Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Számítógép hiba, de mi a probléma?
Lapozás: OK   712 / 1121
(#) RoliNyh válasza vladcepes hozzászólására (») Jún 13, 2017 /
 
Ha AP módban használod, akkor megfelelően kellene működnie, ugyan is a kábelt használja az adatforgalomhoz. Ha Repeater módban használod, akkor (úgy rémlik) fele sebességű lesz a rádiós hálózat, mert a két eszköz között is rádiós összeköttetés van. De ez akármilyen routerre vonatkozik, nem típusfüggő.
A hozzászólás módosítva: Jún 13, 2017
(#) RoliNyh válasza RoliNyh hozzászólására (») Jún 13, 2017 /
 
És egyébként ha két router azonos csatornán van, akkor zavarhatják egmást, ami szintén lassíthatja a kapcsolatot...
(#) vladcepes válasza RoliNyh hozzászólására (») Jún 13, 2017 /
 
"a kábelt használja az adatforgalomhoz"-nem kábeles,pont ez az hogy ne keljen bekábelezni az egész lakást. Repeater módra gondoltam, csak amit írtam feljebb hogy a nappaliba ha van egy router, ezt a kütyüt meg berakod 15 Méterrel arrébb, ott be is fogja jól a jelet(sőt fúlba),viszont a nappaliba már csak a negyede marad a jelnek (amit a router sugároz),na ezt nem tudtam sehogy össze rakni ezt a képet. Ugyanis az ismerősöm ilyen helyzetbe van)
(#) Udvari Zsombor válasza RoliNyh hozzászólására (») Jún 14, 2017 /
 
Bocs, hogy csak most reagálok, tehát a képen az adatok. (Az előélete szerintem valami iroda lehetett, én korábban HDD és adatkábelek nélkül kaptam.)
(#) dave500 hozzászólása Jún 18, 2017 /
 
Sziasztok!
Megint tápos gondom van..
Adott egy AMD FX 8320 4.5 Ghz-en 1.3 V mellett, meg egy HD7850 1,1 Ghz-en, 1.125 V mellett (2x4 giga ram, 1 vinyo, 1 hangkártya, 5 db venti) a probléma a következő.
Egyik feszültség sincs meg, a táp egy Cooler Master B700, a 3.3V néha 3V kereken, az 5 inkább 4.5, a 12 előfordul, hogy csak 11.. kb. 1 éve lett újrakondizva jó kondikkal, de a gép napi 18-20 órákat megy.
Stabilitási gondok nincsenek, de ez szerintem nem állapot, egy 700W-os tápnak röhögve kellene vinnie a gépet.. az össz fogyasztás ugyan nem mértem, de nem lehet több 300-350 W-nál. Próbaképp beraktam még 1 HD 7850-et, mindent maxon járattam, akkor sem volt probléma, de ez akkor sem tűnik jónak.
Mit ajánlotok? Kondizzam át az egész tápot, a kis elkókat is? Vagy mi okozza, hogy az összes feszültség kisebb, mint kellene? Olvastam tesztet a tápról, általában még magasabbak is a feszkók, mint az előírt, a 12 inkább 12.3-12.5 körül volt, ezt sosem láttam 11.8 nál magasabban, üresjáratban sem.
(#) erbe válasza dave500 hozzászólására (») Jún 18, 2017 /
 
A primer oldali puffereket is cserélted?
(#) abcdabcd válasza dave500 hozzászólására (») Jún 18, 2017 /
 
Esetleg másik multiméterrel is megmérted? Lehet a multid mutat kevesebbet? Így, hogy azt mondod mindegyikre kevesebbet ír...
(#) dave500 válasza erbe hozzászólására (») Jún 18, 2017 /
 
Azokat nem.
abcdabcd:
Próbáltam 2-vel is, ugyanannyit mér mind az alaplap, mint a 2 multiméter..
Itt egy screenshot, jelenleg ezeket mértem multival is.

Névtelen.jpg
    
(#) erbe válasza dave500 hozzászólására (») Jún 18, 2017 /
 
Benn a gépben nehéz. Kiszerelve terheld valamivel és mérj rá a primer kondikra. Egyformának kell lenni rajtuk a feszültségnek, összesen ~300 V körül. Mértem már 293-at is hiba nélkül működő tápnál, de ha túl alacsony, akkor ott is gond van.
(#) RoliNyh hozzászólása Jún 19, 2017 /
 
Sziasztok!

Van egy ASUS X751MJ laptop, és GeForce 920M VGA van benne. Csak épp a gond az, hogy újratelepített windows 7 x64 verzióhoz hiába telepítem fel a hozzávaló NVIDIA drivert konkrétan a 345.05 -öst, ami rendben meg is történik, csaképp az eszközkezelőben sárga felkiáltójeles hibát jelez a VGA kártyánál, ugyanis "a windows leállította az eszközt, mert az problémákat jelzett (43kód)" hibával tér vissza.

Kellene még hozzá telepíteni valamit?
Vagy ez a driver nem kompatibilis? Próbáltam már a 355.82 és 362.00 drájvert is, a helyzet ugyan az...
(#) bbb válasza RoliNyh hozzászólására (») Jún 19, 2017 /
 
Rakj fel régebbit, amiben még benne van.
(#) RoliNyh válasza bbb hozzászólására (») Jún 19, 2017 /
 
A hivatalos oldalon még ennél korábbi sincs, ott a legkorábbi verzió 376.33.
(#) RoliNyh válasza RoliNyh hozzászólására (») Jún 19, 2017 /
 
Amúgy meg nem értem, ha kiválasztom a megfelelő VGA-t és oprendszert, hogy a fenébe nincs benne a megfelelő drájver. Nem is egy gygyi gyártóról van szó, mégis ilyen hulladék a támogatás...

Persze kapcsolathoz vagy online csethez rögtön regisztrálni kell... NVIDIASUCK...
A hozzászólás módosítva: Jún 19, 2017
(#) KTobi válasza RoliNyh hozzászólására (») Jún 19, 2017 /
 
Mielőtt a chipgyártót szidod szed le a hozzávaló drivert a laptopgyártó oldaláról. Ja, hogy az nincs. No az már nem a chipgyártó hibája. Nem a chiphez kell neked driver, hanem a videó kártyához, annak a kialakítása pedig nem egyezik meg a sima (húzatlan) gyári mintadarabbal. Hogy az ASUS mit nem csinált előírás szerint azt az NVIDIA honnan tudná? Asztali gépre a gyári driver mellé/helyett fel lehet tenni az újabb chip drivert, de akkor nem kell csodálkozni, ha a fele funkció nem elérhető. Laptoppokra ez hatványozottan igaz. Nem gyári driverekkel, miért működni minden Fn gomb hiba nélkül? Ugyan ez van itt is.
(#) RoliNyh válasza KTobi hozzászólására (») Jún 19, 2017 /
 
Az a bajom, hogy az ASUS oldaláról letöltött drájverrel se megy...
Arról nem is beszélve, hogy az ASUS oldalán a letöltés úgy el van dugva, hogy fél óráig kerestem, mert persze van épp "Driver letöltés" link persze a legalján apróbetűvel, de még az is csak valami online segítség oldalra visz, ahol megadom a típusszámot, és nem tudom eldönteni, hogy most csinál e valamit, vagy várok a nagy semmire, mire végre betöltődik a várt oldal...
A hozzászólás módosítva: Jún 19, 2017
(#) RoliNyh válasza RoliNyh hozzászólására (») Jún 19, 2017 /
 
Ja és persze természetes, hogy itt meg már csak a win 8.1 és 10 -hez való legújabb drájver van már csak. Régebbit még csak véletlenül se lehet választani. Persze ezzel se megy. Nevettséges...

Na és mindennek a tetejébe, a hivatalos ASUS live updat persze nem talál új drájvert, mert szerinte minden naprakész, mondja mind ezt úgy, hogy a 3D kártyánál ott a sárga felkiáltójel...
A hozzászólás módosítva: Jún 19, 2017
(#) didyman válasza KTobi hozzászólására (») Jún 20, 2017 /
 
Egy ideje a referencia illesztővel mennie kell. Nincs egyedi gyártói suskus, nem térünk el a szabványostól annyira, hogy ne tudjon menni a referencia illesztőkkel, mert ez így jó. Laptopoknál pláne. A nagyon tuningos asztaliaknál van varázslás egyes funkciókkal, de a referencia ott is kötelező, és ezalól ritka és egyedi kivétel lehet. Még az FN gomboknál is ez a helyzet, azok is zömmel mennek már az első referencia MS illesztővel. Én arra tippelek, hogy a CPU IGP-je a kérdőjeles eszköz, és az NV meg az Optimuson keresztül érhető el, de annak előfeltétele az IGP feltelepített állapota.
(#) pejak987 válasza RoliNyh hozzászólására (») Jún 20, 2017 /
 
Azokból amiket a hivatalos oldalon néztél, kipróbáltál egyet? Mert a 362.00 még nem támogatja a 920M-et, de a 368.81 már igen.
(#) RoliNyh válasza didyman hozzászólására (») Jún 20, 2017 /
 
Konkrétan mi is az az "IGP"? Ezt nem vágom...
(#) RoliNyh válasza pejak987 hozzászólására (») Jún 20, 2017 /
 
Mint korábban írtam, ezeket próbáltam.:

345.05
355.82
362.00
382.53

Mindegyik sárga felkiáltójeles...
Az Intel HD graphics drivert azt megette, az megy. Most 10.18.10.3925 verziót ír rá, és ez még az ezelőtt vagy három évvel ezelőtti, amit elmentettem egy Recovery mappába. Érdekes módon, az Nvidia drájver meg már nem tetszik neki, pedig anno azt is feltelepítettem, de ki emlékszik már a verziószámára... A három előző drájver volt a Recovery mappába szintén eltéve, az utolsót meg a hivatalos ASUS oldalról töltöttem le... Arra azomban emlékszem, hogy három éve is szívtam vele, de akkor valahogy mégis sikerült összekalapálnom. Most nem bírok vele...

Az általad ajánlottat még megpróblom, aztán meglátjuk mi lesz...
(#) zenetom válasza RoliNyh hozzászólására (») Jún 20, 2017 /
 
"Integrated Graphics Processor", vagyis az integrált videókártya.
(#) RoliNyh válasza zenetom hozzászólására (») Jún 20, 2017 /
 
Arra nem jelez hibát. Nvidia driver nélkül, és ha feltelepítem akkor sem...

001.JPG
    
(#) RoliNyh válasza pejak987 hozzászólására (») Jún 20, 2017 /
 
És sajna a helyzet ugyan az. A 368.81 telepítése után szintén csak sárga felkiáltójeles.
Meg vagyok lőve...
A hozzászólás módosítva: Jún 20, 2017
(#) Kari55 válasza RoliNyh hozzászólására (») Jún 20, 2017 /
 
Szia.

Nem lehet, hogy a meglévő drájvert el kell távolítani és utána telepíteni az újat, esetleg csökkentett módban?
(#) RoliNyh válasza Kari55 hozzászólására (») Jún 20, 2017 /
 
Én már nem tudom mi van itt, a display driver uninstaller -el szedtem le mindent mielőtt újratelepítettem volna...
(#) Kari55 válasza RoliNyh hozzászólására (») Jún 20, 2017 /
 
Nézd meg az AIDA64-el hogy fizikailag mi van az alaplapon, és úgy keress hozzá drájvert.
(#) RoliNyh válasza Kari55 hozzászólására (») Jún 20, 2017 /
 
Semmi különös, ugyan azt írja ki, mint amit eddig is tudtam. Nvidia geforce 920M.
(#) bbb válasza RoliNyh hozzászólására (») Jún 20, 2017 /
 
Előtte is win7 volt a gépen, vagy valami fiatalabb? Előfordul, hogy egyéb korlát is van még, amiatt nem megy (pl. windows patch hiányzik neki).
(#) RoliNyh válasza bbb hozzászólására (») Jún 20, 2017 /
 
Előtte is windows 7 64 sp1 volt rajta. Egyébként a windows updattel feltettem már minden frissítést is...
A hozzászólás módosítva: Jún 20, 2017
(#) bbb válasza bbb hozzászólására (») Jún 20, 2017 /
 
Szerb fórumban (fordító viccesen fordít, de azért nagyjából érthető) azt írták, hogy a BIOSban van egy beállítás, hogy miféle rendszer van a gépeden. Ha ott win7-re állítod, akkor elvileg menni fog rendesen.
Következő: »»   712 / 1121
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem