Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Rádióamatőrök topikja
Lapozás: OK   157 / 157
(#) Bell válasza Hetope hozzászólására (») Jún 26, 2017 /

Ugrásszerűen megjavul a készülék szelektivitása, érdemes vele kísérletezni.
(#) sdrlab válasza Bell hozzászólására (») Jún 26, 2017 /

Attól, hogy lerontasz egy rezgőkört, ami a szelektivitásért fele ?
(#) Bell válasza Bell hozzászólására (») Jún 26, 2017 /

Nem figyelmesen olvastam a hozzászólást. A szűrő beépítésre gondoltam egy jól működő rádióba, amit kár lenne elrontani.
(#) pucuka válasza Bell hozzászólására (») Jún 26, 2017 /

Azért nem működik olyan jól, ahogy kalaci írta. Egy kb 50 éves szovjet rádióról van szó, amiben a Ge tranzisztorokat lecserélte Si tranzisztorokra, és a KF szűrője mindössze egy négy csatolt hangolt körből álló sávszűrő. Ebbe szeretne beilleszteni egy Murata sávszűrőt, és a lezárásán elmélkedtünk.
Úgyhogy szerintem is kitűnő alap tanulmányozáshoz, és a kerámia szűrő beépítése is igen nagy valószínűséggel jobb szelektivitást biztosít, mint az eredeti sávszűrő, még nem túl korrekt lezárásokkal is, bár ez majd kiderül.
(#) Bell válasza pucuka hozzászólására (») Jún 26, 2017 /

Nagyon olcsón valamikor vettem egy zacskóra való 455Kc-s szűrőt és nagy részét be is építettem saját, család és ismerősök, munkatársak rádióiba.
Legtöbbhöz nem volt rajz sem, így aztán szó sem volt illesztésről. Szemrevételezés és egy-két mérés után csak elvágtam egy vélhetően a megfelelő helyen lévő fóliát, be a szűrőt és szükség szerit valamilyen alkatrészt.
Ami gond adódott, az inkább a KF-ek odébb hangolása, vagy az oszci és a bemenő kör együttfutásának beállíthatósága volt.
De ha van doksi, műszerezettség, idő, anyag, akkor azért nagyobb esély van a jó eredményre
Következő: »»   157 / 157
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Frissek
2017. Júl, 23. Vas
8:36:41
Jelenleg 204 fő olvassa az oldalt
Online tagok:
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu