Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Kapcsolóüzemű táp 230V-ról

Témaindító: cimopata, idő: Szept 13, 2006
Témakörök:
Lapozás: OK   700 / 700
(#) Ge Lee válasza bolabacsi hozzászólására (») 10:35 /

Az alkatrészoldalról sem ártott volna egy kép...
(#) vargaf válasza bolabacsi hozzászólására (») 10:44 /

Az már baj ha az L és az N pont bekötése "sok pont", sajnos kettőnél kevesebbel nem megy. A panelen az AC bekötés a bevágás két oldalán lévő két forrasztási pont.
(#) vargaf válasza vargaf hozzászólására (») 11:04 /

A kép lemaradt.

IMG_1442.JPG

(#) Kovidivi válasza vargaf hozzászólására (») 11:43 /

Ne legyél ilyen lenéző. Igenis megtévesztő az AC felirat helye, főleg kezdőnek! Számomra a bevágás nem egyértelműen jelöli, hogy ott a bemeneti pont! Inkább a primer és szekunder között szokták alkalmazni.
(#) vargaf válasza vargaf hozzászólására (») 12:02 /

Ez egy kapcsolóüzemű tápegység, nincs ott több bemeneti pont a panel szélén. A transzformátor a panel közepén van. Ha a másik oldaláról is lett volna kép még egyértelműbb lett volna. Ott bizonyára máshol van a felirat. Nem akartam lenéző lenni.
(#) ciw válasza rolie hozzászólására (») 19:21 /

A táp működik, opto forrasztási hiba volt.
A feszek rendben vannak, de a trafó sziszeg, kicsit folyamatosan, viszont amit nem értek, hogy a D2 (P6KE200CA) miért melegszik, kb 10 másodperc után, már "vasaló szag van" igaz nem túl forró, de azért meleg, tovább nem mertem üzemeltetni.
A hozzászólás módosítva: 19:27
(#) p_kowa válasza ciw hozzászólására (») 21:02 /

Érdekes, hogy a legnagyobb disszipációjú alkatrész melegszik legjobban. Ha ez igaz, az előzményekből következtetve tönkremehetett. Nem értem minek oda kétirányú, az egyirányú is jó oda (p6ke200a)
Következő: »»   700 / 700
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Frissek
2017. Nov, 21. Kedd
22:11:28
Jelenleg 338 fő olvassa az oldalt
Online tagok:
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu