » DC 0-10V-os feszültségvezérelt ellenállás
Lapozás: OK   2 / 2
(#) Aeroncat válasza sargarigo hozzászólására (») Ápr 15, 2012 /
 
Azért nem szeretném közösíteni a gnd-et mert kell a galvanikus leválasztás.
Nem arra írtam a bonyolultságot, hogy nehéz megcsinálni, félre értettetek!
Egy egyszerű, költséghatékony, üzembiztos, megbízható, letesztelt megoldás kell, ami akár 10évig is elmegy, rendeltetésszerű használatban!
Egyébként 5V-on mekkora lenne a maximális áramfelvétele az áramkörödnek?
(#) _vl_ válasza Aeroncat hozzászólására (») Ápr 15, 2012 /
 
Áruld már el, hogy ez a 0-10V-os vezérlés, az honnan jön. Mert nagyon erőlteted, az látszik. Nem potméterből, nem számítógépből. Akkor honnan?

Több megoldási ötlet is felmerült, de amilyen dolgokra azt mondtad, hogy "bonyolult", az alapján nem létezik annyira egyszerű megoldás, amit elég egyszerűnek tartasz.

Amúgy 250 Ft nettó egy A/D-val és PWM-mel felszerelt PIC. Bármit meg lehet vele csinálni. Ennél csak többe fog kerülni bármilyen "egyszerű" megoldás...
(#) Aeroncat válasza _vl_ hozzászólására (») Ápr 15, 2012 /
 
A topik elején megtalálod!.....
Nem erőltetem, hanem erre van szükségem!
(#) sargarigo válasza szaby hozzászólására (») Ápr 15, 2012 /
 
Inkább a TL072-t ajánlom, mert a 741 már eléggé elavult.
A fentebbi két rajzot egy az egyben összerakhatod, R-ek helyére tegyél mindenhova 10k-t!
Lehetőleg fém dobozba pakold bele, és a testet egy pontban kösd hozzá a dobozhoz! Így elvileg nem szedegeti össze a zavarokat a motortérből. Azért mielőtt élesben próbálod, teszteld le, mert ez már "ipari" alkalmazásnak számít
(#) sargarigo válasza Aeroncat hozzászólására (») Ápr 15, 2012 /
 
Igen, az általam linkelt kapcsolás kimenetére rá tudod tenni a ledet. Egy vagy két ledet biztosan. Ha több kell, akkor egy fetes meghajtót kell még közéjük tenni, hogy legyen elég áram.
Ha galvanikus leválasztás kell, akkor megteheted, hogy a pwm-el egy optót hajtasz meg közvetlenül, majd az optó kimenetére teszed a fet-et, és a ledeket.
Így nem lesz gond a karakterisztika sem, mert az optónak csak nyitni és zárni kell. Ezt biztosan tudja, bármilyet választasz.
(#) Peter65 válasza sargarigo hozzászólására (») Ápr 16, 2012 /
 
Szia!
A műveleti erősítő választás szerintem nem szerencsés, 0V közelében is jól kell tudnia dolgoznia az áramkörnek. Sem a 741 sem a TL072 erre nem alkalmas. Az olcsóbb áramkörök közül az LM358/LM324 már jobban teljesít, de ezzel is problémák lehetnek nagyobb áramterhelésnél. A TLC sorozatból lehetne talán a legjobbat választani.
(#) sargarigo válasza Peter65 hozzászólására (») Ápr 16, 2012 /
 
Nekem nem volt eddig semmi bajom vele, pedig még műszererősítőt is csináltam vele (nyúlásmérő bélyeghez).
Ha tényleg kell a 0V, akkor kell egy negatív táp is neki, és már le is lehet menni nullára vele.
Vagy nem erre gondoltál?
(#) Peter65 válasza sargarigo hozzászólására (») Ápr 17, 2012 /
 
De, erre gondoltam, csak szerintem nem negatív tápot kellene csinálni, hanem olyan műveleti erősítőt választani, amivel le lehet menni nullára.
(#) sargarigo válasza Peter65 hozzászólására (») Ápr 17, 2012 /
 
Az ember mindig tanul.. Tehát az LM358/324 le tud menni?
(#) Barni87 hozzászólása Feb 14, 2013 /
 
Sziasztok! Egy kis segítséget szeretnék kérni tőletek. 0-4V bemenő feszültségből kellene szabvány 0-10v-os kimenő feszültséget előállítanom. Jó lenne, ha lineárisan követné a bemenő feszültséget. Erre szeretnék valami ötletet, esetleg kapcsolási rajzot kérni tőletek.
(#) szücsien válasza Barni87 hozzászólására (») Feb 14, 2013 / 1
 
Az alábbi kapcsolással meg tudod csinálni.
(#) Barni87 válasza szücsien hozzászólására (») Feb 14, 2013 /
 
Köszönöm a gyors választ!
(#) szücsien válasza Barni87 hozzászólására (») Feb 14, 2013 /
 
R3=62k. A rajzon elírtam.
(#) Barni87 válasza szücsien hozzászólására (») Feb 14, 2013 /
 
Köszönöm!
(#) csupaszno válasza sargarigo hozzászólására (») Máj 2, 2014 /
 
Szia!

Én egy ventit szeretnék ezzel szabályozni, a suliban kaptam a feladatot, van egy PID szabályzóm, aminek a bemenetén van egy termisztor, a szabályzó kimenetén pedig 0-10V feszültség jelenik meg. Ezt a feszt alakítanám át ezzel a kapcsolással, de a komparátor kimenetén lévő feszültséghez ha jól tudom alacsony áram párosul, a vetimre 0,1 A kellene. Tudnál segíteni, hogy oldjam meg?
(#) frob hozzászólása Aug 23, 2016 /
 
A mellékelt pdf ben egy egész jó leírás van...

lin_ell.pdf
    
Következő: »»   2 / 2
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem