Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Bojler javítása, kérdések
 
Témaindító: lift, idő: Feb 22, 2007
Lapozás: OK   1 / 130
(#) Joecee hozzászólása Feb 13, 2007 /
 
Sziasztok!

Korábban már kaptam az itt fórumozóktól hasznos segítséget, ezért is fordulok megint hozzátok.

Egy 120 literes Hajdú bojlerben cserélnék hőkorlátozót, de bajban vagyok. A régi helyett egy új, teljesen más (TC-1SB20PM) kinézetűt kaptam, és bajban vagyok a bekötésével. Ha van valakinek tapasztalata, légyszi segítsen, mert semmi ötletem, és ráadásul mérőműszer sincs a közelben.
Igazából egy bekötési rajz, kép is nagy segítség lenne.

Előre is köszönöm!
(#) JULIUS hozzászólása Feb 13, 2007 /
 
Nem igazán értem a problémád, egy hőfokkorátozó bekötése nem nagy dolog. Hány kivetetés van rajta, 2 vagy 4 ? Ha 2 akkor csak 1 áramkört szakít, ha 4 akkor mind a 2 szálat megszakítod vele.
(#) JULIUS hozzászólása Feb 13, 2007 /
 
ha van zseblámpád az is jó a kiméréséhez, ha nem boldogulsz vele hívj szerelőt
(#) Joecee válasza JULIUS hozzászólására (») Feb 13, 2007 /
 
Szia!

4 sarus, vagyis fázist és 0-t szakít. Az alapproblémám az, hogy az eredeti korlátozó is gányolva volt bekötve, mert a 4 saruból csak kettőn volt vezeték.
Jól gondolom, hogy a falból érkező fázis és 0 először a korlátozó bementére (P1,P2), majd onnan tovább a másik két sarun át megy? (kvázi kapcsolóként működik, amit a hőérzékelő dióda nyit vagy zár)
Nem vagyok villanyszerelő, ezért bizonytalankodom. És mint mondtam, eredetileg sem szabályosan volt bekötve.
(#) eSDi válasza Joecee hozzászólására (») Feb 13, 2007 /
 
Nem tudom, hogy az a kapcsoló milyen lehet kinézetre, de biztos van 4db kivezetése. Az első 2 egymás melletire rákötöd a fázist és a nullát. a másik kettőre meg a fűtőszálat...
(#) JULIUS hozzászólása Feb 13, 2007 /
 
A kérdésedet meg is válaszoltad! A falbol jövő vezetéket bekötöt a fázist, és a nullát is a korátozóba, majd viszed tovább és kész is.
(#) dobo hozzászólása Feb 14, 2007 / 6
 
Helló
A hőkorlátozót szereld be a bolylerba és a két felső kivezetésre kösd a 0-át és a fázist.
A 0-a alattit kösd a fütőszál eggyik kivezetésére és a lámpához . A fázis alattit a hőfok szabályzóra kösd.
Majd a szabályzó (kimenetéről) vigyél egy szálat a fütőszál maradék végéhez és a jelzőlámpához.
(#) dobo hozzászólása Feb 14, 2007 / 1
 
Ja és a földeléseket is kösd be!!!
A szabályzó oldalán van egy saru és a bolyler alaplaplyán van egy kőtéspont.
(#) totapp hozzászólása Feb 15, 2007 2 /
 
az egyik kivövő szálat testeld le ahol a többi szál van, a másiknak adj valahonan áramot. nemt túl szép megoldás, de hasznos.
(#) Joecee válasza dobo hozzászólására (») Feb 15, 2007 /
 
Köszönöm szépen mindannyiotoknak a segítséget. Az infomrációkból tallózva végül is sikerült, és még aznap este volt is melegvíz.

Még egyszer köszönöm mindnekinek!
(#) lift hozzászólása Feb 22, 2007 /
 
Üdv Mindenkinek!


A villanyóra ugye csak egyirányban mér. Nos ha a bojlerhez használnék egy diódát a megfelelő helyre beiktatva akkor lehetséges az hogy az óra nem forog de a bojler meg fűt igaz lassabban?
(#) MaSTeRFoXX válasza lift hozzászólására (») Feb 22, 2007 /
 
Nem, az óra mindkét irányba mér Gyakorlatilag egy villanymotor van benne.... Ami ugye mindkét félperiódust használja, Ha beraksz egy diódát akkor csak az egyik periódus fordít rajta, de a bojler is csak felannyit fűt.... Vagyis semmit se ér, csak kevesebb melegvized lesz..

Ha működne mindenki használná
(#) erobi82 válasza lift hozzászólására (») Feb 22, 2007 /
 
Azért amiért félhullámmal működtetsz valamit még megy az óra.....
(#) lift válasza MaSTeRFoXX hozzászólására (») Feb 22, 2007 /
 
Szóval mindkét irányban mér de nem mindegy hogy előre vagy hétra.
(#) MaSTeRFoXX válasza lift hozzászólására (») Feb 22, 2007 /
 
Mindkét "irányba" mér, és mindkét félperiódus, ugyanarra fordítja
(#) lift válasza erobi82 hozzászólására (») Feb 22, 2007 /
 
De nem biztos hogy annyit mér amennyit elhasználok.
Csak ritkán mikor bekapcsolnám akkor lenne jó ha ingyen vagy olcsóbban mehetne. Ha folyamatosan így meneszteném gondolom bemérnének a hálózatzavarás miatt meg a bojlerem is elhalálozna.....
(#) MaSTeRFoXX válasza lift hozzászólására (») Feb 22, 2007 /
 
Értsd meg SEMMIT se ér! kb fele akkora feszültséget kap a bojler. Ettől nem halálozik el, nem jönnek hálózatzavarással, csak nem lesz melegvized

De vegyél egy 20A-es diódát és nézd meg ha nem hiszed
(#) lift válasza MaSTeRFoXX hozzászólására (») Feb 22, 2007 /
 
Ok! Elhiszem én neked!
(#) Feri hozzászólása Feb 22, 2007 /
 
A villanyórák gyakorlatilag "kereszttekercses" mérőműszerek csak anyiban speciális a mutatóját nem határolják ütközők és rugók. Ezért úny működik mint egy "motor". Ahol a fordulatot a sorosan áramtekercsen átfolyó áram határozza meg. A feszültségtekercs párhuzamosan van kötve. Ezért nevezzük az ilyem müszereket szorzómérőknek. P=UxI.
Ilyen mószerrel nem lehet manipulálni. Egyébként nem is ajánlom, hogy bármilyen módszerrel próbálkozz, mert áramlopásnak számít és az büncselekmény.
:gun: :violent:
(#) Axis hozzászólása Feb 22, 2007 1 /
 
Gratulálok az Illetékesnek aki azt írta, hogy a villanyórában egy motor van (mert nevetséges)
De a diódás dologgal egyet értek.
Hiába teszed be a diódát az nem fog használi.
Ha régi fogyasztásmérőd van akkor egy 2 literes pillepalackal is lehet áramot lopni
Egy tipp az óra hejzete is fontos !!!!
Ha nem teljesen függőleges akkor nem mér pontosan

(#) Isti hozzászólása Feb 22, 2007 /
 
Hajaj de király lenne ha az órák nem lennének mágnesesen leszigetelve...
Mert akkor csak egy jó erős mágnes segítségével lehetne lassítani...
De szerintem az óra tehetetlenségénél fogva, ha mondjuk jó nagy Hz-vel 1 periódusban vennél ki áramot, 2-ban nem, talán nem pörögne be.
Ez most gondoltam ki, de szerintem ez is hülyeség

piros kivett áram, kék alap fesz

óra.GIF
    
(#) Axis hozzászólása Feb 22, 2007 /
 
Nem a Feri nevű fórumlakóra gondoltam,
Ő tudja hejesen hogy épül fel a fogyasztásmérő
(#) Axis hozzászólása Feb 22, 2007 /
 
Elmesélek nektek egy rövid történetet !

Egy idős hölgyről szól itt a kis M.O-n.
Úgy élt mint mindenki más.
Mosott, főzött, takarított.
Míg egy szép nap csengetnek a piros-szürke ruhás
áramszolgáltatós bácsik, felszerelkezve a legmodernebb műszerekkel.
A néninek leszedték a fogyasztásmérőkészülékét
jegyzőkönyvezték stb...
Mivel a hölgy AZ E-ON SZERINT lopta az áramot.
Erre a következtetésre az vezetett, hogy feltűnően keveset mutatott az óra.
Adták is át a papirost, hogy lehet fizetni a százezreket a csalásért.
Bírósági per stb..
Ismétlem 70 és hölgyről van szó !!!!!
E-on nem tágított.
Néni kérte küldjék be az órát hitelesítésre, ez meg is történt. A szakérői papíron ez ált: (SZÓSZERINT)
A FOGYASZTÁSMÉRŐ KÉSZÜLÉK A RENDELTETÉSSZERŰ ÁLLÁSBAN MEGFELELŐEN MÉR.
Az órát nagyon ferdén rakták fel a szerelők.
Ezért nem mért megfelelően.
És a nénit beperelték és megvágták százezrekkel.

Ez egy igaz történet!!!!

Jah igen ... Mégvalami....

Nem ajánlom a fogyasztásmérő megbuherálását !!!
Mert nagy büntetésekre lehet számítani !!!


De azért sok sikert
(#) Isti hozzászólása Feb 22, 2007 /
 
én nem akarom megbuherálni... Csak kérem szakértői véleményetek...
(#) MaSTeRFoXX válasza Axis hozzászólására (») Feb 22, 2007 /
 
Jó, nem úgy értettem hogy motor, csak hasonló elven működik.... A pontos magyarázatot Feri adta meg
(#) MaSTeRFoXX válasza MaSTeRFoXX hozzászólására (») Feb 22, 2007 /
 
Amúgy én sem ajánlom a villanyóra meg a rendszer háborgatását. Mi is fizettünk bírságot egy rosszul (villanyóra elé) bekötött 3 fázisú aljzat miatt (Nem mi követtük el.....)
[off] Annyit talán elmondhatok... villanyóra megállítását egy kis "csodadobozzal" szokták megoldani, de nem mindenhol működik, és nagy a lebukásveszély. A felépítését azt nem közölném.... Szóval ne kísérletezzek ilyenekkel
(#) gulyi88 válasza Axis hozzászólására (») Feb 22, 2007 /
 
ez nagy kib_szás
mer az a néni aztán annyi villanyt fogyaszthatott ... na mindegy

nálun az volt, hogy az órába a fázis helyett a nulla volt bekötve .. azaz a fázis egyenesen bejött a házba..
tehát csak egy nulla kellett volna a szonszédból és máis töménytelen áram állt volna rendelkezésre (akár a szomszédnak is )
..de fater becsületes ember és nem használta ki !!!!!

másik, hogy eleteszélyes volt, mert föld és a fázis között mindíg megolt a 230V ,
(fater meg is mutatta, izzóra föld meg fázis, akkor amikor az óránál a főbizti ki volt nyomva.. és világított )..
FI relé nem vágott le, miel nem is abba az ágba volt beköte lol ...
aztán jöttek az elműsök éjjszakai villanyórát cserélni, akkor látták, hogy az oszlopi föld meg a házi "nulla"
(ami a fázis volt ) valahogy nincs összekötve
rámértek ... hoppsz ott figyelt a 230V
utána bekötötték rendesen...
de ez évekig volt így, azalatt marhasok áramot össze lehetett volna lopni....

egyébként van egy hót egyszerű trafós módszer, ami télleg megállítja a régi (nem digit) villanyórákat,
sőtt ha nincs visszapörgésgátló az órában, akkor visszafelé is pörög :yes:
nem ér áramot lopni, szal nem mondom meg hogy kell
csá
(#) lift hozzászólása Feb 22, 2007 /
 
Köszi mindenkinek a sok választ!
Félreértettetek, nem akarom az órát buherálni. Egyszerűen spróolni akarok. A "csodadobozt" meg hasonlót az óra elé kell dugni (kismegszakítóba stb).
Én csak az órák után akarok buherálni. Pl az éjszakairól visszaforgatni a nappalit stb...
(#) Isti válasza gulyi88 hozzászólására (») Feb 22, 2007 /
 
"egyébként van egy hót egyszerű trafós módszer"

nem az, amelyik a fáziseltoló tulajdonságát használja ki a trafónak? még nem próbáltam, de a bemenőjelet a trafó a kimenőben eltolja, és még 1 v 2-szer megismételve pont ellentétes jel jön ki, amit visszavezetve lehetne leállítani az órát? vagy ilyen nincs?
(#) gulyi88 válasza Isti hozzászólására (») Feb 22, 2007 /
 
körülbelül... olyasmi
de nem jáccunk ilyenekkel
azt még bejátszanám, hogy ha gázbojler lenne, akkor az éjjszakai áramot egy 2 állású nagyáramú relével átkapcsolnám a hálózatra saját magát behúzná aszt csá...
Következő: »»   1 / 130
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem