Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Szélessávú lambda szonda

Témaindító: Pawell, idő: Ápr 12, 2007
Lapozás: OK   11 / 11
(#) Tdunker válasza roka hozzászólására (») Dec 12, 2016 /

Szia,

Köszi,

17586 - Linear O2 Sensor: Pump Current: Open Circuit
P1178 - 35-10 - - - Intermittent

A fehér PUMP current vezetéket cseréltem a szondától egészen az ECU-ig. Arra gondoltam még hátha a negatív szál a hibás, de a negatív az közös a Nernst celláéval, illetve ha az lenne szakadt akkor nem csak ezt a hibát dobná, elméletileg. Cseréljem a negatívot is? Köszi
(#) roka válasza Tdunker hozzászólására (») Dec 12, 2016 /

Normális szondát vegyél bele.
(#) bihari laci hozzászólása Feb 16, 2017 /

Sziasztok ,segitcség kellene ,mi a külömbség az 5 vezetékes lambda szonda között , amejkbe 1kék szál van ,és amejkbe 1 piros a többi szin talál ,számit valamit? vwgolf4 1.6
A hozzászólás módosítva: Feb 16, 2017
(#) AZoli válasza bihari laci hozzászólására (») Feb 16, 2017 /

Az egyik Bosch, a másik NTK szerintem. Ha így van, nem cserélhető fel a kettő.
(#) Bakancsok hozzászólása Feb 28, 2017 /

Sziasztok!

A véleményetekre lenne szükségem.

Szilárd tüzelésű kazán hatásfokát szeretném "ellenőrizni".

Mégpedig, az autóhoz hasonló módon monitoroznám a füst oxigén tartalmát, viszont ott akadtam el, hogy az autóban lévő szonda sem állandó fűtést kap. Itt is meg kell oldanom, hogy ne állandó fűtést kapjon vagy teljesen mindegy, netalántán: fűtés bekapcs - jel mérés - fűtés kikapcs periódusokkal tudnék méregetni??
(#) AZoli válasza Bakancsok hozzászólására (») Feb 28, 2017 /

Ha visszaolvasol, ott volt szó róla hogy komplett meghajtóáramkör kell hozzá, és a fűtését is a cella belső ellenállása alapján kell szabályozni.
Ráadásul szerintem nagyon gyorsan kormolódik, csak alkalmi mérésre lehetne használni.
(#) dcsabi hozzászólása Márc 7, 2017 /

Sziasztok. "Oxigén tartalmat" kell mérnem normál fa tüzelésnél (biomassza, apríték, stb...)
Van hozzá LM9044 (TI) IC-m néhány darab. Kérdés, használt-e valaki ilyen IC-t. Továbbá, ha egy 4 vezetékes szenzort használok, rá kell-e fűtenem? és hogyan tudom, hogy elég-e az esetlegesen alkalmazott ráfűtés? Egy mikrokontrollerrel (PIC) fogom felhasználni a kimeneti adatokat...
A hozzászólás módosítva: Márc 7, 2017
(#) dcsabi hozzászólása Márc 8, 2017 /

Kipróbáltam az előbb említett áramkört. Remélem jól raktam össze. A tapasztalat, Mindig 0,85V körüli értéket mutat, illetve ad a kimeneten. Ez az áramkör belső megadott erősítése (4,5x) szerint
egy gyenge "szegényes" keverék érték, -0,2 alatti, tehát erős oxigén többlet(?) Ha a fa és egyéb biomassza égési feltételeit elfogadom, akkor ez helyes kell legyen, mert a fa 4-5% oxigén többlet mellet meg sem ég. Tapasztalat? Ebből kiindulva létezik-e olyan szonda, amelyik nem az autók benzin és gáz égéséhez van csak "kihegyezve"?
(#) Edem222 hozzászólása Márc 26, 2017 /

Üdvözlet! A lambda-szonda belső ellenállása változik meg különböző oxigén mennyiségre,vagy egyéb módon működik? Ha igen,kb milyen skálán működik? (Hány ohm kb?) Ezen kívül autókban 12V-al szokták őket működtetni? Válaszokat köszönöm!
(#) Thomas10100 hozzászólása Ápr 17, 2017 /

Sziasztok!

Olyan eszközt szeretnék készíteni ami számítógépen jelzi ki az aktuális AFR értéket, vagy amiből számolni lehet.
Szélessávú lambda szondának lehet használni a megfelelő személyautó katalizátor utáni szondáját?
Találtam egy kapcsolást ahol Arduinoval van összekapcsolva a lambda szonda, de részletet nem tudok mit csinál.
Ebben szeretnék segítséget kérni.
Bővebben: Link

Köszönöm!
Következő: »»   11 / 11
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Frissek
2017. Jún, 28. Sze
12:24:30
Jelenleg 242 fő olvassa az oldalt
Online tagok: